שירותים בינלאומייםשירותים לעסקים שירותים ומוצריםבנק הדוארדואר שליחיםהשירות הבולאימודיעיןחנות
דף הבית של דואר ישראל  
العربية English  
חיפוש באתר
 
     
 
הודעות לעיתונות חזור >>
הודעה מספר: 927
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 20/11/2017

שיא חדש בדואר ישראל: בשבועיים הראשונים של נובמבר נחתו בישראל כ-500 טון חבילות

צפי: בכל חודש נובמבר ינחתו בישראל כ-7 מיליון חבילות במשקל כולל של כ-1350 טון

בחודש נובמבר נשבר שיא הזמנות חדש בהזמנת חבילות מחו"ל, כך עולה מנתוני דואר ישראל. עד למחצית החודש נכנסו לישראל כ-500 טון חבילות, כאשר לקראת סוף השבוע הקרוב צפויים להגיע לישראל משלוחי יום הרווקים הסיני. זו השנה השלישית ברציפות בה נשברים שיאי הזמנות בנובמבר בעקבות יום הרווקים הסיני.

"לקראת הבלאק פריידי שיחול ביום שישי הבא והסייבר מאנדיי שיחול ביום שני אחריו, אנו מעריכים כי קצב הגידול בהזמנות ימשך" אומר חיים מזעקי, סמנכ"ל התפעול בדואר ישראל, "לאור הגידול במחצית הראשונה של נובמבר עדכנו את התחזיות, כאשר בחודש נובמבר צפויות להיכנס לארץ, למעלה מ-7 מיליון חבילות, במשקל מעל 1,300 טון, לעומת ממוצע של כ-3.5 מיליון חבילות בחודש רגיל, והמגמה תימשך גם בחודש דצמבר, נערכנו מבעוד מועד באמצעות תגבור כוח האדם במיון החבילות ,והכפלת המשמרות במרכז הסחר המקוון במודיעין, שערוך למיין מעל 100 מיליון חבילות בשנה ל-1,100 יחידות ברחבי הארץ. אנו מציעים כיום 420 מרכזי מסירת חבילות עם שותפים אסטרטגיים מובילים, זאת בנוסף ל-700 יחידות הדואר הקיימות ברחבי הארץ, ובנוסף נפתחו מרכזי מסירה זמניים לתקופה זו של שיאי המכירות ברבעון הרביעי של השנה".

בדואר ישראל מציינים כי לצד הזינוק בהזמנות מסין, ניתן להבחין גם בגידול משמעותי בהזמנות מאירופה בכלל ומאתר NEXT הבריטי בפרט, עמו עברה החברה לשיטת שילוח אקספרס, המבטיחה הגעה של החבילות עד 5 ימי עסקים, מה שהגביר משמעותית את כמות ההזמנות מאתר זה.

בנוסף בדואר ישראל מעריכים, כי בישראל יש כ-250 אלף בעלי עסקים קטנים ובינוניים המייצאים מוצרים לחו"ל, באמצעות חנויות בפלטפורמות הסחר המקוון כמו עלי אקספרס, ebay ועוד. בחודש נובמבר צפוי לפי הערכות דואר ישראל גידול של כ-20% בפעילות הייצוא מהארץ מול חודש רגיל, בעיקר לקראת חגי הקניות הבינלאומיים והכריסמס. עיקר המשלוחים הוא של מתנות בעלות ניחוח ישראלי לחו"ל, ביגוד ופריטי יודאיקה.

Post cash back - מזמינים מאתרי סחר מקוון ומקבלים החזר כספי חברת דואר ישראל מציעה בחגי הקניות החזר כספי בקניות במאות אתרים ישראליים ובינלאומיים באמצעות אתר ,www.postcashback.co.il אותו השיקה חברת דואר ישראל בשיתוף חברת ,Lessforme המאפשר להירשם ולקבל החזר כספי בגובה 1-8% בקניה במאות אתרים מקומיים ובינלאומיים.

ההחזר ניתן למזמינים באתרים בינלאומיים ומקומיים מובילים בהם: Ali express, strawberryNET, ebay asos, booking.com, Deal Extreme ,hotel combined ,Book Depository וכן רשת מלונות פתאל, אל על, גוליבר, הדקה ה-90, וואלה!טורס, גרופון, איסתא, רשת מלונות ישרוטל, וeasygo ואתרים נוספים בארץ ובעולם בתחומי האופנה, הלייף סטייל, התיירות והנופש, פנאי ובידור, טכנולוגיה, בריאות ועוד.

בכל הזמנה באחד ממאות האתרים, מקבלים החזר כספי בהתאם למדיניות כל אתר, אשר יועבר לבחירת הלקוח לחשבונות בבנקים בישראל כהחזר שקלי, לחשבון הפייפאל כהחזר דולרי, או כהחזר לכרטיס נטען של דואר ישראל. לקוח שיבחר בהחזר לכרטיס הנטען של דואר ישראל יקבל 5% נוספים מכספי המשיכה ב.Cashback- על מנת לקבל את ההחזר הכספי, יש להירשם חינם באתר "Post Cash Back" ולבצע רכישה דרך האתר באמצעות המחשב או הנייד בחנות המבוקשת. הקנייה באתר רגילה לחלוטין ומאפשרת כאמור קבלת החזר כספי, כאשר קנייה שלא תבוצע דרך אתר "Post Cash Back" לא תזכה בהחזר כספי. ניתן למשוך את הכסף כאשר יצטברו 15 דולר בחשבון .Cashback

כך למשל, הזמנה מאתר עלי אקספרס שתתבצע דרך אתר www.postcashback.co.il תזכה את הלקוח בהחזר כספי של 5% מגובה העסקה. משפחה שתזמין למשל את חופשת הקיץ באתר booking.com תקבל 2% מכלל ההזמנה או 4% ב hotels.com-ואם מדובר בנופש בחו"ל בן שבוע במחיר 10 אלפים שקל למלון, יקבל המזמין החזר כספי בגובה 200 שקל אם ביצע הזמנה באתר booking.com או 400 שקל, אם ביצע הזמנה באתר .hotels.com.הודעה מספר: 926
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 06/11/2017

לקראת חגי הקניות הבינלאומיים הכי בטוח לשלם עם הכרטיסים הנטענים של בנק הדואר - כרטיס ויזה נטען בדולרים ומאסטרקארד נטען באירו ובליש"ט

יורם מימון, מ"מ מנהל בנק הדואר: " 60% מהשימושים כיום בכרטיסי מט"ח נטענים מתבצעים בארץ לרכישות באתרים מחו"ל".

מבצע מיוחד למזמינים בנובמבר: שליח עד הבית ב-9.9 שקל והטבה של 10 דולר או אירו למזמינים את כרטיסי המט"ח הנטענים עד הבית

לקראת חגי הקניות הבינלאומיים, חג הרווקים הסיני וה-Black Friday, Cyber Monday, ונוספים חברת דואר ישראל מציעה לציבור הרחב לשלם על הקניות ברשת עם כרטיסי המט"ח הנטענים מראש של בנק הדואר.

לקראת חגי הקניות ובמהלך כל חודש נובמבר ניתן להזמין באתר דואר ישראל www.israelpost.co.il כרטיס מט"ח נטען של ויזה או של מאסטרקארד עד הבית בתשלום של 9.9 שקל בלבד עבור השליח, ולקבל הטבה של 10 דולר או אירו טעונים בתוך הכרטיס. עלות הכרטיס 45 שקל להנפקה ראשונה. המבצע עד 30 בנובמבר 2017*

יורם מימון, מ"מ מנהל בנק הדואר, מסר "אנו רואים גידול מתמשך בשימושים בכרטיסים הנטענים בעקבות התפתחות הסחר המקוון. כיום כרטיסי המט"ח הנטענים משמשים לקניות בחו"ל אך מרביתם משמשים דווקא לרכישות מהארץ באתרי אינטרנט בינלאומיים. 60% מהשימושים כיום בכרטיסי מט"ח נטענים מתבצעים בארץ לרכישות באתרים מחו"ל. ניתן לרכוש את כרטיסי המט"ח הנטענים בכל 700 הסניפים והסוכנויות ברחבי הארץ ואון ליין באמצעות אתר דואר ישראל. כרטיסי המט"ח הנטענים של בנק הדואר משמשים כאמצעי תשלום בטוח למטייל ולצרכן הישראלי הרוכש באתרי אינטרנט, תוך שליטה מלאה בהוצאות, וללא חריגות בחשבון. ראינו שאוכלוסיה נוספת שמגבירה שימושים בכרטיסים הנטענים היא נוער וצעירים המשתמשים בכרטיס הנטען כתחליף לכרטיס אשראי, כאשר הכרטיס משמש אותם הן לרכישות באתרים בינלאומיים והן לטיול הגדול בחו"ל".הכרטיסים הנטענים של בנק הדואר הינם כרטיסים מאובטחים המשמשים לרכישות באינטרנט, בטלפון ובכל בתי העסק בעולם המכבדים כרטיסי ויזה או מאסטרקארד. בנוסף הכרטיס משמש למשיכת מזומנים באמצעות מכשירים אוטומטיים ברחבי העולם. יודגש כי הקניה באינטרנט נוחה, פשוטה ובטוחה כשמשלמים עם הכרטיסים הנטענים של בנק הדואר. ניתן לרכישה ושימוש לבני נוער על ידי ההורים. הכרטיס שתוקפו עד 3 שנים אינו מקושר לחשבון בנק ולכן אינו חושף את פרטי חשבון הבנק של המשתמש בכרטיס להונאות.

לאחר רכישת הכרטיס שעלותו 45 ₪ והטענתו בפעם הראשונה הוא ניתן לטעינה חוזרת רב פעמית באמצעות סניפי הדואר בתשלום בשקלים, במט"ח (על פי סוג הכרטיס) ובאשראי (בהתאם להגבלות ולעמלות. העמלה תמיד משולמת בשקלים) או באמצעות העברה בנקאית לכרטיס ללא הצורך להגיע לסניפי הדואר. טעינה חוזרת של הכרטיס בשקלים כרוכה בעמלה של 0.8% מסכום הטעינה (מינימום 7 ₪ ) בתוספת הפרשי שערים. טעינת מט"ח לכרטיס כרוכה בעמלה של 2.5% (מינימום 15 ₪).* בהתאם לתנאי המבצע וסוג הכרטיס

הודעה מספר: 925
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 05/11/2017

דואר ישראל הנפיק בול ממלכתי לציון חגיגות מאה שנה להצהרת בלפור

 
חברת דואר ישראל הנפיקה עתה באמצעות השירות הבולאי בול ממלכתי לציון מאה שנה להצהרת בלפור, במסגרתה התחייבה בריטניה ב-2.11.1917, באמצעות מכתב של שר החוץ הבריטי הלורד ג'יימס בלפור לתמוך בהקמת בית לאומי לעם היהודי בשטחי ארץ ישראל. הצהרת בלפור נמסרה ללורד רוטשילד, שהעביר אותה לפדרציה הציונית באנגליה ולנשיאה דאז חיים ויצמן.

בשבוע הבא יערך בלשכת יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין טקס ממלכתי לחשיפת הבול במעמד יו"ר דואר ישראל חזי צאיג, מנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין, מנהל השירות הבולאי אלחנן שפירא, נציגי משפחת רוטשילד, ונציגי יד הנדיב בישראל וארגון בני ברית. לקראת חשיפת הבול אמר יו"ר הכנסת אדלשטיין: "הצהרת בלפור מהווה בסיס חשוב ביותר להקמת הבית היהודי לעם היהודי בארץ ישראל בחסותה של בריטניה. זהו אחד הנדבכים החשובים ביותר לייסודה של המדינה, והנפקת הבול לציון אירוע זה מהווה הצדעה ממלכתית".

מנהל השירות הבולאי בדואר ישראל, אלחנן שפירא, אמר כי "הנצחת האירוע ההיסטורי על גבי בול ממלכתי משמשת ערוץ נוסף לביטוי האירוע החשוב בתולדות העם היהודי, באמצעות הבולים הרבים שינדדו ברחבי העולם".

על גבי הבול, אשר עוצב בידי המעצב דוד בן הדור רשומים שני משפטים סמליים. הראשון, מהצהרת בלפור: "ממשלת הוד-מלכותו מביטה בעין יפה על ייסודו של בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל". המשפט השני, ממגילת העצמאות (לצד חתימות של חברי מועצת העם): "זכות זו הוכרה בהצהרת בלפור מיום ב' בנובמבר 1917, ואושרה במנדט מטעם חבר הלאומים, אשר נתן במיוחד תוקף בינלאומי לקשר ההיסטורי שבין העם היהודי לבין ארץ- ישראל ולזכות העם היהודי להקים מחדש את ביתו הלאומי". המשפטים מעוצבים במבנה דמוי סמל האינסוף, שמבטא את החיבור הבל-יינתק בין שני מסמכים מכוננים אלה ואת נצחיות הקשר ההיסטורי בין העם היהודי לארץ ישראל. בשובל נראים הדיוקנאות של חיים ויצמן ושל הלורד ג'יימס בלפור. במעטפת היום הראשון נראה עיבוד גרפי של גלויה לציון הצהרת בלפור (הדפסת כסף), יעקב בן-דב, 1918. מוזיאון ישראל, ירושלים. צילום © מוזיאון ישראל, ירושלים על ידי אלי פוזנר. מחיר הבול 5 שקלים וניתן להשיגו בכל סניפי דואר ישראל.

הודעה מספר: 924
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 24/10/2017

דואר ישראל: 9.6 מיליון חבילות חולקו בישראל בחודשי החגים גידול של כ-25% בהזמנת חבילות מחו"ל בהשוואה לתקופה מקבילה בשנה שעברה

 
החברה נערכת לקראת חגי הקניות הבינלאומיים: בחודש נובמבר לראשונה צפויה כמות החבילות מחו"ל לחצות את ה-1,000 טון

חודשי החגים הביאו לגידול בהזמנת חבילות מחו"ל, כך עולה מנתוני דואר ישראל. החברה מדווחת על גידול של כ-25% בחבילות הנכנסות לארץ בחודשים ספטמבר ואוקטובר, לעומת תקופה מקבילה אשתקד. בחודש ספטמבר השנה מסרה החברה 4.4 מיליון חבילות במשקל כולל של 730 טון, ובחודש אוקטובר נמסרו כ-5.2 מיליון חבילות במשקל כולל של 860 טון. לשם השוואה, בספטמבר 2016 חולקו בדואר ישראל 3.5 מיליון חבילות במשקל כולל של 580 טון, ובחודש אוקטובר 2016 חולקו 4.2 מליון חבילות במשקל כולל של 700 טון.

חיים מזעקי, סמנכ"ל התפעול בדואר ישראל, אמר "בשנים האחרונות ניתן לראות עליה מתמדת בהיקף הזמנות החבילות, כאשר הרבעון הרביעי של השנה מאופיין בגידול הגבוה ביותר בהזמנות בגלל חגי הקניות הבינלאומיים. לדבריו "כבר כעת ניתן לראות עליה משמעותית בהזמנת חבילות, כאשר ישראלים מזמינים לקראת החורף מוצרי טקסטיל ומוצרים יעודיים כמו ביגוד חורף, שמיכות, כריות, מגפיים ומעילים. עם זאת מרבית הפריטים המוזמנים עדיין נמוכים מ-75 דולר, על מנת לעמוד בתקרת הפטור ממעמ".

"אנו מעריכים, כי השנה חודש נובמבר יחצה את שיאי הקניות בישראל עם מעל 1,000 טון חבילות שינחתו בישראל. בתקופת החגים הבינלאומיים, החל מ-11/11 יום הרווקים הסיניים, דרך הבלאק פריידי והסייבר מאנדיי בסוף נובמבר, ועד מבצעי הכריסמס בסוף דצמבר, יחול גידול משמעותי בהזמנת מוצרים מחו"ל בעקבות ההוזלות המשמעויות בתקופה זו, ולכן אנו נערכים לעליה בהזמנות באמצעות תגבור כוח האדם במרכז הסחר המקוון אשר פתחנו השנה במודיעין, וערוך לקלוט ולמיין מעל 100 מליון חבילות בשנה. בנוסף פתחנו לאחרונה 40 מרכזי מסירת חבילות נוספים ברחבי הארץ, כך שכיום אנו מציעים את הפרישה הארצית הרחבה ביותר עם 1,100 נקודות מסירה, הכוללות 404 מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר, זאת בנוסף לכ-700 יחידות הדואר".

מנתוני דואר ישראל, חמשת האתרים האהובים על הישראליים בהזמנות מחו"ל הם: Aliexpress, eBay, Next, Amazon . בשנת 2016 חילקה חברת דואר ישראל 52 מליון חבילות שהוזמנו מחו"ל, בהיקף מוערך של כ-2 מליארד דולר, כאשר ההערכה היא שבשנת 2017 יוזמנו כ-60 מיליון חבילות.

מזעקי ציין עוד, כי שירותים רבים, כמו איתור מיקוד או סניף או הזמנת תור מראש, ניתנים כיום באמצעים דיגיטליים באתר החברה, באפליקציה, בצ'ט עם נציג, או באזור האישי "my post" באתר, שמאפשר מעקב אחר פריט, תשלום מכס והזמנת שליח עד הבית. מזעקי מדגיש את חשיבות ציון מספר הנייד ומיקוד עדכני בן 7 ספרות בעת ההזמנה, על מנת לקבל מסרון בעת הגעת החבילה ליחידת הדואר, וכדי שהחבילה תגיע ליחידת המסירה הקרובה ביותר לכתובת הנמען.

הודעה מספר: 923
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 11/09/2017

במלאת שנה למותו: השירות הבולאי חשף בטקס במעמד שר התקשורת איוב קרא את הבול הממלכתי של הנשיא התשיעי שמעון פרס ז"ל

שר התקשורת איוב קרא: " שמעון פרס שימש כשר התקשורת הראשון בשנות ה-70, וזו סגירת מעגל בהנפקת בול זה במלאת שנה למותו"

חמי פרס, יו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות: " זאת מחווה מרגשת וראויה לתרומתו למדינת ישראל" יו"ר דירקטוריון דואר ישראל, חזי צאיג: "בול זה יבטא באמצעות דברי הדואר בכל רחבי הארץ והעולם, את ההוקרה והכבוד שרוחש העם בישראל לפועלו והישגיו של שמעון פרס" השירות הבולאי חשף היום (שני) את הבול הממלכתי של מדינת ישראל של הנשיא התשיעי שמעון פרס ז"ל, זאת בטקס מרגש במעמד שר התקשורת, איוב קרא וחמי פרס, יו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות. עוד השתתפו באירוע: יו"ר דירקטוריון חברת דואר ישראל, חזי צאיג; מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין ומנהל השירות הבולאי, אלחנן שפירא. שר התקשורת ח"כ איוב קרא, אמר בטקס "שמעון פרס ז"ל היה מדינאי משכמו ומעלה, איש מעשה וחזון. מהאבות המייסדים של מדינת ישראל, מי שבנה לישראל את יכולות ההרתעה וההגנה הביטחוניות שלה בשנותיה הראשונות, שעמד בראש חימוש צה"ל ובנייתו, הקים את הכור בדימונה, את הקריה למחקר גרעיני בשורק ואת התעשיות הביטחוניות, פעל ללא לאות במשך עשרות שנים לקידום יחסי השלום בתוך מדינת ישראל ובין ישראל ושכנותיה, ותרם רבות להפיכתה של ישראל למעצמת טכנולוגיה וחדשנות עולמית, לישוב הפריפריה ולקידום המדע. תרומתו העצומה של שמעון פרס למדינת ישראל, לכלכלה הישראלית, לביטחונה ולהפיכתה לאומה חדשנית ופורצת דרך, היא תרומה עצומה לאין שיעור ולכן אנו חבים לו תודה. שמעון פרס ז"ל הסב את שם המשרד למשרד התקשורת במקום משרד הדואר והוא שימש כשר התקשורת הראשון בשנות ה-70, וזו סגירת מעגל בהנפקת בול זה במלאת שנה למותו". חמי פרס, יו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות, אמר: "קלעתם בול. אני מאוד מודה לכם על המחווה יוצאת הדופן לכבוד יום השנה לפטירתו של אבי. זאת מחווה מרגשת וראויה לתרומתו למדינת ישראל". חמי פרס הוסיף בחיוך כי "לאבא שלי לא הייתה סבלנות, הוא היה מהיר וחד – ולכן כדאי שתתכוננו, כי המעטפות עם הבול של שמעון פרס יגיעו במהירות שטרם ראיתם כמותה. מעטפות עם בול של שמעון פרס הן מעטפות עם מחויבות". יו"ר דירקטוריון דואר ישראל, חזי צאיג אמר "זהו כבוד גדול עבורי ועבור חברת דואר ישראל להנפיק בול לזכרו של הנשיא התשיעי, ראש הממשלה לשעבר, שר לשעבר, מדינאי ואחרון דור הנפילים – שמעון פרס ז"ל. הנצחת שמעון פרס ז"ל על גבי בול מהווה מזכרת ממלכתית מכובדת. בול זה מצטרף לשורה ארוכה של בולים המוקדשים לאישים בולטים שתרמו רבות למדינת ישראל. הבולים משמשים אמצעי הסברה בארץ ובעולם, ובול זה יבטא באמצעות דברי הדואר בכל רחבי הארץ והעולם, את ההוקרה והכבוד שרוחש העם בישראל לפועלו והישגיו של שמעון פרס ז"ל".הדיוקן בבול מבוסס על צילום פורטרט של הצלם יונתן בלום, באדיבות מרכז פרס לשלום ולחדשנות. הבול וחותמת האירוע להופעת הבול עוצבו בידי לימור פרץ-סמיה. מעטפת היום הראשון עוצבה בידי טל הובר ושירן בלינקוב. ערכו הנקוב של הבול – 2.40 שקלים. ניתן להשיג אותו החל ממחר בסניפי דואר ישראל ברחבי הארץ. השירות הבולאי הפיק בנוסף מארז מזכרת יוקרתי המכיל גיליון בולים רשמי ובו 9 בולים בהנפקה מיוחדת לציון יום השנה לפטירתו, וכן ציטוטים נבחרים ותמונות מרגשות ממהלך חייו. המארז בשפות עברית ואנגלית. מכירת הבולים והמארז בסניפי הדואר תחל ביום שלישי 12 בספטמבר 2017, מועד הנפקתו הרשמי של הבול. מחיר המארז –27 שקלים.

הודעה מספר: 922
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 16/08/2017

רישיון הרכב אבד או נגנב?מיום ראשון: הנפקת רישיונות רכב לראשונה גם בסניפי דואר ישראל

השר כץ: הנגשת שירותי הרישוי לאזרח תחסוך ממנו את הצורך להגיע למשרדי הרישוי ותאפשר לו לקבל שירות קרוב לביתו ובשעות גמישות

בשורה טובה לנהגים. החל מיום ראשון הקרוב (20 באוגוסט) ניתן יהיה להנפיק לראשונה רישיונות רכב גם בסניפי דואר ישראל ברחבי הארץ. זאת, במסגרת הרחבת שיתוף הפעולה בין משרד התחבורה לדואר ישראל. במסגרת ההסדר החדש, יוכל כל נהג שתוקף רישיון הרכב שלו פג ולא קיבל את רישיון הרכב לכתובתו, או נהג שרישיונו אבד או נגנב, להנפיק רישיון רכב חדש בסניפי הדואר ברחבי הארץ. בשלב הראשון ניתן יהיה להנפיק את רישיון הרכב ב-14 סניפים של דואר ישראל ברחבי הארץ; בירושלים, חיפה, טבריה, עפולה, קרית שמונה, סכנין, באר שבע, אשדוד, חולון, תל אביב, רמת גן ונתניה. בתחילת חודש ספטמבר השירות יורחב לכל 700 סניפי דואר ישראל ברחבי הארץ. מי שיבקש להנפיק רישיונות רכב בדואר, יידרש להציג תעודת זהות. השירות בסניפי דואר ישראל, לא יינתן לבעלי רישיון רכב, עליהם חלות הגבלות מטעם רשויות המדינה (הוצאה לפועל, בית משפט וכדומה). לא ניתן יהיה לבצע בסניפי הדואר שינויים ברישיון הרכב כמו עדכון פרטים אישיים ושינויים טכניים ברכב. ניתן להזמין תור מראש לסניפי הדואר באתר הדואר, בטלפון 171 או באפליקציה בנייד. יצוין כי מחודש מאי 2017 ניתן להנפיק רישיון נהיגה בכל אחד מ-700 סניפי הדואר בארץ. עד כה הונפקו עשרות אלפי רישיונות נהיגה, בסניפי דואר ישראל. במשרד התחבורה מעריכים כי הרחבת השירות לכל סניפי הדואר תגדיל בעשרות אחוזים את מספר הפונים לדואר לצורך הנפקת רישיונות. שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ ציין כי מתן אפשרות לאזרחים להנפיק רישיונות נהיגה ורכב בדואר תשפר משמעותית את השירות לציבור. "הנגשת שירותי הרישוי לאזרח תחסוך ממנו את הצורך להגיע למשרדי הרישוי ותאפשר לו לקבל שירות קרוב לביתו ובשעות גמישות. כמו כן, היא תפחית את העומסים במשרדי הרישוי ותחסוך לציבור הנהגים זמן יקר" הוסיף השר כץ. מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין אמר "לאור הצלחת שיתוף הפעולה עם משרד התחבורה בהנפקת רישיונות נהיגה, הוחלט להרחיב את הפעילות גם להנפקת רישיונות רכב. שיתוף הפעולה יאפשר ללקוחות לקבל שירות במאות יחידות ברחבי הארץ בזמן ובמקום שנוח להם". הנפקת רישיונות רכב בדואר מבוצעת במסגרת הרחבת מגוון האפשרויות שמשרד התחבורה מעמיד לרשות הציבור לקבלת שירותי רישוי, הכוללים בין השאר הנפקה של רישיון נהיגה ורכב, באמצעות האינטרנט, המוקד הטלפוני (*5678) ועמדות הרישיומט (באמצעות כרטיס אשראי של בעל רישיון הנהיגה או הרכב), הממוקמות בעשרות סניפים של הסופר פארם ובמוקדים נוספים. סניפי דואר ישראל בהם יינתן השירות בשלב זה

היכר שם סניף כתובת עיר 101 מרכזי ירושלים יפו 23 ירושלים 171 קניון תעשיה ירושלים יד חרוצים 18 ירושלים 119 דואר שערי ירושלים יפו 217 ירושלים 710 דואר הנביאים הנביאים 22 א' חיפה 900 בית דואר טבריה כיכר רבין 1 טבריה 930 בית דואר עפולה הרב לוין 18 עפולה 999 בית דואר קרית שמונה כיכר צה"ל 110 קרית שמונה 984 בית דואר סכנין הגליל 81 - כביש ראשי סכנין 220 בית דואר באר שבע יצחק רגר 9 באר שבע 300 בית דואר אשדוד הרצל 1 אשדוד 530 בית דואר חולון הסתדרות 36 חולון 401 דואר מקווה ישראל מקווה ישראל 7 תל אביב 550 בית דואר רמת גן ביאליק 17 רמת גן 630 בית דואר נתניה הרצל 59 נתניה

הודעה מספר: 921
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 30/07/2017

חברת דואר ישראל משיקה את "Post Cash Back" אתר שמחזיר כסף למזמינים באתרי הסחר המקוון

 
השירות יינתן באתרים בינלאומיים ומקומיים מובילים בהם: 365tickets, Ali express, strawberryNET,, ebay, asos, booking.com, Deal Extreme, , ,hotel combined ,Book Depository ,shein וכן רשת מלונות פתאל, אל על, גוליבר, הדקה ה-90, וואלה!טורס, גרופון, איסתא, רשת מלונות ישרוטל, ו-easygo

חברת דואר ישראל משיקה את "Post Cash Back", אתר ייעודי www.postcashback.co.il, בשיתוף חברת ,Lessforme המאפשר קבלת החזר כספי בגובה 1-8% בקניה במאות אתרים מקומיים ובינלאומיים. בין האתרים ,ebay Ali express, asos ,booking.com, HOTELS.COM, אל על, סטרוברינט, מלונות פתאל, Budget, Nike, טימברלנד, הדקה ה-90, וואלה!טורס ואתרים נוספים בארץ ובעולם בתחומי האופנה, הלייף סטייל, התיירות והנופש, פנאי ובידור, טכנולוגיה, בריאות ועוד.

אתר "Post Cash Back" ינוהל על ידי חברת ,'Lessforme' אשר נמצאת בבעלות דורון סבירסקי, וחתומה על הסכמים עם מאות האתרים בארץ ובעולם. בכל הזמנה באחד ממאות האתרים, יקבל הקונה החזר כספי בהתאם למדיניות כל אתר, אשר יועבר לבחירתו לחשבונות בבנקים בישראל כהחזר שקלי, לחשבון הפייפאל כהחזר דולרי, או כהחזר לכרטיס נטען של דואר ישראל. לקוח שיבחר בהחזר לכרטיס הנטען של דואר ישראל יקבל 5% נוספים מכספי המשיכה ב-Cashback. על מנת לקבל את ההחזר הכספי, יש להירשם חינם באתר "Post Cash Back" ולבצע רכישה דרך האתר באמצעות המחשב או הסלולר בחנות המבוקשת. הקנייה באתר רגילה לחלוטין ומאפשרת כאמור קבלת החזר כספי, כאשר קנייה שלא תבוצע דרך אתר "Post Cash Back" לא תזכה בהחזר כספי. ניתן למשוך את הכסף כאשר יצטברו 15 דולר בחשבון ה- Cashback.

בשמת שדה, סמנכ"ל השיווק, המכירות והשירות בדואר ישראל מסרה "שירות Cashback הוא פתרון ידוע בכל העולם שמטרתו לעודד צרכנים להעדיף אתרים מסוימים על פני אתרים אחרים, באמצעות צבירת הנחות, נקודות או כסף. שיתוף הפעולה עם אתר lessforme יאפשר לחברת דואר ישראל להציע שירות נוסף ללקוחותיה ובכך להרחיב את סל השירותים שהיא מציעה, מעבר לשירותי השילוח והלוגיסטיקה. גם בהשקת שירות זה אנו חושבים על התועלת ללקוח, וכיצד ניתן לסייע ללקוחות לחסוך כסף ולהוריד את יוקר המחיה".

כך למשל, הזמנה מאתר עלי אקספרס שתתבצע דרך אתר www.postcashback.co.il תזכה את הלקוח בהחזר כספי של 5% מגובה העסקה, משפחה שתזמין למשל את חופשת הקיץ באתר booking.com תקבל 2% מכלל ההזמנה או 4% ב hotels.com, ואם מדובר בנופש בחו"ל בן שבוע במחיר 10 אלפים שקל למלון, יקבל המזמין החזר כספי בגובה 200 שקל אם ביצע הזמנה באתר booking.com או 400 שקל, אם ביצע הזמנה באתר hotels.com.

הודעה מספר: 920
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 17/07/2017

דואר ישראל במחווה לשירי אהבה לט"ו באב:השירות הבולאי הנפיק גיליון בולים מיוחד במהדורה מוגבלת

הכולל 12 שירי אהבה עבריים מכל הזמנים

השירות הבולאי בחברת דואר ישראל הנפיק לקראת ט"ו באב גיליון בולים מיוחד במהדורה מוגבלת וחד-פעמית, המוקדש לשירי אהבה עבריים מכל הזמנים. הגיליון שעוצב על ידי ברוך נאה וענת ורשבסקי, כולל 12 שירים עבריים שנכתבו ובוצעו על ידי מיטב היוצרים והאמנים הבולטים בישראל. 12 השירים שמופיעים בגיליון: עטור מצחך זהב שחור; ברית עולם; לכל אחד יש; זמר נגה; היו לילות; סליחות; הפרח בגני; כשאור דולק בחלונך; תפוחים ותמרים; רוזה רוזה; פגישה לאין קץ; הכניסיני תחת כנפך. עורכת הסדרה - נאוה בודק אחירון. מחיר הגיליון 28.60 שקלים וניתן לרכוש אותו בסניפי דואר ישראל.

אלחנן שפירא, מנהל השירות הבולאי בדואר ישראל, מסר כי גיליון בולי האהבה הוא מחווה נוספת של השירות הבולאי ליוצרים הגדולים של המוזיקה העברית. לדבריו, "לדואר ישראל יש חיבור רב-שנים עם עולם השירה העברית. בשנים האחרונות הונצחו יוצרים שהלכו לעולמם על גבי מספר רב של בולים".

המעצב ברוך נאה, מעצב הבול, מסביר כי הטיפוגרפיה והכתב העברי בגיליון ט"ו באב עוצבו לפי מצב הרוח והמוזיקה של המילים. לכל בול יש קצב משלו, והאיורים משלימים את המילים ויוצרים יחד סיפור מרגש ומשוחרר.

בין הבולים שהונפקו בעבר בתחום המוזיקה העברית: בול אריק איינשטיין שהונפק ב-2014; גיליון "מוזיקה" שהונפק ב-2009 וכלל מחווה ל-12 יוצרים ומשוררים ישראליים שהלכו לעולמם כמו נעמי שמר, אהוד מנור, זוהר ארגוב, יוסי בנאי, מאיר אריאל, עוזי חיטמן, שושנה דמארי, עופרה חזה ועוד; ב-2011 הונפק גיליון "עטיפות תקליטים ישראלים", וב-2013 הונפק גיליון "שירי ילדים", שכלל 12 שירי ילדים מוכרים כמו מקהלה עליזה, אני תמיד נשאר אני, שעון בן חיל, מה עושות האיילות?, רציתי שתדע, מדוע לובשת הזברה פיג'מה?, הילדה הכי יפה בגן, הדואר בא היום, דני גיבור ועוד.כמה מילים על 12 השירים בבולים הנוכחיים 1. עטור מצחך זהב שחור מלים: אברהם חלפי, לחן: יוני רכטר. נכתב בסוף שנות ה-50 של המאה ה-20, והולחן על-ידי יוני רכטר בשנת 1977. השיר בביצועו של אריק איינשטיין ובליווי הזמרות הצעירות יהודית רביץ וקורין אלאל, זכה לפופולריות רבה. 2. ברית עולם מלים: אהוד מנור, לחן: מתי כספי. את השיר הקדיש אהוד מנור לאשתו הזמרת עפרה פוקס. מאוחר יותר נתן את השיר לידידו המלחין והזמר מתי כספי. זה צירף את המלים לפסקול שהלחין לסרט "חגיגה בסנוקר" (1975), וכך נולד שיר אהבה קסום. "ברית" הוא השם שבחר מתי להעניק לבתו הבכורה. 3. לכל אחד יש מלים ולחן: עוזי חיטמן. אחד מלהיטיו האחרונים של היוצר עוזי חיטמן. זהו שיר אהבה שכתב חיטמן בשנת 2000 לאשתו איה, עת התגייס בנם הצעיר יואב ליחידה קרבית בצבא, והוא מבטא סגירת מעגל של חיים וזוגיות. יש המפרשים את השיר כשיר אהבה לארץ ישראל. את השיר ביצעו שלומי שבת וליאור נרקיס, והוא היה ללהיט חתונות. 4. זמר נוגה ("התשמע קולי") מלים: רחל, לחן: מרדכי זעירא, שמואל קראוס, זוהר לוי, יוסף מוסטקי. את השיר כתבה המשוררת רחל בסוף שנות ה-20. השיר זכה ללחנים אחדים, אולם התפרסם במיוחד כששלחה אותו רונה רמון לבעלה אילן רמון, האסטרונאוט הישראלי הראשון, לפני שנספה במעבורת החלל "קולומביה". 5. היו לילות מלים: יעקב אורלנד, לחן: מרדכי זעירא. השיר נכתב בשנת 1939 לתיאטרון "כל הרוחות". צמד המחברים התכנסו ב"מועדון המלצרים" בתל-אביב שבניהול חצקל איש כסית. רק בשעות הקטנות של הלילה סיימו ליצור את השיר, ומבצעיו הראשונים היו מלצרי המועדון. רבים ביצעו את השיר, אך לאסתר עופרים זה היה שירה הראשון כסולנית, ומכאן דרך כוכבה. 6. סליחות מלים: לאה גולדברג, לחן: עודד לרר. השיר התפרסם בספרה של לאה גולדברג "שיבולת ירוקת העין" בשנת 1938. בשנת 1977 הלחין את השיר עודד לרר, ויהודית רביץ שרה אותו בפסטיבל הזמר 1977. 7. הפרח בגני מלים ולחן: אביהו מדינה. את השיר, הנחשב לציון-דרך במוזיקה המזרחית, כתב אביהו מדינה בעקבות סיפור אהבה לא ממומש בנעוריו. השיר נכתב לפסטיבל הזמר המזרחי "למנצח שיר מזמור" של תשמ"ב 1982 ובוצע ע"י זוהר ארגוב. 8. כשאור דולק בחלונך מלים: עמוס אטינגר, לחן: אלכסנדר ארגוב. נכתב בשנת 1964 לשלישיית גשר הירקון. כותב אטינגר: "אני אוהב אגדות ואת אלה שאני לא מכיר, אני ממציא ... כל עוד אמשיך להאמין שהאור הדולק הוא למען כתיבת המכתבים שאת כותבת אליי – אמשיך לחכות". 9. תפוחים ותמרים מלים: איתן גלס, לחן: רמי קליינשטיין. המשורר מספר: "בשנת 1994 האזנתי ברכבי לנעימת הסרט ׳לא בימי א'׳, ולנגד עיניי עלה זיכרון של האור הבוהק של אתונה מפסגת גבעת ליקאביטוס בצבעי מים... ברגע אחד עלו בי המילים והסיפור של השיר בהתאמה ללחן של חג'ידאקיס. עצרתי בצד. כתבתי את המלים. לימים רמי קלינשטיין הלחין אותן". 10. רוזה רוזה מלים: חיים חפר, לחן: דובי זלצר. חיים חפר כתב את השיר ליהורם גאון - כוכב הסרט "קזבלן" (1973) בבימויו של מנחם גולן. המחזה "קזבלן", פרי עטו של יגאל מוסינזון, הועלה לראשונה בשנת 1954 בתיאטרון הקאמרי בכיכובם של יוסף ידין וחיה הררית. בשנת 1966 הפך המחזה למחזמר עם פזמונים בכיכובו של יהורם גאון. 11. פגישה לאין קץ מלים: נתן אלתרמן, לחן: נעמי שמר. השיר התפרסם בספרו של אלתרמן "כוכבים בחוץ" ב-1938. נעמי שמר הלחינה את השיר והעניקה אותו בשנת 1969 ל"שלושרים", ומאז בוצע השיר בפי רבים וטובים. 12. הכניסיני תחת כנפך מלים: ח״נ ביאליק, לחן עממי: אלכסנדר קריין, שמואל אלמן, פאול בן חיים, מנחם אבידום, נורית הירש, מיקי גבריאלוב. את השיר כתב המשורר ח״נ ביאליק בשנת 1905 באודסה, לאהובתו אירה יאן או לאשתו מניה, ואולי לשתיהן... השיר הולחן, כאמור, ע"י מלחינים רבים וזכה לביצועים של טובי הזמרים.

הודעה מספר: 919
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 12/07/2017

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל תומך בהעלאת גובה הפטור ממע"מ ל-100 דולר ויותר:

"תקרת הפטור ממע"מ מהווה חסם משמעותי בצמיחת הסחר המקוון בישראל; "כיום מעל %95 מהפריטים שהציבור מזמין מחו"ל נמוכים מ- דולר, על מנת להימנע מתשלום מע"מ"75

תקרת הפטור ממע"מ בישראל למשלוחים מחו"ל צריכה לעלות ל-100 דולר ויותר", כך אמר היום דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, בוועידת ,MADועידת השיווק, הפרסום, הדיגיטל והתקשורת של גלובס. לדבריו, "גובה הפטור ממע"מ מהווה כיום חסם משמעותי בצמיחת הסחר המקוון בישראל, כאשר כיום מעל 95% מהפריטים שהישראלים מזמינים מחו"ל באתרי הסחר המקוון, נמוכים מ-75 דולר, וזאת על מנת להימנע מתשלום המע"מ.

כיום בישראל ניתן להזמין מחו"ל מוצרים פטורים ממע"מ, מכס או מס קניה, בגובה עד 75 דולר, וניתן לייבא ביבוא אישי מוצרים פטורים ממכס עד 500 דולר. "במדינות רבות בהן הפטור ממע"מ עלה ל-100 דולר ויותר", אמר גולדשטיין, "כמו בארצות הברית, יפן, דרום קוריאה, אוסטרליה, ניו זילנד ועוד, חל גידול משמעותי בהזמנות און ליין. מדובר במגמה כלל עולמית, שמשמעותה המשך הורדת יוקר המחיה ותמיכה בשכבות הבינוניות והחלשות באוכלוסיה, וישראל צריכה להיות חלק ממנה".

"הקפיצה הגדולה בסחר המקוון בישראל הגיעה בשנת 2012, לאחר שהמדינה הרחיבה את הפטור ממע"מ מ-50 דולר ל-75 דולר, ואני מאמין שהעלאת תקרת הפטור ממע"מ ל-100 דולר ויותר, תצמיח את פעילות הסחר המקוון ותכניס קטגוריות חדשות של מוצרים מהותיים יותר, ותרחיב קטגוריות קיימות יקרות יותר בתחומי ההלבשה והקוסמטיקה, תוך המשך הורדת יוקר המחיה". אמר גולדשטיין.

גולדשטיין דיבר על ההערכות של דואר ישראל לקליטת הכמויות העצומות של חבילות כבר כיום, באמצעות פתיחת כ-370 מרכזי מסירת חבילות בשיתוף רשתות ועסקים קטנים מחוץ לדואר ישראל, בנוסף ל-700 סניפי החברה, פתיחת מרכז הסחר המקוון במודיעין שערוך לקלוט מעל 100 מיליון חבילות בשנה, והשקת פתרונות טכנולוגיים כמו מערכת זימון תורים מראש, "MY POST" פורטל לקוחות אישי באתר החברה שמאפשר ריכוז כל ההזמנות במקום אחד, וכן הזמנת שליח ותשלום מכס ומיסים מתוך הפורטל, קבלת מסרון בעת הגעת החבילה ועוד.

עד סוף שנת 2017 צפויה חברת דואר ישראל למיין ולמסור כ-60 מיליון חבילות, לעומת 52 מיליון בשנת 2016 וכ-40 מיליון חבילות בשנת 2015. כיום היקף ההזמנות מאתרי הסחר המקוון מוערך בכ-2 מיליארד דולר, כאשר הקטגוריות המרכזיות המוזמנות מחו"ל הן ביגוד, הנעלה, מוצרי אלקטרוניקה, קוסמטיקה וטיפוח.

הודעה מספר: 918
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 10/07/2017

עוברים דירה בקיץ? אתם לא לבד

דואר ישראל: זינוק של 30% במעברי דירה בחודשי הקיץלפי ההערכות מדי שנה מתבצעים כ-300 אלף מעברי דירה

כ-300 אלף מעברי דירה מתבצעים בשנה בישראל, כך מעריכים בחברת דואר ישראל. נתוני הדואר מצביעים על כך ששליש מבתי האב והעסקים המבצעים מעבר כתובת מצטרפים לשירות "עוברים דירה", שירות הפניית דואר לעוברים דירה שמוצע בדואר ישראל. כמו כן, הנתונים מעידים על כך שבתקופת הקיץ, חל גידול של כ-30% במעברי הדירה, בהתבסס על הזינוק בביקוש לשירות.

במסגרת השירות, החברה מעבירה ללקוחות את כל דברי הדואר אשר נשלחו עבורם באמצעות דואר ישראל מהמען הקודם לכתובת החדשה. במהלך תקופה זו הלקוחות יכולים להתארגן בצורה רגועה יותר, ללא לחץ נוסף הכרוך בעדכון שולחי הדואר הנמצאים עמם בקשר. ניסיון דואר ישראל מלמד שנדרש זמן מהלקוח לעדכן את כל שולחי הדואר הנמצאים עמו בקשר, שכן חלקם מדוורים במועדים שונים במהלך השנה. מחיר שירות "עוברים דירה" - 60 ₪ ל-10 חודשים, מתוכם ארבעה חודשים ראשונים ללא תשלום.

חיים מזעקי, סמנכ"ל התפעול של דואר ישראל: "לקראת פתיחת שנת הלימודים אנו רואים גידול בהזמנת שירות "עוברים דירה", הנובע ממעברי דירה של משפחות רבות בתקופת הקיץ. השירות ניתן בכל 700 סניפי החברה והוא למעשה שירות דואר עוקב, המאפשר לכל המכתבים שמוענו לכתובת הישנה להגיע ליעד החדש".

ניתן להצטרף לשירות בכל אחת מיחידות הדואר עם הצגת תעודה מזהה של הלקוח, בן/בת הזוג וכל בוגר מעל גיל 18 שהבקשה תקפה לגביו, עם הכתובת החדשה תוך הצגת אסמכתא לכתובת הישנה. בנוסף, מתאפשר רישום ללקוחות פרטיים באמצעות אתר האינטרנט של החברה www.postil.com. רישום זה מתבצע טרם מעבר הדירה כאמצעי בטיחות להגנת הלקוחות ולשם זיהוי מגיש הבקשה.הודעה מספר: 917
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 18/06/2017

דואר ישראל: זינוק בהזמנת חבילות מבריטניה בעקבות הירידה בשער הליש"ט

 
אתר Next הבריטי הוא המרוויח הגדול עם גידול של 46% בהזמנות מול תקופה מקבילה אשתקדירידת שער הפאונד (ליש"ט) בבריטניה, שממשיך לצנוח לאחר פרסום תוצאות הבחירות הסוערות בממלכה הבריטית, הובילה לעליה חדה בהיקף ההזמנות של ישראלים מאתרי סחר מקוונים בריטיים, כך עולה מנתוני דואר ישראל. המרוויח הגדול הוא אתר Next הבריטי, שהיקף ההזמנות ממנו עלה ב-46% לעומת תקופה מקבילה אשתקד.

במהלך החודש האחרון שער הפאונד ירד ב-3.6% לשווי של 4.5 שקלים בלבד. זהו כאמור המשך של מגמה שהחלה בעקבות התוצאות המטלטלות של משאל העם בנושא הברקזיט בשנה שעברה. מאז יוני שעבר, שער הפאונד ירד ב-18%, וב4.6% מתחילת השנה. כתוצאה מכך, מדווחת חברת דואר ישראל על גידול בהיקף הזמנות הסחר המקוון מאתרים בריטיים, כאשר מינואר עד מאי 2017 גדלו היקפי ההזמנות של הציבור הישראלי מ-next הבריטי ב-46%.

חיים מזעקי, סמנכ"ל התפעול בדואר ישראל, אמר: "אין ספק שהירידה בשער הפאונד מעודדת את הציבור הישראלי להזמין יותר פריטים מאתרים בריטיים. אתר Next מצליח מאוד בישראל כי הוא ידידותי לציבור הישראלי: הוא כולל אתר ושירות לקוחות בשפה העברית, המחירים בשקלים והמשלוח באמצעות שירות האקו פוסט של דואר ישראל מגיע תוך ימים ספורים משלב ההזמנה לבית הלקוח. לקוחות ישראליים יכולים להזמין כיום מוצרים מ- Next במשקל של עד 10 קילו, מה שפותח בפני הישראלים קווי מוצרים חדשים לחלוטין – כגון כלי בית, כלי מטבח, מוצרי אמבט, וילונות ועוד, והכל עם זמני אספקה קצרים במיוחד של עד כ-5 ימי עסקים מרגע ההזמנה ועת הנחיתה בארץ, ואנו ממשיכים לשפר את זמני האספקה".

"אנו רואים הזמנות רבות של פריטי ביגוד, והנעלה למבוגרים וילדים מאתר זה. מדובר באתר שמאוד מתאים לציבור הישראלי והוא פופולארי מאד גם בקרב המגזר החרדי. למשפחות עם מספר ילדים קניה באתר זה יכולה לחסוך כסף רב".

בשנתיים האחרונות השקיעה חברת דואר ישראל רבות בשיפור השירות באמצעות הרחבת פריסת יחידות הדואר ב-750 יחידות דואר ברחבי הארץ וכן בכ-350 נקודות מסירת חבילות נוספות בשיתוף רשתות כמו שופרסל, עזריאלי ועוד, וכן חנויות פרטיות. בנוסף החברה הרחיבה את שעות הפתיחה במאות יחידות דואר, מאפשרת הזמנת תור מראש באתר ובאפליקציה ומציעה מערך שליחים לקבלת החבילות עד בית הלקוח.

הודעה מספר: 916
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 13/06/2017

לאור הגידול בסחר המקוון ולרגל עונת הנסיעות: חברת דואר ישראל מדווחת על 400 אלף כרטיסי מט"ח נטענים

כאשר 60% מהשימושים בכרטיסים הם לקניות ברשת

יתרונות:  שליטה מלאה בהוצאות – משתמשים בכסף המוקצב בכרטיס  כרטיס בטוח עם החזר כספי במקרה של אובדן או גניבה  הכרטיס נמכר ללא צורך בפתיחת חשבון  ניתן להטעין כרטיס ע"י העברה בנקאית מכל חשבון בנק בארץ  אפשרות להשתמש בכספומטים ובחנויות ברחבי העולם כמו כרטיס אשראי רגיל  הכרטיס מיועד גם לשימוש ברכישות באתרי אינטרנט בארץ ובינלאומיים חברת דואר ישראל מדווחת היום על 400 אלף כרטיסי מט"ח נטענים, לרגל עונת הנסיעות ולאור הגידול בהזמנות סחר מקוון. לדואר ישראל, באמצעות בנק הדואר, יש מוצר ייחודי והוא כרטיסי מט"ח נטענים בדולרים, יורו או ליש"ט, אשר מונפקים ע"י ויזה (דולר) ומאסטרכארד (יורו, ליש"ט) העולמיות. כרטיסי המט"ח הנטענים הינם רב פעמיים ומאפשרים רכישה בטוחה בבתי עסק בחו"ל, משיכה בכספומטים ברחבי העולם, ללא צורך בחשבון בנק, ויכולת לשוב ולהטעין את הכרטיסים מרחוק. עד כה שימשו הכרטיסים בעיקר את הנוסעים לחו"ל, אך בשנתיים האחרונות החל הציבור בישראל גם לעשות בהם שימוש להזמנת קניות באתרים בינלאומיים. הערב עולה החברה בקמפיין חדש, שמטרתו עידוד שימוש ויצירת מודעות לכרטיסי המט"ח הנטענים של דואר ישראל, גם לקניות באתרי הסחר המקוון, וזאת באמצעות סרטונים הומוריסטים קצרים אותם מובילה הדמות המצוירת של דורי, אשר יצרו ניר וגלי, באמצעות פרסום גליקמן-שמיר-סמסונוב. הקמפיין יעלה בטלוויזיה וכן בדיגיטל למשך כשבועיים. יורם מימון, מנהל בנק הדואר, מסר "אחד הדברים המעניינים שראינו הוא גידול בשימושים בכרטיסים אלו בעקבות התפתחות הסחר המקוון. כיום משמשים כרטיסי המט"ח הנטענים לקניות גם לרכישות באתרי אינטרנט, כאשר 60% מהשימושים כיום מבצעים בארץ לרכישות באתרים מחו"ל. בנק הדואר הוא למעשה הרשת הגדולה בישראל לרכישת שירותי מט"ח והמרות מטבע חוץ. ניתן לרכוש מט"ח במזומן ב-300 הסניפים המוכרים מט"ח, ולרכוש את כרטיסי המט"ח הנטענים בכל 700 הסניפים והסוכנויות ברחבי הארץ. כרטיסי המט"ח הנטענים של בנק הדואר משמשים כאמצעי תשלום בטוח למטייל ולצרכן הישראלי הרוכש באתרי אינטרנט, תוך שליטה מלאה בהוצאות, וללא חריגות בחשבון. אוכלוסיה נוספת המשתמשת בכרטיס היא נוער וצעירים המשתמשים בכרטיס כתחליף לכרטיס אשראי, כאשר הכרטיס משמש אותם הן לרכישות והן לטיול הגדול בחו"ל". עלות הנפקת הכרטיס 45 שקלים, (תשלום חד פעמי). טעינה חוזרת תעלה 0.8% מסכום הטעינה. בכרטיס של ויזה סכום ההטענה המינימלי הוא 50$ עד תקרה של 2,500$, ובמאסטרקארד סכום הטעינה המינימלי 250 שקל, לשימוש עד תקרה של 5,000$ אירו/ליש"ט (בשווי זהה). ניתן להטעין את כרטיסי המט"ח של בנק הדואר בסניפי דואר ישראל וכן ע"י העברה בנקאית מכל חשבון בנק בארץ ישירות לכרטיס. מידע מלא אודות הכרטיסים הנטענים, ותנאי השימוש ניתן למצוא בקישור הבא: http://www.israelpost.co.il/card

הודעה מספר: 915
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך:

הצנחנים חזרו לכותל

 
אחרי 50 שנה חזרו היום ד"ר יצחק יפעת, חיים אושרי וציון כרסנטי, הידועים כשלושת הצנחנים אשר שחררו את הכותל ביוני 1967, לכותל המערבי בירושלים, על מנת לקבל גיליון מזכרת של בול עם תמונת "הצנחנים הבוכים" כהוקרה מדואר ישראל.

התמונה הידועה אשר מופיעה על גבי גיליון המזכרת, צולמה ב6 ביוני 1967 על ידי הצלם חתן פרס ישראל, דוד רובינגר ז"ל, אשר נפטר בחודש מרץ האחרון. התמונה הפכה לאחד מסמלי מלחמת ששת הימים. בתמונה הביטו שלושת הצנחנים בהשתאות על רקע הכותל המערבי, שנגלה לעיניהם לראשונה באותו מעמד.

בטקס מרגש שהתקיים היום ברחבת הכותל המערבי העניקו מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין, רב הכותל, שמואל רבינוביץ, ואלחנן שפירא, מנהל השירות הבולאי לשלושת הצנחנים את גיליונות המזכרת הממוסגרים, אשר הופקו במיוחד עבורם ועבור ילדיו של רובינגר ז"ל ולא ימכרו באופן מסחרי.

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, אמר במפגש "כבוד גדול לדואר ישראל להעניק גיליון הוקרה לצנחנים ולמשפחת רובינגר, אשר בהבזק מצלמה הפכו לאחד מסמליה המובהקים של שחרור העיר ואיחודה מחדש".

ציון כרסנטי, אחד הצנחנים אמר שזוהי סגירת מעגל ונזכר ברגעים ההיסטוריים להם היה שותף בקרב על ירושלים וההתרגשות שאחזה בו כאשר ראה לראשונה את הכותל המערבי לנגד עיניו. הוא סיפר כיצד הרב גורן ז"ל חיבק אותו ותקע בשופר וכיצד נהרו הצנחנים אל עבר הכותל המערבי ועמדו בוכים מול הכותל.

ד"ר יצחק יפעת, אחד הצנחנים, סיפר כי עבורו מדובר בסגירת מעגל נוספת, כי אמו קרולה יפעת ז"ל דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, אמר במפגש "כבוד גדול לדואר ישראל להעניק גיליון הוקרה לצנחנים ולמשפחת רובינגר, אשר בהבזק מצלמה הפכו לאחד מסמליה המובהקים של שחרור העיר ואיחודה מחדש".

ציון כרסנטי, אחד הצנחנים אמר שזוהי סגירת מעגל ונזכר ברגעים ההיסטוריים להם היה שותף בקרב על ירושלים וההתרגשות שאחזה בו כאשר ראה לראשונה את הכותל המערבי לנגד עיניו. הוא סיפר כיצד הרב גורן ז"ל חיבק אותו ותקע בשופר וכיצד נהרו הצנחנים אל עבר הכותל המערבי ועמדו בוכים מול הכותל.

ד"ר יצחק יפעת, אחד הצנחנים, סיפר כי עבורו מדובר בסגירת מעגל נוספת, כי אמו קרולה יפעת ז"ל עבדה שנים רבות בדואר.

הודעה מספר: 914
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 09/05/2017

דואר ישראל קבעה מזוזה

במרכז המיון המקוון לחבילות בעיר מודיעין

הטקס התקיים בהשתתפות חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל , דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, הרב גוטרמן, ראש העיר מודיעין עילית, שמעון פרג'ון, יו"ר ארגון העובדים הארצי, מר צחי נחמיאס, יו"ר חברת מגה אור, האחראית על הקמת המבנה, חברי הנהלת דואר ישראל וכ-200 מעובדי המקום.

במעמד מרגש נקבעה אמש מזוזה במרכז המיון המקוון לחבילות של דואר ישראל, בעיר מודיעין. מרכז המיון הוקם בהשקעה של כ-25 מיליון שקל. מדובר בפרויקט הדגל של דואר ישראל, אשר בבנייתו הוטמעו יכולות חדשניות של מיון, קטלוג ופענוח חבילות, שיקצרו משמעותית את משך מסירת החבילות המוזמנות מחו"ל, משלב נחיתתן בישראל ועד הגעתן ללקוחות. מרכז המיון המקוון שוכן בפארק התעשיות במודיעין, ומשתרע על כ-20 דונם. מרכז מיון זה הוא אחד המרכזים המתקדמים בתחומו בעולם והוא ערוך לטפל בעשרות אלפי פריטים בשעה ומעל 100 מיליון פריטים בשנה, ויחליף את שיטת המיון הנוכחית, המתבצעת ברובה כיום באופן ידני. במרכז המיון המקוון יעבדו כ-250 עובדים.

יו"ר דירקטוריון דואר ישראל, חזי צאיג, בירך על הגעתו של הרב גוטרמן לקביעת המזוזה, צאיג אמר, שהוא מכיר את הרב זה שנים רבות ושהוא מעריך מאוד את סיועו באיתור עובדים למרכז המיון המקוון מקרב הקהילה החרדית ובכך לסייע להם להשתלב בתעשייה. צאיג אף הודה לרב גוטרמן, שסייע בתרומת ספר תורה לבית הכנסת.מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין, אמר כי "רק לפני שנה בדיוק הנחנו את אבן הפינה במרכז המיון והנה הרעיון קרם עור וגידים ושינה את המציאות: המעבר למבנה החדש אפשר חווית שירות טובה יותר ומהירה יותר, בשנת 2016 חילקנו כ-52 מיליון חבילות לציבור הרחב ואנו מאמינים כי לדואר יש תרומה משמעותית בהורדת יוקר המחיה. ככל שנספק ללקוחות שירות מהיר יותר בכל נקודה ברחבי הארץ כך הם יזמינו יותר".הרב גוטרמן, אשר נתכבד בקביעת המזוזה אמר כי דואר ישראל תורם רבות בהורדת יוקר המחיה ופתיחת מרכז המיון לחבילות במודיעין מביאה פרנסה למאות עובדים ולרבים מתושבי האזור והוא בירך את העובדים במקום בפרנסה, בריאות ואריכות חיים.

הודעה מספר: 913
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 03/05/2017

משרד התחבורה והדואר מרחיבים את שיתוף הפעולה

מהיום: רישיון נהיגה לרכב בכל 700 סניפי דואר ישראל

השר כץ: "הרחבת השירות לכל סניפי דואר ישראל תשפר באופן משמעותי את השירות לציבור ותפחית את העומסים במשרדי הרישוי. הנפקה ותשלום רישיונות בדואר, יאפשרו לציבור הנהגים לחסוך זמן יקר וימנעו ממנו את הצורך להגיע למשרדי הרישוי לקבלת רישיון נהיגה"

בשורה טובה לנהגים. מהיום ניתן להנפיק רישיונות נהיגה לרכב בכל אחד מסניפי דואר ישראל ברחבי הארץ, זאת, במסגרת הרחבת שיתוף הפעולה בין משרד התחבורה לבין דואר ישראל.

לפני כ-3 חודשים הודיעו משרד התחבורה ודואר ישראל על שירות חדש, במסגרתו ניתן להנפיק רישיון נהיגה לרכב ב-30 סניפים של דואר ישראל. בעקבות הצלחת הפרויקט, הוחלט להרחיבו לכל 700 סניפי דואר ישראל.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ ציין כי הרחבת השירות לכל 700 סניפי דואר ישראל תשפר באופן משמעותי את השירות לציבור ותפחית את העומסים במשרדי הרישוי. "הנפקה ותשלום רישיונות בדואר, יאפשרו לציבור הנהגים לחסוך זמן יקר וימנעו ממנו את הצורך להגיע למשרדי הרישוי לקבלת רישיון נהיגה", הוסיף השר כץ.

מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין אמר כי שיתוף הפעולה עם משרד התחבורה הוכיח את עצמו "אנו רואים אלפי לקוחות שכבר הגיעו לסניפי דואר ישראל והנפיקו רישיון נהיגה. הרחבת שיתוף הפעולה תאפשר ללקוחות לקבל שירות בכל הארץ בזמן ובמקום שנוח להם, כולל בימי שישי ובשעות פתיחה מאוחרות עד 20:00 בערב" הוסיף גולדשטיין.

משרד התחבורה מבקש להדגיש כי השירות בסניפי דואר ישראל, לא יינתן לבעלי רישיון נהיגה, עליהם חלות הגבלות מטעם רשויות המדינה (הוצאה לפועל, בית משפט וכדומה), וכאלה הנדרשים להשלמת בדיקות ראייה או תמונה אישית (ממאגר משרד התחבורה). בשלב זה התשלום עבור הנפקת הרישיונות בסניפי דואר ישראל יתבצע במזומן בלבד.

הנפקת רישיונות נהיגה בדואר מבוצעת במסגרת הרחבת מגוון האפשרויות שמשרד התחבורה מעמיד לרשות הציבור לקבלת שירותי רישוי, הכוללים הנפקה של רישיון נהיגה ורכב, באמצעות האינטרנט, המוקד הטלפוני (*5678) ועמדות השירות האוטומטיות ("רישיומט") הממוקמות ביותר מ-70 סניפים של רשת הסופר פארם. (השירות ניתן באמצעות כרטיס אשראי של בעל רישיון הנהיגה או הרכב).

הודעה מספר: 912
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 18/04/2017

עפר פלג מונה למנהל מרחב צפון בדואר ישראל

פלג ינהל כ-1,000 עובדים לרבות דוורים, אשנבאים ומרכזי מסירה

דירקטוריון חברת דואר ישראל, בראשות חזי צאיג, יו"ר הדירקטוריון, אישר את המלצת ועדת האיתור למינוי עפר פלג לתפקיד מנהל מרחב צפון בדואר ישראל. פלג יהיה כפוף למנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין, וישמש כחבר בהנהלת החברה. בתפקידו יהיה פלג אחראי על כ-1,000 עובדים לרבות דוורים, אשנבאים ואנשי מיון, הפועלים במאות יחידות דואר בצפון, מאזור החרמון ועד אור עקיבא, לרבות מרכזי חלוקה ומרכזי מסירת דברי דואר וחבילות.

עפר, בן 45, מהנדס תעשיה וניהול בהכשרתו, הינו בעל ניסיון רב בניהול שטח, מטה ותפעול, לרבות ניהול לוגיסטי, ניהול והקמת שרשרת אספקה וניהול תהליכי תכנון ובקרה, תוך קיום ממשקים חוצי חברה עם גורמי פנים וחוץ. ב-13 השנים האחרונות שימש בתפקידי ניהול בכיר בחברת "טבע" העולמית וכן בענקית הפרמצבטיקה "סאן" פארמה. בתפקידו האחרון ב"סאן" פארמה שימש במשך כשלוש שנים כסמנכ"ל שרשרת האספקה ומוצרים חדשים, וחבר הנהלת התפעול הגלובלי המונה כ-15 אלף איש. קודם לכן ב"טבע", היה חבר בהנהלת תפעול ישראל ואירופה, ניהל במשך מספר שנים 3 מפעלים פרמצבטיים שמנו כ-1,700 עובדים, ניהל את שרשרת האספקה של אזור ישראל ואירופה והיה חבר בהנהלת המו"פ הייחודי. לפני כן שימש במשך 5 שנים כמנהל מכירות וכמהנדס תעשיה וניהול בחברת טלדור.

פלג נכנס לתפקידו בעיצומה של תוכנית ההבראה בדואר ישראל, שמטרתה בין היתר שיפור השירות בחברה. מינוי פלג מצטרף לשורה של מינויים בהנהלת דואר ישראל בשנה וחצי האחרונות בהם: סמנכ"ל כספים, סמנכ"ל שיווק שירות מכירות ופיתוח עסקי, סמנכ"ל מערכות מידע, מנהל מרחב דרום, סמנכ"ל התקשורת והסברה וסמנכ"ל משאבי אנוש.

דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל אמר: "אני מברך על הצטרפותו של עפר להנהלת החברה, אשר מבצעת בשנתיים האחרונות מהלכים מרחיקי לכת, כל מנהל בתחומו, ויחד אנו מצעידים את דואר ישראל לעידן חדש בתחומי השירות והטכנולוגיה. אני מאמין שניסיונו הרב של עפר יסייע לנו להוביל את הארגון קדימה".

עפר, תושב רעננה, נשוי ואב ל-3, אלוף משנה במילואים, בעל תואר ראשון בתעשיה וניהול מאוניברסיטת ת"א ותואר MBA מאוניברסיטת ת"א עם התמחות בשיווק.

הודעה מספר: 911
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 22/02/2017

מהלך משותף של רשות האוכלוסין וההגירה ודואר ישראל:מהיום קבלת תעודות זהות ביומטריות במסירה אישית בבית הלקוח

 
שר הפנים, אריה דרעי: "מסירת תעודת הזהות באופן אישי היא שלב הכרחי ומבורך בכל המהלך הלאומי המשמעותי שאנו מובילים"

בשורה לציבור: רשות האוכלוסין וההגירה ודואר ישראל יחלו בימים הקרובים בחלוקת תעודות הזהות הביומטריות בבתי הלקוחות. במסגרת זו, אזרחים ותושבים שיגישו בקשה לקבלת תעודת זהות ביומטרית לא יידרשו מעתה להגיע ללשכת רשות האוכלוסין וההגירה בשנית ולאסוף את התעודה, כפי שהיה נהוג עד כה, כאשר התעודה תגיע אליהם במסירה אישית עד הבית, באמצעות מערך הדוורים של דואר ישראל. שר הפנים, אריה דרעי, בירך על המהלך: "השירות החדש הוא נדבך נוסף וחשוב, כחלק משיפור השירות לטובת הציבור, כאשר המטרה היא לצמצם את זמני ההמתנה במשרדי הממשלה תוך המשך שיפור מתמיד, בכל תחום בו נוכל לשפר. התיעוד הביומטרי הוא דור העתיד, הממקם את מדינת ישראל בקו אחד עם המדינות המתקדמות ביותר מבחינה טכנולוגית ואבטחה."

חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל, אמר: דואר ישראל ממשיכה להרחיב את סל השירותים למען אזרחי המדינה, ובהמשך להנפקת רשיונות הנהיגה בשיתוף משרד התחבורה, דואר ישראל תפיץ עבור רשות האוכלוסין וההגירה את תעודות הזהות הביומטריות. חברת הדואר תמשיך להעמיד לרשות משרדי הממשלה את התשתיות הקיימות ברשותה, על מנת להיטיב את השירות לאזרח וזאת כחלק מהרפורמה שהחברה מובילה בתקופה האחרונה". דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל, מסר "מדובר במהלך מורכב ביותר הכולל מערך של כ-1,500 דוורים אשר צוידו בסמארטפונים, עמם ניתן לזהות באופן אישי כל נמען לפני מסירת התעודה, תוך סריקת אישור המסירה ופרטי הנמען בסמארטפון. מהלך משקף את האמון שנתן משרד הפנים בחברת דואר ישראל ובעובדיה אשר ימסרו אישית את תעודות הזהות ללקוחות מדן ואילת, לאחר אישור מחמיר וכנגד הצגת קוד מזהה". התיעוד הביומטרי הושק בסוף חודש יוני 2013. מאז השקתו, מי שבחר להנפיק תיעוד ביומטרי נדרש להגיע פעם נוספת ללשכת רשות האוכלוסין וההגירה על מנת לאסוף את תעודת הזהות, בעוד שהדרכון הביומטרי נשלח אל המבקש בדואר רשום. המהלך המשותף יחסוך ללקוחות זמן, ויגביר את שביעות רצונם מקבלת השירותים באופן אישי.

יוגב שמני, מנהל אגף בכיר מערכות מידע ברשות האוכלוסין וההגירה המוביל את הפרויקט, הביע סיפוק מהמהלך: "מדובר במהלך משמעותי מאוד, שכלל שיתוף פעולה עם גופים נוספים ביניהם חברת הדואר, אשר נועד לשפר את השירות לציבור במטרה לאפשר שירות יעיל ואיכותי, לצד אבטחת ההליך ושמירה על פרטיותם של התושבים. המהלך צפוי לחסוך את הגעתם ללשכות רשות האוכלוסין של מאות אלפי ישראלים בשנה״.

הודעה מספר: 910
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 22/02/2017

לקראת השקת בית המיון המקוון במודיעין: דואר ישראל רכש מחברת מלם מערכת ממוחשבת לקריאת פריטים

אשר תאפשר מיון ומעקב אחר החבילות מחו"ל וחלוקתן תוך 48 שעות מנחיתתן בארץ

מלם מערכות, מקבוצת 'מלם תים', זכתה במכרז בשיתוף עם חברת TIS הבינלאומית לחמש שנים בהיקף כולל של כ-9 מיליון שקלחברת דואר ישראל, אשר צפויה לחנוך בשבועות הקרובים את בית המיון המקוון במודיעין, רכשה מחברת 'מלם מערכות' פתרון מיחשוב היקפי, לסריקה וקריאת מיליוני הפריטים שיעברו בבית המיון המקוון, תוך ניטור קפדני ומהיר של החבילות מהגעתן לארץ ועד מסירתן ללקוח. הפתרון יאפשר קיצור משמעותי של משך זמן הגעת הפריט לנמען, ל-48 שעות מרגע נחיתת החבילה בישראל ועד מסירתו ליחידת הדואר הקרובה לבית הלקוח. מלם, אשר זכתה במכרז, בשיתוף עם חברת TIS מערכות שהינה חברה בינלאומית מובילה המתמחה בפענוח וטיפול במידע דיגיטלי, תפתח את המערכת ותתמוך בה למשך חמש שנים, בהיקף כולל של כ-9 מיליון שקל.

מנכ"ל חברת דואר ישראל דני גולדשטיין אמר היום "בית המיון המקוון יוביל אותנו לפתחו של עידן חדש שיאפשר לנו לקצר את זמן מסירת החבילות בצורה משמעותית, תוך מיון וניטור של הפריטים משלב נחיתתם בארץ ועד מסירתם ללקוחות. בשנים האחרונות צמח קצב הזמנת החבילות מחו"ל בכ-30% מדי שנה, כאשר בשנת 2016 הוזמנו מחו"ל כ-52 מיליון חבילות. הפתרון של מלם מערכות יספק One Stop Shop למיון כל החבילות שינחתו מחו"ל במקום אחד, תוך טיפול יעיל ומהיר בפרטי דואר אלו. בית המיון המקוון במודיעין אשר ישתרע על פני כ-20 דונם, הוא אחד המרכזים המתקדמים ביותר בעולם, שערוך לטפל לטיפול באלפי פריטים בשעה ועד 100 מיליון פריטים בשנה. הוא יחליף מספר בתי מיון ברחבי הארץ ואת שיטת המיון הנוכחית המתבצעת ברובה באופן ידני".

עופר בן דוד, מנהל חטיבת הפרויקטים במלם מערכות מסר, כי "מדובר בפרויקט דגל המשלב פתרונות טכנולוגיים מתקדמים רבים; המערכת של מלם היא מערכת מתקדמת מסוגה אשר פותחה במיוחד עבור דואר ישראל והיא כוללת חומרה ותוכנה, אשר תאפשר לבצע קליטה מהירה, מדויקת ויעילה של פרטי הנמענים שעל גבי החבילות והשלמת המידע החסר, לצורך מיון דברי הדואר ליעדם ומתן הודעות אוטומטיות לנמענים על החבילה שממתינה להם ביחידת הדואר. מלם שמחה להיות חלק משמעותי במהפכה הדיגיטלית העוברת על דואר ישראל ולהוביל את ניהול מערך החבילות הבינלאומי לשלב הבא. דואר ישראל, באמצעות יכולותיה של מלם מערכות, תייעל את מערך החבילות ותספק לציבור בישראל שירות חדשני דיגיטלי מהיר ומן המתקדמים בעולם".

עדית חן, סמנכ"ל מערכות מידע בדואר ישראל מסרה כי הפתרון הטכנולוגי של מלם מערכות נותן מענה כולל לאתגר התפעולי והלוגיסטי שבליבת העשייה של דואר ישראל. "זהו פתרון מהמתקדמים בתחומו, העומד בקנה אחד עם מערכות דומות בעולם ומתמודד עם אתגרים ייחודיים של ישראל כמו שמות רחובות בעברית. הפרויקט בוצע בלו"ז קצר ביותר, כאשר בליבת הפתרון של מלם מערכות מנגנון צילום ופענוח OCR (זיהוי תווים אופטי) של הטקסט על גבי החבילה לנתונים הדרושים להמשך תהליך המיון וההפצה של החבילה בדרך ללקוח הסופי. זהו מנגנון מתוחכם המסוגל להתמודד עם מגוון רחב של סוגי אריזות, תוויות ופורמטים בינלאומיים שונים, תעתיק אנגלית-עברית, איתור כתובת הנמען בתוך מאגר הכתובות והמיקודים בישראל, שיוך לנקודת מסירה סופית וטיפול בחריגים".

עד כה הפריט היה נוחת בנתב"ג שם עובר למיון ראשוני בדואר בנתב"ג, משם עובר לאחד מבתי המיון בתל אביב, בירושלים או בחיפה, שם עובר תהליך מיון נוסף לפני בתי הדואר, הפריט היה נשלח לבית הדואר בעיר של הנמען ושם היה ממוין לפי יחידת המסירה ללקוח. כך עמד מסירה של הפריט מרגע נחיתתו בארץ על 7-5 ימים בממוצע.

בתהליך החדש הפריט ינחת בישראל ויגיע ישירות במכולה לבית המיון המקוון. שם הוא יעבור תהליך שיקוף ביטחוני, צילום מדבקת הפריט ופיענוח נתוני הנמען ותכולת הפריט. לאחר מכן יאותרו פרטי הנמען על פי נתונים מוקדמים המגיעים בצורה ממוכנת מאתר הסחר הגדולים בעולם ותופק מדבקת מיון ליחידה הסופית אליה יגיע הלקוח. אז ישלח הפריט ליחידה הרלוונטית והלקוח יקבל מסרון או הודעה כתובה על הגעת הפריט.הודעה מספר: 909
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 08/02/2017

הזמנתם תחפושת באתר עלי אקספרס? מעתה תוכלו לעקוב אחר ההזמנה באתר דואר ישראל

 
דואר ישראל בשיתוף פעולה עם ענקית הקניות הסינית: תחפושות שיוזמנו לפורים יגיעו לבית הלקוח תוך 3 ימים מהנחיתה בארץעלי אקספרס Ali Express)) ענק הסחר המקוון הסיני יוצא בשיתוף פעולה עם דואר ישראל לשירות מהיר של הזמנת תחפושות לקראת פורים. בחודש הקרוב יוצע מגוון רחב של תחפושות לקונים הישראלים עם שירות אקספרס e-packet (מוכר בישראל גם כאקו פוסט), אשר יאפשר לראשונה מעקב אחר ההזמנה מסין ומסירה מהירה של הפריטים תוך 3 ימים מנחיתתם בישראל. לטובת הגולש הישראלי בנתה Ali Express עמוד נחיתה ייעודי בעברית עם ממשק ייחודי, אליו ניתן להיכנס מאתר דואר ישראל ( (www.israelpost.co.ilאו מ-300 חנויות נבחרות באתר עלי אקספרס, ולהזמין תחפושות במחיר ממוצע של 10-30 דולר בשירות אקספרס e-packet.

בשמת שדה, סמנכ"לית השיווק, השירות והמכירות בדואר ישראל אמרה "עלי אקספרס הוא אתר הסחר המקוון המועדף על הציבור הישראלי לצד ebay, next ואמזון. עד כה מרבית הפריטים שהוזמנו מסין לא היו מנוטרים, כך שלא ניתן היה לעקוב אחריהם ומשך חלוקתם היה בדומה לפריט דואר רגיל. כעת כאשר תוזמן התחפושת, הלקוח יוכל לבצע מעקב אחר המשלוח באתר דואר ישראל ולקבל אותו בשירות אקספרס, זאת בדומה לקבלת פריטים מאתר next הבריטי".

שדה ציינה עוד כי השילוח מסין אינו ישיר ולכן לוקח כמספר שבועות עד שהפריטים המוזמנים מסין נוחתים בישראל, לכן היא ממליצה להקדים ולהזמין תחפושות כבר כעת, כחודש וחצי לפני פורים. עוד הוסיפה שדה, כי "שיתוף הפעולה עם עלי אקספרס יאפשר לבחון האם ניתן יהיה למסור בעתיד פריטים נוספים מהאתר בשירות אקספרס מנוטר, תוך קיצור משמעותי של זמני ההמתנה לפריטים מסין".

מסקר שערכה דואר ישראל בנובמבר לקראת חגי הקניות הבינלאומיים, באמצעות "מכון שילוב I2R", נמצא כי 20% מהקונים ברשת מתכוונים להזמין תחפושות לפורים מאתרים בחו"ל.

הודעה מספר: 908
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 12/02/2017

בשורה טובה לנהגים לראשונה: ממחר מנפיקים רישיון נהיגה גם בדואר ישראל

 
השר כץ: מתן האפשרות להנפיק רישיונות נהיגה ובקרוב גם רישיונות רכב בדואר ישראל, ישפר באופן משמעותי את השירות לציבור ויפחית את העומסים במשרדי הרישוי צריך לחדש רישיון נהיגה? רישיון הנהיגה שלך אבד, נגנב או נפגם? ממחר ניתן יהיה להנפיק רישיונות נהיגה גם בסניפי דואר ישראל ברחבי הארץ. במסגרת שיתוף פעולה בין משרד התחבורה לחברת דואר ישראל, יוכל כל נהג שתוקף רישיונו פג ולא קיבל את רישיון הנהיגה לכתובתו או נהג שרישיונו, אבד, נגנב או נפגם להנפיק רישיון נהיגה בסניפי הדואר ברחבי הארץ. התשלום בבנק הדואר יתבצע, במזומן. הנהג, יקבל רישיון נהיגה זמני ולאחר מכן ישלח לביתו הרישיון הקבוע (פלסטיק). בשלב ראשון ניתן יהיה להנפיק את הרישיון ב-30 סניפים של דואר ישראל, ברחבי הארץ (מצורפת רשימת הסניפים) ובקרוב, השירות יורחב למאות סניפי הדואר.

מי שיבקש להנפיק רישיונות נהיגה בדואר, יידרש להציג תעודת זהות. השירות בסניפי דואר ישראל, לא יינתן לבעלי רישיון נהיגה, עליהם חלות הגבלות מטעם רשויות המדינה (הוצאה לפועל, בית משפט וכדומה), וכאלה הנדרשים להשלמת בדיקות ראייה או תמונה אישית (ממאגר משרד התחבורה). הנפקת רישיונות נהיגה בדואר מבוצעת במסגרת הרחבת מגוון האפשרויות שמשרד התחבורה מעמיד לרשות הציבור לקבלת שירותי רישוי, הכוללים הנפקה של רישיון נהיגה ורכב באמצעות האינטרנט, המוקד הטלפוני (*5678) ועמדות השירות האוטומטיות "רישיומט" באמצעות כרטיס אשראי (של בעל רישיון הנהיגה או הרכב), הממוקמות ביותר מ-70 סניפים של רשת הסופר פארם. שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ, ציין כי מתן האפשרות להנפיק רישיונות נהיגה ורכב בדואר ישראל, ישפר באופן משמעותי את השירות לציבור ויפחית את העומסים במשרדי הרישוי. "הנפקה ותשלום רישיונות בדואר, יאפשרו לציבור הנהגים לחסוך זמן יקר וימנעו ממנו את הצורך להגיע למשרדי הרישוי לקבלת רישיון רכב ונהיגה", אמר כ"ץ.

מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין מסר, כי לדואר ישראל שיתוף פעולה ארוך שנים עם משרד התחבורה, כאשר בשנת 2016 בוצעו באמצעות בנק הדואר בין השאר יותר מ-900 אלף העברות בעלות על רכב ושולמו כ-340 אלף אגרות למבחני נהיגה. "הרחבת שיתוף הפעולה עם משרד התחבורה תאפשר לנו להציע סל שירותים גדול יותר לציבור ולאפשר ללקוחות לבחור היכן לבצע את הפעולות הנחוצות להן. שיתוף פעולה זה, מתווסף לשורה של חידושים שהכנסנו בשנה האחרונה בהם, מערכת זימון תורים, משלוח מסרוני SMS ללקוחות ופתיחת למעלה מ-320 מרכזי מסירת חבילות בנוסף למאות הסניפים הקיימים".

מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר אייל, ציינה כי שיתוף הפעולה עם דואר ישראל מבוצע במסגרת תכנית סדורה לשיפור השירות לציבור בסניפי הרישוי. "מעתה, נוכל להציע מגוון שירותים לנהגים ולהרחיב את פעילותנו, בכל אזור שהלקוחות יבחרו ובשעות פעילות ארוכות ונוחות יותר, במיוחד לאזרחים שאינם פנויים בשעות הבוקר", אמרה טרנר אייל, והוסיפה כי בשנה האחרונה, הוטמעו שיפורים רבים במשרד התחבורה ובכללם תוספת עמדות שירות להנפקת רישיונות נהיגה ורכב ("רישיומט") ומתן אפשרות להצהיר על סיום תכנית הליווי לנהג חדש באמצעות האינטרנט ללא הגעה פיזית לסניפים ועוד.

מנהל בנק הדואר, יורם מימון, ציין כי לאחר שנות שיתוף פעולה רבות עם משרד התחבורה, הכוללות שירותי גבייה, העברת בעלות על רכב, הקמה והפעלה של המסלקה לתחבורה ציבורית ועוד, בנק הדואר ירחיב את שיתוף הפעולה לשירותים מקוונים נוספים לטובת ציבור הנהגים ובעלי הרכב בישראל.

רשימת הסניפים מופיעה באתרי משרד התחבורה ודואר ישראל: https://www.israelpost.co.il/content.nsf/pages/Driving_licences?opendocument

הודעה מספר: 907
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 10/01/2017

דואר ישראל ו-Gett בשיתוף פעולה ראשון מסוגו: ישיקו את "Gett Post": שירות קבלת חבילות מסניף הדואר תוך חצי שעה

 
עידן חדש: דואר ישראל וחברת Gett (לשעבר גט טקסי) מכריזות על שיתוף פעולה ראשון, במסגרתו ניתן יהיה להזמין חבילות ופריטי דואר רשום מסניפי הדואר באמצעות אפליקצייתGett תוך חצי שעה. המשלוחים המיועדים לפריטים במשקל עד 2 ק"ג יבוצעו באמצעות השליחים של שירות "Gett Delivery" באמצעות מוניות, על קטנועים או אופניים חשמליים. מחיר השליחות יהיה אטרקטיבי ואחיד ויעמוד על 35 שקלים בלבד למשלוח ברדיוס עד 4 ק"מ בלבד. בשלב ראשון, השירות יופעל כפיילוט בתוך תל אביב בימים א-ה', בין השעות 10:00 ל – 17:00, ובהמשך יורחב לאזורים נוספים.

תהליך ההזמנה פשוט ונוח; כאשר הלקוח יקבל מהדואר מסרון על הגעת החבילה או דבר הדואר הרשום לסניף, הוא יוכל לבחור שהפריט יגיע אליו תוך חצי שעה עם שליח של "Gett Delivery" עד הבית או אפילו בית הקפה או הפגישה בה הוא נמצא. במסרון עצמו מהדואר יהיה לינק לאפליקציית Gett. עם הלחיצה על הלינק, הלקוח יגיע לאזור "Gett Post", כאשר בו יופיעו נתוני החבילה וכו. על הלקוח יהיה ללחוץ על כפתור "הזמן חבילה" והחבילה תצא לכיוונו. לקוחות שיזמינו את השליחות ישלמו את התשלום עבורה בתוך האפליקציה ויוכלו לעקוב אחרי תהליך המשלוח כולל בפרטי השליח, שמו, נייד ליצירת קשר והמיקום המדויק שלו על המפה.

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, אמר "בשנה האחרונה ביצענו שורה של צעדים, שמטרתם צמצום זמני ההמתנה בסניפים ושיפור חווית השירות ללקוחותינו. כחלק ממהלכים אלו חברנו ל-Gett שהיא אחת החברות המובילות בתחום החדשנות, מתוך מטרה להציע שירותים נוספים ללקוחותינו ולאפשר להם לבחור היכן לקבל את החבילות שהזמינו, וללא הגעה לסניפים. זוהי פעם ראשונה שדואר ישראל נכנסת לתחום השליחויות המיידיות (Impulse Delivery) המהווה תחום צומח בעולם והחיבור עם מותג כמו Gett יאפשר לנו להציע חוויה חדשה ושונה ללקוחות דואר ישראל.

לדברי מארק און, מנכ"ל Gett ישראל: "שנה לאחר שהושק תחום השליחויות המיידיות בGett אנו ממשיכים בהרחבת השירותים לתחומי צריכה נוספים. שיתוף הפעולה עם דואר ישראל, שלה מאות סניפים ברחבי הארץ ו8 מיליון לקוחות יאפשר לנו להרחיב את הפריסה שלנו ולהגיע לקהלי יעד חדשים שטרם התנסו בשירות. אנו ממשיכים במהפכה שמשנה את הרגלי היומיום של כל אחד ואחת. כפי ש Gett חסכה זמן יקר בדרך בה מזמינים מונית, כך שיתוף הפעולה ביןGett לדואר ישראל יחסוך זמן יקר ללקוחות."

כזכור, בשנת 2015 השיקה Gett את "Gett Delivery" שמציע העברת חבילות ומסמכים, בלחיצת כפתור. מאז עשו שימוש בשירות אלפי לקוחות. מנתוני החברה עולה כי בחודש דצמבר הושלמו קרוב ל - 10,000 משלוחים. זמן הגעת שליח עומד על כ- 6 דקות בממוצע ואורך שליחות ממוצעת עומד על 26 דקות. השליחות הנפוצה ביותר בשירות היא מפתחות. לאחרונה הודיעה Gett על הרחבת השירות במסגרתו כל בעל רכב דו גלגלי או אופניים חשמליים, יכול להצטרף למערך השליחים של החברה. במקביל, החברה פתחה את שרותי השליחויות לכל סוגי בתי העסק, החל ממסעדות, דרך משרדים ועד אתרי סחר כאלו ואחרים.

הודעה מספר: 906
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 02/01/2017

שנת 2016 היא שנת החבילות, כך עולה מנתוני דואר ישראל לסיכום שנת 2016.

 
הציבור הרחב הזמין בשנה החולפת כ-52 מיליון חבילות מחו"ל, במשקל כולל של 8,100 טון, כלומר בכל שניה חולקו בישראל 1.6 חבילות. מדובר בגידול של כ30% לעומת שנת 2015 אז הוזמנו כ-41 מיליון חבילות בשנה. לשם השוואה בשנת 2006 הוזמנו בישראל מחו"ל רק כ-19 מיליון חבילות, כך שמדובר בגידול של 170% על פני עשור.

שיאנית ההזמנות, ביחס לגודל האוכלוסיה, היא העיר ראשון לציון עם כ-390 אלף חבילות בשנה, בעוד שתל אביב היא שיאנית ההזמנות כמותית עם מעל 650 אלף חבילות שהוזמנו השנה, אך מדורגת רק במקום החמישי בטבלה ביחס לגודל האוכלוסיה.

בחודש דצמבר הוזמנו 6.2 מיליון חבילות, כאשר בנובמבר נשבר שיא ונמסרו ללקוחות כ-7 מיליון חבילות. כמות החבילות הנכנסות לישראל עלתה בחודשים אלו בכ-30% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, זאת לאחר מגמה דומה בשנתיים האחרונות.

מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין אמר "כמות ההזמנות מחו"ל גדלה בקצבים אקספוננציאליים משנה לשנה, וזאת מאחר והציבור הישראלי הבין שיוכל לחסוך עשרות ומאות שקלים בכל קניה באמצעות הרכישות המקוונות. חברת דואר ישראל נערכה השנה על מנת למסור לציבור את מיליוני החבילות שהוזמנו ובכך סייעה בהורדת יוקר המחיה. על מנת להתמודד עם הגידול המתמשך בהזמנות, פתחנו 300 מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר רשום ברחבי הארץ, בשיתוף רשתות וחנויות פרטיות, זאת בנוסף ל-700 היחידות הקיימות, תגברנו יחידות ורכשנו ציוד לבית המיון על מנת למיין ולמסור את כמויות החבילות העצומות. "בחודשים הקרובים" הוסיף גולדשטיין "יושק בית מיון נפחי בעיר מודיעין שיקלוט וימיין עד 100 מיליון חבילות בשנה בטכנולוגיה מתקדמת, שתאפשר שיפור משמעותי בזמני הגעת החבילות לבתי הלקוחות".

42% מציבור הקונים ברשת קונה גם באתרים ישראלים וגם באתרי קניות בינלאומיים. 18% קונה רק באתרים בינלאומיים ו6% קונה רק באתרים ישראליים מסקר שערכה חברת דואר ישראל בחודש דצמבר באמצעות מכון המחקר "שילובI2R" בקרב כ-501 נשאלים מהאוכלוסיה הבוגרת, המהווים מדגם מייצג מתוך פאנל גולשי האינטרנט iPanel המקיף 130,000 איש, עולה כי 42% מהקונים ברשת, קונים גם באתרים ישראלים וגם באתרי קניות בינלאומיים. 18% אמרו שהם מזמינים רק מאתרים בינלאומיים, 6% אמרו שהם קונים רק באתרים ישראליים, 27% אמרו שהם קונים יותר באתרים בינלאומיים מישראליים ו-7% אמרו שהם קונים יותר באתרים ישראליים מאתרים בינלאומיים.

עלי אקספרס ו- ebayהם אתרי הקניות הפופולאריים בקרב ישראלים, אחריהם next ו Amazon- 54% מהקניות ברשת הן של ביגוד, 39% כרטיסים להופעות ולקולנוע ו32% טלפונים סלולריים ומוצרים משלימים מסקר שערכה חברת דואר ישראל באמצעות מכון שילוב לקראת חגי הקניות, נמצא כי אתרי הקניות הפופולריים ביותר בקרב הישראלים הם עלי אקספרס ו-ebay, ואחריהם מדורגים אמזון ונקסט. על פי נתוני דואר ישראל כ40% מהחבילות המוזמנות לישראל מגיעות מסין, אחריהן ארה"ב ואנגליה והן מכילות בעיקר ביגוד (54%) הנעלה (29%), מוצרי חשמל ואלקטרוניקה (37%) סמארטפונים ואביזרים משלימים (32%) כלי בית (26%), צעצועים (25%) ועוד. 4 מתוך 10 פריטים שמוזמנים באתרים הם מוצרים שאינם פיזיים כמו נופש, טיסות (38%) ובתי מלון (37%) כרטיסים לקולנוע והופעות (39%).

חברת דואר ישראל ממשיכה להשתפר דואר ישראל ביצעה בשנת 2016 תמורות רבות לשיפור השירות, על מנת להיערך לכמות החבילות ההולכת וגדלה. במהלך השנה האחרונה איחדה החברה את מוקדי השירות האזוריים תחת מוקד ארצי 171, פתחה כאמור מרכזי מסירת חבילות ברחבי הארץ בנוסף יחידות הדואר הקיימות, חילקה סמארטפונים ואופניים חשמליים לדוורים, החלה לשלוח מסרונים ללקוחות עם הגעת חבילתם לסניף, זאת לצד המשך התייעלות תפעולית כחלק מתוכנית הרפורמה בה החלה בשנת 2014. את הרבעון השלישי של 2016 סיימה חברת דואר ישראל עם 40 מיליון שקל רווח נקי וגידול במרבית מדדי הצמיחה.

הודעה מספר: 905
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 11/12/2016

הסחר המקוון תרם לשיפור הרבעון השלישי בדואר ישראל: גידול של 47% ברווח הנקי ברבעון השלישי של דואר ישראל ל-40 מיליון שקל

 
רווח נקי של 59.4 מיליון שקל בתשעת החודשים של שנת 2016 מול הפסד של 420! מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד.

סך ההכנסות ברבעון השלישי הסתכם בכ-474 מיליון שקל, גידול של 4.7% לעומת כ-453 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הרווח התפעולי ברבעון השלישי עמד על כ-47 מיליון שקל, גידול של 36.8%, לעומת כ-35 מיליון שקל ברבעון המקביל, שיעור הרווח התפעולי מתוך ההכנסות עלה ב 31%.

ה-EBITDA עמד ברבעון השלישי על כ-78 מיליון שקל, כ-16.4% מהמחזור, לעומת כ-65 מיליון שקל ברבעון המקביל.

חברת דואר ישראל מפרסמת היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2016, לאחר אישור דירקטוריון החברה, ומציגה שיפור בכל מדדי הרווחיות מול רבעון מקביל:

סך ההכנסות של החברה ברבעון השלישי של 2016 עלה והסתכם בכ-474 מיליון שקל, גידול של 4.7% מול כ-453 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד. העליה בהכנסות ברבעון נובעת ברובה מהמשך גידול בהכנסות מסחר מקוון, לצד יציבות בהכנסות בתחום הדואר המסורתי בהשוואה לתקופה מקבילה אשתקד, וכן מעונתיות. בתחום הסחר המקוון חלה ברבעון עליה של 27% בהכנסות מחבילות ומשלוחים מחו"ל וכן עלייה של כ 7.3% בשירותים הפיננסיים בבנק הדואר, מול רבעון מקביל אשתקד. תחום הדואר המסורתי עלה ברבעון ב-0.4% בהשוואה לרבעון מקביל אשתקד, בשל מיעוט ימי עבודה בחגי תשרי שחלו בשנה שעברה ברבעון השלישי.

סך ההכנסות של החברה בתשעה חודשים של 2016 היה יציב והסתכם בכ-1.375 מיליארד שקל, לעומת כ-1.374 מיליארד שקל בתקופה מקבילה אשתקד. בתשעת החודשים של השנה ירדו ההכנסות בתחום הדואר המסורתי בכ-4.7% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. מאידך, חלה עליה של 30% בהכנסות מחבילות ומשלוחים מחו"ל, מול תקופה מקבילה, שפיצתה ברובה על הירידה בהכנסות משירותי דואר מסורתי. יש לציין, כי בשנה שעברה חגי תשרי חלו ברבעון השלישי של השנה.

עלות המכירות ברבעון גדלה ב-1.6% והסתכמה בכ-398 מיליון שקל, לעומת כ-392 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד. עלות המכירות בתקופה של תשעה חודשים ירדה בכ-1% והסתכמה בכ-1.211 מיליארד שקל, לעומת כ-1.222 מיליארד שקל בתקופה מקבילה אשתקד. השינוי בעלות המכירה נבע בעיקרו מירידה בהוצאות השכר בעקבות הצמצום בכוח האדם, אשר קוזזה בחלקה בגידול בעלויות התפעול שנבע מהשקעות החברה לשיפור השירות והתבטאה בעליה בהוצאות הפחת, תשלום עמלות לסוכנויות דואר שנפתחו בתקופה הנדונה, הוצאות בגין פתיחת מרכזים למסירת דברי דואר ואחזקת מערך המיחשוב.

הרווח הנקי ברבעון צמח ב-47% והסתכם בכ-40 מיליון שקל, לעומת כ-27 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד. הרווח הנקי בתשעת החודשים של השנה הסתכם ב-59.4 מיליון שקל, לעומת הפסד! של 420 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד.

הרווח הגולמי ברבעון צמח ב-25% והסתכם בכ-76 מיליון שקל, לעומת כ-61 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד. שיעור הרווח הגולמי מתוך ההכנסות עלה בשיעור של 19%.

הרווח התפעולי ברבעון צמח ב-36.8% ועמד על כ-47 מיליון שקל, לעומת כ-35 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, שיעור הרווח התפעולי מתוך ההכנסות עלה ב 31%.

ה-EBITDA ברבעון צמח ב-20% (שיעור ה EBITDA מההכנסות עלה בכ 14.7%) ועמד על כ-78 מיליון שקל (כ-16.4% מההכנסות), לעומת כ-65 מיליון שקל (כ-14.3% מההכנסות) בתקופה המקבילה. ה-EBIDTA בתשעת החודשים של השנה (בניכוי הוצאות פרישה משנת 2015) צמח ב-8% ועמד על כ-176 מיליון שקל (12.8% מההכנסות), לעומת כ-163 מיליון שקל (11.8% מההכנסות) בתקופה מקבילה אשתקד.

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: "גם הרבעון המשכנו לעלות על פסי צמיחה ורווחיות, המעידים על המאמץ העצום וההתגייסות של עובדי החברה ומנהליה לשיפור השירות והגדלת הכנסות החברה ממנועי הצמיחה בתחומי הסחר המקוון, שירותי הבלדרות ובנק הדואר, זאת לצד המשך התייעלות תפעולית. אנו רואים מגמה כלל עולמית של ירידה בשירותי הדואר המסורתי ומעבר לדואר אלקטרוני ותשלום חשבונות באינטרנט. עם זאת הדואר המסורתי מהווה עדיין מעל 50% מסך ההכנסות של דואר ישראל, לכן אנו נערכים ופועלים על מנת לווסת את הירידה בתחום זה באמצעות הגברת הפעילות במנועי הצמיחה, שתפצה על הירידה המתמשכת בדואר הכמותי".

לדבריו, "תחום הסחר המקוון המשיך לצמוח, כאשר בתשעת החודשים של השנה נכנסו לישראל כ-37 מיליון חבילות לעומת 27 מיליון חבילות בתקופה מקבילה אשתקד. אנו ממשיכים לפעול לצמצום זמני ההמתנה ולשיפור השירות ללקוחותינו, בין היתר באמצעות המשך פתיחת מרכזי מסירת חבילות ברחבי הארץ. כיום יש לדואר ישראל 300 מרכזי מסירת חבילות, בנוסף ל-700 יחידות הדואר הקיימות. אנו נערכים להמשך הגידול בהזמנת חבילות מחו"ל גם בחודשים נובמבר-דצמבר שהם החודשים העמוסים ביותר בשנה בתחום הסחר המקוון, באמצעות תגבור בית המיון בתל אביב ופתיחת מרכזי מסירת חבילות זמניים. בתחילת 2017 נשיק בעיר מודיעין בית מיון נפחי מהמתקדמים בעולם, שיקלוט וימיין כ-100 מיליון חבילות בשנה."

הודעה מספר: 790
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 05/08/2013

יו"ר חברת דואר ישראל, ששי שילה, יסיים את תפקידו בחודש זה לאחר 3 שנות כהונה

 
יו"ר חברת דואר ישראל, ששי שילה, יסיים את תפקידו בסוף חודש זה (אוגוסט). זאת, לאחר 3 שנות כהונה כמינוי מקצועי, על פי האמור בחוק החברות הממשלתיות. שילה הודה לשר התקשורת הנוכחי גלעד ארדן, ולשר התקשורת לשעבר, משה כחלון, על האמון שנתנו בו, על שיתוף הפעולה ההדוק ופעולותיהם לקידום חברת דואר ישראל. שילה, אשר שימש כיו"ר פעיל, החל מיד עם כניסתו לתפקיד להוביל תהליך של הבראת החברה. בין היתר, פעל בתחומי הפיתוח העסקי, שינוי התרבות הארגונית, יצירת שיתופי פעולה עסקיים ופיתוח מוצרים ושירותים חדשים. תחת הנהגתו של שילה קודמו מספר רפורמות ומהלכים משמעותיים. בין היתר, הוביל שילה את תיקון חוק בנק הדואר, כך שתתאפשר הפרדה מבנית בין חברת הדואר לבנק הדואר, על מנת ליצור תשתית למתן שירותים בנקאיים ופיננסיים על ידי בנק הדואר. בנוסף, הוביל שילה את גיבוש תוכנית ההבראה המבוססת על התייעלות פנימית ויצירת שינויים מבניים שיאפשרו לחברה להתחרות. כמו כן, הביא לשינוי ועדכון תעריפי החברה, צמצום סניפים שאינם רווחיים, וניהל את המגעים להסכמות מול ארגון העובדים וההסתדרות בנושא הפחתת משרות והתייעלות בעובדים, במסגרתם הופרשו עשרות עובדים. שילה אמר: "נקראתי לדגל לפני 3 שנים. הגעתי אז לארגון עם בעיות מורכבות, ומציאות כלכלית קשה. ביחד עם המנכ"ל, חיים אלמוזנינו, חברי ההנהלה, ארגון העובדים ועובדי יו"ר חברת דואר ישראל, ששי שילה, יסיים את תפקידו בסוף חודש זה (אוגוסט). זאת, לאחר 3 שנות כהונה כמינוי מקצועי, על פי האמור בחוק החברות הממשלתיות. שילה הודה לשר התקשורת הנוכחי גלעד ארדן, ולשר התקשורת לשעבר, משה כחלון, על האמון שנתנו בו, על שיתוף הפעולה ההדוק ופעולותיהם לקידום חברת דואר ישראל. שילה, אשר שימש כיו"ר פעיל, החל מיד עם כניסתו לתפקיד להוביל תהליך של הבראת החברה. בין היתר, פעל בתחומי הפיתוח העסקי, שינוי התרבות הארגונית, יצירת שיתופי פעולה עסקיים ופיתוח מוצרים ושירותים חדשים. תחת הנהגתו של שילה קודמו מספר רפורמות ומהלכים משמעותיים. בין היתר, הוביל שילה את תיקון חוק בנק הדואר, כך שתתאפשר הפרדה מבנית בין חברת הדואר לבנק הדואר, על מנת ליצור תשתית למתן שירותים בנקאיים ופיננסיים על ידי בנק הדואר. בנוסף, הוביל שילה את גיבוש תוכנית ההבראה המבוססת על התייעלות פנימית ויצירת שינויים מבניים שיאפשרו לחברה להתחרות. כמו כן, הביא לשינוי ועדכון תעריפי החברה, צמצום סניפים שאינם רווחיים, וניהל את המגעים להסכמות מול ארגון העובדים וההסתדרות בנושא הפחתת משרות והתייעלות בעובדים, במסגרתם הופרשו עשרות עובדים. שילה אמר: "נקראתי לדגל לפני 3 שנים. הגעתי אז לארגון עם בעיות מורכבות, ומציאות כלכלית קשה. ביחד עם המנכ"ל, חיים אלמוזנינו, חברי ההנהלה, ארגון העובדים ועובדי

הודעה מספר: 785
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך:

חברת דואר ישראל הנפיקה בולים המוקדשים לנשרים בישראל

 
השירות הבולאי בחברת דואר ישראל הנפיק 3 בולים חדשים המוקדשים לנשרים בישראל: הנשר, הפרס, עזניית הנגב והרחם. את הבולים, בעריך 3 ש"ח, עיצבו צביקה רויטמן וטוביה קורץ. הבולים הושקו במסגרת יום שיא מחוזי לסיכום שנת תשע"ג של מיזם "כן לציפור" מחוז צפון, במעמד ירון רצון מנהל השרות הבולאי של דואר ישראל, פרופ' יוסי לשם מאוניברסיטת תל אביב והחברה להגנת הטבע ויוסי דולה ראש המועצה כפר תבור. ירון רצון, מנהל השירות הבולאי של דואר ישראל אמר: "שמחנו לשתף פעולה עם הפרויקט חשוב זה, על ידי הנפקה של בולים המוקדשים להצלת הנשרים בגולן ובישראל בפרט. בולים אלו כבר זכו להתעניינות רבה בעולם, וניתן להשיג אותם בסניפי ובאתר דואר ישראל". פרופ' יוסי לשם ציין כי "הנשר, הפרס, עזניית הנגב והרחם הם ארבעת אוכלי הפגרים, שהטביעו את חותמם בנוף ארצנו מאז ימות התנ"ך. למרבה הצער, גורמים רבים כגון פיתוח מואץ והרס בתי-הגידול הפתוחים,הביאו להתמעטותם ולהכחדתם של ארבעת מינים אלו. נכון להיום רק עשרות זוגות בודדים של רחם עדיין מקננים בישראל, ו- 35 זוגות נשרים מקננים בשנת 2013". תיאור הבולים: גיליונות הבולים הונפקו עם שוליים מקושטים. הנשר: ברקע הבול נראה המפל הגדול של נחל גמלא. בשובל - גוזל נשר. בשולי גיליון הבולים - מעוף מעל קניון נחל גמלא; עזניית הנגב ורחם: ברקע הבול נראה נוף של הערבה הדרומית. בשולי גיליון הבולים נראה אחד הנחלים היורדים לערבה; פרס: ברקע נראה המצדה. בשובל - עמדת תצפית אל ים המלח. בשולי גיליון הבולים - מערב ים המלח, המצדה משמאל.

הודעה מספר: 782
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 08/05/2013

לראשונה: חברת דואר ישראל תחליף את רכבי החברה הישנים ברכבי ליסינג

 
*המהלך יביא להתייעלות תפעולית וכלכלית *במסגרת המהלך יוחלפו כ- 240 רכבי החברה ממודל 2006-2007 ברכבי ליסינג חברת דואר ישראל תחליף בימים הקרובים את רכבי החברה שברשותה ברכבי ליסינג. רכבי הליסינג יחליפו את הרכבים הישנים הנמצאים בבעלות החברה מהשנים 2006-2007.

יצוין כי זהו הסכם הליסינג הראשון של חברת דואר ישראל. ההסכם, שבוצע בשיתוף עם נציגות העובדים, יסייע לתזרים המזומנים של החברה. יצוין כי עלויות האחזקה של הרכבים הישנים כרוכות בהוצאות כבדות, ואינן כלכליות עוד לחברה. על פי ההסכם, תספק חברת שלמה sixt, אשר זכתה במכרז שקיימה דואר ישראל, כ- 240 רכבים פרטיים ל- 5 שנים, מדגמי טויוטה יאריס, פורד פוקוס ומאזדה 6. בנוסף, תרכוש חברת הליסינג את הרכבים הישנים של חברת הדואר.

יו"ר חברת דואר ישראל, ששי שילה, אמר: "כחלק מפעולות ההתייעלות שהחברה נוקטת בהן, החליט דירקטוריון החברה לאמץ לראשונה מודל של ליסינג תפעולי. החלפת הרכבים הישנים ברכבי ליסינג יביאו להקלה בתזרים המזומנים של החברה".

הודעה מספר: 774
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך:

מיה אבישי בוקובזה מונתה לתפקיד דוברת חברת דואר ישראל

 
דירקטוריון חברת דואר ישראל בראשותו של ששי שילה, אישר הבוקר את מינויה של מיה אבישי (בוקובזה), לתפקיד דוברת החברה. אבישי תשמש גם כחברת הנהלה. מינויה של אבישי הובא לאישור הדירקטוריון על ידי מנכ"ל החברה חיים אלמוזנינו, עם השלמת עבודתה של ועדת האיתור בראשותו, זאת לאחר מכרז אליו ניגשו למעלה מ-50 מועמדים ומעמדות.

בארבע השנים האחרונות כיהנה אבישי כדוברת מנכ"ל משרד ראש הממשלה, וכממונה על הדוברות בתחומים הכלכליים - חברתיים במשרד ראש הממשלה. אבישי עבדה במשרד בתקופתם של שני ראשי ממשלה: אהוד אולמרט ובנימין נתניהו, ופעלה בצמוד לשלושה מנכ"לים של המשרד – רענן דינור, איל גבאי והראל לוקר.

אבישי חברת מועצת הקולנוע וחברת מועצת הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול. בעשר השנים שלפני תפקידיה במשרד ראש הממשלה, מילאה אבישי מגוון תפקידים בתחום העיתונות והדוברות הציבורית.

אבישי, בוגרת תואר ראשון בתקשורת וניהול מהמכללה למנהל, וצפויה לקבל בקרוב את התואר השני בתקשורת מטעם אוניברסיטת בן- גוריון.

בעקבות אישור המינוי אמרה אבישי: "לאחר למעלה מארבע שנים מרתקות במשרד ראש הממשלה, אני שמחה להצטרף לחברת דואר ישראל, ולתרום מניסיוני להצלחת החברה. אני מודה למנכ"לי משרד רה"מ על האמון שנתנו בי, ולהנהלת חברת דואר ישראל על בחירתם". מנכ"ל חברת דואר ישראל, חיים אלמוזנינו: "מיה מהווה חיזוק משמעותי להנהלת החברה ובטוחני כי ניסיונה יסייע להצעיד את החברה קדימה"

הודעה מספר: 770
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך:

חברת דואר ישראל מייעלת את תהליך חלוקת הדואר ומעדכנת את שיטת המיקוד:

 
המיקוד החדש יהיה בן 7 ספרות

מדינת ישראל התפתחה, נבנו שכונות חדשות, נוספו בניינים בתוך השכונות הקיימות ועוד. על מנת להתאים את שיטת חלוקת הדואר להתפתחות האורבנית שמאפיינת את ישראל בשנים האחרונות החליטה חברת דואר ישראל על עדכון שיטת החלוקה על ידי הוספת שתי ספרות למיקוד הביתי. בשיטה החדשה מיון הרוב המוחלט של דברי הדואר ימויין באופן ממוכן וממוחשב, במטרה להגביר את היעילות, האמינות והדיוק במשלוח הדואר.

חיים אלמוזנינו, מנכ"ל חברת הדואר: "המהלך הזה הוא חלק ממכלול הפעולות שמבצעת חברת דואר ישראל במטרה לייעל את שירותי הדואר שהיא מספקת לציבור בישראל. חברת הדואר עברה לאחרונה שדרוג טכנולוגי מתקדם ביותר, כאשר מיון הדואר מתבצע באמצעות מכונות מיון חדשניות, למיון יעיל ומדוייק".

לפי שיטת המיקוד החדשה, כל מיקוד יהיה מעתה בן 7 ספרות.

כיצד נדע מהו המיקוד החדש? הכי פשוט וקל להיכנס לאתר דואר ישראל באינטרנט: www.israelpost.co.il לשונית "איתור מיקוד", להקיש את הכתובת ולקבל מיקוד חדש.

מה מיקום המיקוד החדש על המעטפה? המיקוד החדש יופיע משמאל לשם הישוב כפי שנהוג לכתוב כתובת היום.

ממתי המיקוד החדש בתוקף? בעצם, ניתן מהיום כבר להשתמש במיקוד החדש במקביל לשימוש במיקוד הישן. דואר כמותי (לעסקים) ימויין החל מה- 5 לדצמבר 2012 עם המיקוד החדש. בעלי עסק שיעברו להשתמש במיקוד בן 7 ספרות ייהנו מהנחה* על דואר כמותי ממוקד לא ממוין החל מה-5 לדצבמבר 2012.

אז מה צריך לעשות? אם אתם בעלי עסק שמשתמש בשירותי דואר ללקוחותיכם רצוי לעדכן את קובץ הלקוחות למיקוד החדש ולהיערך עם דפי לוגו, כרטיסי ביקור וכו'.

מומלץ לוועדי בתים לתלות את המיקוד החדש על לוחות המודעות הציבוריים לנוחות כל השכנים.* משלוח כמותי לא ממויין מחוייב בכמות מינימום והינו בהתאם לתנאים שנקבעו בתקנות.הודעה מספר: 736
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 03/04/2011

ממשיכים לצמצם פערים:

 
משפרים את שירותי הדואר במזרח ירושלים ראש-העיר ירושלים, ניר ברקת בשיתוף חברת דואר ישראל פועל על מנת לשפר את שירותי הדואר במזרח ירושלים

* סוכנות דואר בא-טור הר הזיתים נפתחה * * מכרז לסוכנות דואר בראס אל עמוד יתפרסם בשבועות הקרובים * * סוכנות דואר בג'בל מוכבר תיפתח בעוד שבועיים * * אותר נכס מתאים למרכז חלוקת דואר בעיסוויה בתיאום עם תושבי השכונה * - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ביוזמת ראש-העיר ירושלים, ניר ברקת, עיריית ירושלים התקיימו מספר מפגשים וסיורים עם מ.מ. מנהל מרחב ירושלים בדואר ישראל, אודי שירוני, במזרח ירושלים, על-מנת לשפר את שירותי הדואר. המפגשים והסיורים הרבים שהתקיימו בהשתתפו נציגי משרד התקשורת, נציגי חברת דואר ישראל ונציגי התושבים, הביאו לפתרון משמעותי בבעיית חלוקת הדואר במזרח העיר.

בעקבות מפגשים אלו, פתחה חברת הדואר מחדש את סוכנות הדואר בא-טור הר הזיתים אשר הייתה סגורה לאחר תהליך של מכרז. כמו כן, סוכנות הדואר בג'בל מוכבר תיפתח לקהל הרחב בעוד שבועיים, לאחר שנבחר זוכה ע"י חברת הדואר במכרז להפעלת הסוכנות.

בשכונת ראס אל עמוד עומדת חברת הדואר לפרסם מכרז במהלך השבועות הקרובים להפעלת סוכנות דואר וזאת לאחר פעולות שבוצעו בשכונה בשיתוף התושבים וחברת הדואר.

בנוסף, ‏ בעיסאוויה בעיית חלוקת הדואר עומדת בפני שיפור משמעותי וזאת לאחר שנציגי חברת דואר ישראל בחנו מספר נכסים להצבת מרכז חלוקה. התאמתו של הנכס האחרון שהוצע נבדקת במהלך ימים אלו ובמידה ויימצא כמתאים לדרישות – תואץ הצבת מרכז החלוקה לרווחת התושבים.

בימים אלו מתקיימים דיונים אודות הפעלת מרכז חלוקת דואר סמוך למינהל הקהילתי בית חנינה. עיריית ירושלים פנתה למשרד התקשורת בעניין על מנת להשלים הכשרת המקום כמרכז חלוקת הדואר.

הודעה מספר: 717
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 31/12/2010

חברת דואר ישראל מודיעה על שעות פעילות סניפי וסוכנויות הדואר ברחבי הארץ בחגי תשרי בברכת שנה טובה וחג שמח לכל בית ישראל

 
חברת דואר ישראל מודיעה לציבור על לוחות הזמנים בהפעלת סניפי הדואר בערבי החג ובחול המועד סוכות.

ביום רביעי, כ"ט באלול התש"ע (8.9.10), ערב ראש השנה התש"ע, יהיו בתי הדואר וסניפי הדואר סגורים לשירות הקהל. סוכנויות הדואר תפעלנה כבימי שישי. ביום שישי, ט' בתשרי התשע"א (17.9.10) ערב יום הכיפורים, כל יחידות הדואר (כולל סוכנויות דואר) סגורות לשירות הקהל. בערב יום כיפור וביום כיפור עצמו יחידות הדואר במגזר הלא יהודי עובדות כרגיל. בערב סוכות אשר חל ביום רביעי, י"ד בתשרי התשע"א (22.9.10) ובערב שמיני עצרת אשר חל ביום רביעי, כ"א בתשרי התשע"א (29.9.10), יהיו פתוחים לקהל כל בתי הדואר, הסניפים והסוכנויות עד שעה 12:00. ביתר ימי חול המועד סוכות יהיו בתי הדואר וסניפי הדואר פתוחים לקהל בשעות רצופות עד השעה 14:00. סוכנויות הדואר תפעלנה בחול המועד סוכות בשעות רצופות.

לגבי שעות פעילות של כל סניף וסניף ניתן לקבל מידע עדכני לאורך כל חודש החגים באתר האינטרנט של דואר ישראל בכתובת: www.israelpost.co.il, כמו כן במוקד 171 של דואר ישראל.

חג שמח ושנה טובה לכל לקוחותינו!

הודעה מספר: 703
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 07/04/2010

זהבי עצבני? כבר לא. הוא ב- iPost

השדרן נתן זהבי יככב בסרטון עבור דואר ישראל

אבי הוכמן, מנכ"ל דואר ישראל: "החדשנות של דואר ישראל מגיעה גם לרשת, גם כספת פרטית לכל אחד וגם סרטון ויראלי ייחודי מסוגו"

בימים אילו מתחיל דואר ישראל במהלך השקת שירות ה- iPost- "הכספת שלך ברשת"- תא דואר אלקטרוני מאובטח המוצע לכל אחד מתושבי מדינת ישראל לשימושו. בסרט ההשקה שיופץ וויראלית, מככב נתן זהבי, הסרט מצולם מנקודת מבטו ומספר על מהלך של יום בחייו ומאבקו בערימות הניירת שמצטברות אצלו באותו היום. הסרטון נעשה בטכנולוגיית סטופ מושן והוא יופץ וויראלית בחודש הקרוב.

הסרטון הוא מהלך פרסומי ראשון במסגרת השקת קמפיין ה iPost ולאחריו תושק פרסומת טלוויזיה בכיכובם של הקומיקאים אלי פיניש ומריאנו אידלמן הפרזנטורים הרשמיים של הדואר. ה- iPost הוא "הכספת שלך ברשת". השירות ניתן חינם וכולל תא מייל בנפח של 5 GB. בנוסף, חברת דואר ישראל מתחייבת לשמור עבור המשתמשים את המסמכים החשובים המאוחסנים בתא זה לתקופה של עד 7 שנים. במסגרת השקת השירות, בחרה דואר ישראל להתשמש באינטרנט כזירה מרכזית להשקת השירות בדרך של סרטון ויראלי המבהיר את ייחודיות השירות ויתרונותיו בטיפול בדואר הרישמי הכולל דיווחים, חשבונות ושאר מסמכים שחשוב לשמור ולנהל. תא ה- iPost אינו "עוד מייל" אלא כתובת אלקטרונית, אשר נשארת קבועה לבעליה ואינה תלויה במעבר דירה, מקום עבודה או ספק אינטרנט. המייל הזה מהווה למעשה את המקבילה הוירטואלית לתאי הדואר בתשלום ופתיחתו הינה בחינם.

עד כה הצטרפו למערכת שולחי דואר ממגוון תחומים. בתחום התקשורת- אורנג' ו- 013, בתחום הביטוח והפיננסים- חברות הביטוח מנורה, הראל, מגדל, איילון וכלל ביטוח. עוד הצטרפו קופת חולים כללית ולאומית, המוסד לביטוח לאומי, מפעל הפיס ועיריות ברחבי הארץ- רעננה, נתניה, מודיעין, בת-ים וירושלים.בכל יום מצטרפים לשירות עוד ועוד שולחי דואר, כך שבעוד זמן קצר יוכלו כל תושבי מדינת ישראל ליהנות מערוץ קבלת דואר אלקטרוני מאובטח, נוח ויעיל.

המהפכה הירוקה: מעבר לחסכון בזמן ובירוקרטיה ואפשרויות האחסון והתשלום הנוחות, יש יתרון אקולוגי עצום בשירות, שכן כל דיוור שלא נשלח בנייר חוסך בחומרי הדפסה ושינוע ובכך כולנו תורמים לאיכות הסביבה.

הסרט מצולם מנקודת מבטו של נתן זהבי ומספר על מהלך של יום בחייו ומאבקו בערימות הניירת שמצטברות אצלו באותו היום. בסרטון צולמו ידיו של נתן זהבי והוא מבצע את הקריינות. אלי אוזן מנכ"ל THE BOX "נתן זהבי הוא מרדן ולוחם נגד הבירוקרטיה, נגד המיושן והחלמאי הוא מייצג את הקשר לאזרח הפשוט ולדיבור בגובה העיניים ומעבר לכל הוא דמות צבעונית ומעניינת שכיף להזדהות איתה. חשנו שהוא הבחירה המושלמת להשיק מוצר כה חדשני שנלחם בבירוקרטיה". בסרטון יצולמו ידיו של נתן זהבי והוא יבצע את הקריינות.ניתן לצפות בסרטון: http://www.youtube.com/watch?v=iGkbO9-dhoE

הודעה מספר: 644
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך:

המשבר בדואר עלול להחריף

מנכ"ל דואר ישראל: "אני מתריע לפני שחברת הדואר תקרוס"

בדיון דרמטי בועדת הכלכלה של הכנסת קרא יו"ר הועדה ח"כ גלעד ארדן להסדרת הנושא עד סוף השבוע, ואם לא יבוטל ההסכם עם הממשלה והרפורמה בענף בדוארח"כ גלעד ארדן, יו"ר ועדת הכלכלה: "הממשלה לא מקיימת את התחייבויותיה למרות שחברת הדואר עמדה בכל התחייבויותיה בהסכם המעבר מרשות הדואר לחברה ממשלתית"

"ועדת הכלכלה, כגוף האחראי על פעולות המדינה לא יכולה להישאר אדישה וחייבת לדרוש מהמדינה לעמוד בהתחייבויותיה. לא ייתכן שהבטחות יינתנו על הקרח". כך אמר היום ח"כ גלעד ארדן בישיבת ועדת הכלכלה של הכנסת אשר דנה במשבר הדואר.

"אם עד סוף השבוע לא יינתן פתרון, הרי כל מה שאושר במסגרת הרפורמה של הדואר, בטל ומבוטל וח"כ הכנסת יורם מרציאנו יעמוד בראש צוות אשר יבחן הצעת חוק חדשה לרבות טיפול בסוגיית התעריפים והדואר הכמותי" סיכם ארדן את ועדת הכלכלה מהבוקר שדנה בנושא המשבר בדואר.

יודגש כי חברי הועדה תומכים במאבקם הצודק של עובדי הדואר אך מבקשים לא לפגוע במקבלי הקצבאות ולספק שירותי דואר לתושבי שדרות וישובי עוטף עזה.

אבי הוכמן, מנכ"ל חברת דואר ישראל אמר בדיון כי "מדינת ישראל היא הבעלים של חברת הדואר. אני המנכ"ל , יש הנהלה ויש עובדים. תפקידי כמנכ"ל להתריע על מצבה הכלכלי הגרעוני של החברה. אנחנו במקום אחד ולא משני צידי המתרס. המטרה של כולנו שחברת הדואר תצליח לטובת הציבור ". חברת דואר ישראל עמדה בכל התחייבויותיה ואני מצפה שמדינת ישראל תעמוד אף היא בהתחייבויותיה לממש את רשת הבטחון אשר הובטחה . טוב ייעשה אם הפתרון שקיים ייושם לאלתר. בתחילת דבריו אמר הוכמן כי שנת 2007 הייתה שנה מעולה לדואר. "יחד עם העובדים, המערכת ושר התקשורת הצלחנו לעשות שינוי גדול. ביצענו התייעלות, הכנסנו שירותים חדשים, הגדלנו את הפעילות ואנו תומכים בתחרות בענף הדואר . אולם רבעון ראשון של שנת 2008 הוא כבר הפסדי והחברה רשמה הפסד של למעלה מ- 10 מיליון ₪. כמנכ"ל יש לי חובה להביא את החברה לאיזון ולנקוט בצעדים לשם השגתו. כרגע הצפי שלנו שההפסד יגדל. אנו נמצאים בעיצומו של מהלך וחייבים לעבוד ביחד עם הממשלה. צריך לפתח את החברה ולדוגמא בנק הדואר יכול להיות מנוע צמיחה להגדלת פעילות והכנסות החברה. עם זאת, אני קורא לשרי האוצר והתקשורת לעמוד בהסכמים ולהתעשת לפני שחברת הדואר תקרוס".

מפת האתרצור קשרמבצעיםמרכז מבקריםהודעות לעיתונותתנאי שימוש / פרטיותניוזלטר