שירותים לעסקים שירותים ומוצריםבנק הדוארדואר שליחיםהשירות הבולאימודיעיןחנותEMS
דף הבית של דואר ישראל  
العربية Pycckий English  
     

סופרים ומשוררים

המשוררת עבריה עופר כותבת מדגניה לנתן אלתרמן

מאת עבריה עופר-שושני לנתן אלתרמן
דגניה, 1933
שלום נתן
לא כתבתי עד עכשיו מפני שהייתי עייפה מדי. תודה בעד המכתב. אמת היא שהייתי מוכנה לא לקבלו כלל. בדגניה לא טוב לי. מאד לא. העבודה קשה, מבוקר עד לילה, והילדים משוגעים ועצבניים ואינם יודעים עוד לאהוב אותי (ואולי לא ידעו. אנה אני באה?) מצב רוח קשה בלילות בודדים בחדר זר באגף ריק של גן. ואני מקללת בלי סוף ושולחת את הכל לעזאזל כי אילו עמדתי רגע ופירשתי לעצמי את הרגשתי האמיתית לאנשים ולכל - צריכה הייתי לשלוח את עצמי לאותו מקום. כאן מרחרחים סביבי. הריחו ריח חטא! (יערב להם. לי בעצם לא איכפת. איני יכולה לדמות להם - חטאי) שנאתים עד מוות. אני בזה להם על כבליהם וקטנותם. אני מרה, סלח לי (אבל הן אינך איסטניס?).
נתן, ושוב שישי בערב. ישבנו בחבורה. מרחוק שרו. מקרוב התלחשו, ולמטה ירדן אפל. ואני, צמותי כרוכות מהדקות את ראשי ולבי משתגע ובאתי לכתוב לך (השעון מקשקש שמונה וחצי). אני רואה אותך הולך, וזקוף קומה אתה מחזיק בידי והולך בעקבותי. אנו יוצאים את הסבך, המיית הברושים, אתה שומע את הצרצרים, אתה עומד, כי אתה רואה את השמים. ואני מתפלאה אליך העומד באור הירח בדממה - אהוב. אתה על ידי..ואני טיפשה כזאת הייתי יוצאת אל האנשים בחשמל, יפה כאשר לא הייתי מעולם ואוהבת כאשר לא אהבתי, הכל כה מתעתע ואני יכולה גם פתאום לפרוץ בצחוק לבדי!
נתן, סלח לי על מה שלא הייתי ועל מה שהייתי. היה רע (די תכופות) אני יודעת סיבות רבות ואחת מהן היא שלבבי דפק לפעמים בקצב מהיר משלך.
שלום לך, קיבלתי כבר שני טורימים
אנא כתוב!!
שלום בלי סוף
מקור: נתן אלתרמן: ביוגרפיה, מנחם דורמן, קיבוץ מאוחד, תל-אביב, 1991
מידע נוסף על המכתב והכותב
סופרים ומשוררים נוספים  
חיפוש
מיון לפי:
סופרים ומשוררים נוספים:
מפת האתרצור קשראודות הדוארמרכז מבקרים הודעות לעיתונותתנאי שימוש / פרטיותניוזלטר