שירותים בינלאומייםשירותים ומוצריםשירותים לעסקים בנק הדוארדואר שליחיםהשירות הבולאימודיעיןחנות
דף הבית של דואר ישראל  
العربية English  
חיפוש באתר
 
     
 
הודעות לעיתונות חזור >>
הודעה מספר: 970
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 02/11/2020

בשורה ללקוחות לקראת יום הרווקים הסיני: עלי אקספרס מאחדת משלוחים לישראל מתחת ל-75 דולר לשיפור חווית השירות

החבילות ימסרו ב-1,400 נקודות השירות של דואר ישראל

חברת הלוגיסטיקה של עלי באבא, צ'איינאו (Cainiao) החלה לאחרונה בפיילוט לקראת יום הרווקים הסיני, שחל ב11/11, וישפר משמעותית את חווית הלקוחות בישראל. במסגרת זו יאוחדו משלוחים שנרכשו בחנויות שונות בעלי באבא, והם יישלחו ללקוחות בארץ באריזה אחת, וימסרו באמצעות חברת דואר ישראל. משלוחים נמוכים מ-75 דולר יאוחדו בסין, כל עוד לא יעברו יחד את תקרת המע"מ. החבילה תקבל בסין מספר מעקב חדש, והלקוחות יקבלו על כך הודעה בסיום הכנת ההזמנות. כך לקוחות שהזמינו מספר חבילות, יוכלו להגיע ליחידת המסירה פעם אחת, על מנת לאסוף מספר חבילות, ולא מספר פעמים.

בעוד כעשרה ימים תחל עונת הקניות, המתפרשת על חודשים נובמבר-דצמבר, כאשר יום הרווקים הסיני שחל ב-11/11 הוא החג הגדול והמשמעותי בין חגי הקניות, וכולל הוזלות ענק על מגוון מוצרים. מדי שנה תקופה זו שוברת שיאי מכירות, כאשר ביום הרווקים הסיני 2019 בוצעו באתרי קבוצת עלי באבא קניות בהיקף של 38.3 מיליארד דולר. חברת דואר ישראל צופה שבכל תקופת חגי הקניות יוזמנו לישראל כ-15 מיליון חבילות, ונערכה מבעוד מועד להרחבת מערך המיון, הקליטה והמסירה של החבילות. לוקאס דווליט, מנהל התרחבות גלובלית בשווקי ישראל, מרכז ומזרח אירופה בעלי אקספרס אמר "הלוגיסטיקה הפכה לגורם מבדל בשוק הסחר המקוון, שמשנה את כללי המשחק ומבחין בין עסק אחד למשנהו. שיתוף הפעולה הוא הוכחה למאמצים של עלי אקספרס להתרחבות גלובלית עם התאמות לוקליות לקראת פסטיבל הקניות הגלובלי שיערך ב11/11. עלי אקספרס עובדת עם צ'איינאו ועם שותפים לוגיסטיים כמו דואר ישראל, על מנת לקצר את זמני האספקה מרחבי העולם, כאשר מוצרים נבחרים צפויים להגיע השנה ללקוחות במהירות גבוהה מאי פעם".

גלעד תירוש, סמנכ"ל הסחר בדואר ישראל "זהו מהלך נוסף של ענקית הסחר עלי אקספרס, שמטרתו לשפר את חווית השירות. בשנה האחרונה הידקנו את שיתוף הפעולה עם עלי באבא, באמצעות צ'אינאו, אשר שלחה משלוחים לישראל בשילוח ישיר מסין, במהלך שקיצר משמעותית את הזמנים, משלב ההזמנה ועד המסירה ללקוחות בארץ. בנוסף שופרו הממשקים הדיגיטליים, שמאפשרים מעקב מלא אחר הפריט, משלב ההזמנה ועד מסירתו ב-1,400 נקודות ברחבי הארץ". לדברי תירוש, "שיתוף הפעולה הוכיח את עצמו בתקופת הקורונה, כאשר היו עיכובים כלל עולמיים בהטסות, ועדיין משלוחים שהגיעו לישראל בשילוח ישיר של צ'אינאו (Ali Express Standard Shipping) הגיעו מהר יותר".

עלי אקספרס, הוא האתר הבינלאומי של קבוצת עלי באבא, ומורכב ממאות אלפי חנויות. Ali Express Standard Shipping הוא על פי רוב משלוח בתשלום של דולרים בודדים, כאשר זו האופציה המהירה והזולה מול חברות השילוח הפרטיות. למרות גודלה, ישראל נחשבת אחת המדינות המובילות בהזמנות מעלי אקספרס פר נפש, ולכן ההשקעה הרבה שמשקיעה הענקית הסינית בחווית שירות ללקוחות שכוללת אתר בעברית, תשלום בשקלים, שילוח מהיר לבחירת הלקוח ומקב מלא על חבילות וכעת איחוד מספר חבילות עד לשווי 75 דולר.

הודעה מספר: 969
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 02/11/2020

אמיר שי, מנהל מערך הסייבר בחברת דואר ישראל, תושב כרכור זכה במגן הוקרה למנהל תשתיות IT מצטיין

מטעם הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל

אמיר שי, מנהל מערך הסייבר בחברת דואר ישראל, זכה במגן ההוקרה למנהל תשתיות IT מצטיין מטעם הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל. המגן יוענק במסגרת ועידה שנתית ישראל לטכנולוגיות המידע שתתקיים בתחילת חודש נובמבר מטעם הלשכה. מנימוקי ועדת השיפוט לבחירה בשי: "אמיר הוא דוגמה ומופת לשילוב נדיר בין מנהל תשתיות מוצלח ומנהל אבטחת מידע קפדן , המצליח לאזן באומנות בין צרכים עסקיים וכורח הגנתי. אמיר ביצע קפיצת מדרגה משמעותית בייצוב המערכות ושילוב תשתיות הענן כחלק אינטגרלי ממערכות הדואר. אמיר מוביל כיום מספר פרוייקטי דגל מורכבים ומאתגרים – החל מהקמת Data Center ראשי חדש ומודרני לחברה, מעבר לפתרון DR as a Service, הטמעה של מערכת שו"ב חדשה, החלפת מערכת הגיבויים בחברה ועוד. התרשמנו מאד מהחשיבה והחזון הטכנולוגי של אמיר לצד יכולותיו הביצועיות ונועם הליכותיו".

אמיר שי משמש כמנהל מערך הסייבר בחברת דואר ישראל מזה כשנתיים. במסגרת תפקידו הוא מוביל את כל מערך אבטחת המידע והסייבר של החברה תחת עדית חן סמנכ"ל החטיבה, לרבות מיסוד ותפעול מערך האבטחה, הובלת תוכנית ההמשכיות העסקית של החברה, תיכנון והובלת מערך ה-DRP, הקמת ומיסוד הפלטפורמה להתמודדות עם הגנת הסייבר לרבות ארכיטקטורה ותשתיות, בניית מתודולוגיה וצוות תגובה והובלת ארכיטקטורת התממשקות מאובטחת בין הענן לארגון. בשנה האחרונה הוא מוביל את העברת חדר המחשב הארצי מירושלים לקריה הדוארית במודיעין.

אמיר שי, תושב כרכור, הוא מהנדס אלקטרוניקה בוגר הטכניון בהכשרתו וסא"ל במילואים, בעל ניסיון רב בתחום הסייבר. שי שירת 27 שנים בצה"ל, רובן באגף המודיעין במגוון תפקידים טכנולוגיים ומבצעיים. בתפקידיו האחרונים שימש כמפקד יחידה טכנולוגית מודיעינית וכן כראש מטה התקשוב של אמ"ן. לאחר שהשתחרר מהצבא עבד שי במשך כחמש שנים במשרד הבריאות, ושימש בשנים 2012-2016 כ-CTO של משרד הבריאות, שם הטמיע טכנולוגיות ותשתיות תקשוב מתקדמות במשרד. בשנת 2013 זכה כ-CTO מצטיין מטעם "אנשים ומחשבים". במקביל לתפקידו שימש גם כמנהל אבטחת המידע והגנת הסייבר במשרד והוביל את כל מערכת הבריאות בישראל להסמכת תקן אבטחת מידע רפואי – .ISO27799בשנים 2016-2018 שימש כראש המרכז להנחיית מגזרי המשק במערך הסייבר הלאומי של ישראל. בתפקידו זה הקים את יחידות ההכוונה המגזריות ואת התשתית להנחיית מגזרי המשק להעלאת החוסן בסייבר. עדית חן, סמנכ"ל מערכות מידע בדואר ישראל בירכה על בחירתו של שי ואמרה כי היא גאה על הבחירה בו כמצטיין. "זוהי תעודה לחברת דואר ישראל על הקפיצה האדירה שביצעה בתחום מערכות המידע והטכנולוגיות המורכבות. הזכייה הינה ביטוי הולם להישגיו של אמיר בדואר ישראל בתקופה קצרה".

הודעה מספר: 968
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 02/11/2020

פיילוט "תור רק בקליק" יצא לדרך

החל מהיום קבלת שירות בבית הדואר בקרית שמונה (כיכר צה"ל 110) בזימון תור מראש בלבד

חברת דואר ישראל ממשיכה לפעול לשיפור השירות ולצמצום זמני ההמתנה ביחידות הדואר. פיילוט "תור רק בקליק" לזימון תור מראש באופן מלא שיתבצע באתר החברה, באפליקציה או במוקד הטלפוני 171 יצא לדרך .

אחת היחידות שנבחרה לפיילוט הארצי היא בית הדואר בקרית שמונה, רחוב כיכר צה"ל 110, המשרת לקוחות רבים מדי יום. מדובר במהלך אסטרטגי, שמטרתו קבלת שירות בזימון תור מראש בלבד והגעה לדואר בתיאום, בדומה לבנקים, לקופות החולים ולמוסדות ממשלתיים רבים. מהלך זה יאפשר ויסות העומסים, הסתת המשאבים ליחידות שצפויות להיות עמוסות, ובכך קיצור זמני ההמתנה בסניפים, תוך הגברת שביעות רצון הלקוחות.

תושבי קרית שמונה והסביבה המגיעים לקבל שירות בבית הדואר, יוכלו מעתה לתכנן את מועד הגעתם ובכך להימנע מהמתנה ממושכת בתור.

במסגרת הפיילוט, ניתן יהיה להגיע כאמור ליחידות שנבחרו רק בהזמנת תור מראש באתר הדואר, באפליקציה בנייד או במוקד הטלפוני 171, כאשר כחלק מההערכות, יורחבו ביחידות אלו החל מתחילת נובמבר הקצאות התורים לזימון באתר החברה ובמוקד, על מנת לספק את הביקושים. בנוסף יוצבו דיילות במקום להדרכת הציבור. חלק מהתורים ביחידות אלה יוקצו להגעה מזדמנת של לקוחות, שהינם זכאים לפטור מעמידה בתור, בכללם אזרחים ותיקים מעל גיל 80 ובעלי מוגבלויות.

הודעה מספר: 967
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 01/11/2020

פיילוט "תור רק בקליק" יצא לדרך החל מהיום קבלת שירות בסוכנות הדואר בקניון G, ברחוב ויצמן 207 כפר סבא בזימון תור

 
חברת דואר ישראל ממשיכה לפעול לשיפור השירות ולצמצום זמני ההמתנה ביחידות הדואר. פיילוט "תור רק בקליק" לזימון תור מראש באופן מלא שיתבצע באתר החברה, באפליקציה או במוקד הטלפוני 171 יצא לדרך .

אחת היחידות שנבחרה לפיילוט הארצי היא סוכנות הדואר בקניון G(ויצמן 207) המשרת לקוחות רבים מדי יום. מדובר במהלך אסטרטגי, שמטרתו קבלת שירות בזימון תור מראש בלבד והגעה לדואר בתיאום, בדומה לבנקים, לקופות החולים ולמוסדות ממשלתיים רבים. מהלך זה יאפשר ויסות העומסים, הסתת המשאבים ליחידות שצפויות להיות עמוסות, ובכך קיצור זמני ההמתנה בסניפים, תוך הגברת שביעות רצון הלקוחות.

תושבי כפר סבא והסביבה המגיעים לקבל שירות בסוכנות הדואר בקניון, יוכלו מעתה לתכנן את מועד הגעתם ובכך להימנע מהמתנה ממושכת בתור.

במסגרת הפיילוט, ניתן יהיה להגיע כאמור ליחידות שנבחרו רק בהזמנת תור מראש באתר הדואר, באפליקציה בנייד או במוקד הטלפוני 171, כאשר כחלק מההערכות, יורחבו ביחידות אלו החל מתחילת נובמבר הקצאות התורים לזימון באתר החברה ובמוקד, על מנת לספק את הביקושים. בנוסף יוצבו דיילות במקום להדרכת הציבור. חלק מהתורים ביחידות אלה יוקצו להגעה מזדמנת של לקוחות, שהינם זכאים לפטור מעמידה בתור, בכללם אזרחים ותיקים מעל גיל 80 ובעלי מוגבלויות

הודעה מספר: 966
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 25/10/2020

חברת דואר ישראל פותחת מהיום מאות מיחידות הדואר עד השעה 20:00

דואר ישראל: "זהו צעד נוסף בשיפור חווית הלקוח שיחד עם זימון תורים מראש ושימוש בערוצים דיגיטליים ישירים יגביר את שביעות הרצון משירותי החברה"

חברת דואר ישראל ממשיכה לפעול לשיפור השירות ולצמצום זמני ההמתנה ביחידות הדואר. החברה הודיעה, כי החל מהיום (א') תפתח את כל יחידות הדואר במתכונת מלאה, כפי שפעלו לפני תקופת הסגר. החל מהיום יפתחו מאות סניפי דואר שלוש פעמים בשבוע ברציפות מ-8:00 עד השעה 20:00, וכן בשישי מ-8:00-12:00. בנוסף, החברה הרחיבה את מערך זימון התורים באתר הדואר,www.israelpost.co.il על מנת שיותר לקוחות יוכלו להזמין מראש תור ולהתקבל כמעט ללא המתנה.

מדואר ישראל נמסר "זהו צעד נוסף בשיפור חווית הלקוח, שיחד עם זימון תורים מראש ושימוש בערוצים דיגיטליים ישירים, יגביר את שביעות רצון הציבור משירותי החברה. למרות שהמשק עדיין לא חזר לפעילות מלאה, אנו מבינים את משקלו של הדואר בחיי היומיום של הציבור, כאשר פתיחת יחידות הדואר באופן מלא, תסייע בצמצום זמני ההמתנה בסניפים. מהיום ניתן להגיע לכ-1,400 נקודות ברחבי הארץ ולאסוף דברי דואר וחבילות, וכן לבצע פעולות פיננסיות ביחידות הדואר. במקביל ניתן לבצע מגוון פעולות רחב בערוצים הדיגיטליים הישירים באתר החברה ובאפליקציה בנייד, כדוגמת מעקב אחר חבילות, תשלום מיסים, הזמנת שליח בתשלום והזמנת כרטיס נטען של בנק הדואר לביצוע קניות בארץ ובאתרי הסחר הבינלאומיים".

בתחילת נובמבר תצא החברה בפיילוט בשמונה יחידות דואר לזימון תור מראש בתיאום מלא, באתר הדואר, באפליקציה או במוקד הטלפוני 171 בדומה למשרדי הממשלה, קופות החולים והבנקים. בכוונת החברה להפעיל את מודל זימון התורים מראש במאות מיחידות דואר כבר ברבעון הראשון של 2021, וזאת לאחר בחינת תוצאות הפיילוט. היחידות שישתתפו בפיילוט הן הדואר המרכזי ברחוב יפו ירושלים, הדואר באום אל פחם, הדואר ברחוב הרצל ברחובות, סניף הדואר בקרית שמונה, סוכנות הדואר בקניון G כפר סבא, סוכנות בעל הנס באשדוד, סניף הדואר בעומר, וסניף ויצמן בתל אביב.

ב-2019 נרשמו ביחידות הדואר כ-45 מיליון ביקורים, כאשר בספטמבר השנה נרשמו כ-2 מיליון ביקורים למרות הסגר, מתוכם רק כ-10% מהלקוחות הזמינו תור מראש. זמן ההמתנה הממוצע בהזמנת תור מראש עמד בספטמבר על 6 דקות בלבד.

שעות הפעילות בסניפי הדואר * ימים א', ג', ה' – 8:00-20:00 ימים ב', ד' – 8:00-13:30 יום ו – 8:00-12:00

שעות הפעילות בסוכנויות הדואר * ימים א', ב', ד, ה' – 8:00-12:30 15:30-18:00 יום ג' – 8:00-13:00 יום ו – 8:00-12:00

* למרות האמור לעיל יתכנו שינויים נוספים, ויש להתעדכן באתר הדואר לפני הגעה ליחידות השונות

הודעה מספר: 965
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 25/10/2020

אמזון במבצע ראשון עם דואר ישראל: 20% הנחה לרוכשים בAmazon.com- בכרטיס מאסטרקארד נטען של דואר ישראל

ומקבלים הטבה של עד 20 דולר

לקראת חגי הקניות והחל מהשבוע, יוצאת חברת דואר ישראל בשיתוף פעולה עם אתר הסחר המוביל Amazon.com ומאסטרקארד, במסגרתו הרוכשים באתר Amazon.com בכרטיס מאסטרקארד נטען של הדואר, ייהנו החל מהיום (א') 25.10 ועד ה-7.11, מהטבה של 20% ברכישה בלפחות 40 דולר בקוד ILP20. ההטבה המקסימלית היא 20 דולר, ברכישה עד 100 דולר והינה חד פעמית לכרטיס.

בדואר ישראל מעריכים, כי למרות הקורונה, צפוי השנה מספר הזמנות שיא בחגי ה'קניות של כ-15 מיליון חבילות שיוזמנו מחו"ל בחודשים נובמבר-דצמבר. מדובר בגידול קל של 3.5% בכמות, מול תקופה מקבילה אשתקד וגידול של כ-11% במשקל מול תקופת חגי הקניות ב-2019. בשנת 2019 מסרה חברת דואר ישראל כ-68 מיליון חבילות שהוזמנו מחו"ל.

אבי בלו, מנהל בנק הדואר, בדואר ישראל, "בנק הדואר הוא הרשת הגדולה בישראל לשירותים פיננסיים, הפרושה באמצעות מאות יחידות דואר ברחבי הארץ. בתקופת הקניות אנו רואים גידול משמעותי ברכישת ובשימוש בכרטיסים נטענים שמאפשרים קניה בטוחה ברשת. מאסטרקארד נטען של בנק הדואר הוא כרטיס רב מטבעי ונטען בשקל, אירו וליש"ט, אותו ניתן לרכוש בסניפי הדואר או באתר החברה, ומתאים ללקוחות כל הבנקים. ניתן להטעין את הכרטיס עד 20 אלף שקל בסניפי הדואר או באתר, ולבצע עסקאות במאות אלפי אתרי קניות בארץ ובעולם".

"אנו שמחים להיות חלק משמעותי ומרכזי במהפכת הקניות המקוונת", אמר בלו, "חברת דואר ישראל היא שחקן מרכזי ביבוא האישי מחו"ל במיון ומסירת החבילות, וגם בנק הדואר מציע פתרונות משלימים לסחר המקוון. מתוך כמיליון כרטיסים נטענים במדינת ישראל, אנחנו מהווים בכ-70% מהשוק. הכרטיסים הנטענים של בנק הדואר מאפשרים רכישה קלה, נוחה ובטוחה בכל האתרים הבינלאומיים והישראליים ללא חשש מהונאות. הכרטיסים מאובטחים, מאפשרים שליטה בהוצאות, ומתאימים לכלל האוכלוסיה, כולל לבני נוער וצעירים, שיכולים לבצע רכישות ללא חשש לחריגה בתקציב".הודעה מספר: 964
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 19/10/2020

חברת דואר ישראל במהלך אסטרטגי לצמצום התורים בסניפים:תצא בפיילוט בשמונה סניפים לזימון תור מראש

 
דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: "שנת 2021 תהיה שנת השירות בדואר; אנו פועלים כל העת על מנת לקצר את התורים ולשפר את זמני ההמתנה, תוך הגברת שביעות רצון הלקוחות"

• בחודש ספטמבר נרשמו כ-2 מיליון ביקורים ביחידות הדואר, מתוכם רק כ-10% הזמינו תור מראש. • זמן ההמתנה הממוצע ללקוחות שהזמינו תור מראש כ-6 דקות בלבד. • לאחר בחינת הפיילוט, יופעל המודל במאות יחידות דואר החל מהרבעון הראשון של 2021.חברת דואר ישראל ממשיכה לפעול לשיפור השירות ולצמצום זמני ההמתנה ביחידות הדואר. החברה הודיעה היום (ב'), כי תצא בחודש נובמבר בפיילוט בשמונה יחידות דואר ברחבי הארץ, לזימון תור מראש באופן מלא, שיתבצע באתר החברה, באפליקציה או במוקד הטלפוני 171. מדובר במהלך אסטרטגי, שמטרתו מעבר לקבלת שירות בזימון תור מראש והגעה לדואר בתיאום, בדומה לבנקים, לקופות החולים ולמוסדות ממשלתיים רבים, שיאפשר ויסות העומסים, הסתת המשאבים ליחידות שצפויות להיות עמוסות, ובכך קיצור זמני ההמתנה בסניפים, תוך הגברת שביעות רצון הלקוחות. הזמנת תור מראש קיימת בדואר מאז שנת 2016, אך עד כה היתה אופציונלית, כשבפועל מעל 90% מהלקוחות לא הזמינו תור מראש בעת ההגעה לסניף. החברה משרתת עשרות מיליוני לקוחות בשנה, כאשר בשנת 2019 נרשמו ביחידות הדואר כ-45 מיליון ביקורים. למרות הסגר, בחודש ספטמבר השנה נרשמו כ-2 מיליון ביקורים ביחידות הדואר, מתוכם רק כ-10% הזמינו תור מראש. זמן ההמתנה הממוצע ללקוחות שהזמינו תור מראש עמד בספטמבר על 6 דקות בלבד.

הדואר נערך למתכונת שירות חדשה, כאשר היחידות שייקחו חלק בפיילוט נבחרו בקפידה ובשיתוף ראשי הישובים, והן מייצגות את כלל האוכלוסיה, בפריפריה, במרכז הארץ, במגזר הערבי והחרדי וזאת על מנת ללמוד את התנהגות הצרכנים בהזמנת תור ולקבל משוב מהשטח. היחידות שישתתפו בפיילוט הן הדואר המרכזי ברחוב יפו ירושלים, הדואר מרכזי באום אל פחם, הדואר המרכזי ברחוב הרצל ברחובות, סניף הדואר בקרית שמונה, סוכנות הדואר בקניון G כפר סבא, סוכנות בעל הנס באשדוד, סניף הדואר בעומר, וסניף ויצמן בתל אביב.

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל אמר "שנת 2021 תהיה שנת השירות בדואר. אנו פועלים כל העת על מנת לקצר את התורים ולשפר את זמני ההמתנה ביחידות, תוך הגברת שביעות רצון הלקוחות. דואר ישראל הוא אחד הגופים היחידים שהמשיך לעבוד ברציפות בכל תקופת הקורונה ולספק שירות לציבור, תוך הקפדה על נהלי משרד הבריאות. במיוחד בתקופה הנוכחית, חשוב לנו לשמור על בריאות עובדינו וללקוחותינו ולווסת את העומסים ביחידות הדואר ומחוצה להן".

עוד ציין גולדשטיין "בכוונתנו להפעיל את מודל זימון התורים מראש במאות מיחידות דואר כבר ברבעון הראשון של 2021, וזאת לאחר בחינת תוצאות הפיילוט הנוכחי. כחלק מהערכות לשיפור השירות והגברת חווית הלקוח ושביעות רצונו, אנו פועלים על מנת שמסע הלקוח שמתחיל ברכישה מקוונת באתרים השונים ועד שהוא מקבל את החבילה או דבר הדואר בסניף, יהיו בשליטתו ולנוחותו. מדובר במהלכים שהם פרי תכנון חודשים ארוכים, שיוצאים לדרך לאחר שהחברה שיפרה את יכולותיה הטכנולוגית והתפעוליות וזכו לתמיכת גורמי הרגולציה השונים". . במסגרת הפיילוט, ניתן יהיה להגיע החל מחודש נובמבר ליחידות שנבחרו, רק בהזמנת תור מראש באתר הדואר, באפליקציה בנייד או במוקד הטלפוני 171, כאשר כחלק מההערכות, יורחבו ביחידות אלו החל מתחילת נובמבר הקצאות התורים לזימון באתר החברה ומוקד, על מנת לספק את הביקושים. בנוסף ייצאו מראש הודעות ופרסומים לציבור הרלוונטי ויוצבו דיילות במקום להדרכת הציבור. חלק מהתורים ביחידות אלה יוקצו להגעה מזדמנת של לקוחות, שהינם זכאים לפטור מעמידה בתור, בכללם אזרחים ותיקים מעל גיל 80 ובעלי מוגבלויות.הודעה מספר: 963
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 07/09/2020

בשורה לתושבי באר שבע והדרום: המהפכה בשוק המכוניות המשומשות יוצאת לדרך

משרד התחבורה ודואר ישראל הגיעו לסיכום על קידום מחירון רכב משומש, חינמי שישקף את שוויו האמיתי של הרכב

משרד התחבורה ודואר ישראל הגיעו לסיכום על קידום מחירון רכב משומש, חינמי שישקף את שוויו האמיתי של הרכב

השרה רגב: לציבור הישראלי מגיע מחירון מהימן המציג מחיר ריאלי של הרכב ושאינו מייצג את האינטרסים של גופי המשק השונים אלא של האזרח

צעד נוסף לקידום מחירון רכב משומש ייעודי וחינמי. משרד התחבורה וחברת דואר ישראל הגיעו לסיכום על קידום הרפורמה בענף המכוניות המשומשות, שתאפשר לראשונה בישראל לקנות רכב משומש במחיר ריאלי ובשוויו האמיתי. על פי הרפורמה שמקדמת שרת התחבורה והבטיחות בדרכים תא"ל (במיל') מירי רגב, יתבקשו המוכר והקונה במעמד מכירת הרכב והעברת הבעלות, בדואר או באינטרנט, לדווח על מחיר הרכב והנסועה (קילומטראז') העדכנית של הרכב. הרפורמה תחל בשבועות הקרובים בין היתר במאות סניפי דואר ישראל ברחבי הארץ. "כל מי שקנה או מכר פעם רכב משומש, מכיר את ההתלבטות: מה בעצם המחיר האמיתי של הרכב? האם מחיר המחירון הוא המחיר הנכון? לציבור הישראלי מגיע מחירון מהימן המציג מחיר ריאלי של הרכב ושאינו מייצג את האינטרסים של חברות הביטוח אלא של האזרח", אמרה השרה רגב. בישראל מתבצעות מדי שנה למעלה מ-800 אלף עסקאות העברת בעלות על רכב משומש, מתוכן יותר מ-600 אלף מתבצעות בסניפי הדואר. רכישת רכב היא ההוצאה השנייה בגובהה במשקי הבית בישראל, אחרי רכישת דירה. קבלת מידע מדויק, מעודכן ונגיש על מחירו הריאלי של הרכב, היא לפיכך יעד צרכני משמעותי, שיתרום לשוק רכב אמין, הוגן ומשתלם יותר לצרכן.  

כיום, מחירי הרכב המשומש בישראל נקבעים באופן כמעט בלעדי על ידי מחירון אחד, שלא תמיד מייצג את המחירים המשולמים בפועל. כדי לשנות מצב זה מהיסוד, יזמה השרה רגב מהפך בשוק מחירוני הרכב: מאגר רכב חינמי, המבוסס על נתוני אמת מעודכנים ולא על חוות דעת של שמאי כזה או אחר. המידע ישמש גם את חברות הביטוח, ועשוי לתרום להוזלת הפרמיות המתומחרות כיום על סמך מחירון פרטי שאינו מייצג נאמנה את מחיר השוק. לצורך כך, משיק משרד התחבורה מהלך חדשני של איסוף נתוני העיסקה, והקמת מאגר מידע ממוחשב המבוסס על נתונים המצטברים בזמן אמת. בשלב הראשון, יתבקשו המוכר והקונה לדווח על מחיר העיסקה והנסועה (קילומטראז') של הרכב במעמד העברת הבעלות בדואר או באינטרנט. הנתונים יוזנו לאתר אינטרנט ייעודי וישולבו עם נתוני הרכב הקיימים באגף הטכנולוגיות של משרד התחבורה. האתר החדש, יציג את כל העסקאות שבוצעו לפי דגם, שנת ייצור, נסועה ומספר בעלים ובהתאם לכך יציג מחיר משוקלל לרכב המבוקש. משרד התחבורה החל בהקמת המערכת שתחל לפעול בתוך מספר שבועות, ותושק לציבור לאחר מספר חודשים כאשר היקף הנתונים המצטבר יציג תמונה אמינה של מחירי השוק. לאור התוצאות והיקף ההיענות של הציבור, תישקל אפשרות לחקיקה שתחייב דיווח של מחיר המכירה של כל רכב בעת העברת הבעלות.הודעה מספר: 962
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 28/08/2020

חברת דואר ישראל מסכמת את המחצית הראשונה של 2020:

הכנסות החברה ירדו ב-18% והסתכמו בחציון בכ-744 מיליון שקל

הכנסות החברה ירדו ב-18% והסתכמו בחציון בכ-744 מיליון שקל

• השפעות הקורונה הכלל עולמית: האטה גלובלית בהטסות, האטה בתחום הסחר הנכנס והיוצא, וכתוצאה מכך ירידה בפעילות הבנקאית, הנובעת מהאטה בצריכה במשקי הבית, בפעילות העסקית ועצירת הנסיעות לחו"ל, שפגעו גם בהזמנת חבילות, ברכישת מט"ח ובדואר המסורתי. • ירידה של 30% בהזמנת חבילות מחו"ל: בחציון הראשון של 2020 הוזמנו מחו"ל 21 מיליון חבילות, מול כ-30 מיליון בחציון מקביל אשתקד. • ירידה של עשרות אחוזים ברכישת מט"ח וכרטיסים נטענים בסניפי הדואר. • עליה של עשרות אחוזים בתחום השליחים והסחר הישראלי. • בחציון הראשון של השנה החברה חילקה עשרות אלפי כרטיסים נטענים של בנק הדואר לקשישים מקבלי קצבאות בבנק הדואר בשיתוף הביטוח הלאומי והמשרד לשוויון חברתיחזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל: "וירוס הקורונה השפיע משמעותית גם על חברת דואר ישראל, כאשר לאחר עשור של צמיחה אקספוננציאלית בהזמנת חבילות מחו"ל, לראשונה בחציון, חל קיטון בהזמנות, שנבע מירידה בצריכה כתוצאה מהקורונה ומהמעבר לעבודה מהבית במשקי בית רבים. גם בתחום הפיננסיים בבנק הדואר חלה ירידה בהכנסות, כתוצאה מהמעבר לתשלומים באופן דיגיטלי בתקופה זו, וכן מהירידה במכירות מטבע חוץ וכרטיסים נטענים, בעקבות עצירת הנסיעות לחו"ל. למרות זאת, הקורונה יצרה הזדמנות בתחום השליחים והסחר הפנים ארצי, ואנו רואים גידול של עשרות אחוזים בפעילות השליחים בתקופה זו. בנוסף, החברה ממשיכה את התנופה האדירה בה היתה בשנים האחרונות ושוקדת על פיתוח ערוצי צמיחה נוספים להגדלת הכנסותיה". עוד ציין צאיג, כי בתחילת הרבעון השלישי של השנה יצאה רשות החברות הממשלתיות להליך מכירת 20% מחברת הדואר, מתוך מטרה להכניס משקיע אסטרטגי בעל הבנה עסקית, שישביח את ערכה ופעילותה של החברה בשנים הקרובות, ויסייע בשיפור השירות ללקוחות. "בשבועות האחרונים אנו נמצאים בדיאלוג עם גורמים משמעותיים במשק, שהביעו עניין ברכישת חלק מהדואר, ומקיימים עמנו מפגשים ושיחות".

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: "בתקופת הקורונה החברה הפכה לזרוע מרכזית של משרדי הממשלה בחלוקת קצבאות לציבור וכן בחלוקת מענק המדינה "צ'ק לכל אזרח". נכון להיום חולקו עשרות אלפי מענקים בסניפי הדואר. בנוסף החברה חילקה בחציון עשרות אלפי כרטיסים נטענים של בנק הדואר עד הבית לקשישים מקבלי קצבאות בבנק הדואר במהלך ראשון מסוגו בשיתוף הביטוח הלאומי והמשרד לשוויון חברתי". לדברי גולדשטיין "למרות הפגיעה בהכנסות, חברת הדואר ביצעה שורה של מהלכי התייעלות בחציון ואף הכינה תוכנית יציאה מהמשבר בשיתוף חברת הייעוץ PWC, שתאפשר לחברה להתאושש בתוך כמה רבעונים, לרבות מתן דגש על תחום השליחים לצד המשך פיתוח תחום הסחר הנכנס והיוצא ותמיכה בעסקים קטנים ישראליים, המשך התייעלות תפעולית בנדל"ן ובכח אדם, ואיתור מקורות צמיחה נוספים כמו תחומי הביטוח, הארנק הדיגיטלי, וכן יצירת שיתופי פעולה עם גופים מובילים על פלטפורמת הריטייל הרחבה של החברה, כמו גולן טלקום בתחום הסלולר או סטארט אפים ליצירת פתרונות לוגיסטיים חכמים. החברה פתחה בנוסף בחציון הראשון של השנה מרכזי דוורים אזוריים, בקריות, ברחובות ובנתניה, בהם עובדים עשרות דוורים, לשיפור מסירת דברי הדואר. בסוף החציון החברה פינתה את מטה החברה בתל אביב, כאשר מאות מעובדי החברה כבר עובדים בקריה הדוארית במודיעין, ועד סוף השנה יעבור מטה החברה כולו למודיעין".

חברת דואר ישראל מסכמת היום (ה') את תוצאותיה הכספיות לחציון הראשון של 2020, לאחר אישור דירקטוריון החברה:

הכנסות הדואר בחציון הראשון של השנה הסתכמו בכ-744 מיליון שקל, מול כ-907 מיליון בחציון מקביל אשתקד, קיטון של 18% מול חציון מקביל אשתקד. הכנסות הסחר מקוון ובנק הדואר ירדו משמעותית כתוצאה מהקיטון בצריכה מאז פברואר 2020 בעקבות נגיף הקורונה ומיעוט הנסיעות לחו"ל, ואף הדואר המסורתי המשיך לרדת בחציון. סך ההכנסות של החברה ברבעון השני של 2020 הסתכם בכ-339 מיליון שקל, מול 447 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד. בחציון הראשון של 2020 הוזמנו מחו"ל 21 מיליון חבילות, מול כ-30 מיליון בחציון מקביל אשתקד, ירידה של כ-30% בהזמנת חבילות מול חציון מקביל.

ההפסד בחציון הראשון של השנה עמד על (כ-162.8-) מיליון שקל, מול הפסד של (כ-13-) מיליון שקל בחציון מקביל אשתקד. ההפסד ברבעון השני עמד על (כ-58-) מיליון שקל מול הפסד של (18.4-) מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד.

ההפסד הגולמי בחציון עמד על (כ-66.1-) מיליון שקל, לעומת רווח גולמי של 45.8 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד. ההפסד הגולמי ברבעון השני עמד על (כ-39.1-) מיליון שקל, לעומת רווח גולמי של כ-17.7 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד.

ההפסד התפעולי בחציון עמד על (כ-117.4-) מיליון שקל, לעומת הפסד תפעולי של (כ-9.4-) מיליון שקל בחציון מקביל. ההפסד התפעולי ברבעון השני עמד על (כ-62.1-) מיליון שקל, לעומת הפסד תפעולי של כ-(10.8-) מיליון שקל ברבעון המקביל.

ה- EBITDAבחציון הראשון היה שלילי ועמד על (כ-41-) מיליון שקל, לעומת 62 מיליון שקל (כ-6.9% מההכנסות) בחציון המקביל אשתקד. ה- EBITDAברבעון השני היה שלילי ועמד על (כ-24-) מיליון שקל, לעומת 24 מיליון שקל (כ5.4% מההכנסות) ברבעון המקביל אשתקד.הודעה מספר: 961
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 24/08/2020

שבוע וחצי לפני תחילת הלימודים בעידן הקורונה:

סקר של דואר ישראל: 43% מההורים מתכוונים לקנות השנה מוצרי חזרה לבית הספר ברשת

בעקבות הקורונה שליש מההורים רכשו מוצרים באתרים ישראלים ופחות מאתרים בחו"ל בחודשים האחרונים

• האתרים המובילים לרכישת מוצרי חזרה לבית הספר: קרביץ, סטימצקי, וFOX- בישראל, ועלי אקספרס, eBay, אמזון ונקסט מחו"ל. • ההורים יקנו בעיקר כלי כתיבה, קלמרים, מחברות, ילקוטים, מדבקות, תיקיות/ קלסרים, דבק ומספריים וחולצות בית ספר. • 61% מההורים לילדים יקנו בסכום קניה של עד 335 שקל.שבוע וחצי לפני תחילת הלימודים והציבור עדיין לא נוהר בהמוניו לחנויות. מסקר חדש שערכה חברת דואר ישראל עולה כי 43% מההורים מתכוונים לקנות השנה לילדיהם מוצרי חזרה לבית הספר ברשת, כאשר מעל שליש מהמתכוונים לקנות יעשו זאת לראשונה ברשת. 35% מההורים הקונים ברשת מוצרי חזרה לבית ספר בהווה ובעבר אמרו שאף יגדילו את היקף רכישותיהם השנה. עוד עולה מהסקר, כי כשליש מההורים העידו כי קנו מוצרים באופן כללי (ללא קשר למוצרי חזרה לבית ספר) בחודשים האחרונים יותר באתרים ישראליים מאשר מאתרים בחו"ל. הסקר אשר נועד לבחון מגמות בהרגלי הקניות ברשת סביב הקורונה ולקראת החזרה לבית הספר, נערך באמצעות מכון מחקר 'Shiluv I2R' בחודש אוגוסט 2020, בקרב 305 גברים ונשים בגילאי 30-60 יהודים דוברי עברית, כולם הורים לילדים בגילאי 6-18, הנוהגים לקנות באתרי אינטרנט בארץ ובעולם, ומהווים מדגם ארצי מייצג. הסקר נעשה באמצעות פאנל גולשי האינטרנט iPanel המקיף 130,000 איש, והגדול ביותר בישראל.

לדברי נוי קדם-מדמון, סמנכ"ל תקשורת בדואר ישראל "תקופת החזרה לבית הספר מאופיינת בקניות רבות לילדים והצטיידות בילקוטים ובציוד בית ספר, הן בחנויות הפיזיות והן ברשת. השנה ביקשנו לבדוק, האם חל שינוי מגמה לאור העובדה שאנשים רבים נמצאים יותר בבית, פחות יוצאים לקניות פיזיות, קונים פחות בגלל אי הוודאות הכלכלית בתקופת הקורונה, וגם לאור אי הוודאות לגבי אופי פתיחת שנת הלימודים בספטמבר".

"מהסקר ראינו שמגפת הקורונה השפיעה על כל תחומי החיים, וגם על תחום הקניות ברשת. מצד אחד יש קיטון משמעותי בהזמנות מחו"ל. ראינו בחציון ירידה של 30% בהזמנת חבילות מחו"ל מול חציון ראשון שנה שעברה, וזאת ככל הנראה בגלל אי הוודאות הכלכלית, המעבר לעבודה מהבית והירידה בצריכה לצד מצב הרוח הלאומי, ומצד שני אנו רואים גידול של עשרות אחוזים בהזמנת שליחים בקרב אתרים ישראליים וזו הזדמנות משמעותית עבור אתרי הסחר הישראליים לפנות לציבור בארץ ולהציע לו מגוון מוצרים עד הבית באיכות ושירות מצוינים". אומרת מדמון-קדם.

האתרים הפופולריים להזמנות: קרביץ, סטימצקי ופוקס בארץ, עלי אקספרס, eBay, ואמזון בחו"ל רוב ההורים (66%) המתכננים לקנות את מוצרי החזרה לבית הספר באינטרנט ציינו כי יבצעו את הרכישות מאתרים מהארץ ומאתרים בחו"ל באופן דומה. אתרי האון ליין הבולטים לקניות מוצרי חזרה לבית הספר הם: קרביץ (33%), סטימצקי (23%) ופוקס (21%) בארץ ועלי אקספרס (47%), eBay (28%), אמזון (28%) ונקסט (21%) מחו"ל.

בכמה קונים? מרבית ההורים ייקנו בסכום של עד 335 שקל 61% מההורים אמרו שיקנו מוצרים עד 335 שקלים. רבע מהנשאלים ציינו כי יקנו בסכום גבוה מזה.

"אנו רואים כי הישראלים לא הפסיקו לקנות ברשת אך חל שינוי מגמה בצריכה, מעבר לקניית מוצרי צריכה יומיומיים ברשת כמו משחות שיניים, מוצרי קוסמטיקה וסבונים ופחות ביגוד ומוצרים גדולים וכבדים וגם במוצרי חזרה לבית הספר אנשים מחפשים הוזלות והזדמנויות, וקונים גם חולצות בית ספר און ליין, מוצר שבעבר היו נוטים לרכוש בעיקר בחנויות פיזיות. המבחן האמיתי לגבי החזרה לקניות ברשת בדומה לשנים קודמות, יהיה בחגי הקניות בנובמבר וזאת בהתאם למצב הקורונה עד אז, למצב ההטסות בחגי הקניות ובהתאם למבצעי הקניות שיבצעו החברות הבינלאומיות בתקופה זו". אומרת קדם-מדמון.

המוצרים המבוקשים: כלי כתיבה, קלמרים ומחברות מהסקר עולה עוד כי ההורים קנו בממוצע ברשת כ-5 סוגי מוצרים לקראת החזרה ללימודים, כאשר המובילים הם: כלי כתיבה (66%), קלמרים (55%), מחברות ודפדפות (55%), תיקי בית ספר/ילקוטים (52%), מדבקות לספרים ומחברות (46%), תיקיות/ניילוניות/שמרדף/חוצצים/ קלסרים (42%), מספריים ודבק (42%) וחולצות בית ספר (40%).

הודעה מספר: 960
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 11/08/2020

הציבור לא יוצא מהבית ומזמין משלוחים

דואר ישראל ו-Gett מדווחות על גידול של 36% בהזמנת משלוחיGett Delivery מיחידות הדואר בחציון הראשון של 2020

לאור הגידול בהזמנת משלוחים עד הבית יורחב שירות Gett Post ליותר מ-500 נקודות ויינתן גם בערים: ירושלים, חיפה, באר שבע, יהוד, סביון ועוד

דואר ישראל ו-Gett הודיעו על הרחבת שירות ,Gett Postהמאפשר איסוף חבילות ודברי דואר רשום מסניף הדואר או מרכז המסירה, תוך פחות מ-30 דקות מהיחידה עד הבית. מעתה השירות יהיה זמין ב-180 יחידות דואר נוספות ברחבי הארץ, בהן: ירושלים, חיפה, באר שבע, יהוד, גבעתיים, כפר שמריהו, סביון ובנקודות נוספות, לרבות קניון עזריאלי גבעתיים, קניון רמי לוי עטרות בירושלים, קניון איילון ברמת גן ועוד. השירות מצטרף ל-330 נקודות שירות שפעלו בעיקר בגוש דן והמרכז, כך שיקיף כעת מעל 500 נקודות ברחבי הארץ. לפרטים על השירות ולרשימת הערים בהם ניתן לקבל את השירות: https://www.israelpost.co.il/content.nsf/pagesM/Gett_Post

'Gett Post', שהוא חלק משירות המשלוחים המורחב של דואר ישראל, המופעל בשיתוף Gett, מאפשר ללקוחות דואר ישראל להזמין שליח עד הבית שיאסוף עבורם חבילות מיחידות הדואר, ללא צורך בהמתנה בסניף. עלות שליחות עד רדיוס 4 ק"מ מהסניף כ-35 שקל, למשלוח עד 2 פריטים, ובתוספת 4.5 שקלים לכל ק"מ נוסף. מנתוני החברות עולה, כי בחציון הראשון של 2020 חל גידול של 36% במשלוחים של Gett Post, מול חציון ראשון 2019, זאת בעקבות השינוי בהרגלי הצריכה של הציבור והצורך בהזמנת שליחויות עד הבית, בתקופת הקורונה.

מאיה רויזמן, מנהלת Gett Delivery ישראל מסרה: "אירועי החודשים האחרונים הובילו לעליה ניכרת בביקוש למשלוחים עד הבית, הן בקרב הצרכנים והן בקרב עסקים, כפי שראינו היטב בGett Delivery בכלל, ובשירות Gett Post בשיתוף דואר ישראל בפרט. שיתוף הפעולה בינינו לבין הדואר שנמשך כשלוש שנים חוסך ללקוחות זמן יקר, ומייעל משמעותית את ה-Last mile delivery עבור קמעונאים מקומיים, בתקופה ובה זמן אספקת המשלוח הפך להיות גורם משפיע מתמיד בהחלטת הקנייה עבור צרכנים רבים".

גלעד תירוש, סמנכ"ל הסחר בדואר ישראל: "תקופת הקורונה מהווה עבור עסקים ישראלים רבים גם הזדמנות להיכנס ולצמוח בתחום האי קומרס ולהציע מגוון רחב של מוצרים המותאמים לטעמו של הצרכן הישראלי, עם שליח עד הבית. אנו רואים גידול של עשרות אחוזים גם בפעילות השליחים בדואר ישראל, הן של לקוחות שהזמינו חבילות מחו"ל והן של עסקים קטנים ובינוניים שעושים שימוש במערך השליחים של הדואר, על מנת להעביר ללקוחות חבילות בכל רחבי הארץ".

תהליך הזמנת שליחות Gett Delivery"" פשוט ונוח; כאשר הלקוח מקבל מהדואר מסרון אודות הגעת חבילה או דבר דואר רשום הוא יכול ללחוץ על הלינק ולהזמין ישירות מאפליקציית Gett שליח שיאסוף עבורו את הפריט ויביא לו אותו עד הבית, מקום העבודה או בית הקפה תוך פחות מ-30 דקות מההזמנה. לקוחות שיזמינו את השירות ישלמו ישירות באמצעות האפליקציה, ויוכלו לעקוב אחרי תהליך המשלוח כולל פרטי השליח, שמו, נייד ליצירת קשר והמיקום המדויק שלו על המפה.

Gett Delivery"" פלטפורמת המשלוחים המתקדמת של חברת Gett מאפשרת לכל בית עסק, גדול כקטן, לספק ללקוחותיו משלוח עד הבית מהיום להיום בעזרת מערכת טכנולוגית חכמה, וללקוחות הפרטיים לשלוח כל דבר באופן מיידי. המערכת מאפשרת ללקוח לעקוב בזמן אמת אחר השליח עד שלב המסירה. השירות פעיל כיום בישראל וברוסיה, ונמצא בשימוש של מעל 1,500 אתרי מסחר מקוון (eCommerce) מובילים וביניהם: מקס ברנר, אספרסו קלאב, דראג סטור ואייבורי.

הודעה מספר: 959
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 14/07/2020

הפרטת דואר ישראל יוצאת לדרך:

 
רשות החברות הממשלתיות יוצאת במכרז למכירת 20% מאחזקות המדינה בחברת דואר ישראל מתוך מטרה להכניס משקיע אסטרטגי שייפתח את החברה ואת שירותי הדואר לטובת הציבור שר הדיגיטל הלאומי, הממונה על רשות החברות הממשלתיות, חה"כ דודי אמסלם: "הפרטת דואר ישראל היא אחד המהלכים המשמעותיים ביותר בסדרה של הפרטות שאנו מובילים בקרב החברות הממשלתיות. המטרה בהפרטות אלו היא להמשיך לשפר את השירות לתועלת האזרח, בכל מקום בארץ, ולהכניס משקיע אסטרטגי בעל הבנה עסקית, שיביא ערך וייצר סינרגיה לאותן חברות. אנו מאמינים שהכנסת משקיע בסדר גודל הזה תאפשר לדואר להמשיך לצמוח ולהמריא, ולהציע שירות טוב ויעיל יותר לציבור הרחב, במרכז ובפריפריה."

שר התקשורת, חה"כ יועז הנדל: "הפרטת הדואר והרפורמה הן הכרח. הדואר תשתית חיונית שמספק שירות בכל הארץ ובכל מקום. לכן חייבים לשפר את השירות לאזרח, התחרות ואת הכדאיות הכלכלית. לאור הגידול בהזמנת חבילות ובסחר המקוון, הפרטה והכנסת משקיע פרטי לחברת הדואר זה מהלך קריטי. אעשה הכל כדי שהמהלך יצליח״

מנהל רשות החברות הממשלתיות, עו"ד יעקב קוינט: "דואר ישראל היא אחת החברות המובילות בפורטפוליו של החברות הממשלתיות והיא הראשונה בשורת הפרטות שייצאו לדרך בחודשים הקרובים, מתוך מטרה לייצר ערך לציבור. לאחר בחינת הפרטות של חברות דואר בעולם, ראינו שחברות שאליהן הצטרף משקיע אסטרטגי, הפכו ליעילות יותר, איכותיות יותר, ושיפרו משמעותית את רמת השירות ללקוחותיהן. "

רו"ח חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל: "זהו יום היסטורי ואנו מודים על האמון הרב של רשות החברות הממשלתיות בנו. אין זו תחילתו של המסע, כי אם המשך של דרך שאנו מובילים מזה חמש שנים בה עשינו את הבלתי יאמן והצלחנו להבריא את החברה ולספק לעובדים גב איתן ולהחזיר את אמון הלקוחות בנו"

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: "אין חברה ממשלתית שעשתה כזו מטמורפוזה כמו דואר ישראל ובפרק זמן כה קצר. בשנים האחרונות הפכנו מחברה תפעולית לחברת שירותים, עברנו שינוי אסטרטגי, וממבנה גיאוגרפי של מרחבים לחטיבות עסקיות הממוקדות בתחומי הליבה של החברה" • פרופיל המשקיע: הון עצמי של 250 מיליון שקל לפחות, היקף נכסים מינימלי של 625 מיליון שקל ורמת מינוף מקסימלית של 70%. • חלק מרווחי ההפרטה יושקעו חזרה בדואר ישראל לצורך הליכי התייעלות ופיתוח עסקי.

רשות החברות הממשלתיות, בראשות עו"ד יעקב (ינקי) קוינט, הודיעה היום (ג') על הליך מכירת 20% מאחזקות המדינה בחברת דואר ישראל, וזאת בהתאם להחלטת ועדת השרים לענייני הפרטה מס' מח/ 7 מיום 2 ביולי 2018. פרטי ההליך מופיעים באתר רשות החברות.

על פי החלטת ועדת השרים, תמכור המדינה עד 40% מאחזקותיה בחברת דואר ישראל בשני שלבים: בשלב ראשון, שיוצא היום לדרך, תתבצע מכירה למשקיע פרטי אסטרטגי של 20% מאחזקות המדינה בחברה, ובשלב שני, הרשות תפעל למכירת 20% נוספים מאחזקותיה, בדרך של הצעה לציבור בהנפקה בבורסה לניירות ערך, כך ששיעור אחזקותיה של המדינה בדואר ישראל, לא יפחת מ-60%. עוד הוחלט, כי חלק ניכר מתמורת כספי המכירה ישמש כמקור מימון להשקעות ופיתוח בדואר ישראל, בין היתר להמשך קידום בנק הדואר, פיתוח ושיפור השירות לאזרח ופיתוח מוצרים ושירותים חדשים לפי צרכי הלקוחות והתייעלות החברה.

במסיבת עיתונאים שהתקיימה היום במעמד שר הדיגיטל הלאומי, הממונה על רשות החברות הממשלתיות, חה"כ דודי אמסלם, אמר השר: "הפרטת דואר ישראל היא אחד המהלכים המשמעותיים ביותר בסדרה של הפרטות שאנו מובילים בקרב החברות הממשלתיות. המטרה בהפרטות אלו היא להמשיך לשפר את השירות לתועלת האזרח, בכל מקום בארץ, ולהכניס משקיע אסטרטגי בעל הבנה עסקית, שיביא ערך וייצר סינרגיה לאותן חברות. אנו מאמינים שהכנסת משקיע בסדר גודל הזה, תאפשר לדואר להמשיך לצמוח ולהמריא, ולהציע שירות טוב ויעיל יותר לציבור הרחב, במרכז ובפריפריה".

שר התקשורת, חה"כ יועז הנדל: אמר "הפרטת הדואר והרפורמה הן הכרח. הדואר תשתית חיונית שמספק שירות בכל הארץ ובכל מקום. לכן חייבים לשפר את השירות לאזרח, התחרות ואת הכדאיות הכלכלית. לאור הגידול בהזמנת חבילות ובסחר המקוון, הפרטה והכנסת משקיע פרטי לחברת הדואר זה מהלך קריטי. אעשה הכל כדי שהמהלך יצליח״.

במסיבת העיתונאים הציג עו"ד יעקב (ינקי) קוינט, מנהל רשות החברות הממשלתיות, את מתווה המכירה שימשך כשנה. "מטרת המהלך להכנסת משקיע אסטרטגי לחברת הדואר היא פיתוח פעילות החברה עם דגש על תחום הסחר המקוון, כאשר הכנסת משקיע תוביל לשיפור השירות ללקוח יציבות ואיתנות פיננסית ארוכת טווח לחברה, מיקסום יכולות משיקות לחברה, תוך נגישות למומחים ולידע, לשם שיפור הביצועים, פיתוח מוצרים ושירותים חדשים לתועלת הלקוחות, ולהגברת שקיפות". עוד הוסיף קוינט "דואר ישראל היא אחת החברות המובילות בפורטפוליו של החברות הממשלתיות והיא הראשונה בשורת הפרטות, שייצאו לדרך בחודשים הקרובים, מתוך מטרה לייצר ערך לציבור".

פרופיל המשקיע המבוקש בחירת המשקיע האסטרטגי תתבסס על ציון שישקלל 40% מדדי איכות ו-60% מחיר, כאשר על משקיע, ישראלי או בינלאומי, להיות בעל הבנה עסקית וניסיון סינרגטי לפעילות הדואר. בנוסף, המשקיע יידרש להוכיח איתנות פיננסית כך שיחזיק בהון עצמי מינימלי של 250 מיליון שקל, היקף נכסים מינימלי של 625 מיליון שקל ורמת מינוף מקסימלית של 70%.

לדברי קוינט "האטרקטיביות בהשקעה בדואר ישראל גדולה במיוחד, שכן החברה עברה טרנספורמציה משמעותית עם אסטרטגיה ברורה לשנים קדימה, עם הזדמנויות צמיחה נוספות ותחזיות פיננסיות אטרקטיביות. לאחר בחינת הפרטות של חברות דואר בעולם, ראינו שחברות שהופרטו, הפכו ליעילות יותר, איכותיות יותר, ושיפרו משמעותית את רמת השירות ללקוחותיהן. ב-2016 ענקית הסחר עלי באבא הגדילה את אחזקותיה בדואר הסינגפורי והביאה לשיפור היכולות הלוגיסטיות של החברה בתחום הסחר המקוון. בנוסף, חברות הדואר האחרונות אשר ביצעו את התהליך, כמו יפן ואיטליה, גייסו למעלה מעשרה מיליארד אירו, בזכות השתלבותו של משקיע אסטרטגי בעל ניסיון. במקרים אלו ואחרים הוכח שבחירת המשקיע הנכון מתחומים המשיקים לתחומי עיסוקה של החברה, או בתחומים שיכולים לתרום לפיתוחה, מבטיחה הצלחה משמעותית לכל הנוגעים בדבר". מסביר קוינט.

רו"ח חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל אמר: "זהו יום היסטורי ואנו מודים על האמון הרב של רשות החברות הממשלתיות בנו. אין זו תחילתו של המסע, כי אם המשך של דרך ארוכה, שאנו מובילים מזה חמש שנים, בה עשינו את הבלתי יאמן והצלחנו להבריא את החברה ולספק לעובדים גב איתן ולהחזיר את אמון הלקוחות בנו. בינואר 2015 החברה עמדה על סף חדלות פירעון. דירקטוריון החברה בראשותי, יחד עם הנהלת החברה בראשות דני גולדשטיין, וארגון העובדים בראשות שמעון פרגון, הובלנו יחד תוכנית הבראה אחראית, אשר יושמה בהצלחה יתרה, דבר המעיד על שיתוף הפעולה האיתן בין כל הגורמים בחברה: דירקטוריון, הנהלה וארגון העובדים".

"בשנים האחרונות עמדנו בכל יעדי התוכנית ואף למעלה מכך, חברת דואר ישראל עלתה על פסי צמיחה לצד התייעלות משמעותית הן בכח האדם והן ברמת תהליכים, עברנו לחשיבה עסקית ותחרותית, הנהלת החברה התחלפה רובה ככולה, כשרבים מהמנהלים הגיעו מהמגזר הפרטי, ואנו פועלים לחזק ולהגביר את אמון הציבור בשורת מהלכים בוני אמון, תוך טיפול משמעותי בתחום השירות. הכנסת משקיע לחברה בעיתוי הנוכחי תאפשר לחברה להמשיך ולייצר ערך ללקוחותיה ולעובדיה גם בשנים הקרובות". אמר צאיג.

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל אמר "היום אנו עושים מהפכה בתולדות דואר ישראל. אין חברה ממשלתית שעשתה כזו מטמורפוזה כמו דואר ישראל ובפרק זמן כה קצר. בשנים האחרונות עברנו שינוי מקצה לקצה מחברה תפעולית לחברת שירותים, עברנו שינוי אסטרטגי, וממבנה גיאוגרפי של מרחבים לחטיבות עסקיות הממוקדות בתחומי הליבה של החברה – תחום הסחר המקוון כולל עולם השליחים, תחום הריטייל והקמעונאות, בנק הדואר והשירותים הכספיים ותחום שרשרת האספקה והלוגיסטיקה".

לדברי גולדשטיין, "דואר ישראל הוא אחד השחקנים המשמעותיים בתחום הסחר המקוון והגוף הלוגיסטי הגדול בישראל. אנחנו נמצאים בעיצומה של תקופת הקורונה, תקופה לא פשוטה בתחום השירות, כשכל יום אנו מתמודדים עם תקנות ואתגרים חדשים. גם בתקופה זו אנו ממשיכים לתת שירות רציף בכל מקום, ומציעים את מערך השירותים הכספיים הפרונטאלי הגדול בישראל עם 700 יחידות בפריסה לאומית. בשנים האחרונות פתחנו מאות מרכזי מסירת חבילות בשיתוף עסקים קטנים ובינוניים, ובתקופת הקורונה לחלקם זו היתה תמיכה משמעותית לאותם עסקים. כיום אנו מציעים את רשת הריטייל הגדולה בישראל עם מערך של למעלה מ-1,300 נקודות שירות בכל מקום בארץ".

"אחד האתגרים המרכזיים שלנו כהנהלה", אמר גולדשטיין, "הוא לחזק ולהגביר את אמון הציבור בדואר ישראל ולפתח את כל הכלים, על מנת שנוכל לעשות זאת. בשנים האחרונות הקמנו את הקריה הדוארית ואת מרכז הסחר המקוון לחבילות ולמכתבים, כך גם צמצמנו שטחי נדל"ן, השקענו בתהליכי מיכון ואוטומציה מתקדמים, שיצעידו אותנו לשנים הקרובות. הרחבנו את נקודות הקצה וה"לאסט מייל", יצרנו שיתופי פעולה עם הפלטפורמות הגלובליות הגדולות בעולם ועם גופים מובילים במשק, שהאחרון בהם הוא גולן טלקום. גם בתחום הפיננסי השקנו כרטיסים נטענים PRE-PAID שמאפשרים גם לאוכלוסיות החלשות לשלם בכרטיס וגם לקנות בסחר המקוון ללא חריגה בהוצאות".

"בין השאר", אמר גולדשטיין, "בדרך זו הפכנו את חברת דואר ישראל לשחקן תשתית ושירות משמעותי ומרכזי במאבק להורדת יוקר המחייה בישראל, והכול בשירות הציבור. הכנסת משקיע אסטרטגי לחברה תאפשר לנו להמשיך ולהצמיח את החברה, תכניס קודים ותרבות ארגונית חדשה, תאפשר להגביר את השקיפות, תכניס ידע ושיטות עבודה מתקדמות, תודעת שירות גבוהה ומשאבים שיאפשרו לנו להתמודד עם אתגרי העתיד ולהתמקד בליבת פעילות החברה".

חברת דואר ישראל דואר ישראל היא חברת הלוגיסטיקה ורשת הריטייל הגדולה בישראל עם הפריסה הרחבה ביותר, עם למעלה מ-1,300 נקודות שירות, כ-1,500 דוורים ושליחים וכ-45 מיליון ביקורים בסניפים בשנה. למעשה, מדובר בחברה היחידה המחלקת דברי דואר וחבילות מדן ועד אילת לרבות ברמת הגולן, בנגב, בעוטף עזה, בכפרי המשולש וביהודה ושומרון.

הכנסות דואר ישראל בשנת 2019 הסתכמו ב- 1.84 מיליארד שקל, רווח תפעולי על סך 47.2 מיליון שקל ו EBITDA- בסך 164 מיליון שקלים (8.9% מההכנסות). היקף ההשקעות בטכנולוגיה ובתשתיות הסתכם ב-2019 בסך 150 מיליון שקלים. על פי נתוני אתר statista.com היקף הקניות בסחר המקוון בישראל ב-2020 הוערך בכ- 14.5 מיליארד שקל וצפוי לגדול לכ-24.3 מיליארד שקל בשנת 2024.

הודעה מספר: 958
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 06/07/2020

לראשונה בסניפי הדואר: Post Mobile"" חבילת סלולר ב-16 שקל לחודש בלבד

החבילה כוללת 11 ג'יגה גלישה, 3,000 דקות, 3,000 סמסים ו-60 דקות שיחה לחו"ל

חברת דואר ישראל חתמה על הסכם עם חברת גולן טלקום, במסגרתו תציע תחת המותג ''Post Mobile", חבילת סלולר לראשונה בסניפי הדואר, במחיר אטרקטיבי של 16 שקל לחודש בלבד. התוכנית כוללת 11 ג'יגה גלישה, 3,000 דקות שיחה בארץ, 3,000 מסרונים, ו-60 דקות שיחה מהארץ לחו"ל, ללא הגבלת זמן. התוכנית מוצעת בכ-90 סניפים נבחרים של חברת הדואר ברחבי הארץ, זאת לאחר שגולן זכתה במכרז שביצעה חברת הדואר, בו השתתפו חברות סלולר נוספות.

החל מהשבוע לקוחות כל החברות שיגיעו לסניפי הדואר יוכלו לרכוש את חבילת הסלולר, לאחר שיאשרו את פרטיהם במערכת ויקבלו סים במחיר חד פעמי של 19 שקל בסניפי הדואר. לאחר מכן נציג של גולן טלקום יצור עמם קשר טלפונית ויסגור את העסקה, לרבות ניוד והפעלת הקו. התשלום וההתקשרות יתבצעו מול חברת גולן טלקום.

שמעון פסח, סמנכ"ל חטיבת הקמעונאות דואר ישראל אמר "מדובר בשירות נוסף שמצטרף לסל רחב של מוצרים ושירותים בעלי ערך, אותם אנו מציעים למאות אלפי לקוחות הדואר, הפוקדים את הסניפים מדי שבוע. אנו גאים על כך שמותגים מובילים גילו בשנים האחרונות את עוצמת הריטייל של הדואר וחברו אלינו על מנת להגיע לקהלי יעד רחבים ומגוונים. בשנים האחרונות יצרנו שיתופי פעולה בתחום הסחר המקוון עם חברות רבות בהן שופרסל, סופרפארם, עזריאלי, gett וחברות מובילות נוספות, שהגדילו את פעילותן בעקבות שיתוף הפעולה עמנו".

הודעה מספר: 957
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 01/06/2020

חברת דואר ישראל חוזרת לשגרה:

שעות הפעילות יוארכו בחודש יוני עד 20:00 במאות יחידות דואר

שעות הפעילות יוארכו בחודש יוני עד 20:00 במאות יחידות דואר ניתן להזמין תור מראש במאות יחידות דואר ולהתקבל כמעט ללא המתנה

חברת דואר ישראל מודיעה כי החל מהיום, יום שני, 1.6.2020 חוזרת פעילות הדואר לשגרה. שעות הפעילות במאות יחידות דואר יוארכו עד השעה 20:00 שלוש פעמים בשבוע, ויחידות הדואר יפתחו גם בימי שישי. מרבית מרכזי מסירת החבילות חזרו לפעילות, כך שחברת הדואר תציע את מערך הקמעונאות הגדול בישראל, הכולל כ-1,300 יחידות מסירה ברחבי הארץ. ניתן להזמין תור מראש למאות יחידות, באתר דואר ישראל www.israelpost.co.il, באפליקציה בנייד או במוקד 171, ולהתקבל כמעט ללא המתנה.

החל מהיום יינתנו כל שירותי דואר ישראל ברציפות ללקוחות פרטיים ועסקיים, לרבות משלוח וקבלת דואר רשום וחבילות בארץ ולחו"ל, ומגוון שירותים פיננסיים בהם רכישת כרטיסים נטענים, רכישת מט"ח והעברות כספים לחו"ל, הפקדת כספים לכל בנק בארץ, שירותי ישיר למשרד לעסקים, העברת בעלות רכב, הנפקת רישיונות ועוד. החברה מפעילה עשרות כספומטים בפריפריה.

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, מסר "חברת דואר ישראל המשיכה לשמור על רציפות בשירות גם בתקופת הקורונה. אני מודה לעובדי החברה, אשר פעלו במסירות והעניקו שירות גם בתקופה מאתגרת זו, ודאגו למיון ומסירת חבילות ודברי דואר עד בתי הלקוחות ולמתן שירות ביחידות הדואר, תוך שמירה על בריאות הציבור. בתקופה זו מאות ממרכזי המסירה הפרטיים היו סגורים והחברה נדרשה לתת פתרונות למסירת החבילות גם ביחידות הדואר ובאמצעות דוורים ושליחים. החברה המשיכה לסייע בחלוקת הקצבאות לציבור, ואף השיקה כרטיס נטען ייחודי בשיתוף ביטוח לאומי והמשרד לשוויון חברתי, ואיפשרה לגימלאים רבים, המקבלים קצבת אזרחים ותיקים בבנק הדואר, לקבל את הקצבה שלהם ישירות ללא הגעה לסניפי הדואר וללא סיכון בריאותי. בתקופת הקורונה חלה ירידה משמעותית בהגעת הציבור ליחידות הדואר, כאשר בחודשים אפריל ומאי פקדו את הדואר כ-2 מיליון לקוחות, ירידה של כ-30% מול תקופה מקבילה אשתקד".

להלן שעות הפעילות בסניפי הדואר בחודש יוני:* ימים א', ג', ה' - 8:00-20:00 ימים ב', ד' - 8:00-13:30 יום ו' - 8:00-12:00

שעות הפעילות בסוכנויות הדואר בחודש יוני: * ימים א', ב', ד', ה' - 15:30-18:00 8:00-12:30 יום ג' - 8:00-13:00 יום ו' - 8:00-12:00

החברה ממשיכה לפעול על פי הנחיות משרד הבריאות למניעת התקהלות, מתוך שמירה על בריאות הציבור. תותר שהיה של עד 10 אנשים בכל יחידה, כולל עובדי היחידה. לקוחות מונחים להקפיד על ההנחיות ולשמור על מרחק של 2 מטר זה מזה. * תיתכן שונות בשעות הפתיחה בין יחידות הדואר, לכן יש להתעדכן באתר הדואר לפני ההגעה.שעות פעילות המוקד הטלפוני 171 ימים א- ה' - 8:00-17:00 יום ו' - 8:00-12:00

יתכנו זמני המתנה במוקד בשל ריבוי פניות. ניתן לקבל מידע ושירות גם באמצעות אתר הדואר, וכן באמצעות עמוד הפייסבוק, באפליקציה בנייד ובצ'ט עם נציג באתר.

בברכה,

הודעה מספר: 956
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 26/03/2020

ערב חג הפסח בשורה למקבלי קצבאות הביטוח הלאומי בבנק הדואר: החודש אין צורך להגיע לדואר – בנק הדואר מגיע אליכם

 
הביטוח הלאומי והמשרד לשוויון חברתי יאפשרו לעשרות אלפי אזרחים ותיקים מקבלי קצבאות בבנק הדואר לקבל כרטיס נטען של מאסטרקארד ולהטעין מרחוק את הקצבה בנוסף: ניתן יהיה למשוך בכל מכשיר כספומט עד 4,000 שקל במזומן ביום, באמצעות הכרטיס הנטען של בנק הדואר

חברת דואר ישראל יוצאת היום (ה') בשיתוף פעולה ראשון מסוגו עם הביטוח הלאומי והמשרד לשוויון חברתי, במסגרתו החודש יועברו קצבאות הביטוח הלאומי לעשרות אלפי אזרחים ותיקים, בעלי חשבון בבנק הדואר, באמצעות כרטיס נטען של מאסטרקארד, שיגיע אליהם עד הבית ללא עלות. המהלך אשר אושר על ידי משרד התקשורת, יאפשר לאזרחים ותיקים, שחלקם נמצאים באוכלוסיית סיכון ומנועים בימים אלה לצאת מבתיהם, לקבל את הקצבה אליהם. חלוקת הכרטיסים תחל היום ותימשך בימים הקרובים. יש לציין עוד שסניפי הדואר מחר יום ו' יהיו סגורים, והציבור מתבקש לא להגיע מחר. חלוקת כלל הקצבאות תתבצע ביום א' הקרוב 29/3. ביום זה יתוגברו סניפי הדואר ויהיו פתוחים עד השעה 18:00. ניתן לקבל את הקצבאות גם בימים שלאחר מכן.

ח"כ גילה גמליאל, השרה לשוויון חברתי, אמרה "האזרחים הוותיקים הם הרגישים ביותר בפני נגיף הקורונה. המשרד לשוויון חברתי מוביל מהלכים כדי להקל עליהם ולהנגיש בעבורם את כל השירותים החיוניים עד הבית, כדי שלא יסכנו ביציאה למרחב הציבורי. המהלך שאושר היום משמעותי ובטוחה שיסייע לאזרחים הוותיקים בתקופה זו".

שר התקשורת, ח"כ דוד אמסלם, אמר "לחברת הדואר תפקיד חשוב ומשמעותי בימים אלו של מגיפת הקורונה, והשירות הזה שמוענק לאוכלוסיה המבוגרת נחוץ, חיוני ובעיקר מקל עליהם בתקופה הסבוכה הזו. זה בהחלט המעט שאנו יכולים לעשות עבור דור המייסדים, במיוחד בתקופה רגישה, בעיקר מכיוון שדווקא אוכלוסיה זו היא בקבוצת הסיכון ונאלצת להסתגר בביתה."

מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי אמר "משבר הקורונה מעמיד בפנינו אתגרים חדשים ולא צפויים, ועלינו להתמודד עימם ביצירתיות ויעילות. בהתאם למדיניותו של שר הרווחה, ח"כ אופיר אקוניס, אנו מתחייבים להעניק את מלוא הזכויות לאזרחים הוותיקים מבלי שיצטרכו להתנייד לבנק ולסכן את בריאותם, כאשר הכסף יגיע ישירות לביתם. שיתוף פעולה עם בנק הדואר והמשרד לשוויון חברתי מהווה מנוף תפעולי, רב מערכתי המאפשר לשפר את איכות השירות וזמינותו".

לדברי אבי בלו, מנהל בנק הדואר, "בנק הדואר הוא הגורם המרכזי שמשרת בימים אלו באופן פרונטלי קהילה שלמה של קשישים ולקוחות שאינם משתמשים כבשגרה באמצעים דיגיטליים וזאת באמצעות מאות סניפי הדואר הפזורים ברחבי הארץ. מתוך הבנת מורכבות המצב, הוחלט לייצר פתרון פשוט שיאפשר לקהילה זו לקבל את הקצבאות במהירות וללא סיכונים מיותרים". בלו בירך את שיתוף הפעולה המהיר מול הביטוח הלאומי והמשרד לשוויון חברתי, שנרתמו ליוזמה על מנת להקל על הלקוחות לפני חג הפסח.

הכרטיס הנטען שיימסר למקבלי הקצבאות הוותיקים באמצעות בנק הדואר הוא כרטיס "משולם מראש" (pre-paid) מבית מאסטרקארד. הכרטיס יגיע לבתי הלקוחות או לבתי האבות במעטפה מאובטחת באמצעות דואר שליחים על בסיס רשימה מוגדרת מראש. הלקוחות יקבלו במקביל מסרונים עם הודעה בנושא, ועם קבלת הכרטיסים יוזמנו להתקשר למוקד בנק הדואר בטלפון 076-8871190 לאימות הפרטים, ולאישור העברת התשלום לכרטיס שברשותם. הנפקת הכרטיס, מסירתו וטעינת הקצבה יתבצעו ללא עלות וללא עמלות. הכרטיס מאפשר טעינה עד 20 אלף שקל, וכן משיכת מזומן בכל כספומט עד גובה 4,000 שקל ביום, וביצוע רכישות בכל בתי העסק בישראל המכבדים כרטיס מסטרקארד וכן בעסקאות טלפון ואינטרנט, שהפכו להכרחיות בימים אילו. תוקף הכרטיס חמש שנים.

הודעה מספר: 955
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 25/03/2020

עידוד בבידוד: חברת דואר ישראל מציעה בסניפי הדואר

קופסת הפתעות לילדים לאור המצב ולקראת חג הפסח

שני מארזי שי המכילים את מיטב הגימיקים והמותגים בשיתוף חברת PMI

לקראת חג הפסח ולאור המצב, מציע השירות הבולאי בדואר ישראל, שני מארזי שי, הכוללים את מיטב הגימיקים והמותגים האהובים על הילדים, בשיתוף חברת PMI, אשר ייצרה ושיווקה בעבר את הלהיטים לילדים: סופרגול, שכונה, פורטנייט, אנגרי בירדס, גומילום, אימוג'י, כוח פי ג'י, מפרץ ההרפתקאות ועוד.

מארזי השי, המתאימים לילדים מגיל 4-10, יאפשרו לילדים ולמשפחות שנמצאים עכשיו בבית, לשבור את השגרה והשעמום לטובת פעילויות יצירה ומשחקי הילדות האהובים. בתוך כך כמדי שנה, גם השנה חברת דואר ישראל תתרום אלפי ערכות לילדים שנמצאים בבתי חולים השונים ברחבי הארץ.

ניתן לרכוש את המארזים במאות סניפי דואר ישראל ברחבי הארץ, במחיר אטרקטיבי של 39.90 ₪ בלבד למארז, ובמכירה כמותית של מעל 100 מארזים, ב-34 ₪ לכל מארז.

כל מארז כולל לפחות 16 מוצרים ואקססוריז מדליקים בהם: • הגדה של פסח לילדים עם הפעלות מדליקות • גיליון "הבול שלי" מיוחד לפסח שמתוכו בערכה יש 3 בולים. • צמידי בנדז במגוון צורות ודגמים. • משחק צבי נינג'ה מדליק. • צמידי רקמה. • מדבקות בוב ספוג 3D. • בובות לאיסוף – הלהיט אג'יקסו. • מסגרות מגנטיות לתמונות • מעטפות מדבקות איסוף כוכבי שכונה • מגוון קעקועי מים ועוד.

ניתן לרכוש את המארזים במאות סניפי דואר ישראל ברחבי הארץ, במחיר אטרקטיבי של 39.90 ₪ בלבד למארז או להזמין אותם באתר דואר ישראל www.israelpost.co.il.

הודעה מספר: 954
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 27/01/2020

חדש בדואר ישראל: טעינת רב-קו ב – 150 סניפים ברחבי הארץ

 
במסגרת הרחבת שיתוף הפעולה בין משרד התחבורה לחברת דואר ישראל, מעתה ניתן לטעון את כרטיס הרב קו גם באופן פרונטלי ב-150 מסניפי דואר ישראל ברחבי הארץ.

שירות טעינת הרב קו בסניפי הדואר מאפשר לכלל אוכלוסיית המשתמשים בתחבורה הציבורית להגיע לדואר ולבצע טעינה בקלות וביתר נוחות, באמצעות תשלום במזומן או בכרטיס אשראי. הטענת הרב קו בסניפי דואר ישראל מאפשרת גם לאוכלוסיות שאין להם גישה לאינטרנט ולעמדות ההטענה הדיגיטליות להטעין את הכרטיס בקלות ובנוחות מירבית. בנק הדואר מאפשר לטעון חוזי נסיעה משותפים עבור כל מפעילי התחבורה הציבורית בארץ.

בין הערים בהן ניתן להטעין: ירושלים, תל אביב, חיפה, באר שבע, פתח תקווה, רמת גן, הרצליה, ראשון לציון, כפר סבא, נצרת, אשדוד, נתיבות ועוד.

אבי בלו, מנהל בנק הדואר, ציין כי לאור הצלחת שיתוף הפעולה בין משרד התחבורה והדואר בהנפקת רישיונות רכב ונהיגה בסניפי הדואר, הוחלט להרחיב את הפעילות גם לטעינת כרטיסי הרב קו בסניפי הדואר ברחבי הארץ. "מדי שנה מתקיימים בסניפי הדואר כ-45 מיליון ביקורים. רבים מהלקוחות מגיעים לדואר באמצעות התחבורה הציבורית, וכעת הם גם יכולים להטעין את כרטיס הרב קו שלהם בעת ביצוע פעולות שונות בסניפים", הוסיף בלו.

חברת דואר ישראל פועלת להרחבת השירות ליחידות דואר נוספות ברחבי הארץ. רשימת הסניפים המלאה מופיעה באתר החברה. ניתן להזמין תור מראש לסניפים באפליקציה בנייד, באתר הדואר או בטלפון 171.

הודעה מספר: 953
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 16/12/2019

הצדעה להמצאות ישראליות: טאקי ורומיקוב

 
השירות הבולאי בחברת דואר ישראל הנפיק בולים שמצדיעים למשחקים האהובים "רומיקוב" ו"טאקי"

השירות הבולאי בחברת דואר ישראל הנפיק שני בולים חדשים, שמוקדשים למשחקים האהובים "רומיקוב" ו"טאקי". הבולים עוצבו בידי המעצבת הדר בר, כאשר על הבולים מוצגים החוויה ואופן המשחק, צבעוניות הבולים לקוחה מכלי המשחק עצמם. ערכו הנקוב של כל בול 2.50 ₪. הבולים ימכרו בסניפי דואר נמכרים ובחנות השירות הבולאי.

רומיקוב משחק ישראלי כחול-לבן, שהינו אחד משלושת משחקי הקופסא המשוחקים ביותר בעולם, אחרי מונופול וסקראבל (שבץ נא). כיום זהו משחק הייצוא מספר 1 בישראל שנמכר לכ-59 מדינות ביותר מ-20 שפות, בהן: ארה"ב, מדינות אירופה וכן מדינות אקזוטיות כמו דרום קוריאה, מלזיה, נפאל ואינדונזיה, ובקרוב תצטרף גם מצרים כמדינה ה-60. למעשה, בכל 6 שניות מיוצר משחק רומיקוב חדש. המשחק פותח בשנות ה-50 ע"י אפרים הרצנו המנוח ומיוצר בישראל ע"י חברת "קודקוד". משחק הרומיקוב הוכרז כאחד מ-100 המשחקים הטובים ביותר של המאה ה-20. למשחק קיימת אפליקציית און ליין פופולרית, עם מיליוני הורדות ברחבי העולם, המאפשרת לשחק בקלות עם שחקנים שונים.

טאקי, אחד המשחקים האהובים ביותר בתולדות המדינה, מיוצר על ידי חברת "משחקי שפיר", שבבעלות חיים שפיר, שהמציא את המשחק, ב-1983. זהו אחד המשחקים הפופולאריים בעולם, הנמכר ביותר מ-40 מדינות. פירוש השם טאקי 'מפל מים' ביפנית, והמשחק שיצא בגרסאות רבות אויר על ידי המעצב ארי רון.

מנהל השירות הבולאי בחברת דואר ישראל, אלחנן שפירא, אמר בטקס השקת הבולים, "אנו גאים על הנפקת הבולים החדשים, אשר מוקדשים למשחקים הישראליים טאקי ורומיקוב, וזוכים להצלחה בינלאומית. השירות הבולאי הנפיק בעבר בולים של משחקי ילדים כמו תופסת וחמש אבנים, כאשר כאן מדובר ביזמות ישראלית שהקדימה את זמנה. הנפקת הבולים מהווה הצדעה נוספת להמצאות ישראליות פופולריות אשר מסבות למדינת ישראל גאווה ישראלית כחול לבן".

מיכה הרצנו, מנכ"ל קודקוד, ובנו של אפרים הרצנו ז"ל, אמר כי "אנו מודים לשירות הבולאי על הכבוד הרב שהעניק לנו בהנפקת הבול ומנציחים גם את זכר הוריי שהיה להם את החזון להמציא משחק זה ומשחקים נוספים, ולהיות חלק מהמפעל הציוני. מדובר באחד המשחקים הפופולאריים בעולם המקרב בין אנשים, ממנו נמכרו עד כה מעל 50 מיליון משחקים ויחגוג 70 שנה בשנת 2020."

חיים שפיר, ממציא משחק הטאקי שהגיע עם אשתו שריי, ופיתח מעל 100 משחקים שתורגמו לשפות רבות, סיפר שהוא נותן שירות אישי לכל לקוח בארץ ובעולם, ואמר במפגש "סוד ההצלחה של משחק הטאקי, הוא ביכולת שלו לחבר בין אנשים ללא קשר לגיל, שפה או תרבות, וקשור לסיסמא שמבטאת את כל חזונו היצירתי - פשוט לשמוח ביחד, "כי זה הטעם האמיתי של משחקי חברה, ואם תרצו – של החיים כולם. אני גאה על כך שהמשחק זכה לבול זהו כבוד גדול".הודעה מספר: 952
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 15/12/2019

טרנד העשור: סחר מקוון

עשור שובר שיאים בדואר ישראל בהזמנת חבילות מחו"ל:גידול של 370% בהזמנת חבילות בתוך עשור וכ-770% במשקל החבילות שהוזמנו

מ-18.4 מיליון חבילות בשנת 2010 לצפי של כ-68 מיליון חבילות ב-2019

עשור של שבירת שיאים ישראליים גם בתחום הסחר המקוון, כך עולה מנתוני חברת דואר ישראל לסיכום העשור החולף. בעשור בו הוכתרה ישראל בתור "המדינה הצומחת בסחר המקוון בין מדינות ה-OECD" ביחס לגודל האוכלוסיה (2016), וכאחת מעשר המדינות שהזמינו הכי הרבה ביום הרווקים הסיני פר נפש (2018), נראה מנתוני חברת דואר ישראל כי השיא עדיין לפנינו.

בדואר מעריכים כי שנת 2019 צפויה להסתיים עם הזמנה של כ-68 מיליון חבילות מחו"ל, במשקל כולל של כ-16 אלף טון, גידול של 370% בכמות מול 2010, אז הוזמנו כ-18.4 מיליון חבילות בלבד. הנתון הבולט הוא הקפיצה המשמעותית במשקל החבילות שגדל מאז שנת 2010, בכ-770% אז עמד המשקל על כ-2,063 טון בשנה. על פי נתוני האתר ,statista.com היקף ההזמנות של הישראליים באתרי הסחר המקוון צמח פי 10 וצפוי להסתכם ב-2019 בכ-13.1 מיליארד שקל מול 1.3 מיליארד שקל בשנת 2010.

לדברי דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, "הצרכן הישראלי שינה את הרגלי הצריכה שלו בעשור האחרון באופן משמעותי, הוא נבון יותר, מתוכנן יותר, משווה מחירים ומחפש את העסקה המשתלמת עבורו ובוטח בפלטפורמות השונות של הסחר המקוון. לראיה לצד העליה במספר החבילות לאורך כל העשור, אנו רואים גידול דרמטי במשקל הפריטים המוזמנים מחו"ל, והזמנה של יותר פריטים מנוטרים ופריטי פריים, פריטים גדולים ויקרים יותר, יש כאן שינוי מגמה של איכות מול כמות".

"תחום הסחר המקוון הוא כיום נחלת הכלל, וההבנה שניתן להזמין מגוון רחב של פריטים מכל מקום ובכל זמן ושעה שנוחים ללקוח, הגבירו משמעותית את הצריכה. בעשור האחרון חלו התפתחויות אדירות בתחום הטכנולוגיה וממשק המשתמש, שהשפיעו על הזמנת החבילות – היכולת להזמין ישירות מהסמארטפון, לרבות ביצוע תשלומים, הגידול במספר האפליקציות של אתרי הסחר המקוון והשיפור בחווית המשתמש תוך הנגשת האתרים גם לשפה העברית, הפניה ללקוח על בסיס פרסונליזציה, שיפור השירותים הלוגיסטיים ומסירת החבילות ועוד". ציין גולדשטיין.

מערך ריטייל עצום של 1,300 נקודות לדברי גולדשטיין, "הגידול העצום בתחום הסחר המקוון הציב אתגרים חדשים בפני כל חברות הדואר בעולם וחייב היערכות לוגיסטית מחודשת בכל שרשרת האספקה משלב האיסוף מהמוכר, דרך המיון, הקליטה, השינוע, ההטסה, ועד תהליך המיון והמסירה בארץ היעד והכל במינימום זמן ועלויות. בעשור האחרון חל תהליך פרסונליזציה בכל תחומי החיים, הלקוח מצפה למסירה ליותר פרסונלית, וכל תפיסת הלקוח השתנתה. על מנת לעמוד באתגרים אלו גם בישראל, השקענו מעל 150 מיליון שקל בשנים האחרונות בטכנולוגיה לצורך שיפור חווית השירות של לקוחותינו, לרבות הקמת מרכז הסחר המקוון במודיעין לפני כשנתיים וחצי, פתיחת מאות מרכזי מסירת חבילות בשיתוף עסקים קטנים ובינוניים בנוסף למאות יחידות הדואר לשיפור וייעול תהליכי המסירה, מה שמציב אותנו כמערך הריטייל הגדול בישראל עם יותר מ-1,300 יחידות למסירת דואר רשום וחבילות".נתוני דואר ישראל חבילות על פני עשור

שנה משקל חבילות בטונות סה"כ חבילות במיליונים 2010 2,063 18.4 2011 3,651 19.7 2012 4,200 22.5 2013 5,385 26.2 2014 6,912 32.4 2015 8,180 40.6 2016 9,700 51.3 2017 11,000 61.3 2018 14,000 65 E2019 16,000 68

הודעה מספר: 951
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 03/11/2019

השירות הבולאי בחברת דואר ישראל

הנפיק בול שמוקדש לחג הסגד

השירות הבולאי בחברת דואר ישראל הנפיק בול שמוקדש לחג הסגד, במסגרת סדרת בולים בנושא "חגי עדות ישראל. הבול עוצב ע"י מריו סרמונטה ומאיר אשל, כאשר על תצלום רקע של ירושלים, תצלום הקייסים ותצלום קהל החוגגים: גדעון אגז'ה. תצלום מגן דויד בשובל – באדיבות אלמז אמנות בישראל.

בול זה הוא שלישי מתוך סדרה של שלושה בולים שהוקדשו לנושא חגי עדות ישראל וערכו הנקוב 7.40 ₪ . שני הבולים הנוספים שהונפקו בעבר הוקדשו לחג המימונה ולחג הסהרנה.

מנהל השירות הבולאי בחברת דואר ישראל, אלחנן שפירא, אמר כי אנו גאים להנפיק לראשונה בול המוקדש לחג הסגד אשר נחוג על ידי יהודי אתיופיה. הבולאות הישראלית מנציחה רגעים היסטוריים, נופים ישראליים, מגוון נושאים מהתרבות הישראלית והעולמית, אישי מפתח בתולדותינו ועוד. הבול החדש מסדרת בולי חגי עדות בישראל משמש שגריר נאמן לשימור המסורת והנחלתה ברבים".

חג הסגד ייחודי למסורת יהדות אתיופיה, והוא מצוין מדי שנה ביום כ"ט בחשוון, חמישים יום לאחר יום הכיפורים. נוסף על השם "סגד" (שמשמעותו סגידה), מכונה החג גם בשמות "מֶהֶללַה" (תחינה) ו-"עמתה סאו" (הקיבוץ השנתי). זהו יום של צום וטהרה, במסגרתו מתקיים טקס חידוש הברית בין העם ואלוהיו ויום תפילה לשוב לירושלים. עם עליית יהדות אתיופיה למדינת ישראל הוחלט להמשיך ולציין מדי שנה את חג הסגד בירושלים. טיילת שרובר, המשקיפה לעבר הר הבית, נבחרה כמקום האירוע, ושם מתאספים בני העדה האתיופית. נוסף על טקס התפילה, שאותו מקיימים הקסים, ניתן דגש רב להתכנסות החגיגית של אנשי הקהילה.הודעה מספר: 950
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 01/10/2019

לראשונה: בול שמוקדש למאבק בסרטן השד

 
השירות הבולאי הנפיק לרגל חודש המודעות לסרטן השד בול בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן לרגל חודש המודעות לקידום המאבק בסרטן השד, שחל בחודש אוקטובר, הנפיק השירות הבולאי בחברת דואר ישראל, בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן, לראשונה בול שמוקדש למאבק בסרטן השד. הבול עוצב בידי המעצבת מירי ניסטור וערכו הנקוב 2.50 ₪.

תיאור הבול - בבול נראות דמויות של רופא ואשה מחזיקים יחד את הסרט הוורוד, שהוא אחד מסמלי המאבק בסרטן השד. הסרט המקופל יוצר צורת לב שמשדרת אופטימיות ושיתוף פעולה למען מטרה טובה. בשובל הבול רואים שלושה אייקונים מרכזיים המסמלים פעילות גופנית, תזונה ומחקר - שילוב של אורח חיים בריא ומחקר מתקדם. הבול הונפק לקראת חודש המודעות לקידום המאבק בסרטן השד באוקטובר, תחת הסיסמה "נאבקים בסרטן השד", ומעטפת היום הראשון של הנפקת הבול נושאת את הכתובית - "ניתן להפחית את הסיכון לסרטן השד ולהירפא מהמחלה" בשלוש שפות – עברית, אנגלית וערבית.

את הבול הראשון העניקו מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין ומנהל השירות הבולאי, אלחנן שפירא, לסגנית יו"ר האגודה למלחמה בסרטן, מירי זיו ולמנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן, משה בר-חיים, בנוכחות מעצבת הבול מירי ניסטור. מנכ"ל חברת דואר ישראל, דני גולדשטיין בירך במפגש על שיתוף הפעולה בין השירות הבולאי לבין האגודה למלחמה בסרטן בהנפקת הבול והוסיף כי "הבולאות הישראלית נוגעת במגוון תחומי החיים, אירועים שונים בחיי האומה והתרבות העולמית, נופים ישראליים, ההוויה הישראלית ועוד. לבולים יש משמעות סמלית, מעבר להיותם אמצעי תשלום במשלוח מכתבים, והם נושאים עימם מסרים בנדודיהם ברחבי העולם".

סגנית יו"ר האגודה למלחמה בסרטן, מירי זיו, אמרה במפגש כי: "מטרתו של שיתוף הפעולה המבורך עם חברת דואר ישראל, הוא לעורר את מודעות הציבור לאימוץ אורח חיים בריא, אשר הוכח מדעית כמפחית משמעותית את הסיכון לחלות ולגילוי מוקדם. לאורך השנה, מובילה האגודה למלחמה בסרטן את המאבק בסרטן בישראל באמצעות קידום המחקר, דרכי המניעה, הגילוי המוקדם, ושיפור דרכי הטיפול והשיקום של החולות והמחלימות. בשמי, ובשם האגודה למלחמה בסרטן, ברצוני להודות מקרב לב לחברת דואר ישראל ולשירות הבולאי על ההתגייסות למען מטרה נעלה זו".

בול חודש המודעות לסרטן השד

הודעה מספר: 949
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 11/11/2019

הלילה בחצות: יום הרווקים הסיני

סקר חדש של 'Shiluv I2R' עבור דואר ישראל: 78% מהנוהגים לקנות מאתרים בחו"ל יקנו בחגי הקניות

בדואר נערכים למספר שיא של 14.5 מיליון חבילות שיוזמנו בנובמבר ודצמבר, במשקל מוערך של כ-3,600 טון, גידול של כ-18% במשקל מול תקופה מקבילה אשתקד

• הסכום הממוצע לרכישה בחגי הקניות מוערך בכ–617 שקל לקניה, כפול מחודש רגיל • הפתעה: החג הפופולארי לקניות בלאק פרייידי ב29/11, ואחריו יום הרווקים הסיני • מה קונים? בגדים ונעליים - 66% מהקונים מתכוונים לקנות בגדים ו38% יקנו נעליים • 80% מתכוונים לקנות בעלי אקספרס, 56% באיביי, 41% באמזון ואחריהם אסוס ונקסט75% מהציבור היהודי בישראל עורך קניות מוצרים מאתרים בארץ ובחו"ל, כך עולה מסקר חדש שנערך עבור חברת דואר ישראל לקראת חגי הקניות. הסקר נערך באמצעות מכון המחקר 'Shiluv I2R' בנובמבר 2019, במדגם ארצי ומייצג של 506 גברים ונשים מקרב האוכלוסיה היהודית הבוגרת, באמצעות פאנל גולשי האינטרנט iPanel המקיף 130,000 איש, והגדול ביותר בישראל. מתוך הקונים באתרי הסחר השונים, 78% מתכוונים להזמין מוצרים בחגי הקניות בסכום ממוצע של 617 שקל לקניה, כפול מחודש רגיל. החג המוביל מבחינת הפופולאריות שלו הוא דווקא הבלאק פריידי שיחול ב29/11 כאשר 65% מהקונים מתכוונים לקנות בו, כאשר 50% אמרו שיום הרווקים הסיני שיחול החל מהלילה בחצות ב11/11 הוא האירוע המועדף עליהם.

עוד מצא הסקר כי באתרי הסחר המקוון מעדיפים לקנות בהאתרים מחו"ל (66% מבין הקונים). 49% מבין הקונים באתרים בחו"ל, מזמינים אחת לשבועיים ועד חודש, ו-13% מהקונים מזמינים חבילה פעם בשבוע.

דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל אמר: "חגי הקניות הבינלאומיים הפכו לחגיגת קניות גם בישראל. הצרכן הישראלי נבון ומתוחכם, הוא משווה מחירים ומחפש את העסקה המשתלמת עבורו. אנו רואים שהצרכן התבגר ומזמין ברשת דברים יותר משמעותיים ויותר כבדים. אנו צופים עליה דרמטית של 18% במשקל הפריטים שיוזמנו בחודשיי הקניות השנה מול נובמבר ודצמבר אשתקד. יש כאן שינוי מגמה של איכות מול כמות. הקטגוריות המובילות בהזמנות הן ביגוד והנעלה, כלי בית, אביזרים למטבח, אבל גם גאדג'טים ומוצרי אלקטרוניקה ומחשבים, וויטמינים וקוסמטיקה, בהם פערי המחירים גבוהים משמעותית מול ישראל. אנו נערכים להגעה של כ-14.5 מיליון חבילות בחודשים נובמבר ודצמבר, כמיליון חבילות יותר מול תקופה מקבילה אשתקד, במשקל של 3,600 טון".

עוד ציין גולדשטיין "הציבור הישראלי מחכה לתקופה זו, וגם אנו בדואר ישראל נערכים לשיאי הזמנות ברמת טיפול ובקרות על תהליכי ההובלה, השינוע והמסירה המורכבים לוגיסטית ושירותית בתקופה זו. לקראת חגי הקניות תגברנו את המוקד הטלפוני וכוח האדם במרכז הסחר המקוון לחבילות במודיעין, ופתחנו עוד כ-40 מרכזי מסירת חבילות בנוסף למאות מרכזי מסירת החבילות הקיימים. כיום דואר ישראל מציעה את הפרישה הארצית הרחבה ביותר עם למעלה מ-1,300 נקודות מסירה, הכוללות 620 מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר ועוד כ-700 יחידות דואר".

5 האתרים הפופולאריים בחגי הקניות הם: עלי אקספרס, איביי, אמזון, אסוס ונקסט מהסקר של דואר ישראל עולה כי האתרים המועדפים לרכישות בחגי הקניות הם עלי אקספרס (80%) eBay (56%), אמזון (41%), אסוס (28%) ונקסט (27%). מניתוח הרכישות עולה כי נשים יקנו יותר מגברים באסוס ובנקסט, וגברים יקנו יותר מנשים באיביי וגירבסט.

המתכוונים לקנות בחגי הקניות יוציאו סכום שיא של כ-617 שקל בממוצע לקניה - כפול מחודש רגיל! הסכום הממוצע אותו מתכוונים להוציא בחגי הקניות הוא כ-617 שקל בקניה לעומת כ-297 שקל בחודש רגיל. לשם ההשוואה, 60% מהקונים באתרים בינלאומיים אמרו שקנו בחגי הקניות אשתקד בסכום של כ-669 שקל, בדומה לסכום אותו הם מתכוונים להוציא השנה. בגדים ונעליים: הקטגוריות הפופולאריות ביותר בחגי הקניות • 66% יקנו בגדים • 38% מתכוונים לקנות נעליים • 36% מתכוונים לקנות סמארטפונים ואביזרים לטלפון • 35% מתכוונים לקנות גאדג'טים • 31% יקנו צעצועים לילדים • 30% יקנו אביזרים וקישוטים לבית

ניכר כי המתכוונים לקנות בחגי הקניות יקנו מוצרים מקטגוריות שונות. נשים יקנו יותר בגדים, אביזרים, תכשיטים, תחפושות, קוסמטיקה בישום ואיפור, בעוד שהגברים אמרו שיקנו יותר סמארטפונים ואביזרים לטלפון, גאדג'טים, מוצרי חשמל ואלקטרוניקה לבית ומחשבים ומוצרים משלימים מהתחום.

30% מהנוהגים לקנות מאתרים בינלאומיים מבצעים את הקניות מהטלפון הנייד - גברים קונים במחשב, נשים קונות בסמארטפון ובמחשב במידה ודמה 43% מהקניות בחגי הקניות יתבצעו באמצעות המחשב, כאשר 30% מתכוונים לקנות דרך המובייל ו-26% אמרו שיקנו גם באמצעות המחשב וגם במובייל.

למה מעדיפים לקנות ברשת: בחגי הקניות המניע העיקרי הוא כלכלי ורצון לחסוך בעלויות לשאלה מדוע נוהרים לבצע רכישות ברשת, התשובה טמונה במניע הכלכלי. 82% מהרוכשים באתרים בינלאומיים אמרו שהם עושים זאת כי זה זול יותר, 69% אמרו שיש יותר מבצעים ברשת, 39% דיברו על מותגים שאין בארץ ורק 36% העידו על נוחות קניה ברשת ו-31% על מגוון רחב יותר.

למה חוששים לקנות ברשת: רצון לחוש פיזית את המוצר וחשש מאיכות ירודה בבדיקה שנעשתה לגבי החסמים בקניות ברשת עולה כי 69% מאלו שאינם קונים ברשת אמרו שהם מעדיפים לראות פיזית את המוצר לפני הקניה, 40% חוששים מאיכות ירודה של המוצר, 21% חוששים מפריצה לכרטיסי האשראי, ו13% חוששים מתהליך קניה מסובך.

הודעה מספר: 948
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 06/11/2019

לקראת חגי הקניות:

 
בדואר ישראל נערכים למספר שיא של 14.5 מיליון חבילות שיוזמנו בנובמבר ודצמבר במשקל של כ-3,600 טון ומתגברים את מערך מיון ומסירת החבילות; החברה פתחה לקראת חגי הקניות 40 מרכזי מסירה חדשים כך שהינה מונה מעל 1,300 מרכזי מסירת חבילות ברחבי הארץ

הנחות לרוכשים באתר עלי אקספרס בכרטיס מאסטרקארד נטען של דואר ישראל14.5 מיליון חבילות צפויות להגיע מחו"ל לישראל בחודשי הקניות בנובמבר ובדצמבר, כך מעריכים בחברת דואר ישראל. מדובר בגידול של 7% בכמות ו-18% במשקל מול תקופת חגי הקניות ב-2018. בחודשים נובמבר-דצמבר שהם תקופת השיא בהזמנת חבילות מחו"ל צפויה החברה למיין ולמסור כ-14.5 מיליון חבילות במשקל שיא של כ-3,600 טון, מול 13.5 מיליון חבילות בנובמבר-דצמבר במשקל 3,000 טון אשתקד. לשם השוואה, בחודש רגיל מחולקות כ-5.5 מיליון חבילות בממוצע.

לרגל יום הרווקים הסיני שיחול ב11/11 יוצאת חברת דואר ישראל בשיתוף פעולה עם ענקית הסחר המקוון Ali Express ומאסטרקארד, במסגרתו הרוכשים במהלך נובמבר באתר עלי אקספרס בכרטיס מאסטרקארד נטען של הדואר יקבלו הטבה: לקוחות רשומים שביצעו קניה בעבר באתר, ייהנו מהטבה חד פעמית של 5 דולר ברכישה מעל 25 דולר. לקוחות רשומים חדשים יקבלו הטבה של 4 דולר בקניה בסך 5 דולר.

מנתוני דואר ישראל, חמשת האתרים האהובים על הישראליים בהזמנות מחו"ל הם: Aliexpress, eBay, ,Amazon next ו-Asos. בשנת 2018 חילקה חברת דואר ישראל כ-65 מיליון חבילות שהוזמנו מחו"ל, כאשר ההערכה היא שבשנת 2019 יוזמנו כ- 70 מיליון חבילות.

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל אמר: "הדואר הוא השחקן המשמעותי ביותר בשרשרת האספקה של הסחר המקוון, ו מגיע לכל תושבי ישראל באמצעות למעלה מ-1,300 יחידות למסירת חבילות ברחבי הארץ. המגמה המרכזית אותה אנו מזהים בשנים האחרונות היא העליה המשמעותית בנפח ובמשקל החבילות, המעידה על אמון הצרכן הישראלי באתרי הסחר ובקניה של מוצרים איכותיים יותר וגדולים יותר. הצרכן הישראלי קונה כלי בית, מצעים ושמיכות, אלקטרוניקה, מוצרי חשמל גדולים ועוד." חברת דואר ישראל נערכת לעליה בהזמנות באמצעות תגבור המוקד הטלפוני וכוח האדם במרכז הסחר המקוון לחבילות במודיעין, שערוך לקלוט ולמיין מעל 100 מיליון חבילות בשנה. בנוסף נפתחו ברבעון האחרון של השנה כ-40 מרכזי מסירת חבילות בנוסף למאות מרכזי מסירת החבילות הקיימים. כיום דואר ישראל מציעה את הפרישה הארצית הרחבה ביותר עם למעלה מ-1,300 נקודות מסירה, הכוללות 620 מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר, זאת בנוסף לכ-700 יחידות הדואר.

מבצע בנק הדואר, עלי אקספרס ומאסטרקארד: חברת דואר ישראל מציעה לרכישה כרטיס ויזה נטען דולרי וכרטיס מאסטרקארד רב מטבעי הנטען בשקל, אירו וליש"ט לרכישה בחגי הקניות. ניתן להטעין את הכרטיסים עד 20 אלף שקל בסניפי הדואר או באתר החברה ולרכוש באופן בטוח במאות אלפי אתרי קניות בארץ ובעולם. כאמור הרוכשים במהלך נובמבר באתר עלי אקספרס בכרטיס מאסטרקארד נטען של הדואר יקבלו הטבה לרכישה.

Post cash back - מזמינים מאתרי סחר מקוון ומקבלים החזר כספי חברת דואר ישראל מציעה בחגי הקניות החזר כספי בקניות במאות אתרים ישראליים ובינלאומיים באמצעות אתר ,www.postcashback.co.il בשיתוף חברת ,Lessforme המאפשר להירשם ולקבל החזר כספי בגובה 1-8% (עד 6% בעלי אקספרס) בקניה במאות אתרים מקומיים ובינלאומיים. הרישום לאתר הינו חינמי ופשוט, בממשק ידידותי ונח למשתמש עם אפשרויות חיפוש על פי קטגוריה, טקסט ופרמטרים נוספים.

חשבון ה Post cash back מרכז את הקניות וההחזרים שצבר הלקוח מכל החנויות, לפיכך הוא יראה סכום אחד שהוא סכימה של ההחזר הכספי המגיע לו מכל רכישותיו. כשהלקוח יגיע לסף של $15 בסטטוס "מאושר" הוא יוכל למשוך את הרווחים שהצטברו למגוון אמצעי תשלום. בכל הזמנה באחד ממאות האתרים, מקבלים החזר כספי בהתאם למדיניות כל אתר, אשר יועבר לבחירת הלקוח לחשבונות בבנקים בישראל כהחזר שקלי, לחשבון הפייפאל כהחזר דולרי, או כהחזר לכרטיס נטען של דואר ישראל. לקוח שיבחר בהחזר לכרטיס הנטען של דואר ישראל יקבל 5% נוספים מכספי המשיכה ב.Cashback- על מנת לקבל את ההחזר הכספי, יש להירשם חינם באתר "Post Cash Back" ולבצע רכישה דרך האתר באמצעות המחשב או הנייד בחנות המבוקשת. הקנייה באתר רגילה לחלוטין ומאפשרת כאמור קבלת החזר כספי, כאשר קנייה שלא תבוצע דרך אתר "Post Cash Back" לא תזכה בהחזר כספי.

הודעה מספר: 947
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 01/09/2019

בול לשנה החדשה

חברת דואר ישראל במחווה לשנה החדשה:

לוח שנה שולחני הכולל את סדרת הבולים שהונפקו לרגל השנה החדשה

חברת דואר ישראל מברכת את לקוחותיה בשנה טובה ומתוקה, והפיקה לוח שנה הכולל את סדרת הבולים המרהיבה שהונפקה לרגל השנה החדשה, מבית היוצר של השירות הבולאי. לוח השנה מעוטר בבולי מועדים שהונפקו לראש השנה תש"ף. מדי שנה מנפיק השירות הבולאי בדואר ישראל סדרת בולי מועדי לקראת חגי תשרי המשלבת מוטיבים שונים מסימני החג. סדרת הבולים הוקדשה השנה למיני הדבש השונים: "דבש פרחי בר", "דבש הדרים", ו"דבש אקליפטוס".

לוחות השנה ניתנים לרכישה בסניפי דואר ישראל במחיר 10 ₪ בלבד.

עיצוב הבולים: ברוך נאה ושרון ישראל; עיצוב לוח השנה: אסנת אשל.

הודעה מספר: 946
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 19/09/2019

ישראל והוותיקן הנפיקו במשותף גיליונית מזכרת לציון 25 שנה ליחסים הבילטרליים

גיליונית המזכרת הוצגה היום בפני האפיפיור במהלך האודיאנסה הכללית בכיכר סנט פטרוס שברחבת הוותיקן

ישראל והוותיקן הנפיקו במשותף גיליונית מזכרת לציון 25 שנה ליחסים הבילטרליים. גיליונית המזכרת הוצגה היום בפני האפיפיור במהלך האודיאנסה הכללית בכיכר סנט פטרוס שברחבת הותיקן על ידי מנהל השירות הבולאי בדואר ישראל, אלחנן שפירא ושגריר ישראל בוותיקן, אורן דוד.

על גליונית המזכרת המשותפת מופיעים כנסיית בית פטרוס ובית הכנסת בכפר נחום.

תצלום מהאוויר של כפר נחום באדיבות ויקימדיה, תצלום: אברהם גרייצר. התצלום של בית פטרוס בתוך הבול העגול: © S. Loffreda/SBF SBF for Studium Biblicum Franciscanum

במעטפת היום הראשון נראה שחזור של כנסיית בית פטרוס מהתקופה הביזנטית – על פי שרטוט של בני ארובס; צייר: טוביה קורץ.

אלחנן שפירא, מנהל השירות הבולאי בחברת דואר ישראל אמר כי גיליונית המזכרת המשותפת מהווה מזכרת ממלכתית מכובדת לציון 25 שנות יחסים דיפלומטיים בין ישראל לבין הוותיקן . מעמד הצגת גליונית המזכרת המשותפת בפני האפיפיור היה מאוד מרגש והאפיפיור הודה לנו בחום".

שגריר ישראל בוותיקן, דוד אורן, אמר כי "המוטיב אשר נבחר לגליונית המזכרת, כפר נחום, מסמל את הקשר המיוחד שבין היהדות לנצרות ואת יחסי הגומלין בין ישראל לוותיקן. בבואנו לציין 25 שנות יחסים דיפלומטיים עלינו להכיר בהישגים המשותפים תוך תחושת שביעות רצון וגאווה. יש לציין את שלושת הביקורים הרשמיים במדינת ישראל של כל האפיפיורים שכיהנו מאז כינון היחסים, וכן את הביקורים של כל ראשי המדינה הישראליים בוותיקן. הישגינו המשותפים מהווים נקודת התחלה חדשה, המעודדת המשך עבודה משותפת לקידום היחסים לדרגות גבוהות אף יותר של חברות, דו-שיח והבנה הדדית".הודעה מספר: 945
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 29/08/2019

חברת דואר ישראל מסכמת את תוצאות המחצית הראשונה של 2019:

הכנסות החברה הסתכמו בחציון הראשון ב-908 מיליון שקל

המשך גידול בהזמנת חבילות גם בחציון הראשון של השנה: כ-30.7 מיליון חבילות נמסרו על ידי דואר ישראל במחצית 2019; גידול בהכנסות מסחר מקוון בשיעור של 13.7% מול חציון מקביל • הכנסות החברה בחציון הראשון של 2019 הסתכמו בכ-908 מיליון שקל קיטון של 0.5% מול חציון מקביל. • גידול של 13.7% בהכנסות הסחר המקוון ו-8% בהכנסות בנק הדואר, לצד ירידה של 7% בדואר המסורתי. • שנת 2019 מאופיינת בהתאמת החברה לאתגרי הסביבה העסקית, תוך השקעה משמעותית באיחוד והעברת מערך התפעול והמטה למודיעין, הכנסת מערכות טכנולוגיות ואבטחת מידע לשיפור השירות, ביצוע התייעלות מהותית והתאמת המבנה הארגוני למבנה ממוקד עסקית.

חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל: "בחציון הראשון של השנה השלמנו בהצלחה יתרה את תוכנית ההבראה הארבע שנתית, במסגרתה פרשו 1,400 עובדים עד סוף 2018, שיפרנו משמעותית את כל מדדי השירות ופעלנו להמשך התייעלות תפעולית בפעילות החברה. בחציון זה ביצענו שינוי ארגוני משמעותי, כאשר החברה עברה ממבנה גיאוגרפי ארצי לחטיבות עסקיות תוך מיקוד בתחומי הסחר והשליחים, בבנק הדואר והקמעונאות, וכן יחידה תומכת בתחומי המיון והלוגיסטיקה. אנו ערוכים לקראת הפרטת החברה, אשר צפויה לצאת לדרך בשבועות הקרובים, וממשיכים להשקיע בטכנולוגיות ובמערכות מידע, שיסייעו בשיפור השירות ללקוחות. בחציון הראשון של השנה שמנו דגש על תחום החדשנות בחברה והתחלנו שיתוף פעולה עם מספר סטארט אפים בתחומי הלוגיסטיקה והשינוע, שיסייעו לדואר ישראל להתמודד עם אתגרי הסחר והלוגיסטיקה גם בשנים הקרובות".

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: "אנו ממשיכים להשקיע בתחום הסחר המקוון ונערכים לגידול בהזמנות בחגי הקניות ברבעון האחרון של השנה. במקביל אנו משקיעים בייעול תהליכי מסירת המכתבים ודברי הדואר הרשום ומקימים ברחבי הארץ מרכזי דוורים אזוריים במקום מרכזי הדוורים העירוניים. בחציון הראשון פתחנו מרכז דוורים אזורי ברמלה-לוד ובמקביל נבנים מרכזי דוורים גם בקריות, בנתניה וברחובות, שיפתחו עד סוף השנה. בימים אלה אנו מבצעים איחוד של מיון המכתבים הארצי, לרבות דרכונים ודברי דואר רשום, והעברתו לקריה הדוארית במודיעין, מהלך שייעל וישפר משמעותית את השירות ללקוחות, יקצר את זמני מסירת המכתבים, ויאפשר ריכוז הפעילות התפעולית של החברה במקום אחד. בנוסף אנו מקימים במודיעין מחסנים לוגיסטיים שיאפשרו לעשרות אלפי עסקים קטנים ובינוניים להיעזר בדואר ישראל כזרוע ליקוט, אחסון ושילוח בתוך הארץ ומחוצה לה. בחציון הנוכחי ביצענו מכירה של בניין הדואר המרכזי בתל אביב, כאשר בתחילת 2020 יעבור מטה החברה הארצי לקריה הדוארית במודיעין. בחציון המשכנו לפתוח עשרות מרכזי מסירת חבילות בשיתוף עסקים קטנים, ובנוסף פתחנו מספר סוכנויות דואר בתוך רשתות השיווק מגה בעיר, יינות ביתן וקינג סטור במודל של 'חנות בתוך חנות'. כיום לדואר יש כ-1,300 נקודות שירות, מה שהופך את החברה לרשת הקמעונאית הגדולה בישראל. בחציון הרחבנו גם את השירותים הפיננסיים של החברה, ופתחנו עשרות כספומטים בסניפי הדואר עם דגש על הפריפריה".חברת דואר ישראל מסכמת את תוצאותיה הכספיות לחציון הראשון של 2019, לאחר אישור דירקטוריון החברה:

הכנסות הדואר בחציון הראשון של השנה הסתכמו ב-908 מיליון שקל , קיטון של 0.5% מול חציון מקביל אשתקד. הכנסות הסחר מקוון ובנק הדואר, אשר המשיכו לגדול בחציון, פיצו על המשך השחיקה בהכנסות מדואר מסורתי. בחציון הראשון של השנה חלה עליה של 13.7% בהכנסות מסחר מקוון, ו-8% בהכנסות בנק הדואר, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, לצד ירידה של כ-7% בהכנסות משירותי דואר. באפריל 2019 חתמה חברת הדואר על הסכם למכירת בניין דואר ישראל ברחוב ההגנה בתל אביב, תמורת כ-155.2 מיליון שקל, ורווח ההון הנובע ממכירתו ייכלל בתוצאות הרבעון השלישי של השנה. סך ההכנסות של החברה ברבעון השני של 2019 הסתכם בכ-448 מיליון שקל, מול 452 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד.

בחציון הראשון של 2019 הוזמנו מחו"ל 30.7 מיליון חבילות, מול 28.5 מיליון בחציון מקביל אשתקד, גידול של כ-7.7%. הגידול בסחר המקוון בא לידי ביטוי גם במשקל החבילות, כאשר בחציון חל גידול של 23% במשקל ונמסרו פריטים במשקל 7,249 טון מול 5,929 טון בחציון מקביל אשתקד. כחלק מההערכות לגידול המתמשך בהזמנת חבילות, הרחיבה חברת דואר ישראל את מרכז הסחר המקוון במודיעין, שערוך לקלוט ולמיין מעל 100 מיליון חבילות בשנה, והשקיעה בחציון כ-35 מיליון שקל בטכנולוגיות ובתשתיות תומכות.

ההפסד הנקי בחציון הראשון של השנה עמד על 13 מיליון שקל מול רווח נקי של 38 מיליון שקל בחציון מקביל אשתקד. בשל תקן חשבונאי חדש (ifrs9) התעדכנו נתוני ההשוואה מול שנה קודמת. העליה ברווח הנקי בחציון מקביל אשתקד נובעת מהכנסות חד פעמיות בגין מכירת נכס בסך כ-36 מיליון שקל. ההפסד הנקי ברבעון השני עמד על 18.4 מיליון שקל מול רווח נקי של 8.3 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד.

הרווח הגולמי בחציון עמד על 45.8 מיליון שקל, לעומת 63.9 מיליון שקל בחציון מקביל אשתקד. הרווח הגולמי ברבעון עמד על כ-17.7 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-27.7 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד.

ההפסד התפעולי בחציון עמד על כ-9.4 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של כ-42 מיליון שקל בחציון מקביל. העליה ברווח התפעולי בחציון מקביל אשתקד נובעת מרווח חד פעמי בגין מכירת נכס בסך כ-36 מיליון שקל. ההפסד התפעולי ברבעון השני עמד על כ-10.8 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של כ-834 אלף שקל ברבעון מקביל.

ה- EBITDA בחציון עמד על 62 מיליון שקל, כ-6.8% מההכנסות לעומת 100 מיליון שקל (כ- 11% מההכנסות) בחציון מקביל אשתקד, שכלל הכנסות אחרות בתקופה המקבילה אשתקד.

ה- EBITDA ברבעון השני עמד על 24 מיליון שקל 5.4% מההכנסות, לעומת 30 מיליון שקל (כ-6% מההכנסות) ברבעון מקביל אשתקד.

הודעה מספר: 942
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 01/07/2019

חברת דואר ישראל תאתר מיזמים טכנולוגיים

וסטארט אפים בתחומי הסחר והלוגיסטיקה בשיתוף דואר שוויץ

חברת דואר ישראל יוצאת בשיתוף פעולה ראשון עם הדואר השוויצרי (SWISS POST), שמטרתו איתור פתרונות טכנולוגיים לאתגרים המשותפים עמן מתמודדות כיום חברות הדואר ברחבי העולם בתחום הסחר המקוון והלוגיסטיקה. בימים אלו יוצאת החברה בקול קורא חדש לסטארט אפים ומיזמים ישראלים להציע פתרונות לוגיסטיים מתקדמים שיענו לצרכי שתי חברות הדואר. את המהלך מובילה מאיה קלדרון, סמנכ"ל החדשנות והפיתוח העסקי בדואר ישראל, כחלק מאסטרטגית יחידת החדשנות של הדואר לקידום פתרונות טכנולוגיים, פיתוח עסקי מקומי ויצירת קשרים בינלאומיים.

במסגרת הקול הקורא יוזמנו יזמים, מפתחים וסטארט אפים ישראליים להציע פתרונות טכנולוגיים התומכים באינטגרציה של שירות ומסחר מקוון ולא מקוון, לדוגמה, החזרת ושילוח חבילות, ניהול תורים ועומסים, חנויות בלתי מאוישות, כיצד יראה הסניף החדש וכו', לוגיסטיקה - שרשרת אספקה - למשל, פתרונות FULFILLMENT מלאים לחברות קטנות ובינוניות, רובוטיקה, מכס, מיון וסיווג חכם, בינה מלאכותית (AI), LAST MILE, אופטימיזציה וניצול נפחים בסחר הבינלאומי, שירות לקוחות ו-DIGITAL TRUST, וכן דיגיטציה ואוטומציה מלאה של חוויית לקוח לאורך כל השירות.

לאחר הליך סינון ובחירה ראשוני שיתבצע על ידי דואר ישראל לבחינת התאמת המועמדים לדרישות שתי החברות, יוזמנו הסטארט אפים המתאימים להציג לפני הנהלות חברות הדואר בתחילת ספטמבר בישראל. המיזמים שיבחרו יוזמנו לבצע פיילוט עם דואר ישראל ויוכלו לשבת במרכז החדשנות של דואר ישראל שנבנה בימים אלו בתל-אביב. המיזם שיבחר על ידי דואר שוויץ, יוזמן לסדנא בשוויץ בה תבחן התאמתו לביצוע פיילוט ממומן עם הדואר השוויצרי.

דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל: "הגידול הדרמטי בסחר המקוון בעשור האחרון מצריך הערכות מחודשת של כל חברות הדואר בעולם והתמודדות עם אתגרים דומים, ועם הצורך ביצירת פתרונות לוגיסטיים חדשים ושירותים מתקדמים עד הבית, שיקצרו את זמני המסירה באופן משמעותי וייצרו חווית לקוח מתקדמת. רק בשנת 2018 חילקנו בישראל 65 מיליון חבילות והמספרים הולכים וגדלים. תפקידנו למצוא פתרונות שיאפשרו ללקוחות ליהנות משירות מהיר, זול ויעיל. שיתוף פעולה זה מהווה עבור הסטארט אפים הישראלים הזדמנות אדירה לקחת חלק בעולם הלוגיסטי הגלובלי של חברות דואר בארץ ובעולם, ולשתף פעולה הן עם חברת דואר ישראל והן עם הדואר השוויצרי."  מאיה קלדרון, סמנכ"ל חדשנות ופיתוח עסקי בדואר ישראל: "חברות הדואר בעולם עוסקות ביצירת התשתיות של המחר ומתן מענה לצרכים המשתנים במרחב בין הפיזי לדיגיטלי. כולנו צורכים שירותים מקוונים, ועדיין רבים משירותים אלה דורשים תשתית ופריסה פיזית נרחבת, כאשר שירותי הדואר ממוקמים באופן ייחודי בצומת של שני תחומים אלה, תוך מגע ישיר עם משקי הבית והעסקים, עם משרדי הממשלה בשילוב יכולות פיננסיות ובנקאיות, וכמובן יכולות משלוח רחבות בארץ ובעולם. שיתוף הפעולה עם הדואר השוויצרי הוא חלק מתהליך פיתוח ויצירת שיתופי פעולה של דואר ישראל עם חברות בארץ ובעולם, שייצר סביבה עסקית (אקו סיסטם) סינרגטית עבור קהילות אשר עוסקות בתחומי הסחר – קמעונאי ומקוון, בשילוב ממשקים רבים נוספים כמו תחבורה חכמה, בנקאות, וכו'." ניתן להגיש את ההצעות עד 21 באוגוסט 2019לפרטים נוספים ולהורדת מסמכי הקול קורא לחצו כאן

הודעה מספר: 941
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 01/06/2019

חברת דואר ישראל נערכת לעונת הנסיעות ומכפילה את מספר הכספומטים לרכישת מט"ח

 
לאחר שחנכה לפני שירות חדש המאפשר לנוסעים לחו"ל לרכוש דולר ואירו בכספומט של דואר ישראל וליהנות משער מטבע חוץ מוזל – מכפילה החברה את מספר הכספומטים שיעמוד על 30 כספומטים בכל הארץלקראת עונת הנסיעות, שבה צפוי להישבר שיא חדש של ישראלים שיוצאים מארץ העומד על 5.5 מיליון, מרחיבה חברת דואר ישראל את שירותי רכישת המט"ח מכספומטים של החברה הפרושים ברחבי הארץ. לאחרונה השיק לראשונה בנק הדואר, אפשרות לרכישת מט"ח בכספומטים ברחבי הארץ, בהוזלה של שער המטבע הזר ב – 4.5 אגורות, ביחס לשער המטבע במכירה בסניפי הדואר.

בנוסף, רכישת מטבע חוץ בעשרות מכשירי הכספומטים של בנק הדואר ברחבי הארץ הינה ללא עמלות, עם שערי המרה אטרקטיביים, כאשר כל השטרות הנמכרים עוברים בדיקה כפולה, כדי לוודא את תקינותם לפני מכירתם ללקוח.

רכישת המט"ח מהכספומטים שהתאפשרה בשלב הראשון ב 14 כספומטים שונים ברחבי הארץ ממסעדה בצפון ועד באר שבע תורחב ובימים הקרובים יתווספו 15 כספומטים מהם ניתן יהיה לרכוש מט"ח וביניהם: אשקלון, גדרה, אשדוד, רהט, באר שבע, ירושלים, טבריה, עראבה, תל אביב, לוד, נשר, קרית ביאליק וקרית חיים. סכום המשיכה המקסימלי הינו 500 דולר/ אירו ללא עמלת משיכה מהכספומט.

לדברי אבי בלו, מנהל בנק הדואר, "בנק הדואר הוא הגוף האמין והגדול ביותר לרכישת מט"ח במאות סניפי הדואר ברחבי הארץ. שירות הכספומטים הכולל מט"ח מתווסף למגוון שירותי המרת מטבע חוץ במזומן הניתנים בסניפי הדואר, ויאפשר ללקוחות נוספים ליהנות משירותי בנק הדואר, בתעריף מוזל, ללא צורך בהמתנה וללא עמלות. ניתן לרכוש בכספומט עד 500 דולר או אירו בכל משיכה, וזאת בהתאם למסגרת המשיכה שיש ללקוחות בחשבון הבנק שלהם".

"בנוסף" אמר בלו "אנו מציעים ליוצאים לחו"ל כרטיסים נטענים לרכישה במאות יחידות הדואר או לרכישה באתר דואר ישראל. ניתן לרכוש כרטיס דולרי מבית ויזה וכן כרטיס נטען מבית מסטרקארד בשלושה מטבעות: שקל, אירו וליש"ט. הכרטיסים ניתנים להטענה בסניפי הדואר במזומן, באמצעות כרטיס אשראי או באמצעות העברה בנקאית, עד לסכום של 20 אלף שקל, והם בטוחים לשימוש בחו"ל במאות אלפי בתי עסק, ללא צורך בקישור לחשבון בנק, וללא חשש מהונאות או גניבות". בנוסף ניתן להזמין מראש במאות סניפי דואר ישראל עשרות סוגי מט"ח שונים שאינם דולר, אירו או ליש"ט, לשלם עליהם מראש (ממגוון של 27 מטבעות שונים) ולאסוף את המט"ח רגע לפני הטיסה בדלפקי בנק הפועלים באולמות הדיוטי פרי בנתב"ג בטרמינל 3 ו-1, 24/7, יעיל קל ונוח.

הודעה מספר: 940
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 01/04/2019

בשורה לתושבי ראשון לציון הנוסעים לחו"ל לראשונה: כספומט למשיכת מט"ח בדואר ישראל

מעתה ניתן לרכוש דולר ואירו בכספומט של דואר ישראל

לקראת חג הפסח ובפתח עונת הנסיעות, בנק הדואר מציע לראשונה אפשרות לרכישת מט"ח גם בכספומטים ברחבי הארץ, זאת בנוסף לשירותי קניית ומכירת מטבע חוץ במזומן הכי משתלמים בסניפי דואר ישראל. רכישת המט"ח הינה ללא עמלות, עם שערי המרה אטרקטיביים, שירות אמין ומקצועי, כאשר כל השטרות הנמכרים עוברים בדיקה כפולה, כדי לוודא את תקינותם לפני מכירתם ללקוח. תושבי ראשון לציון יכולים מעתה לרכוש מט"ח בדולר ואירו בכספומט של בנק הדואר בסניף דואר רמת אליהו ברחוב צייטלין 24 ובבית הדואר המרכזי ברחוב הרצל 30, וליהנות מ 4.5 אגורות הנחה למטבע מתעריף המט"ח בסניף הדואר.

לדברי אבי בלו, מנהל בנק הדואר, "הוספת רכישת המט"ח לכספומטים בסניפי הדואר תאפשר ללקוחות נוספים ליהנות משירותי בנק הדואר, בתעריף מוזל, ללא צורך בהמתנה וללא עמלות. ניתן לרכוש בכספומט עד 500 דולר או אירו בכל משיכה, וזאת בהתאם למסגרת המשיכה שיש ללקוחות בחשבון הבנק שלהם".

"בנוסף" אמר בלו "אנו מציעים כרטיסים נטענים ליוצאים לחו"ל לרכישה במאות יחידות הדואר או באתר דואר ישראל. ניתן לרכוש כרטיס דולרי מבית ויזה וכן כרטיס נטען בשלושה מטבעות: שקל, אירו וליש"ט - מבית מסטרקארד. הכרטיסים הנטענים, ניתנים להטענה בסניפי הדואר במזומן, באמצעות כרטיס אשראי או באמצעות העברה בנקאית, עד לסכום של 20 אלף שקל, והם בטוחים לשימוש בחו"ל במאות אלפי בתי עסק, ללא צורך בקישור לחשבון בנק, וללא חשש מהונאות או גניבות". לדברי בלו "לכרטיסים הנטענים יתרונות רבים: אין צורך בפתיחת חשבון בנק, ניתן להטעינם בקלות ובפשטות. במקרה של אובדן או גניבה, ניתן לחסום את הכרטיס והכסף מאובטח ויוחזר לבעל הכרטיס. הכרטיסים בתוקף ל- 5 שנים בעלות חד פעמית של 45 שקל, ניתן להשתמש בהם גם לנסיעות נוספות וכן לקניות ללא עמלות בחנויות מקומיות בארץ, באתרים ישראלים או באתרי סחר בינלאומיים".

בנוסף ניתן להזמין בדואר ישראל עשרות סוגי מט"ח שונים שאינם דולר, אירו או ליש"ט, לשלם מראש (ממגוון של 27 מטבעות שונים) במאות יחידות הדואר או באתר החברה ולאסוף אותו רגע לפני הטיסה בדלפקי בנק הפועלים באולמות הדיוטי פרי בנתב"ג בטרמינל 3 ו-1, 24/7, יעיל קל ונוח.

הודעה מספר: 939
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 01/04/2019

חברת דואר ישראל מציעה לקראת חג הפסח: "קופסת האפיקומן המדליקה"

שני מארזי שי המכילים את מיטב הגימיקים והמותגים בשיתוף חברת PMI

לקראת חג הפסח, הפיק השירות הבולאי בדואר ישראל, שני מארזי שי, הכוללים את מיטב הגימיקים והמותגים האהובים על הילדים, בשיתוף חברת PMI, יצרנית ומשווקת הלהיטים לילדים: סופרגול, שכונה, פורטנייט, אנגרי בירדס, גומילום, אימוג'י, כוח פי ג'י, מפרץ ההרפתקאות ועוד. ניתן לרכוש את המארזים במאות סניפי דואר ישראל ברחבי הארץ במחיר אטרקטיבי של 39.90 ₪ בלבד למארז.

דוגמאות לתכולת מארז א': • הגדה של פסח לילדים עם הפעלות מדליקות • גיליון "הבול שלי" מיוחד לפסח הכולל 3 בולים. • מעטפות מהודרות וממותגות עם מדבקות של כוכבי ערוץ ניקולודיאון, כוכבי כוח "פי ג'י", כוכבי "השכונה" ו"אימוג'י". • 2 כדורי "סמאשרס" – כדור מפלסטיק לניפוץ ובתוכו בובה מתחום הספורט המעוצבת בהומור. • 1 "קקרים" - אסלת שירותים + 2 בובות מגעילות מתוקות לאיסוף. • 1 קארד תלת מימד אימוג'י.

בנוסף בכל ערכה יהיו 2 הפתעות נוספות, מתוך 4 הפתעות המופיעות ברשימה המצורפת: חוברת צביעה ממותגת/בובה חותמת אימוג'י/ אימוג'י בובת זהב או סטיקיז – בובה נצמדת של אימוג'י. דוגמאות לתכולת מארז ב' • הגדה של פסח לילדים עם הפעלות מדליקות • גיליון "הבול שלי" מיוחד לפסח שמתוכו בערכה יש 3 בולים. • מעטפות מהודרות וממותגות עם המון מדבקות על כוכבי ערוץ ניקולודיאון, כוכבי כוח "פי ג'י" ו"אימוג'י". • 7 מעטפות "איזי קליק" הערכה להכנת שרשראות וצמידים. • 1 כדור "סמאשרס" – כדור מפלסטיק לניפוץ ובתוכו בובה מתחום הספורט המעוצבת בהומור • 1 קארד תלת מימד אימוג'י.

בנוסף בכל ערכה יהיו 2 הפתעות נוספות, מתוך 4 הפתעות המופיעות ברשימה המצורפת: כדור הפתעה "מניונים"/ "קקרים" - אסלת שירותים + 2 בובות מגעילות מתוקות לאיסוף/ בובת "גלימיס" המאירה בחושך או בובת "צום צום" לאיסוף.

הודעה מספר: 938
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 19/03/2019

חברת דואר ישראל קיבלה לראשונה תו תקן בינלאומי 45001 ISO לבטיחות ובריאות בתעסוקה;

החברה צמצמה ב-70% את כמות תאונות העבודה תוך שלוש שנים

מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין: "קבלת תו התקן מעידה על השיפור העצום שביצעה חברת דואר ישראל בשנים האחרונות במגוון רחב של תהליכים, שמשפרים את רמת הבטיחות של העובדים והלקוחות, ומאפשרים סביבת עבודה איכותית"

חברת דואר ישראל קיבלה בימים אלו לראשונה תו תקן בינלאומי: ,ISO 45001 תקן בטיחות ובריאות בתעסוקה, שמטרתו לאפשר לארגונים לשפר באופן פרואקטיבי את ניהול הבטיחות בעבודה והבריאות התעסוקתית על ידי מניעה וצמצום של תאונות, מחלות ופגיעה בבריאות בעבודה. התו, הכולל מערכת נהלים והנחיות להבטחת ניהול בטיחות ובריאות בחברה, הוענק על ידי חברת IQC, המכון לבקרה ואיכות, לאחר השלמת הליך ממושך ומורכב של הסמכה, בהובלת דודי בכר, מנהל אגף ביטחון ומבצעים לשעת חירום בדואר.

מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין: "קבלת תו התקן מעידה על השיפור העצום שביצעה חברת דואר ישראל בשנים האחרונות במגוון רחב של תהליכים, שמשפרים בין היתר את רמת הבטיחות של העובדים והלקוחות. אני גאה לציין, כי בתוך שלוש שנים ירדה כמות תאונות העבודה בדואר ישראל ב-70%, כתוצאה ממגוון רחב של מהלכים שביצענו להקפדה בנושא הבטיחות בשיטת S5, המתמקדת בסדר וניקיון של סביבת העבודה, לרבות מיגון ולבוש מתאימים, הדרכות, בקרות ואכיפה".

"אני מייחס חשיבות רבה", אמר גולדשטיין, "וכולי גאווה, על קבלת תו התקן, המציב אותנו במקום מתקדם לצד חברות מובילות במשק הישראלי והעולמי, שפעלו לקבלת תו תקן זה. בעולם הלוגיסטיקה, ההקפדה על הבטיחות היא תנאי מרכזי להמשכיות, והעובדה שניהול הבטיחות הוא חלק מהאסטרטגיה של החברה, מאפשרת לנו לשים עליו פוקוס יומיומי בניהול התהליכים ובשמירה על סביבת עבודה בטוחה".

דודי בכר, מנהל אגף ביטחון ומבצעים לשעת חירום בדואר ישראל אמר "בארגונים מודרניים רואים בבטיחות בעבודה ערך עליון, אשר מעבר לשמירה על העובדים, הוא תורם תרומה ישירה למוטיבציה, לפריון בעבודה לצמצום פציעות תעסוקתיות ומחלות, ובסופו של דבר מאפשר התייעלות והגדלת הרווחים".

תקןISO 45001 מסייע לארגונים רבים ברחבי העולם ללא קשר לגודלם ובמהותם, לשפר את בטיחות ובריאות העובדים, ליצור סביבת עבודה בטוחה, לצמצם סיכונים תעסוקתיים, באמצעות מסגרת ניהול יעילה וברת יישום. יישום דרישות התקן מביא לצמצום משמעותי בהוצאות, בשעות עבודה וכח אדם הנדרש לטפל בתאונות ומחלות מקצוע וכך מייעל ומשפר תהליכי עבודה בארגון.   תו תקן 45001ISO

הודעה מספר: 918
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 10/07/2017

עוברים דירה בקיץ? אתם לא לבד

דואר ישראל: זינוק של 30% במעברי דירה בחודשי הקיץלפי ההערכות מדי שנה מתבצעים כ-300 אלף מעברי דירה

כ-300 אלף מעברי דירה מתבצעים בשנה בישראל, כך מעריכים בחברת דואר ישראל. נתוני הדואר מצביעים על כך ששליש מבתי האב והעסקים המבצעים מעבר כתובת מצטרפים לשירות "עוברים דירה", שירות הפניית דואר לעוברים דירה שמוצע בדואר ישראל. כמו כן, הנתונים מעידים על כך שבתקופת הקיץ, חל גידול של כ-30% במעברי הדירה, בהתבסס על הזינוק בביקוש לשירות.

במסגרת השירות, החברה מעבירה ללקוחות את כל דברי הדואר אשר נשלחו עבורם באמצעות דואר ישראל מהמען הקודם לכתובת החדשה. במהלך תקופה זו הלקוחות יכולים להתארגן בצורה רגועה יותר, ללא לחץ נוסף הכרוך בעדכון שולחי הדואר הנמצאים עמם בקשר. ניסיון דואר ישראל מלמד שנדרש זמן מהלקוח לעדכן את כל שולחי הדואר הנמצאים עמו בקשר, שכן חלקם מדוורים במועדים שונים במהלך השנה. מחיר שירות "עוברים דירה" - 60 ₪ ל-10 חודשים, מתוכם ארבעה חודשים ראשונים ללא תשלום.

חיים מזעקי, סמנכ"ל התפעול של דואר ישראל: "לקראת פתיחת שנת הלימודים אנו רואים גידול בהזמנת שירות "עוברים דירה", הנובע ממעברי דירה של משפחות רבות בתקופת הקיץ. השירות ניתן בכל 700 סניפי החברה והוא למעשה שירות דואר עוקב, המאפשר לכל המכתבים שמוענו לכתובת הישנה להגיע ליעד החדש".

ניתן להצטרף לשירות בכל אחת מיחידות הדואר עם הצגת תעודה מזהה של הלקוח, בן/בת הזוג וכל בוגר מעל גיל 18 שהבקשה תקפה לגביו, עם הכתובת החדשה תוך הצגת אסמכתא לכתובת הישנה. בנוסף, מתאפשר רישום ללקוחות פרטיים באמצעות אתר האינטרנט של החברה www.postil.com. רישום זה מתבצע טרם מעבר הדירה כאמצעי בטיחות להגנת הלקוחות ולשם זיהוי מגיש הבקשה.

הודעה מספר: 915
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך:

הצנחנים חזרו לכותל

 
אחרי 50 שנה חזרו היום ד"ר יצחק יפעת, חיים אושרי וציון כרסנטי, הידועים כשלושת הצנחנים אשר שחררו את הכותל ביוני 1967, לכותל המערבי בירושלים, על מנת לקבל גיליון מזכרת של בול עם תמונת "הצנחנים הבוכים" כהוקרה מדואר ישראל.

התמונה הידועה אשר מופיעה על גבי גיליון המזכרת, צולמה ב6 ביוני 1967 על ידי הצלם חתן פרס ישראל, דוד רובינגר ז"ל, אשר נפטר בחודש מרץ האחרון. התמונה הפכה לאחד מסמלי מלחמת ששת הימים. בתמונה הביטו שלושת הצנחנים בהשתאות על רקע הכותל המערבי, שנגלה לעיניהם לראשונה באותו מעמד.

בטקס מרגש שהתקיים היום ברחבת הכותל המערבי העניקו מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין, רב הכותל, שמואל רבינוביץ, ואלחנן שפירא, מנהל השירות הבולאי לשלושת הצנחנים את גיליונות המזכרת הממוסגרים, אשר הופקו במיוחד עבורם ועבור ילדיו של רובינגר ז"ל ולא ימכרו באופן מסחרי.

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, אמר במפגש "כבוד גדול לדואר ישראל להעניק גיליון הוקרה לצנחנים ולמשפחת רובינגר, אשר בהבזק מצלמה הפכו לאחד מסמליה המובהקים של שחרור העיר ואיחודה מחדש".

ציון כרסנטי, אחד הצנחנים אמר שזוהי סגירת מעגל ונזכר ברגעים ההיסטוריים להם היה שותף בקרב על ירושלים וההתרגשות שאחזה בו כאשר ראה לראשונה את הכותל המערבי לנגד עיניו. הוא סיפר כיצד הרב גורן ז"ל חיבק אותו ותקע בשופר וכיצד נהרו הצנחנים אל עבר הכותל המערבי ועמדו בוכים מול הכותל.

ד"ר יצחק יפעת, אחד הצנחנים, סיפר כי עבורו מדובר בסגירת מעגל נוספת, כי אמו קרולה יפעת ז"ל דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, אמר במפגש "כבוד גדול לדואר ישראל להעניק גיליון הוקרה לצנחנים ולמשפחת רובינגר, אשר בהבזק מצלמה הפכו לאחד מסמליה המובהקים של שחרור העיר ואיחודה מחדש".

ציון כרסנטי, אחד הצנחנים אמר שזוהי סגירת מעגל ונזכר ברגעים ההיסטוריים להם היה שותף בקרב על ירושלים וההתרגשות שאחזה בו כאשר ראה לראשונה את הכותל המערבי לנגד עיניו. הוא סיפר כיצד הרב גורן ז"ל חיבק אותו ותקע בשופר וכיצד נהרו הצנחנים אל עבר הכותל המערבי ועמדו בוכים מול הכותל.

ד"ר יצחק יפעת, אחד הצנחנים, סיפר כי עבורו מדובר בסגירת מעגל נוספת, כי אמו קרולה יפעת ז"ל עבדה שנים רבות בדואר.

הודעה מספר: 882
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 16/12/2015

שלב נוסף בשיפור השירות בדואר ישראל:מעקב ממוחשב מקצה לקצה של כל שקי הדואר

 
חברת "מוטורולה סולושנס ישראל" נבחרה במכרז ותקים בעבור החברה את המערכת שתספק מידע בזמן אמת אודות מיקומם של שקי דואר לאורך כל תהליך העברתם, עד למסירה לנמענים במסגרת פעולותיה לשיפור השירות ללקוחות, תחל חברת דואר ישראל לעקוב אחר דברי הדואר הנשלחים דרכה באמצעות טכנולוגיית RFID (תיוג באמצעות גלי רדיו) באופן שיאפשר לה לגלות ליקויים ולתקנם במהלך ההעברה של שקי הדואר. השבוע נבחרה חברת "מוטורולה סולושנס ישראל" להקים את המערכות הטכנולוגיות שיאפשרו מעקב אחר תהליכי העברת הדואר לאורך כל התהליך. המערכת החדשה תעקוב אחר שק הדואר מעת שליחתו, עד הגעתו למרכז המיון וכן אחר המשלוח של שק היעד, עד להגעתו ליחידת הדואר או למרכז המסירה. במסגרת המכרז התמודדו מספר חברות וביניהן מוטורולה, בוס דיימקס ולינגסו. הליך הקמת המערכת יארך מספר חודשים והחל מיולי 2016 תוטמע המערכת במתקנים המרכזיים של החברה וברכביה. במסגרת המעקב, ישולבו בשקי הדואר (באמצעות תוויות יעד) שבבים (צ'יפים) אלקטרוניים שיקראו לאורך תהליך ההעברה. במקביל, במרכזי המיון, בתי הדואר המרכזיים בערים, תיבות הדואר האדומות ובכלי הרכב של דואר ישראל, יותקנו קוראים אלקטרוניים שיקראו את האותות מהשבבים. מאחר שמדובר במערכת אקטיבית שתשדר התרעות בזמן אמת על כשלים בתהליך, תוכל הנהלת החברה לדעת מיידית האם תוקן הכשל כראוי ולוודא העברת הדואר בזמן בין כל הגורמים בשרשרת התפעולית (משלוח, מיון וחלוקה). השירות יופעל במסגרת משלוח דואר רגיל, דואר 24 ודואר רשום וכן במסגרת משלוח חבילות מחו"ל לישראל. "מדובר בבשורה של ממש בעבור לקוחות חברת דואר ישראל, שכן עם הפעלת המערכת ניתן יהיה לדעת היכן נמצא שק הדואר לאורך כל שרשרת השילוח ובמידת הצורך לפתור בעיות נקודתיות בזמן אמת", אמר מנכ"ל חברת דואר ישראל, דני גולדשטיין, "זהו צעד חשוב בתוכנית לשיפור השירות ללקוחות, שנותנת את אותותיה בימים אלו ברחבי הארץ, ומובילה לירידה בזמני ההמתנה ולעלייה בשביעות רצונם של הלקוחות". כחלק מהתוכנית לשיפור השירות, הושק שירות חדש לזימון תור באינטרנט ל-290 סניפי דואר וקבלת שירות ללא המתנה, הוארכו שעות פעילותיהם של כ-180 סניפים עד 8 בערב שלוש פעמים בשבוע ונפתחו 135 מרכזים ייעודיים למסירת חבילות ללקוחות בשיתוף עם רשתות שופרסל ואופיס דיפו, קבוצת קניוני עזריאלי ועסקים קטנים. במקביל, ב- 560 יחידות דואר הותקנה מערכת המאפשרת לשלוח SMS ללקוחות להגיע לקחת את דבר הדואר, במקום שימתינו להודעה האדומה המגיעה בדואר.

הודעה מספר: 790
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 05/08/2013

יו"ר חברת דואר ישראל, ששי שילה, יסיים את תפקידו בחודש זה לאחר 3 שנות כהונה

 
יו"ר חברת דואר ישראל, ששי שילה, יסיים את תפקידו בסוף חודש זה (אוגוסט). זאת, לאחר 3 שנות כהונה כמינוי מקצועי, על פי האמור בחוק החברות הממשלתיות. שילה הודה לשר התקשורת הנוכחי גלעד ארדן, ולשר התקשורת לשעבר, משה כחלון, על האמון שנתנו בו, על שיתוף הפעולה ההדוק ופעולותיהם לקידום חברת דואר ישראל. שילה, אשר שימש כיו"ר פעיל, החל מיד עם כניסתו לתפקיד להוביל תהליך של הבראת החברה. בין היתר, פעל בתחומי הפיתוח העסקי, שינוי התרבות הארגונית, יצירת שיתופי פעולה עסקיים ופיתוח מוצרים ושירותים חדשים. תחת הנהגתו של שילה קודמו מספר רפורמות ומהלכים משמעותיים. בין היתר, הוביל שילה את תיקון חוק בנק הדואר, כך שתתאפשר הפרדה מבנית בין חברת הדואר לבנק הדואר, על מנת ליצור תשתית למתן שירותים בנקאיים ופיננסיים על ידי בנק הדואר. בנוסף, הוביל שילה את גיבוש תוכנית ההבראה המבוססת על התייעלות פנימית ויצירת שינויים מבניים שיאפשרו לחברה להתחרות. כמו כן, הביא לשינוי ועדכון תעריפי החברה, צמצום סניפים שאינם רווחיים, וניהל את המגעים להסכמות מול ארגון העובדים וההסתדרות בנושא הפחתת משרות והתייעלות בעובדים, במסגרתם הופרשו עשרות עובדים. שילה אמר: "נקראתי לדגל לפני 3 שנים. הגעתי אז לארגון עם בעיות מורכבות, ומציאות כלכלית קשה. ביחד עם המנכ"ל, חיים אלמוזנינו, חברי ההנהלה, ארגון העובדים ועובדי יו"ר חברת דואר ישראל, ששי שילה, יסיים את תפקידו בסוף חודש זה (אוגוסט). זאת, לאחר 3 שנות כהונה כמינוי מקצועי, על פי האמור בחוק החברות הממשלתיות. שילה הודה לשר התקשורת הנוכחי גלעד ארדן, ולשר התקשורת לשעבר, משה כחלון, על האמון שנתנו בו, על שיתוף הפעולה ההדוק ופעולותיהם לקידום חברת דואר ישראל. שילה, אשר שימש כיו"ר פעיל, החל מיד עם כניסתו לתפקיד להוביל תהליך של הבראת החברה. בין היתר, פעל בתחומי הפיתוח העסקי, שינוי התרבות הארגונית, יצירת שיתופי פעולה עסקיים ופיתוח מוצרים ושירותים חדשים. תחת הנהגתו של שילה קודמו מספר רפורמות ומהלכים משמעותיים. בין היתר, הוביל שילה את תיקון חוק בנק הדואר, כך שתתאפשר הפרדה מבנית בין חברת הדואר לבנק הדואר, על מנת ליצור תשתית למתן שירותים בנקאיים ופיננסיים על ידי בנק הדואר. בנוסף, הוביל שילה את גיבוש תוכנית ההבראה המבוססת על התייעלות פנימית ויצירת שינויים מבניים שיאפשרו לחברה להתחרות. כמו כן, הביא לשינוי ועדכון תעריפי החברה, צמצום סניפים שאינם רווחיים, וניהל את המגעים להסכמות מול ארגון העובדים וההסתדרות בנושא הפחתת משרות והתייעלות בעובדים, במסגרתם הופרשו עשרות עובדים. שילה אמר: "נקראתי לדגל לפני 3 שנים. הגעתי אז לארגון עם בעיות מורכבות, ומציאות כלכלית קשה. ביחד עם המנכ"ל, חיים אלמוזנינו, חברי ההנהלה, ארגון העובדים ועובדי

הודעה מספר: 785
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך:

חברת דואר ישראל הנפיקה בולים המוקדשים לנשרים בישראל

 
השירות הבולאי בחברת דואר ישראל הנפיק 3 בולים חדשים המוקדשים לנשרים בישראל: הנשר, הפרס, עזניית הנגב והרחם. את הבולים, בעריך 3 ש"ח, עיצבו צביקה רויטמן וטוביה קורץ. הבולים הושקו במסגרת יום שיא מחוזי לסיכום שנת תשע"ג של מיזם "כן לציפור" מחוז צפון, במעמד ירון רצון מנהל השרות הבולאי של דואר ישראל, פרופ' יוסי לשם מאוניברסיטת תל אביב והחברה להגנת הטבע ויוסי דולה ראש המועצה כפר תבור. ירון רצון, מנהל השירות הבולאי של דואר ישראל אמר: "שמחנו לשתף פעולה עם הפרויקט חשוב זה, על ידי הנפקה של בולים המוקדשים להצלת הנשרים בגולן ובישראל בפרט. בולים אלו כבר זכו להתעניינות רבה בעולם, וניתן להשיג אותם בסניפי ובאתר דואר ישראל". פרופ' יוסי לשם ציין כי "הנשר, הפרס, עזניית הנגב והרחם הם ארבעת אוכלי הפגרים, שהטביעו את חותמם בנוף ארצנו מאז ימות התנ"ך. למרבה הצער, גורמים רבים כגון פיתוח מואץ והרס בתי-הגידול הפתוחים,הביאו להתמעטותם ולהכחדתם של ארבעת מינים אלו. נכון להיום רק עשרות זוגות בודדים של רחם עדיין מקננים בישראל, ו- 35 זוגות נשרים מקננים בשנת 2013". תיאור הבולים: גיליונות הבולים הונפקו עם שוליים מקושטים. הנשר: ברקע הבול נראה המפל הגדול של נחל גמלא. בשובל - גוזל נשר. בשולי גיליון הבולים - מעוף מעל קניון נחל גמלא; עזניית הנגב ורחם: ברקע הבול נראה נוף של הערבה הדרומית. בשולי גיליון הבולים נראה אחד הנחלים היורדים לערבה; פרס: ברקע נראה המצדה. בשובל - עמדת תצפית אל ים המלח. בשולי גיליון הבולים - מערב ים המלח, המצדה משמאל.

הודעה מספר: 782
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 08/05/2013

לראשונה: חברת דואר ישראל תחליף את רכבי החברה הישנים ברכבי ליסינג

 
*המהלך יביא להתייעלות תפעולית וכלכלית *במסגרת המהלך יוחלפו כ- 240 רכבי החברה ממודל 2006-2007 ברכבי ליסינג חברת דואר ישראל תחליף בימים הקרובים את רכבי החברה שברשותה ברכבי ליסינג. רכבי הליסינג יחליפו את הרכבים הישנים הנמצאים בבעלות החברה מהשנים 2006-2007.

יצוין כי זהו הסכם הליסינג הראשון של חברת דואר ישראל. ההסכם, שבוצע בשיתוף עם נציגות העובדים, יסייע לתזרים המזומנים של החברה. יצוין כי עלויות האחזקה של הרכבים הישנים כרוכות בהוצאות כבדות, ואינן כלכליות עוד לחברה. על פי ההסכם, תספק חברת שלמה sixt, אשר זכתה במכרז שקיימה דואר ישראל, כ- 240 רכבים פרטיים ל- 5 שנים, מדגמי טויוטה יאריס, פורד פוקוס ומאזדה 6. בנוסף, תרכוש חברת הליסינג את הרכבים הישנים של חברת הדואר.

יו"ר חברת דואר ישראל, ששי שילה, אמר: "כחלק מפעולות ההתייעלות שהחברה נוקטת בהן, החליט דירקטוריון החברה לאמץ לראשונה מודל של ליסינג תפעולי. החלפת הרכבים הישנים ברכבי ליסינג יביאו להקלה בתזרים המזומנים של החברה".

הודעה מספר: 774
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך:

מיה אבישי בוקובזה מונתה לתפקיד דוברת חברת דואר ישראל

 
דירקטוריון חברת דואר ישראל בראשותו של ששי שילה, אישר הבוקר את מינויה של מיה אבישי (בוקובזה), לתפקיד דוברת החברה. אבישי תשמש גם כחברת הנהלה. מינויה של אבישי הובא לאישור הדירקטוריון על ידי מנכ"ל החברה חיים אלמוזנינו, עם השלמת עבודתה של ועדת האיתור בראשותו, זאת לאחר מכרז אליו ניגשו למעלה מ-50 מועמדים ומעמדות.

בארבע השנים האחרונות כיהנה אבישי כדוברת מנכ"ל משרד ראש הממשלה, וכממונה על הדוברות בתחומים הכלכליים - חברתיים במשרד ראש הממשלה. אבישי עבדה במשרד בתקופתם של שני ראשי ממשלה: אהוד אולמרט ובנימין נתניהו, ופעלה בצמוד לשלושה מנכ"לים של המשרד – רענן דינור, איל גבאי והראל לוקר.

אבישי חברת מועצת הקולנוע וחברת מועצת הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול. בעשר השנים שלפני תפקידיה במשרד ראש הממשלה, מילאה אבישי מגוון תפקידים בתחום העיתונות והדוברות הציבורית.

אבישי, בוגרת תואר ראשון בתקשורת וניהול מהמכללה למנהל, וצפויה לקבל בקרוב את התואר השני בתקשורת מטעם אוניברסיטת בן- גוריון.

בעקבות אישור המינוי אמרה אבישי: "לאחר למעלה מארבע שנים מרתקות במשרד ראש הממשלה, אני שמחה להצטרף לחברת דואר ישראל, ולתרום מניסיוני להצלחת החברה. אני מודה למנכ"לי משרד רה"מ על האמון שנתנו בי, ולהנהלת חברת דואר ישראל על בחירתם". מנכ"ל חברת דואר ישראל, חיים אלמוזנינו: "מיה מהווה חיזוק משמעותי להנהלת החברה ובטוחני כי ניסיונה יסייע להצעיד את החברה קדימה"

הודעה מספר: 770
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך:

חברת דואר ישראל מייעלת את תהליך חלוקת הדואר ומעדכנת את שיטת המיקוד:

 
המיקוד החדש יהיה בן 7 ספרות

מדינת ישראל התפתחה, נבנו שכונות חדשות, נוספו בניינים בתוך השכונות הקיימות ועוד. על מנת להתאים את שיטת חלוקת הדואר להתפתחות האורבנית שמאפיינת את ישראל בשנים האחרונות החליטה חברת דואר ישראל על עדכון שיטת החלוקה על ידי הוספת שתי ספרות למיקוד הביתי. בשיטה החדשה מיון הרוב המוחלט של דברי הדואר ימויין באופן ממוכן וממוחשב, במטרה להגביר את היעילות, האמינות והדיוק במשלוח הדואר.

חיים אלמוזנינו, מנכ"ל חברת הדואר: "המהלך הזה הוא חלק ממכלול הפעולות שמבצעת חברת דואר ישראל במטרה לייעל את שירותי הדואר שהיא מספקת לציבור בישראל. חברת הדואר עברה לאחרונה שדרוג טכנולוגי מתקדם ביותר, כאשר מיון הדואר מתבצע באמצעות מכונות מיון חדשניות, למיון יעיל ומדוייק".

לפי שיטת המיקוד החדשה, כל מיקוד יהיה מעתה בן 7 ספרות.

כיצד נדע מהו המיקוד החדש? הכי פשוט וקל להיכנס לאתר דואר ישראל באינטרנט: www.israelpost.co.il לשונית "איתור מיקוד", להקיש את הכתובת ולקבל מיקוד חדש.

מה מיקום המיקוד החדש על המעטפה? המיקוד החדש יופיע משמאל לשם הישוב כפי שנהוג לכתוב כתובת היום.

ממתי המיקוד החדש בתוקף? בעצם, ניתן מהיום כבר להשתמש במיקוד החדש במקביל לשימוש במיקוד הישן. דואר כמותי (לעסקים) ימויין החל מה- 5 לדצמבר 2012 עם המיקוד החדש. בעלי עסק שיעברו להשתמש במיקוד בן 7 ספרות ייהנו מהנחה* על דואר כמותי ממוקד לא ממוין החל מה-5 לדצבמבר 2012.

אז מה צריך לעשות? אם אתם בעלי עסק שמשתמש בשירותי דואר ללקוחותיכם רצוי לעדכן את קובץ הלקוחות למיקוד החדש ולהיערך עם דפי לוגו, כרטיסי ביקור וכו'.

מומלץ לוועדי בתים לתלות את המיקוד החדש על לוחות המודעות הציבוריים לנוחות כל השכנים.* משלוח כמותי לא ממויין מחוייב בכמות מינימום והינו בהתאם לתנאים שנקבעו בתקנות.הודעה מספר: 736
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 03/04/2011

ממשיכים לצמצם פערים:

 
משפרים את שירותי הדואר במזרח ירושלים ראש-העיר ירושלים, ניר ברקת בשיתוף חברת דואר ישראל פועל על מנת לשפר את שירותי הדואר במזרח ירושלים

* סוכנות דואר בא-טור הר הזיתים נפתחה * * מכרז לסוכנות דואר בראס אל עמוד יתפרסם בשבועות הקרובים * * סוכנות דואר בג'בל מוכבר תיפתח בעוד שבועיים * * אותר נכס מתאים למרכז חלוקת דואר בעיסוויה בתיאום עם תושבי השכונה * - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ביוזמת ראש-העיר ירושלים, ניר ברקת, עיריית ירושלים התקיימו מספר מפגשים וסיורים עם מ.מ. מנהל מרחב ירושלים בדואר ישראל, אודי שירוני, במזרח ירושלים, על-מנת לשפר את שירותי הדואר. המפגשים והסיורים הרבים שהתקיימו בהשתתפו נציגי משרד התקשורת, נציגי חברת דואר ישראל ונציגי התושבים, הביאו לפתרון משמעותי בבעיית חלוקת הדואר במזרח העיר.

בעקבות מפגשים אלו, פתחה חברת הדואר מחדש את סוכנות הדואר בא-טור הר הזיתים אשר הייתה סגורה לאחר תהליך של מכרז. כמו כן, סוכנות הדואר בג'בל מוכבר תיפתח לקהל הרחב בעוד שבועיים, לאחר שנבחר זוכה ע"י חברת הדואר במכרז להפעלת הסוכנות.

בשכונת ראס אל עמוד עומדת חברת הדואר לפרסם מכרז במהלך השבועות הקרובים להפעלת סוכנות דואר וזאת לאחר פעולות שבוצעו בשכונה בשיתוף התושבים וחברת הדואר.

בנוסף, ‏ בעיסאוויה בעיית חלוקת הדואר עומדת בפני שיפור משמעותי וזאת לאחר שנציגי חברת דואר ישראל בחנו מספר נכסים להצבת מרכז חלוקה. התאמתו של הנכס האחרון שהוצע נבדקת במהלך ימים אלו ובמידה ויימצא כמתאים לדרישות – תואץ הצבת מרכז החלוקה לרווחת התושבים.

בימים אלו מתקיימים דיונים אודות הפעלת מרכז חלוקת דואר סמוך למינהל הקהילתי בית חנינה. עיריית ירושלים פנתה למשרד התקשורת בעניין על מנת להשלים הכשרת המקום כמרכז חלוקת הדואר.

הודעה מספר: 717
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 31/12/2010

חברת דואר ישראל מודיעה על שעות פעילות סניפי וסוכנויות הדואר ברחבי הארץ בחגי תשרי בברכת שנה טובה וחג שמח לכל בית ישראל

 
חברת דואר ישראל מודיעה לציבור על לוחות הזמנים בהפעלת סניפי הדואר בערבי החג ובחול המועד סוכות.

ביום רביעי, כ"ט באלול התש"ע (8.9.10), ערב ראש השנה התש"ע, יהיו בתי הדואר וסניפי הדואר סגורים לשירות הקהל. סוכנויות הדואר תפעלנה כבימי שישי. ביום שישי, ט' בתשרי התשע"א (17.9.10) ערב יום הכיפורים, כל יחידות הדואר (כולל סוכנויות דואר) סגורות לשירות הקהל. בערב יום כיפור וביום כיפור עצמו יחידות הדואר במגזר הלא יהודי עובדות כרגיל. בערב סוכות אשר חל ביום רביעי, י"ד בתשרי התשע"א (22.9.10) ובערב שמיני עצרת אשר חל ביום רביעי, כ"א בתשרי התשע"א (29.9.10), יהיו פתוחים לקהל כל בתי הדואר, הסניפים והסוכנויות עד שעה 12:00. ביתר ימי חול המועד סוכות יהיו בתי הדואר וסניפי הדואר פתוחים לקהל בשעות רצופות עד השעה 14:00. סוכנויות הדואר תפעלנה בחול המועד סוכות בשעות רצופות.

לגבי שעות פעילות של כל סניף וסניף ניתן לקבל מידע עדכני לאורך כל חודש החגים באתר האינטרנט של דואר ישראל בכתובת: www.israelpost.co.il, כמו כן במוקד 171 של דואר ישראל.

חג שמח ושנה טובה לכל לקוחותינו!

הודעה מספר: 703
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 07/04/2010

זהבי עצבני? כבר לא. הוא ב- iPost

השדרן נתן זהבי יככב בסרטון עבור דואר ישראל

אבי הוכמן, מנכ"ל דואר ישראל: "החדשנות של דואר ישראל מגיעה גם לרשת, גם כספת פרטית לכל אחד וגם סרטון ויראלי ייחודי מסוגו"

בימים אילו מתחיל דואר ישראל במהלך השקת שירות ה- iPost- "הכספת שלך ברשת"- תא דואר אלקטרוני מאובטח המוצע לכל אחד מתושבי מדינת ישראל לשימושו. בסרט ההשקה שיופץ וויראלית, מככב נתן זהבי, הסרט מצולם מנקודת מבטו ומספר על מהלך של יום בחייו ומאבקו בערימות הניירת שמצטברות אצלו באותו היום. הסרטון נעשה בטכנולוגיית סטופ מושן והוא יופץ וויראלית בחודש הקרוב.

הסרטון הוא מהלך פרסומי ראשון במסגרת השקת קמפיין ה iPost ולאחריו תושק פרסומת טלוויזיה בכיכובם של הקומיקאים אלי פיניש ומריאנו אידלמן הפרזנטורים הרשמיים של הדואר. ה- iPost הוא "הכספת שלך ברשת". השירות ניתן חינם וכולל תא מייל בנפח של 5 GB. בנוסף, חברת דואר ישראל מתחייבת לשמור עבור המשתמשים את המסמכים החשובים המאוחסנים בתא זה לתקופה של עד 7 שנים. במסגרת השקת השירות, בחרה דואר ישראל להתשמש באינטרנט כזירה מרכזית להשקת השירות בדרך של סרטון ויראלי המבהיר את ייחודיות השירות ויתרונותיו בטיפול בדואר הרישמי הכולל דיווחים, חשבונות ושאר מסמכים שחשוב לשמור ולנהל. תא ה- iPost אינו "עוד מייל" אלא כתובת אלקטרונית, אשר נשארת קבועה לבעליה ואינה תלויה במעבר דירה, מקום עבודה או ספק אינטרנט. המייל הזה מהווה למעשה את המקבילה הוירטואלית לתאי הדואר בתשלום ופתיחתו הינה בחינם.

עד כה הצטרפו למערכת שולחי דואר ממגוון תחומים. בתחום התקשורת- אורנג' ו- 013, בתחום הביטוח והפיננסים- חברות הביטוח מנורה, הראל, מגדל, איילון וכלל ביטוח. עוד הצטרפו קופת חולים כללית ולאומית, המוסד לביטוח לאומי, מפעל הפיס ועיריות ברחבי הארץ- רעננה, נתניה, מודיעין, בת-ים וירושלים.בכל יום מצטרפים לשירות עוד ועוד שולחי דואר, כך שבעוד זמן קצר יוכלו כל תושבי מדינת ישראל ליהנות מערוץ קבלת דואר אלקטרוני מאובטח, נוח ויעיל.

המהפכה הירוקה: מעבר לחסכון בזמן ובירוקרטיה ואפשרויות האחסון והתשלום הנוחות, יש יתרון אקולוגי עצום בשירות, שכן כל דיוור שלא נשלח בנייר חוסך בחומרי הדפסה ושינוע ובכך כולנו תורמים לאיכות הסביבה.

הסרט מצולם מנקודת מבטו של נתן זהבי ומספר על מהלך של יום בחייו ומאבקו בערימות הניירת שמצטברות אצלו באותו היום. בסרטון צולמו ידיו של נתן זהבי והוא מבצע את הקריינות. אלי אוזן מנכ"ל THE BOX "נתן זהבי הוא מרדן ולוחם נגד הבירוקרטיה, נגד המיושן והחלמאי הוא מייצג את הקשר לאזרח הפשוט ולדיבור בגובה העיניים ומעבר לכל הוא דמות צבעונית ומעניינת שכיף להזדהות איתה. חשנו שהוא הבחירה המושלמת להשיק מוצר כה חדשני שנלחם בבירוקרטיה". בסרטון יצולמו ידיו של נתן זהבי והוא יבצע את הקריינות.ניתן לצפות בסרטון: http://www.youtube.com/watch?v=iGkbO9-dhoE

הודעה מספר: 644
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך:

המשבר בדואר עלול להחריף

מנכ"ל דואר ישראל: "אני מתריע לפני שחברת הדואר תקרוס"

בדיון דרמטי בועדת הכלכלה של הכנסת קרא יו"ר הועדה ח"כ גלעד ארדן להסדרת הנושא עד סוף השבוע, ואם לא יבוטל ההסכם עם הממשלה והרפורמה בענף בדוארח"כ גלעד ארדן, יו"ר ועדת הכלכלה: "הממשלה לא מקיימת את התחייבויותיה למרות שחברת הדואר עמדה בכל התחייבויותיה בהסכם המעבר מרשות הדואר לחברה ממשלתית"

"ועדת הכלכלה, כגוף האחראי על פעולות המדינה לא יכולה להישאר אדישה וחייבת לדרוש מהמדינה לעמוד בהתחייבויותיה. לא ייתכן שהבטחות יינתנו על הקרח". כך אמר היום ח"כ גלעד ארדן בישיבת ועדת הכלכלה של הכנסת אשר דנה במשבר הדואר.

"אם עד סוף השבוע לא יינתן פתרון, הרי כל מה שאושר במסגרת הרפורמה של הדואר, בטל ומבוטל וח"כ הכנסת יורם מרציאנו יעמוד בראש צוות אשר יבחן הצעת חוק חדשה לרבות טיפול בסוגיית התעריפים והדואר הכמותי" סיכם ארדן את ועדת הכלכלה מהבוקר שדנה בנושא המשבר בדואר.

יודגש כי חברי הועדה תומכים במאבקם הצודק של עובדי הדואר אך מבקשים לא לפגוע במקבלי הקצבאות ולספק שירותי דואר לתושבי שדרות וישובי עוטף עזה.

אבי הוכמן, מנכ"ל חברת דואר ישראל אמר בדיון כי "מדינת ישראל היא הבעלים של חברת הדואר. אני המנכ"ל , יש הנהלה ויש עובדים. תפקידי כמנכ"ל להתריע על מצבה הכלכלי הגרעוני של החברה. אנחנו במקום אחד ולא משני צידי המתרס. המטרה של כולנו שחברת הדואר תצליח לטובת הציבור ". חברת דואר ישראל עמדה בכל התחייבויותיה ואני מצפה שמדינת ישראל תעמוד אף היא בהתחייבויותיה לממש את רשת הבטחון אשר הובטחה . טוב ייעשה אם הפתרון שקיים ייושם לאלתר. בתחילת דבריו אמר הוכמן כי שנת 2007 הייתה שנה מעולה לדואר. "יחד עם העובדים, המערכת ושר התקשורת הצלחנו לעשות שינוי גדול. ביצענו התייעלות, הכנסנו שירותים חדשים, הגדלנו את הפעילות ואנו תומכים בתחרות בענף הדואר . אולם רבעון ראשון של שנת 2008 הוא כבר הפסדי והחברה רשמה הפסד של למעלה מ- 10 מיליון ₪. כמנכ"ל יש לי חובה להביא את החברה לאיזון ולנקוט בצעדים לשם השגתו. כרגע הצפי שלנו שההפסד יגדל. אנו נמצאים בעיצומו של מהלך וחייבים לעבוד ביחד עם הממשלה. צריך לפתח את החברה ולדוגמא בנק הדואר יכול להיות מנוע צמיחה להגדלת פעילות והכנסות החברה. עם זאת, אני קורא לשרי האוצר והתקשורת לעמוד בהסכמים ולהתעשת לפני שחברת הדואר תקרוס".

מפת האתרצור קשרמבצעיםמרכז מבקריםהודעות לעיתונותתנאי שימוש / פרטיותניוזלטר