שירותים בינלאומייםשירותים ומוצריםשירותים לעסקים בנק הדוארדואר שליחיםהשירות הבולאימודיעיןחנות
דף הבית של דואר ישראל  
العربية English  
חיפוש באתר
 
     
 
הודעות לעיתונות חזור >>
הודעה מספר: 954
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 27/01/2020

חדש בדואר ישראל: טעינת רב-קו ב – 150 סניפים ברחבי הארץ

 
במסגרת הרחבת שיתוף הפעולה בין משרד התחבורה לחברת דואר ישראל, מעתה ניתן לטעון את כרטיס הרב קו גם באופן פרונטלי ב-150 מסניפי דואר ישראל ברחבי הארץ.

שירות טעינת הרב קו בסניפי הדואר מאפשר לכלל אוכלוסיית המשתמשים בתחבורה הציבורית להגיע לדואר ולבצע טעינה בקלות וביתר נוחות, באמצעות תשלום במזומן או בכרטיס אשראי. הטענת הרב קו בסניפי דואר ישראל מאפשרת גם לאוכלוסיות שאין להם גישה לאינטרנט ולעמדות ההטענה הדיגיטליות להטעין את הכרטיס בקלות ובנוחות מירבית. בנק הדואר מאפשר לטעון חוזי נסיעה משותפים עבור כל מפעילי התחבורה הציבורית בארץ.

בין הערים בהן ניתן להטעין: ירושלים, תל אביב, חיפה, באר שבע, פתח תקווה, רמת גן, הרצליה, ראשון לציון, כפר סבא, נצרת, אשדוד, נתיבות ועוד.

אבי בלו, מנהל בנק הדואר, ציין כי לאור הצלחת שיתוף הפעולה בין משרד התחבורה והדואר בהנפקת רישיונות רכב ונהיגה בסניפי הדואר, הוחלט להרחיב את הפעילות גם לטעינת כרטיסי הרב קו בסניפי הדואר ברחבי הארץ. "מדי שנה מתקיימים בסניפי הדואר כ-45 מיליון ביקורים. רבים מהלקוחות מגיעים לדואר באמצעות התחבורה הציבורית, וכעת הם גם יכולים להטעין את כרטיס הרב קו שלהם בעת ביצוע פעולות שונות בסניפים", הוסיף בלו.

חברת דואר ישראל פועלת להרחבת השירות ליחידות דואר נוספות ברחבי הארץ. רשימת הסניפים המלאה מופיעה באתר החברה. ניתן להזמין תור מראש לסניפים באפליקציה בנייד, באתר הדואר או בטלפון 171.

הודעה מספר: 953
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 16/12/2019

הצדעה להמצאות ישראליות: טאקי ורומיקוב

 
השירות הבולאי בחברת דואר ישראל הנפיק בולים שמצדיעים למשחקים האהובים "רומיקוב" ו"טאקי"

השירות הבולאי בחברת דואר ישראל הנפיק שני בולים חדשים, שמוקדשים למשחקים האהובים "רומיקוב" ו"טאקי". הבולים עוצבו בידי המעצבת הדר בר, כאשר על הבולים מוצגים החוויה ואופן המשחק, צבעוניות הבולים לקוחה מכלי המשחק עצמם. ערכו הנקוב של כל בול 2.50 ₪. הבולים ימכרו בסניפי דואר נמכרים ובחנות השירות הבולאי.

רומיקוב משחק ישראלי כחול-לבן, שהינו אחד משלושת משחקי הקופסא המשוחקים ביותר בעולם, אחרי מונופול וסקראבל (שבץ נא). כיום זהו משחק הייצוא מספר 1 בישראל שנמכר לכ-59 מדינות ביותר מ-20 שפות, בהן: ארה"ב, מדינות אירופה וכן מדינות אקזוטיות כמו דרום קוריאה, מלזיה, נפאל ואינדונזיה, ובקרוב תצטרף גם מצרים כמדינה ה-60. למעשה, בכל 6 שניות מיוצר משחק רומיקוב חדש. המשחק פותח בשנות ה-50 ע"י אפרים הרצנו המנוח ומיוצר בישראל ע"י חברת "קודקוד". משחק הרומיקוב הוכרז כאחד מ-100 המשחקים הטובים ביותר של המאה ה-20. למשחק קיימת אפליקציית און ליין פופולרית, עם מיליוני הורדות ברחבי העולם, המאפשרת לשחק בקלות עם שחקנים שונים.

טאקי, אחד המשחקים האהובים ביותר בתולדות המדינה, מיוצר על ידי חברת "משחקי שפיר", שבבעלות חיים שפיר, שהמציא את המשחק, ב-1983. זהו אחד המשחקים הפופולאריים בעולם, הנמכר ביותר מ-40 מדינות. פירוש השם טאקי 'מפל מים' ביפנית, והמשחק שיצא בגרסאות רבות אויר על ידי המעצב ארי רון.

מנהל השירות הבולאי בחברת דואר ישראל, אלחנן שפירא, אמר בטקס השקת הבולים, "אנו גאים על הנפקת הבולים החדשים, אשר מוקדשים למשחקים הישראליים טאקי ורומיקוב, וזוכים להצלחה בינלאומית. השירות הבולאי הנפיק בעבר בולים של משחקי ילדים כמו תופסת וחמש אבנים, כאשר כאן מדובר ביזמות ישראלית שהקדימה את זמנה. הנפקת הבולים מהווה הצדעה נוספת להמצאות ישראליות פופולריות אשר מסבות למדינת ישראל גאווה ישראלית כחול לבן".

מיכה הרצנו, מנכ"ל קודקוד, ובנו של אפרים הרצנו ז"ל, אמר כי "אנו מודים לשירות הבולאי על הכבוד הרב שהעניק לנו בהנפקת הבול ומנציחים גם את זכר הוריי שהיה להם את החזון להמציא משחק זה ומשחקים נוספים, ולהיות חלק מהמפעל הציוני. מדובר באחד המשחקים הפופולאריים בעולם המקרב בין אנשים, ממנו נמכרו עד כה מעל 50 מיליון משחקים ויחגוג 70 שנה בשנת 2020."

חיים שפיר, ממציא משחק הטאקי שהגיע עם אשתו שריי, ופיתח מעל 100 משחקים שתורגמו לשפות רבות, סיפר שהוא נותן שירות אישי לכל לקוח בארץ ובעולם, ואמר במפגש "סוד ההצלחה של משחק הטאקי, הוא ביכולת שלו לחבר בין אנשים ללא קשר לגיל, שפה או תרבות, וקשור לסיסמא שמבטאת את כל חזונו היצירתי - פשוט לשמוח ביחד, "כי זה הטעם האמיתי של משחקי חברה, ואם תרצו – של החיים כולם. אני גאה על כך שהמשחק זכה לבול זהו כבוד גדול".הודעה מספר: 952
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 15/12/2019

טרנד העשור: סחר מקוון

עשור שובר שיאים בדואר ישראל בהזמנת חבילות מחו"ל:גידול של 370% בהזמנת חבילות בתוך עשור וכ-770% במשקל החבילות שהוזמנו

מ-18.4 מיליון חבילות בשנת 2010 לצפי של כ-68 מיליון חבילות ב-2019

עשור של שבירת שיאים ישראליים גם בתחום הסחר המקוון, כך עולה מנתוני חברת דואר ישראל לסיכום העשור החולף. בעשור בו הוכתרה ישראל בתור "המדינה הצומחת בסחר המקוון בין מדינות ה-OECD" ביחס לגודל האוכלוסיה (2016), וכאחת מעשר המדינות שהזמינו הכי הרבה ביום הרווקים הסיני פר נפש (2018), נראה מנתוני חברת דואר ישראל כי השיא עדיין לפנינו.

בדואר מעריכים כי שנת 2019 צפויה להסתיים עם הזמנה של כ-68 מיליון חבילות מחו"ל, במשקל כולל של כ-16 אלף טון, גידול של 370% בכמות מול 2010, אז הוזמנו כ-18.4 מיליון חבילות בלבד. הנתון הבולט הוא הקפיצה המשמעותית במשקל החבילות שגדל מאז שנת 2010, בכ-770% אז עמד המשקל על כ-2,063 טון בשנה. על פי נתוני האתר ,statista.com היקף ההזמנות של הישראליים באתרי הסחר המקוון צמח פי 10 וצפוי להסתכם ב-2019 בכ-13.1 מיליארד שקל מול 1.3 מיליארד שקל בשנת 2010.

לדברי דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, "הצרכן הישראלי שינה את הרגלי הצריכה שלו בעשור האחרון באופן משמעותי, הוא נבון יותר, מתוכנן יותר, משווה מחירים ומחפש את העסקה המשתלמת עבורו ובוטח בפלטפורמות השונות של הסחר המקוון. לראיה לצד העליה במספר החבילות לאורך כל העשור, אנו רואים גידול דרמטי במשקל הפריטים המוזמנים מחו"ל, והזמנה של יותר פריטים מנוטרים ופריטי פריים, פריטים גדולים ויקרים יותר, יש כאן שינוי מגמה של איכות מול כמות".

"תחום הסחר המקוון הוא כיום נחלת הכלל, וההבנה שניתן להזמין מגוון רחב של פריטים מכל מקום ובכל זמן ושעה שנוחים ללקוח, הגבירו משמעותית את הצריכה. בעשור האחרון חלו התפתחויות אדירות בתחום הטכנולוגיה וממשק המשתמש, שהשפיעו על הזמנת החבילות – היכולת להזמין ישירות מהסמארטפון, לרבות ביצוע תשלומים, הגידול במספר האפליקציות של אתרי הסחר המקוון והשיפור בחווית המשתמש תוך הנגשת האתרים גם לשפה העברית, הפניה ללקוח על בסיס פרסונליזציה, שיפור השירותים הלוגיסטיים ומסירת החבילות ועוד". ציין גולדשטיין.

מערך ריטייל עצום של 1,300 נקודות לדברי גולדשטיין, "הגידול העצום בתחום הסחר המקוון הציב אתגרים חדשים בפני כל חברות הדואר בעולם וחייב היערכות לוגיסטית מחודשת בכל שרשרת האספקה משלב האיסוף מהמוכר, דרך המיון, הקליטה, השינוע, ההטסה, ועד תהליך המיון והמסירה בארץ היעד והכל במינימום זמן ועלויות. בעשור האחרון חל תהליך פרסונליזציה בכל תחומי החיים, הלקוח מצפה למסירה ליותר פרסונלית, וכל תפיסת הלקוח השתנתה. על מנת לעמוד באתגרים אלו גם בישראל, השקענו מעל 150 מיליון שקל בשנים האחרונות בטכנולוגיה לצורך שיפור חווית השירות של לקוחותינו, לרבות הקמת מרכז הסחר המקוון במודיעין לפני כשנתיים וחצי, פתיחת מאות מרכזי מסירת חבילות בשיתוף עסקים קטנים ובינוניים בנוסף למאות יחידות הדואר לשיפור וייעול תהליכי המסירה, מה שמציב אותנו כמערך הריטייל הגדול בישראל עם יותר מ-1,300 יחידות למסירת דואר רשום וחבילות".נתוני דואר ישראל חבילות על פני עשור

שנה משקל חבילות בטונות סה"כ חבילות במיליונים 2010 2,063 18.4 2011 3,651 19.7 2012 4,200 22.5 2013 5,385 26.2 2014 6,912 32.4 2015 8,180 40.6 2016 9,700 51.3 2017 11,000 61.3 2018 14,000 65 E2019 16,000 68

הודעה מספר: 951
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 03/11/2019

השירות הבולאי בחברת דואר ישראל

הנפיק בול שמוקדש לחג הסגד

השירות הבולאי בחברת דואר ישראל הנפיק בול שמוקדש לחג הסגד, במסגרת סדרת בולים בנושא "חגי עדות ישראל. הבול עוצב ע"י מריו סרמונטה ומאיר אשל, כאשר על תצלום רקע של ירושלים, תצלום הקייסים ותצלום קהל החוגגים: גדעון אגז'ה. תצלום מגן דויד בשובל – באדיבות אלמז אמנות בישראל.

בול זה הוא שלישי מתוך סדרה של שלושה בולים שהוקדשו לנושא חגי עדות ישראל וערכו הנקוב 7.40 ₪ . שני הבולים הנוספים שהונפקו בעבר הוקדשו לחג המימונה ולחג הסהרנה.

מנהל השירות הבולאי בחברת דואר ישראל, אלחנן שפירא, אמר כי אנו גאים להנפיק לראשונה בול המוקדש לחג הסגד אשר נחוג על ידי יהודי אתיופיה. הבולאות הישראלית מנציחה רגעים היסטוריים, נופים ישראליים, מגוון נושאים מהתרבות הישראלית והעולמית, אישי מפתח בתולדותינו ועוד. הבול החדש מסדרת בולי חגי עדות בישראל משמש שגריר נאמן לשימור המסורת והנחלתה ברבים".

חג הסגד ייחודי למסורת יהדות אתיופיה, והוא מצוין מדי שנה ביום כ"ט בחשוון, חמישים יום לאחר יום הכיפורים. נוסף על השם "סגד" (שמשמעותו סגידה), מכונה החג גם בשמות "מֶהֶללַה" (תחינה) ו-"עמתה סאו" (הקיבוץ השנתי). זהו יום של צום וטהרה, במסגרתו מתקיים טקס חידוש הברית בין העם ואלוהיו ויום תפילה לשוב לירושלים. עם עליית יהדות אתיופיה למדינת ישראל הוחלט להמשיך ולציין מדי שנה את חג הסגד בירושלים. טיילת שרובר, המשקיפה לעבר הר הבית, נבחרה כמקום האירוע, ושם מתאספים בני העדה האתיופית. נוסף על טקס התפילה, שאותו מקיימים הקסים, ניתן דגש רב להתכנסות החגיגית של אנשי הקהילה.הודעה מספר: 950
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 01/10/2019

לראשונה: בול שמוקדש למאבק בסרטן השד

 
השירות הבולאי הנפיק לרגל חודש המודעות לסרטן השד בול בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן לרגל חודש המודעות לקידום המאבק בסרטן השד, שחל בחודש אוקטובר, הנפיק השירות הבולאי בחברת דואר ישראל, בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן, לראשונה בול שמוקדש למאבק בסרטן השד. הבול עוצב בידי המעצבת מירי ניסטור וערכו הנקוב 2.50 ₪.

תיאור הבול - בבול נראות דמויות של רופא ואשה מחזיקים יחד את הסרט הוורוד, שהוא אחד מסמלי המאבק בסרטן השד. הסרט המקופל יוצר צורת לב שמשדרת אופטימיות ושיתוף פעולה למען מטרה טובה. בשובל הבול רואים שלושה אייקונים מרכזיים המסמלים פעילות גופנית, תזונה ומחקר - שילוב של אורח חיים בריא ומחקר מתקדם. הבול הונפק לקראת חודש המודעות לקידום המאבק בסרטן השד באוקטובר, תחת הסיסמה "נאבקים בסרטן השד", ומעטפת היום הראשון של הנפקת הבול נושאת את הכתובית - "ניתן להפחית את הסיכון לסרטן השד ולהירפא מהמחלה" בשלוש שפות – עברית, אנגלית וערבית.

את הבול הראשון העניקו מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין ומנהל השירות הבולאי, אלחנן שפירא, לסגנית יו"ר האגודה למלחמה בסרטן, מירי זיו ולמנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן, משה בר-חיים, בנוכחות מעצבת הבול מירי ניסטור. מנכ"ל חברת דואר ישראל, דני גולדשטיין בירך במפגש על שיתוף הפעולה בין השירות הבולאי לבין האגודה למלחמה בסרטן בהנפקת הבול והוסיף כי "הבולאות הישראלית נוגעת במגוון תחומי החיים, אירועים שונים בחיי האומה והתרבות העולמית, נופים ישראליים, ההוויה הישראלית ועוד. לבולים יש משמעות סמלית, מעבר להיותם אמצעי תשלום במשלוח מכתבים, והם נושאים עימם מסרים בנדודיהם ברחבי העולם".

סגנית יו"ר האגודה למלחמה בסרטן, מירי זיו, אמרה במפגש כי: "מטרתו של שיתוף הפעולה המבורך עם חברת דואר ישראל, הוא לעורר את מודעות הציבור לאימוץ אורח חיים בריא, אשר הוכח מדעית כמפחית משמעותית את הסיכון לחלות ולגילוי מוקדם. לאורך השנה, מובילה האגודה למלחמה בסרטן את המאבק בסרטן בישראל באמצעות קידום המחקר, דרכי המניעה, הגילוי המוקדם, ושיפור דרכי הטיפול והשיקום של החולות והמחלימות. בשמי, ובשם האגודה למלחמה בסרטן, ברצוני להודות מקרב לב לחברת דואר ישראל ולשירות הבולאי על ההתגייסות למען מטרה נעלה זו".

בול חודש המודעות לסרטן השד

הודעה מספר: 949
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 11/11/2019

הלילה בחצות: יום הרווקים הסיני

סקר חדש של 'Shiluv I2R' עבור דואר ישראל: 78% מהנוהגים לקנות מאתרים בחו"ל יקנו בחגי הקניות

בדואר נערכים למספר שיא של 14.5 מיליון חבילות שיוזמנו בנובמבר ודצמבר, במשקל מוערך של כ-3,600 טון, גידול של כ-18% במשקל מול תקופה מקבילה אשתקד

• הסכום הממוצע לרכישה בחגי הקניות מוערך בכ–617 שקל לקניה, כפול מחודש רגיל • הפתעה: החג הפופולארי לקניות בלאק פרייידי ב29/11, ואחריו יום הרווקים הסיני • מה קונים? בגדים ונעליים - 66% מהקונים מתכוונים לקנות בגדים ו38% יקנו נעליים • 80% מתכוונים לקנות בעלי אקספרס, 56% באיביי, 41% באמזון ואחריהם אסוס ונקסט75% מהציבור היהודי בישראל עורך קניות מוצרים מאתרים בארץ ובחו"ל, כך עולה מסקר חדש שנערך עבור חברת דואר ישראל לקראת חגי הקניות. הסקר נערך באמצעות מכון המחקר 'Shiluv I2R' בנובמבר 2019, במדגם ארצי ומייצג של 506 גברים ונשים מקרב האוכלוסיה היהודית הבוגרת, באמצעות פאנל גולשי האינטרנט iPanel המקיף 130,000 איש, והגדול ביותר בישראל. מתוך הקונים באתרי הסחר השונים, 78% מתכוונים להזמין מוצרים בחגי הקניות בסכום ממוצע של 617 שקל לקניה, כפול מחודש רגיל. החג המוביל מבחינת הפופולאריות שלו הוא דווקא הבלאק פריידי שיחול ב29/11 כאשר 65% מהקונים מתכוונים לקנות בו, כאשר 50% אמרו שיום הרווקים הסיני שיחול החל מהלילה בחצות ב11/11 הוא האירוע המועדף עליהם.

עוד מצא הסקר כי באתרי הסחר המקוון מעדיפים לקנות בהאתרים מחו"ל (66% מבין הקונים). 49% מבין הקונים באתרים בחו"ל, מזמינים אחת לשבועיים ועד חודש, ו-13% מהקונים מזמינים חבילה פעם בשבוע.

דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל אמר: "חגי הקניות הבינלאומיים הפכו לחגיגת קניות גם בישראל. הצרכן הישראלי נבון ומתוחכם, הוא משווה מחירים ומחפש את העסקה המשתלמת עבורו. אנו רואים שהצרכן התבגר ומזמין ברשת דברים יותר משמעותיים ויותר כבדים. אנו צופים עליה דרמטית של 18% במשקל הפריטים שיוזמנו בחודשיי הקניות השנה מול נובמבר ודצמבר אשתקד. יש כאן שינוי מגמה של איכות מול כמות. הקטגוריות המובילות בהזמנות הן ביגוד והנעלה, כלי בית, אביזרים למטבח, אבל גם גאדג'טים ומוצרי אלקטרוניקה ומחשבים, וויטמינים וקוסמטיקה, בהם פערי המחירים גבוהים משמעותית מול ישראל. אנו נערכים להגעה של כ-14.5 מיליון חבילות בחודשים נובמבר ודצמבר, כמיליון חבילות יותר מול תקופה מקבילה אשתקד, במשקל של 3,600 טון".

עוד ציין גולדשטיין "הציבור הישראלי מחכה לתקופה זו, וגם אנו בדואר ישראל נערכים לשיאי הזמנות ברמת טיפול ובקרות על תהליכי ההובלה, השינוע והמסירה המורכבים לוגיסטית ושירותית בתקופה זו. לקראת חגי הקניות תגברנו את המוקד הטלפוני וכוח האדם במרכז הסחר המקוון לחבילות במודיעין, ופתחנו עוד כ-40 מרכזי מסירת חבילות בנוסף למאות מרכזי מסירת החבילות הקיימים. כיום דואר ישראל מציעה את הפרישה הארצית הרחבה ביותר עם למעלה מ-1,300 נקודות מסירה, הכוללות 620 מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר ועוד כ-700 יחידות דואר".

5 האתרים הפופולאריים בחגי הקניות הם: עלי אקספרס, איביי, אמזון, אסוס ונקסט מהסקר של דואר ישראל עולה כי האתרים המועדפים לרכישות בחגי הקניות הם עלי אקספרס (80%) eBay (56%), אמזון (41%), אסוס (28%) ונקסט (27%). מניתוח הרכישות עולה כי נשים יקנו יותר מגברים באסוס ובנקסט, וגברים יקנו יותר מנשים באיביי וגירבסט.

המתכוונים לקנות בחגי הקניות יוציאו סכום שיא של כ-617 שקל בממוצע לקניה - כפול מחודש רגיל! הסכום הממוצע אותו מתכוונים להוציא בחגי הקניות הוא כ-617 שקל בקניה לעומת כ-297 שקל בחודש רגיל. לשם ההשוואה, 60% מהקונים באתרים בינלאומיים אמרו שקנו בחגי הקניות אשתקד בסכום של כ-669 שקל, בדומה לסכום אותו הם מתכוונים להוציא השנה. בגדים ונעליים: הקטגוריות הפופולאריות ביותר בחגי הקניות • 66% יקנו בגדים • 38% מתכוונים לקנות נעליים • 36% מתכוונים לקנות סמארטפונים ואביזרים לטלפון • 35% מתכוונים לקנות גאדג'טים • 31% יקנו צעצועים לילדים • 30% יקנו אביזרים וקישוטים לבית

ניכר כי המתכוונים לקנות בחגי הקניות יקנו מוצרים מקטגוריות שונות. נשים יקנו יותר בגדים, אביזרים, תכשיטים, תחפושות, קוסמטיקה בישום ואיפור, בעוד שהגברים אמרו שיקנו יותר סמארטפונים ואביזרים לטלפון, גאדג'טים, מוצרי חשמל ואלקטרוניקה לבית ומחשבים ומוצרים משלימים מהתחום.

30% מהנוהגים לקנות מאתרים בינלאומיים מבצעים את הקניות מהטלפון הנייד - גברים קונים במחשב, נשים קונות בסמארטפון ובמחשב במידה ודמה 43% מהקניות בחגי הקניות יתבצעו באמצעות המחשב, כאשר 30% מתכוונים לקנות דרך המובייל ו-26% אמרו שיקנו גם באמצעות המחשב וגם במובייל.

למה מעדיפים לקנות ברשת: בחגי הקניות המניע העיקרי הוא כלכלי ורצון לחסוך בעלויות לשאלה מדוע נוהרים לבצע רכישות ברשת, התשובה טמונה במניע הכלכלי. 82% מהרוכשים באתרים בינלאומיים אמרו שהם עושים זאת כי זה זול יותר, 69% אמרו שיש יותר מבצעים ברשת, 39% דיברו על מותגים שאין בארץ ורק 36% העידו על נוחות קניה ברשת ו-31% על מגוון רחב יותר.

למה חוששים לקנות ברשת: רצון לחוש פיזית את המוצר וחשש מאיכות ירודה בבדיקה שנעשתה לגבי החסמים בקניות ברשת עולה כי 69% מאלו שאינם קונים ברשת אמרו שהם מעדיפים לראות פיזית את המוצר לפני הקניה, 40% חוששים מאיכות ירודה של המוצר, 21% חוששים מפריצה לכרטיסי האשראי, ו13% חוששים מתהליך קניה מסובך.

הודעה מספר: 948
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 06/11/2019

לקראת חגי הקניות:

 
בדואר ישראל נערכים למספר שיא של 14.5 מיליון חבילות שיוזמנו בנובמבר ודצמבר במשקל של כ-3,600 טון ומתגברים את מערך מיון ומסירת החבילות; החברה פתחה לקראת חגי הקניות 40 מרכזי מסירה חדשים כך שהינה מונה מעל 1,300 מרכזי מסירת חבילות ברחבי הארץ

הנחות לרוכשים באתר עלי אקספרס בכרטיס מאסטרקארד נטען של דואר ישראל14.5 מיליון חבילות צפויות להגיע מחו"ל לישראל בחודשי הקניות בנובמבר ובדצמבר, כך מעריכים בחברת דואר ישראל. מדובר בגידול של 7% בכמות ו-18% במשקל מול תקופת חגי הקניות ב-2018. בחודשים נובמבר-דצמבר שהם תקופת השיא בהזמנת חבילות מחו"ל צפויה החברה למיין ולמסור כ-14.5 מיליון חבילות במשקל שיא של כ-3,600 טון, מול 13.5 מיליון חבילות בנובמבר-דצמבר במשקל 3,000 טון אשתקד. לשם השוואה, בחודש רגיל מחולקות כ-5.5 מיליון חבילות בממוצע.

לרגל יום הרווקים הסיני שיחול ב11/11 יוצאת חברת דואר ישראל בשיתוף פעולה עם ענקית הסחר המקוון Ali Express ומאסטרקארד, במסגרתו הרוכשים במהלך נובמבר באתר עלי אקספרס בכרטיס מאסטרקארד נטען של הדואר יקבלו הטבה: לקוחות רשומים שביצעו קניה בעבר באתר, ייהנו מהטבה חד פעמית של 5 דולר ברכישה מעל 25 דולר. לקוחות רשומים חדשים יקבלו הטבה של 4 דולר בקניה בסך 5 דולר.

מנתוני דואר ישראל, חמשת האתרים האהובים על הישראליים בהזמנות מחו"ל הם: Aliexpress, eBay, ,Amazon next ו-Asos. בשנת 2018 חילקה חברת דואר ישראל כ-65 מיליון חבילות שהוזמנו מחו"ל, כאשר ההערכה היא שבשנת 2019 יוזמנו כ- 70 מיליון חבילות.

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל אמר: "הדואר הוא השחקן המשמעותי ביותר בשרשרת האספקה של הסחר המקוון, ו מגיע לכל תושבי ישראל באמצעות למעלה מ-1,300 יחידות למסירת חבילות ברחבי הארץ. המגמה המרכזית אותה אנו מזהים בשנים האחרונות היא העליה המשמעותית בנפח ובמשקל החבילות, המעידה על אמון הצרכן הישראלי באתרי הסחר ובקניה של מוצרים איכותיים יותר וגדולים יותר. הצרכן הישראלי קונה כלי בית, מצעים ושמיכות, אלקטרוניקה, מוצרי חשמל גדולים ועוד." חברת דואר ישראל נערכת לעליה בהזמנות באמצעות תגבור המוקד הטלפוני וכוח האדם במרכז הסחר המקוון לחבילות במודיעין, שערוך לקלוט ולמיין מעל 100 מיליון חבילות בשנה. בנוסף נפתחו ברבעון האחרון של השנה כ-40 מרכזי מסירת חבילות בנוסף למאות מרכזי מסירת החבילות הקיימים. כיום דואר ישראל מציעה את הפרישה הארצית הרחבה ביותר עם למעלה מ-1,300 נקודות מסירה, הכוללות 620 מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר, זאת בנוסף לכ-700 יחידות הדואר.

מבצע בנק הדואר, עלי אקספרס ומאסטרקארד: חברת דואר ישראל מציעה לרכישה כרטיס ויזה נטען דולרי וכרטיס מאסטרקארד רב מטבעי הנטען בשקל, אירו וליש"ט לרכישה בחגי הקניות. ניתן להטעין את הכרטיסים עד 20 אלף שקל בסניפי הדואר או באתר החברה ולרכוש באופן בטוח במאות אלפי אתרי קניות בארץ ובעולם. כאמור הרוכשים במהלך נובמבר באתר עלי אקספרס בכרטיס מאסטרקארד נטען של הדואר יקבלו הטבה לרכישה.

Post cash back - מזמינים מאתרי סחר מקוון ומקבלים החזר כספי חברת דואר ישראל מציעה בחגי הקניות החזר כספי בקניות במאות אתרים ישראליים ובינלאומיים באמצעות אתר ,www.postcashback.co.il בשיתוף חברת ,Lessforme המאפשר להירשם ולקבל החזר כספי בגובה 1-8% (עד 6% בעלי אקספרס) בקניה במאות אתרים מקומיים ובינלאומיים. הרישום לאתר הינו חינמי ופשוט, בממשק ידידותי ונח למשתמש עם אפשרויות חיפוש על פי קטגוריה, טקסט ופרמטרים נוספים.

חשבון ה Post cash back מרכז את הקניות וההחזרים שצבר הלקוח מכל החנויות, לפיכך הוא יראה סכום אחד שהוא סכימה של ההחזר הכספי המגיע לו מכל רכישותיו. כשהלקוח יגיע לסף של $15 בסטטוס "מאושר" הוא יוכל למשוך את הרווחים שהצטברו למגוון אמצעי תשלום. בכל הזמנה באחד ממאות האתרים, מקבלים החזר כספי בהתאם למדיניות כל אתר, אשר יועבר לבחירת הלקוח לחשבונות בבנקים בישראל כהחזר שקלי, לחשבון הפייפאל כהחזר דולרי, או כהחזר לכרטיס נטען של דואר ישראל. לקוח שיבחר בהחזר לכרטיס הנטען של דואר ישראל יקבל 5% נוספים מכספי המשיכה ב.Cashback- על מנת לקבל את ההחזר הכספי, יש להירשם חינם באתר "Post Cash Back" ולבצע רכישה דרך האתר באמצעות המחשב או הנייד בחנות המבוקשת. הקנייה באתר רגילה לחלוטין ומאפשרת כאמור קבלת החזר כספי, כאשר קנייה שלא תבוצע דרך אתר "Post Cash Back" לא תזכה בהחזר כספי.

הודעה מספר: 947
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 01/09/2019

בול לשנה החדשה

חברת דואר ישראל במחווה לשנה החדשה:

לוח שנה שולחני הכולל את סדרת הבולים שהונפקו לרגל השנה החדשה

חברת דואר ישראל מברכת את לקוחותיה בשנה טובה ומתוקה, והפיקה לוח שנה הכולל את סדרת הבולים המרהיבה שהונפקה לרגל השנה החדשה, מבית היוצר של השירות הבולאי. לוח השנה מעוטר בבולי מועדים שהונפקו לראש השנה תש"ף. מדי שנה מנפיק השירות הבולאי בדואר ישראל סדרת בולי מועדי לקראת חגי תשרי המשלבת מוטיבים שונים מסימני החג. סדרת הבולים הוקדשה השנה למיני הדבש השונים: "דבש פרחי בר", "דבש הדרים", ו"דבש אקליפטוס".

לוחות השנה ניתנים לרכישה בסניפי דואר ישראל במחיר 10 ₪ בלבד.

עיצוב הבולים: ברוך נאה ושרון ישראל; עיצוב לוח השנה: אסנת אשל.

הודעה מספר: 946
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 19/09/2019

ישראל והוותיקן הנפיקו במשותף גיליונית מזכרת לציון 25 שנה ליחסים הבילטרליים

גיליונית המזכרת הוצגה היום בפני האפיפיור במהלך האודיאנסה הכללית בכיכר סנט פטרוס שברחבת הוותיקן

ישראל והוותיקן הנפיקו במשותף גיליונית מזכרת לציון 25 שנה ליחסים הבילטרליים. גיליונית המזכרת הוצגה היום בפני האפיפיור במהלך האודיאנסה הכללית בכיכר סנט פטרוס שברחבת הותיקן על ידי מנהל השירות הבולאי בדואר ישראל, אלחנן שפירא ושגריר ישראל בוותיקן, אורן דוד.

על גליונית המזכרת המשותפת מופיעים כנסיית בית פטרוס ובית הכנסת בכפר נחום.

תצלום מהאוויר של כפר נחום באדיבות ויקימדיה, תצלום: אברהם גרייצר. התצלום של בית פטרוס בתוך הבול העגול: © S. Loffreda/SBF SBF for Studium Biblicum Franciscanum

במעטפת היום הראשון נראה שחזור של כנסיית בית פטרוס מהתקופה הביזנטית – על פי שרטוט של בני ארובס; צייר: טוביה קורץ.

אלחנן שפירא, מנהל השירות הבולאי בחברת דואר ישראל אמר כי גיליונית המזכרת המשותפת מהווה מזכרת ממלכתית מכובדת לציון 25 שנות יחסים דיפלומטיים בין ישראל לבין הוותיקן . מעמד הצגת גליונית המזכרת המשותפת בפני האפיפיור היה מאוד מרגש והאפיפיור הודה לנו בחום".

שגריר ישראל בוותיקן, דוד אורן, אמר כי "המוטיב אשר נבחר לגליונית המזכרת, כפר נחום, מסמל את הקשר המיוחד שבין היהדות לנצרות ואת יחסי הגומלין בין ישראל לוותיקן. בבואנו לציין 25 שנות יחסים דיפלומטיים עלינו להכיר בהישגים המשותפים תוך תחושת שביעות רצון וגאווה. יש לציין את שלושת הביקורים הרשמיים במדינת ישראל של כל האפיפיורים שכיהנו מאז כינון היחסים, וכן את הביקורים של כל ראשי המדינה הישראליים בוותיקן. הישגינו המשותפים מהווים נקודת התחלה חדשה, המעודדת המשך עבודה משותפת לקידום היחסים לדרגות גבוהות אף יותר של חברות, דו-שיח והבנה הדדית".הודעה מספר: 945
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 29/08/2019

חברת דואר ישראל מסכמת את תוצאות המחצית הראשונה של 2019:

הכנסות החברה הסתכמו בחציון הראשון ב-908 מיליון שקל

המשך גידול בהזמנת חבילות גם בחציון הראשון של השנה: כ-30.7 מיליון חבילות נמסרו על ידי דואר ישראל במחצית 2019; גידול בהכנסות מסחר מקוון בשיעור של 13.7% מול חציון מקביל • הכנסות החברה בחציון הראשון של 2019 הסתכמו בכ-908 מיליון שקל קיטון של 0.5% מול חציון מקביל. • גידול של 13.7% בהכנסות הסחר המקוון ו-8% בהכנסות בנק הדואר, לצד ירידה של 7% בדואר המסורתי. • שנת 2019 מאופיינת בהתאמת החברה לאתגרי הסביבה העסקית, תוך השקעה משמעותית באיחוד והעברת מערך התפעול והמטה למודיעין, הכנסת מערכות טכנולוגיות ואבטחת מידע לשיפור השירות, ביצוע התייעלות מהותית והתאמת המבנה הארגוני למבנה ממוקד עסקית.

חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל: "בחציון הראשון של השנה השלמנו בהצלחה יתרה את תוכנית ההבראה הארבע שנתית, במסגרתה פרשו 1,400 עובדים עד סוף 2018, שיפרנו משמעותית את כל מדדי השירות ופעלנו להמשך התייעלות תפעולית בפעילות החברה. בחציון זה ביצענו שינוי ארגוני משמעותי, כאשר החברה עברה ממבנה גיאוגרפי ארצי לחטיבות עסקיות תוך מיקוד בתחומי הסחר והשליחים, בבנק הדואר והקמעונאות, וכן יחידה תומכת בתחומי המיון והלוגיסטיקה. אנו ערוכים לקראת הפרטת החברה, אשר צפויה לצאת לדרך בשבועות הקרובים, וממשיכים להשקיע בטכנולוגיות ובמערכות מידע, שיסייעו בשיפור השירות ללקוחות. בחציון הראשון של השנה שמנו דגש על תחום החדשנות בחברה והתחלנו שיתוף פעולה עם מספר סטארט אפים בתחומי הלוגיסטיקה והשינוע, שיסייעו לדואר ישראל להתמודד עם אתגרי הסחר והלוגיסטיקה גם בשנים הקרובות".

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: "אנו ממשיכים להשקיע בתחום הסחר המקוון ונערכים לגידול בהזמנות בחגי הקניות ברבעון האחרון של השנה. במקביל אנו משקיעים בייעול תהליכי מסירת המכתבים ודברי הדואר הרשום ומקימים ברחבי הארץ מרכזי דוורים אזוריים במקום מרכזי הדוורים העירוניים. בחציון הראשון פתחנו מרכז דוורים אזורי ברמלה-לוד ובמקביל נבנים מרכזי דוורים גם בקריות, בנתניה וברחובות, שיפתחו עד סוף השנה. בימים אלה אנו מבצעים איחוד של מיון המכתבים הארצי, לרבות דרכונים ודברי דואר רשום, והעברתו לקריה הדוארית במודיעין, מהלך שייעל וישפר משמעותית את השירות ללקוחות, יקצר את זמני מסירת המכתבים, ויאפשר ריכוז הפעילות התפעולית של החברה במקום אחד. בנוסף אנו מקימים במודיעין מחסנים לוגיסטיים שיאפשרו לעשרות אלפי עסקים קטנים ובינוניים להיעזר בדואר ישראל כזרוע ליקוט, אחסון ושילוח בתוך הארץ ומחוצה לה. בחציון הנוכחי ביצענו מכירה של בניין הדואר המרכזי בתל אביב, כאשר בתחילת 2020 יעבור מטה החברה הארצי לקריה הדוארית במודיעין. בחציון המשכנו לפתוח עשרות מרכזי מסירת חבילות בשיתוף עסקים קטנים, ובנוסף פתחנו מספר סוכנויות דואר בתוך רשתות השיווק מגה בעיר, יינות ביתן וקינג סטור במודל של 'חנות בתוך חנות'. כיום לדואר יש כ-1,300 נקודות שירות, מה שהופך את החברה לרשת הקמעונאית הגדולה בישראל. בחציון הרחבנו גם את השירותים הפיננסיים של החברה, ופתחנו עשרות כספומטים בסניפי הדואר עם דגש על הפריפריה".חברת דואר ישראל מסכמת את תוצאותיה הכספיות לחציון הראשון של 2019, לאחר אישור דירקטוריון החברה:

הכנסות הדואר בחציון הראשון של השנה הסתכמו ב-908 מיליון שקל , קיטון של 0.5% מול חציון מקביל אשתקד. הכנסות הסחר מקוון ובנק הדואר, אשר המשיכו לגדול בחציון, פיצו על המשך השחיקה בהכנסות מדואר מסורתי. בחציון הראשון של השנה חלה עליה של 13.7% בהכנסות מסחר מקוון, ו-8% בהכנסות בנק הדואר, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, לצד ירידה של כ-7% בהכנסות משירותי דואר. באפריל 2019 חתמה חברת הדואר על הסכם למכירת בניין דואר ישראל ברחוב ההגנה בתל אביב, תמורת כ-155.2 מיליון שקל, ורווח ההון הנובע ממכירתו ייכלל בתוצאות הרבעון השלישי של השנה. סך ההכנסות של החברה ברבעון השני של 2019 הסתכם בכ-448 מיליון שקל, מול 452 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד.

בחציון הראשון של 2019 הוזמנו מחו"ל 30.7 מיליון חבילות, מול 28.5 מיליון בחציון מקביל אשתקד, גידול של כ-7.7%. הגידול בסחר המקוון בא לידי ביטוי גם במשקל החבילות, כאשר בחציון חל גידול של 23% במשקל ונמסרו פריטים במשקל 7,249 טון מול 5,929 טון בחציון מקביל אשתקד. כחלק מההערכות לגידול המתמשך בהזמנת חבילות, הרחיבה חברת דואר ישראל את מרכז הסחר המקוון במודיעין, שערוך לקלוט ולמיין מעל 100 מיליון חבילות בשנה, והשקיעה בחציון כ-35 מיליון שקל בטכנולוגיות ובתשתיות תומכות.

ההפסד הנקי בחציון הראשון של השנה עמד על 13 מיליון שקל מול רווח נקי של 38 מיליון שקל בחציון מקביל אשתקד. בשל תקן חשבונאי חדש (ifrs9) התעדכנו נתוני ההשוואה מול שנה קודמת. העליה ברווח הנקי בחציון מקביל אשתקד נובעת מהכנסות חד פעמיות בגין מכירת נכס בסך כ-36 מיליון שקל. ההפסד הנקי ברבעון השני עמד על 18.4 מיליון שקל מול רווח נקי של 8.3 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד.

הרווח הגולמי בחציון עמד על 45.8 מיליון שקל, לעומת 63.9 מיליון שקל בחציון מקביל אשתקד. הרווח הגולמי ברבעון עמד על כ-17.7 מיליון שקל, לעומת רווח של כ-27.7 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד.

ההפסד התפעולי בחציון עמד על כ-9.4 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של כ-42 מיליון שקל בחציון מקביל. העליה ברווח התפעולי בחציון מקביל אשתקד נובעת מרווח חד פעמי בגין מכירת נכס בסך כ-36 מיליון שקל. ההפסד התפעולי ברבעון השני עמד על כ-10.8 מיליון שקל, לעומת רווח תפעולי של כ-834 אלף שקל ברבעון מקביל.

ה- EBITDA בחציון עמד על 62 מיליון שקל, כ-6.8% מההכנסות לעומת 100 מיליון שקל (כ- 11% מההכנסות) בחציון מקביל אשתקד, שכלל הכנסות אחרות בתקופה המקבילה אשתקד.

ה- EBITDA ברבעון השני עמד על 24 מיליון שקל 5.4% מההכנסות, לעומת 30 מיליון שקל (כ-6% מההכנסות) ברבעון מקביל אשתקד.

הודעה מספר: 944
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 01/08/2019

לקראת החזרה לביה"ס: חברת דואר ישראל מדווחת על המשך גידול בסחר המקוון

 
בחודש יולי האחרון הזמין הצרכן הישראלי כ-5 מיליון פריטים – עליה של כ – 10% במספר החבילות לעומת יולי אשתקד כמו כן, חלה עליה משמעותית של כ- 25% במשקל החבילות שנמסרו

"העליה במספר החבילות שנמסרו לצד העליה במשקל גם בחודשי הקיץ מעידה על היערכות מוקדמת של ההורים לקראת החזרה לבית הספר. מגמה שאנו צופים שתמשך גם באוגוסט" מציין מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין

ההיערכות לקראת החזרה לביה"ס ניכרת השנה כבר בחודש יולי, על פי נתוני חברת דואר ישראל, המשקפים עליה במספר החבילות ומשקלן, של המקדימים להזמין ציוד, ביגוד ואביזרים, באתרי הסחר הבינלאומיים. עפ"י נתוני החברה בחודש יולי בלבד, הגיעו לארץ 5 מיליון חבילות, המשקפים עליה של כ 10% במספר החבילות ביחס לחודש יולי אשתקד. כמו כן נצפתה עלייה של כ 25% במשקל החבילות מול שנה קודמת, העומד על כ- 1,200 טון.

על פי תחזיות דואר ישראל אנו צפויים להמשיך ולראות גם בחודש אוגוסט, גידול נוסף של כ-10אחוזים במספר החבילות הנכנסות ושל 25% במשקל מול שנה קודמת. לשם ההשוואה באוגוסט 2018 , הצרכן הישראלי הזמין 4.7 מיליון חבילות מחו"ל.

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, אמר "הגידול המואץ בשוק הסחר המקוון בשנים האחרונות מתבטא גם בחודשי הקיץ בתקופה בה רבים מהישראלים נמצאים בעצמם בחופשה בארץ או בחו"ל, ולמרות זאת כבר במהלך חודש יולי אנו רואים עליה במספר החבילות שהוזמנו ע"י הצרכנים. הגידול בהזמנת חבילות דווקא בחודשי הקיץ מיוחס להיערכות ההורים לחזרת הילדים לביה"ס. הצרכן הישראלי מנצל את מבצעי החזרה לביה"ס באתרי הסחר המקוון, משווה מחירים ומוזיל את סל הקניות. מנתוני שנים קודמות הקטגוריה המובילה בהזמנות לקראת החזרה לביה"ס ברשת היתה תיקי בית ספר, ולאחריה כלי כתיבה, קלמרים, ומדבקות לספרים ולמחברות, גאדג'טים אלקטרוניים ועוד. מגמה נוספת שעולה מהנתונים היא המשך הגידול במשקל החבילות, שמעידה על כך שהצרכן הישראלי התבגר, בטוח יותר באתרי הסחר השונים ומזמין פריטים גדולים יותר."

כדי להתמודד עם העומס הצפוי בנקודות המסירה, בדואר ישראל ממליצים לצרכנים להזמין מראש תור לסניף, בטלפון או באפליקציה. כמו כן, לדיוק המסירה, מומלץ בעת הזמנת המשלוח, לציין מיקוד בן 7 ספרות (ניתן למצוא באתר הדואר או באפליקציה בנייד), וכן מספר נייד, לצורך משלוח הודעה בעת הגעת הפריט ליחידה.

הודעה מספר: 943
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 01/07/2019

בפתח החופש הגדול: חברת דואר ישראל משיקה לראשונה בישראל כרטיסים נטענים בשקלים ובמט"ח לבני נוער

 
דואר ישראל פונה לראשונה לצעירים ומציעה כרטיסים נטענים מגיל 16, הנטענים עד 2,500 שקלים בחודש ואינם מקושרים לחשבון בנק או לכרטיס אשראי  סקר מכון מחקר "שילוב I2R" עבור הדואר: 92% מבני הנוער בישראל קונים ברשת.  מרבית בני הנוער בגילאי 16-18 שנוהגים לקנות ברשת מוציאים בממוצע 145 ₪ לקניה.  בני הנוער קונים באתרים בחו"ל פי 2 יותר מאתרים ישראליים.  המוצרים הפופולאריים בקרב בני הנוער: בגדים, סמארטפונים ואביזרים לטלפון, גדג'טים ונעליים.  עלי אקספרס, ,eBay הם האתרים הפופולאריים לקניה בחו"ל ועדיקה וטרמינל X הם האתרים הפופולאריים לקניה בארץ בקרב בני הנוער.

חברת דואר ישראל משיקה, באמצעות בנק הדואר, לראשונה בישראל כרטיסים נטענים לצעירים מגיל 16-18, הנטענים בשקלים ובמט"ח. בני הנוער יוכלו לרכוש מעתה כרטיסים נטענים על שמם, בהצגת תעודת זהות, בכל אחד ממאות סניפי דואר ישראל. הכרטיסים מבית מאסטרקארד או ויזה העולמית נראים כמו כרטיסי אשראי, וניתן להטעינם מראש (פריפייד) עד 2,500 שקל בחודש. עלות הכרטיסים 45 שקל לכרטיס באופן חד פעמי ותוקפם ל-5 שנים. בנוסף, החל מגיל 16 ניתן לפתוח חשבון צעיר בבנק הדואר ולהחזיק בכרטיס חיוב.

בנק הדואר מציע שני סוגי כרטיסים לבני נוער: האחד מבית ויזה העולמית הטעון בדולרים, ומתאים לנסיעות לחו"ל ולרכישות און ליין ברשת בדולרים, והשני – כרטיס מבית מאסטרקארד העולמית הטעון בשלושה מטבעות: שקל, אירו וליש"ט לקניות באתר ולשימוש במדינות אירופה. שני סוגי הכרטיסים מאפשרים לבני הנוער שימושים במאות אלפי בתי עסק בארץ ובעולם וכן קניות ברשת באתרים ישראליים ובינלאומיים. ניתן למשוך מזומנים עם הכרטיסים במכשירים אוטומטיים בארץ ובחו"ל, להטעינם בסניפי הדואר במזומן או בכרטיס אשראי, וכן בהעברה בנקאית מחשבון אחר, ללא צורך להגיע לסניפי הדואר. הכרטיסים מוטענים מראש ואינם מקושרים לחשבון בנק, לכן אינם חושפים להונאות את פרטי חשבון הבנק של הרוכשים באתרים. במקרה של גניבת הכרטיס, הכסף מבוטח ויוחזר ללקוח. עלות עמלת טעינה לשקלים למטבע שקלי הינה 2%, ולמט"ח 1%, התשלום בכל בתי העסק הינו ללא עמלה.

דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל: "מדינת ישראל היא שיאנית עולמית בתחום הסחר המקוון, ובני הנוער מהווים פלח משמעותי וחשוב מכלל הקונים ברשת. אנו רואים שגיל ההזמנות ברשת הולך ויורד, וההבנה הצרכנית של בני הנוער הולכת וגדלה. גם הם צרכנים נבונים שיודעים מה הם רוצים ומשווים מחירים. הכרטיסים הנטענים לבני הנוער הם מהלך נוסף ביצירת סל פתרונות של הדואר לקהלי יעד שונים בהתאם לצרכיהם. הכרטיסים יאפשרו לבני הנוער עצמאות מרבית ולהורים שליטה בהוצאות ושקט נפשי. כך בני הנוער וצעירים ילמדו להתנהל פיננסית בצורה נבונה ואחראית ללא חריגה בהוצאות".

אבי בלו, מנהל בנק הדואר "כרטיסים נטענים לבני נוער הם פתרון פורץ דרך, מאחר והם מציעים כרטיס המשלב מספר מטבעות לקניות בארץ ובחו"ל. כיום בני נוער רבים נוסעים לחו"ל לבדם למחנות קיץ, לחופשות, לאירועי מוזיקה וספורט בחו"ל, ויוצאים מטעם בתי הספר למסעות בפולין. בנוסף, הכרטיסים הנטענים מאפשרים לבני הנוער לבצע קניות בארץ וברשת ללא עמלות, ולמשוך כסף מזומן בארץ ובחו"ל במטבע הרצוי להם. הכרטיסים הנטענים של בנק הדואר אינם מקושרים לחשבון בנק ולכן מוגנים מפני פריצות לחשבון העו"ש ומבוטחים מפני אובדן או גניבה. ניתן לשמור את יתרת הסכום בכרטיס לשימוש או לנסיעה הבאה עד 5 שנים מיום הנפקתו."

בלו ציין עוד, כי חברת דואר ישראל היא המובילה בארץ בתחום כרטיסים נטענים, כאשר כבר כיום החברה מציעה כרטיסים נטענים למבוגרים, הכוללים שקלים ומט"ח, אותם ניתן לטעון עד 20 אלף שקל והם מאפשרים קנית מוצרים ושירותים במאות אלפי בתי עסק בארץ ובעולם ללא עמלות, לרבות שימוש בתחנות דלק ומשיכת מזומנים ומט"ח בכספומטים.

סקר מכון "שילוב I2R" ודואר ישראל לקראת הקיץ: 92% מבני הנוער בגילאי 16-18 נוהגים לקנות ברשת מסקר שערכה חברת דואר ישראל ביוני 2019 באמצעות מכון "שילוב I2R" לקראת השקת הכרטיסים, בקרב 397 נערים ונערות מהמגזר היהודי בגילאי 16-18, המהווים מדגם ארצי ומייצג, באמצעות פאנל גולשי האינטרנט iPanel המקיף 130,000 איש, והגדול בישראל, עולה כי 92% מבני הנוער בגילאי 16-18 נוהגים לקנות ברשת בתדירות כלשהי, כאשר קרוב לשליש מהמדגם ציינו כי הם קונים לפחות פעם בשבוע עד פעם בשבועיים שלושה, וכ 45% נוספים קונים פעם בחודש עד פעם בחודשיים שלושה. סכום הקנייה הממוצעת של בני הנוער שנוהגים לקנות באינטרנט עומד על כ–145 ש"ח, והם רוכשים לעצמם בעיקר דברי אופנה, סמארטפונים, אביזרים לטלפון גאדג'טים ונעליים.

בני נוער קונים פי 2 באתרים בחו"ל מאשר בארץ: האתרים הפופולאריים הם עלי אקספרס, eBay בחו"ל ועדיקה וטרמינל X בארץ בני הנוער בגילאי 16-18 שקונים ברשת, קונים פי 2 יותר באתרים בחו"ל מאשר באתרים בארץ. 96% לעומת 47% מהם שקונים גם בארץ. האתרים המובילים בחו"ל בקרב בני נוער הם עלי אקספרס (71%) ו-eBay (68% ) ובפער ניכר אחריהם - אמזון (41%) ואסוס (34%). האתרים המובילים בארץ בקרב בני נוער הם: עדיקה (18%) וטרמינל X (15%). אחריהם יד2 (14%), עזריאלי.קום וקסטרו (10% כל אחד).

מה קונים? בעיקר בגדים, סמארטפונים, גאדג'טים ונעליים מהסקר עולה כי בני הנוער אוהבים להזמין בגדים (63%), סמארטפונים ואביזרים לטלפון (51%), גאדג'טים וצעצועים (47%), ולאחר מכן נעליים (40%). בנות קונות יותר בגדים, קוסמטיקה ואיפור, תכשיטים, אביזרים וקישוטים לחדר. בנים קונים יותר סמארטפונים ואביזרים לטלפון, גאדג'טים ושעונים. עוד עולה מהסקר כי 21% מבני הנוער קונים מוצרים לבית ספר נתון גבוה יותר בקרב הבנות (27% לעומת 15% מהבנים).

הודעה מספר: 942
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 01/07/2019

חברת דואר ישראל תאתר מיזמים טכנולוגיים

וסטארט אפים בתחומי הסחר והלוגיסטיקה בשיתוף דואר שוויץ

חברת דואר ישראל יוצאת בשיתוף פעולה ראשון עם הדואר השוויצרי (SWISS POST), שמטרתו איתור פתרונות טכנולוגיים לאתגרים המשותפים עמן מתמודדות כיום חברות הדואר ברחבי העולם בתחום הסחר המקוון והלוגיסטיקה. בימים אלו יוצאת החברה בקול קורא חדש לסטארט אפים ומיזמים ישראלים להציע פתרונות לוגיסטיים מתקדמים שיענו לצרכי שתי חברות הדואר. את המהלך מובילה מאיה קלדרון, סמנכ"ל החדשנות והפיתוח העסקי בדואר ישראל, כחלק מאסטרטגית יחידת החדשנות של הדואר לקידום פתרונות טכנולוגיים, פיתוח עסקי מקומי ויצירת קשרים בינלאומיים.

במסגרת הקול הקורא יוזמנו יזמים, מפתחים וסטארט אפים ישראליים להציע פתרונות טכנולוגיים התומכים באינטגרציה של שירות ומסחר מקוון ולא מקוון, לדוגמה, החזרת ושילוח חבילות, ניהול תורים ועומסים, חנויות בלתי מאוישות, כיצד יראה הסניף החדש וכו', לוגיסטיקה - שרשרת אספקה - למשל, פתרונות FULFILLMENT מלאים לחברות קטנות ובינוניות, רובוטיקה, מכס, מיון וסיווג חכם, בינה מלאכותית (AI), LAST MILE, אופטימיזציה וניצול נפחים בסחר הבינלאומי, שירות לקוחות ו-DIGITAL TRUST, וכן דיגיטציה ואוטומציה מלאה של חוויית לקוח לאורך כל השירות.

לאחר הליך סינון ובחירה ראשוני שיתבצע על ידי דואר ישראל לבחינת התאמת המועמדים לדרישות שתי החברות, יוזמנו הסטארט אפים המתאימים להציג לפני הנהלות חברות הדואר בתחילת ספטמבר בישראל. המיזמים שיבחרו יוזמנו לבצע פיילוט עם דואר ישראל ויוכלו לשבת במרכז החדשנות של דואר ישראל שנבנה בימים אלו בתל-אביב. המיזם שיבחר על ידי דואר שוויץ, יוזמן לסדנא בשוויץ בה תבחן התאמתו לביצוע פיילוט ממומן עם הדואר השוויצרי.

דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל: "הגידול הדרמטי בסחר המקוון בעשור האחרון מצריך הערכות מחודשת של כל חברות הדואר בעולם והתמודדות עם אתגרים דומים, ועם הצורך ביצירת פתרונות לוגיסטיים חדשים ושירותים מתקדמים עד הבית, שיקצרו את זמני המסירה באופן משמעותי וייצרו חווית לקוח מתקדמת. רק בשנת 2018 חילקנו בישראל 65 מיליון חבילות והמספרים הולכים וגדלים. תפקידנו למצוא פתרונות שיאפשרו ללקוחות ליהנות משירות מהיר, זול ויעיל. שיתוף פעולה זה מהווה עבור הסטארט אפים הישראלים הזדמנות אדירה לקחת חלק בעולם הלוגיסטי הגלובלי של חברות דואר בארץ ובעולם, ולשתף פעולה הן עם חברת דואר ישראל והן עם הדואר השוויצרי."  מאיה קלדרון, סמנכ"ל חדשנות ופיתוח עסקי בדואר ישראל: "חברות הדואר בעולם עוסקות ביצירת התשתיות של המחר ומתן מענה לצרכים המשתנים במרחב בין הפיזי לדיגיטלי. כולנו צורכים שירותים מקוונים, ועדיין רבים משירותים אלה דורשים תשתית ופריסה פיזית נרחבת, כאשר שירותי הדואר ממוקמים באופן ייחודי בצומת של שני תחומים אלה, תוך מגע ישיר עם משקי הבית והעסקים, עם משרדי הממשלה בשילוב יכולות פיננסיות ובנקאיות, וכמובן יכולות משלוח רחבות בארץ ובעולם. שיתוף הפעולה עם הדואר השוויצרי הוא חלק מתהליך פיתוח ויצירת שיתופי פעולה של דואר ישראל עם חברות בארץ ובעולם, שייצר סביבה עסקית (אקו סיסטם) סינרגטית עבור קהילות אשר עוסקות בתחומי הסחר – קמעונאי ומקוון, בשילוב ממשקים רבים נוספים כמו תחבורה חכמה, בנקאות, וכו'." ניתן להגיש את ההצעות עד 21 באוגוסט 2019לפרטים נוספים ולהורדת מסמכי הקול קורא לחצו כאן

הודעה מספר: 941
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 01/06/2019

חברת דואר ישראל נערכת לעונת הנסיעות ומכפילה את מספר הכספומטים לרכישת מט"ח

 
לאחר שחנכה לפני שירות חדש המאפשר לנוסעים לחו"ל לרכוש דולר ואירו בכספומט של דואר ישראל וליהנות משער מטבע חוץ מוזל – מכפילה החברה את מספר הכספומטים שיעמוד על 30 כספומטים בכל הארץלקראת עונת הנסיעות, שבה צפוי להישבר שיא חדש של ישראלים שיוצאים מארץ העומד על 5.5 מיליון, מרחיבה חברת דואר ישראל את שירותי רכישת המט"ח מכספומטים של החברה הפרושים ברחבי הארץ. לאחרונה השיק לראשונה בנק הדואר, אפשרות לרכישת מט"ח בכספומטים ברחבי הארץ, בהוזלה של שער המטבע הזר ב – 4.5 אגורות, ביחס לשער המטבע במכירה בסניפי הדואר.

בנוסף, רכישת מטבע חוץ בעשרות מכשירי הכספומטים של בנק הדואר ברחבי הארץ הינה ללא עמלות, עם שערי המרה אטרקטיביים, כאשר כל השטרות הנמכרים עוברים בדיקה כפולה, כדי לוודא את תקינותם לפני מכירתם ללקוח.

רכישת המט"ח מהכספומטים שהתאפשרה בשלב הראשון ב 14 כספומטים שונים ברחבי הארץ ממסעדה בצפון ועד באר שבע תורחב ובימים הקרובים יתווספו 15 כספומטים מהם ניתן יהיה לרכוש מט"ח וביניהם: אשקלון, גדרה, אשדוד, רהט, באר שבע, ירושלים, טבריה, עראבה, תל אביב, לוד, נשר, קרית ביאליק וקרית חיים. סכום המשיכה המקסימלי הינו 500 דולר/ אירו ללא עמלת משיכה מהכספומט.

לדברי אבי בלו, מנהל בנק הדואר, "בנק הדואר הוא הגוף האמין והגדול ביותר לרכישת מט"ח במאות סניפי הדואר ברחבי הארץ. שירות הכספומטים הכולל מט"ח מתווסף למגוון שירותי המרת מטבע חוץ במזומן הניתנים בסניפי הדואר, ויאפשר ללקוחות נוספים ליהנות משירותי בנק הדואר, בתעריף מוזל, ללא צורך בהמתנה וללא עמלות. ניתן לרכוש בכספומט עד 500 דולר או אירו בכל משיכה, וזאת בהתאם למסגרת המשיכה שיש ללקוחות בחשבון הבנק שלהם".

"בנוסף" אמר בלו "אנו מציעים ליוצאים לחו"ל כרטיסים נטענים לרכישה במאות יחידות הדואר או לרכישה באתר דואר ישראל. ניתן לרכוש כרטיס דולרי מבית ויזה וכן כרטיס נטען מבית מסטרקארד בשלושה מטבעות: שקל, אירו וליש"ט. הכרטיסים ניתנים להטענה בסניפי הדואר במזומן, באמצעות כרטיס אשראי או באמצעות העברה בנקאית, עד לסכום של 20 אלף שקל, והם בטוחים לשימוש בחו"ל במאות אלפי בתי עסק, ללא צורך בקישור לחשבון בנק, וללא חשש מהונאות או גניבות". בנוסף ניתן להזמין מראש במאות סניפי דואר ישראל עשרות סוגי מט"ח שונים שאינם דולר, אירו או ליש"ט, לשלם עליהם מראש (ממגוון של 27 מטבעות שונים) ולאסוף את המט"ח רגע לפני הטיסה בדלפקי בנק הפועלים באולמות הדיוטי פרי בנתב"ג בטרמינל 3 ו-1, 24/7, יעיל קל ונוח.

הודעה מספר: 940
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 01/04/2019

בשורה לתושבי ראשון לציון הנוסעים לחו"ל לראשונה: כספומט למשיכת מט"ח בדואר ישראל

מעתה ניתן לרכוש דולר ואירו בכספומט של דואר ישראל

לקראת חג הפסח ובפתח עונת הנסיעות, בנק הדואר מציע לראשונה אפשרות לרכישת מט"ח גם בכספומטים ברחבי הארץ, זאת בנוסף לשירותי קניית ומכירת מטבע חוץ במזומן הכי משתלמים בסניפי דואר ישראל. רכישת המט"ח הינה ללא עמלות, עם שערי המרה אטרקטיביים, שירות אמין ומקצועי, כאשר כל השטרות הנמכרים עוברים בדיקה כפולה, כדי לוודא את תקינותם לפני מכירתם ללקוח. תושבי ראשון לציון יכולים מעתה לרכוש מט"ח בדולר ואירו בכספומט של בנק הדואר בסניף דואר רמת אליהו ברחוב צייטלין 24 ובבית הדואר המרכזי ברחוב הרצל 30, וליהנות מ 4.5 אגורות הנחה למטבע מתעריף המט"ח בסניף הדואר.

לדברי אבי בלו, מנהל בנק הדואר, "הוספת רכישת המט"ח לכספומטים בסניפי הדואר תאפשר ללקוחות נוספים ליהנות משירותי בנק הדואר, בתעריף מוזל, ללא צורך בהמתנה וללא עמלות. ניתן לרכוש בכספומט עד 500 דולר או אירו בכל משיכה, וזאת בהתאם למסגרת המשיכה שיש ללקוחות בחשבון הבנק שלהם".

"בנוסף" אמר בלו "אנו מציעים כרטיסים נטענים ליוצאים לחו"ל לרכישה במאות יחידות הדואר או באתר דואר ישראל. ניתן לרכוש כרטיס דולרי מבית ויזה וכן כרטיס נטען בשלושה מטבעות: שקל, אירו וליש"ט - מבית מסטרקארד. הכרטיסים הנטענים, ניתנים להטענה בסניפי הדואר במזומן, באמצעות כרטיס אשראי או באמצעות העברה בנקאית, עד לסכום של 20 אלף שקל, והם בטוחים לשימוש בחו"ל במאות אלפי בתי עסק, ללא צורך בקישור לחשבון בנק, וללא חשש מהונאות או גניבות". לדברי בלו "לכרטיסים הנטענים יתרונות רבים: אין צורך בפתיחת חשבון בנק, ניתן להטעינם בקלות ובפשטות. במקרה של אובדן או גניבה, ניתן לחסום את הכרטיס והכסף מאובטח ויוחזר לבעל הכרטיס. הכרטיסים בתוקף ל- 5 שנים בעלות חד פעמית של 45 שקל, ניתן להשתמש בהם גם לנסיעות נוספות וכן לקניות ללא עמלות בחנויות מקומיות בארץ, באתרים ישראלים או באתרי סחר בינלאומיים".

בנוסף ניתן להזמין בדואר ישראל עשרות סוגי מט"ח שונים שאינם דולר, אירו או ליש"ט, לשלם מראש (ממגוון של 27 מטבעות שונים) במאות יחידות הדואר או באתר החברה ולאסוף אותו רגע לפני הטיסה בדלפקי בנק הפועלים באולמות הדיוטי פרי בנתב"ג בטרמינל 3 ו-1, 24/7, יעיל קל ונוח.

הודעה מספר: 939
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 01/04/2019

חברת דואר ישראל מציעה לקראת חג הפסח: "קופסת האפיקומן המדליקה"

שני מארזי שי המכילים את מיטב הגימיקים והמותגים בשיתוף חברת PMI

לקראת חג הפסח, הפיק השירות הבולאי בדואר ישראל, שני מארזי שי, הכוללים את מיטב הגימיקים והמותגים האהובים על הילדים, בשיתוף חברת PMI, יצרנית ומשווקת הלהיטים לילדים: סופרגול, שכונה, פורטנייט, אנגרי בירדס, גומילום, אימוג'י, כוח פי ג'י, מפרץ ההרפתקאות ועוד. ניתן לרכוש את המארזים במאות סניפי דואר ישראל ברחבי הארץ במחיר אטרקטיבי של 39.90 ₪ בלבד למארז.

דוגמאות לתכולת מארז א': • הגדה של פסח לילדים עם הפעלות מדליקות • גיליון "הבול שלי" מיוחד לפסח הכולל 3 בולים. • מעטפות מהודרות וממותגות עם מדבקות של כוכבי ערוץ ניקולודיאון, כוכבי כוח "פי ג'י", כוכבי "השכונה" ו"אימוג'י". • 2 כדורי "סמאשרס" – כדור מפלסטיק לניפוץ ובתוכו בובה מתחום הספורט המעוצבת בהומור. • 1 "קקרים" - אסלת שירותים + 2 בובות מגעילות מתוקות לאיסוף. • 1 קארד תלת מימד אימוג'י.

בנוסף בכל ערכה יהיו 2 הפתעות נוספות, מתוך 4 הפתעות המופיעות ברשימה המצורפת: חוברת צביעה ממותגת/בובה חותמת אימוג'י/ אימוג'י בובת זהב או סטיקיז – בובה נצמדת של אימוג'י. דוגמאות לתכולת מארז ב' • הגדה של פסח לילדים עם הפעלות מדליקות • גיליון "הבול שלי" מיוחד לפסח שמתוכו בערכה יש 3 בולים. • מעטפות מהודרות וממותגות עם המון מדבקות על כוכבי ערוץ ניקולודיאון, כוכבי כוח "פי ג'י" ו"אימוג'י". • 7 מעטפות "איזי קליק" הערכה להכנת שרשראות וצמידים. • 1 כדור "סמאשרס" – כדור מפלסטיק לניפוץ ובתוכו בובה מתחום הספורט המעוצבת בהומור • 1 קארד תלת מימד אימוג'י.

בנוסף בכל ערכה יהיו 2 הפתעות נוספות, מתוך 4 הפתעות המופיעות ברשימה המצורפת: כדור הפתעה "מניונים"/ "קקרים" - אסלת שירותים + 2 בובות מגעילות מתוקות לאיסוף/ בובת "גלימיס" המאירה בחושך או בובת "צום צום" לאיסוף.

הודעה מספר: 938
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 19/03/2019

חברת דואר ישראל קיבלה לראשונה תו תקן בינלאומי 45001 ISO לבטיחות ובריאות בתעסוקה;

החברה צמצמה ב-70% את כמות תאונות העבודה תוך שלוש שנים

מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין: "קבלת תו התקן מעידה על השיפור העצום שביצעה חברת דואר ישראל בשנים האחרונות במגוון רחב של תהליכים, שמשפרים את רמת הבטיחות של העובדים והלקוחות, ומאפשרים סביבת עבודה איכותית"

חברת דואר ישראל קיבלה בימים אלו לראשונה תו תקן בינלאומי: ,ISO 45001 תקן בטיחות ובריאות בתעסוקה, שמטרתו לאפשר לארגונים לשפר באופן פרואקטיבי את ניהול הבטיחות בעבודה והבריאות התעסוקתית על ידי מניעה וצמצום של תאונות, מחלות ופגיעה בבריאות בעבודה. התו, הכולל מערכת נהלים והנחיות להבטחת ניהול בטיחות ובריאות בחברה, הוענק על ידי חברת IQC, המכון לבקרה ואיכות, לאחר השלמת הליך ממושך ומורכב של הסמכה, בהובלת דודי בכר, מנהל אגף ביטחון ומבצעים לשעת חירום בדואר.

מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין: "קבלת תו התקן מעידה על השיפור העצום שביצעה חברת דואר ישראל בשנים האחרונות במגוון רחב של תהליכים, שמשפרים בין היתר את רמת הבטיחות של העובדים והלקוחות. אני גאה לציין, כי בתוך שלוש שנים ירדה כמות תאונות העבודה בדואר ישראל ב-70%, כתוצאה ממגוון רחב של מהלכים שביצענו להקפדה בנושא הבטיחות בשיטת S5, המתמקדת בסדר וניקיון של סביבת העבודה, לרבות מיגון ולבוש מתאימים, הדרכות, בקרות ואכיפה".

"אני מייחס חשיבות רבה", אמר גולדשטיין, "וכולי גאווה, על קבלת תו התקן, המציב אותנו במקום מתקדם לצד חברות מובילות במשק הישראלי והעולמי, שפעלו לקבלת תו תקן זה. בעולם הלוגיסטיקה, ההקפדה על הבטיחות היא תנאי מרכזי להמשכיות, והעובדה שניהול הבטיחות הוא חלק מהאסטרטגיה של החברה, מאפשרת לנו לשים עליו פוקוס יומיומי בניהול התהליכים ובשמירה על סביבת עבודה בטוחה".

דודי בכר, מנהל אגף ביטחון ומבצעים לשעת חירום בדואר ישראל אמר "בארגונים מודרניים רואים בבטיחות בעבודה ערך עליון, אשר מעבר לשמירה על העובדים, הוא תורם תרומה ישירה למוטיבציה, לפריון בעבודה לצמצום פציעות תעסוקתיות ומחלות, ובסופו של דבר מאפשר התייעלות והגדלת הרווחים".

תקןISO 45001 מסייע לארגונים רבים ברחבי העולם ללא קשר לגודלם ובמהותם, לשפר את בטיחות ובריאות העובדים, ליצור סביבת עבודה בטוחה, לצמצם סיכונים תעסוקתיים, באמצעות מסגרת ניהול יעילה וברת יישום. יישום דרישות התקן מביא לצמצום משמעותי בהוצאות, בשעות עבודה וכח אדם הנדרש לטפל בתאונות ומחלות מקצוע וכך מייעל ומשפר תהליכי עבודה בארגון.   תו תקן 45001ISO

הודעה מספר: 936
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 28/12/2018

לראשונה חברת דואר ישראל פונה לסטארט אפים:

יוצאת בקול קורא ומקימה מרכז חדשנות למיזמים טכנולוגיים

החברה תשתף פעולה עם סטארט אפים שיפעלו לשיפור השירות ופיתוח מוצרים מתקדמים בתחומי הליבה: סחר מקוון, בנק הדואר וקמעונאות

חברת דואר ישראל יוצאת בקול קורא, הפונה לסטארט אפים ישראליים להגיש הצעות לפיילוטים בדואר ישראל, במטרה לייצר תשתית לפתרונות מתקדמים עתידיים בתחומי הליבה של החברה: סחר מקוון, בנק הדואר וקמעונאות. את המהלך מובילה מאיה קלדרון, סמנכ"ל חדשנות ופיתוח עסקי בדואר ישראל אשר נכנסה לאחרונה לתפקיד. בנוסף, החברה תקים מרכז חדשנות ליזמות טכנולוגית ישראלית, אשר יפתח בת"א בחודשים הקרובים. הקמת מרכז החדשנות והקול הקורא לסטארט אפים אושרו על ידי דירקטוריון החברה בראשות רו"ח חזי צאיג, אשר שימש בעבר כמנהל מרכז ההשקעות של התמ"ת.

הקול הקורא הוא סנונית ראשונה בשורה של שיתופי פעולה עסקיים, שיוזם דואר ישראל עם גורמים בתעשיה, מתוך תפיסה שהדואר יכול לשמש פלטפורמה לפיתוחים טכנולוגיים ועסקיים רבים שמגיעים מתוך האקו סיסטם העסקי בישראל. שיתוף הפעולה עם חברות הסטארט אפ יתמקד ויתמוך בפיתוח שירותים ומוצרים של מיזמים טכנולוגים ישראליים בתחומים רלוונטיים לפעילות העתידית של החברה כמו : סחר מקוון, שירותים פיננסיים מתקדמים, לוגיסטיקה ותחבורה חכמה, בינה מלאכותית, IoT, שירות וחווית לקוח, ניהול תורים וביקושים, סייבר ואבטחת מידע, בלוקצ'יין ועוד. במסגרת התוכנית תציע חברת דואר ישראל לסטארט אפים, גישה לתשתיות הדואר מביג דאטה ועד סניפים בפריסה ארצית, גישה למומחים מתחומים שונים (שיווק, הנדסה, משפט, כלכלה, וכו'), וכן הנגשה לרשת קשרי הגומלין עם תאגידים וארגונים מקבילים בארץ ובחו"ל ועם גופים אקדמיים שונים. הסטארט אפים אשר יבחרו יחלו בפיילוט עם דואר ישראל, שבסופו יוחלט האם להטמיע את הפתרונות ולהתקדם להסכם מסחרי ו/או השקעה בסטארט אפ.

תחום הפיתוח העסקי והחדשנות בדואר ישראל הוא תחום חדש בחברה, שאחראי על איתור מנועי צמיחה עתידיים לחברה, פיתוח מוצרים ושירותים חדשים, וכן ליווי והקמה של מרכז החדשנות. מרכז החדשנות המיועד יפעל כיחידה חדשה בתוך החברה, ופעילותו תמומן מתקציב ההשקעות של החברה עם היקף השקעה שנתי הצפוי לעמוד על כמה מיליוני שקלים. מאיה קלדרון אשר תעמוד בראש מרכז החדשנות ופעילות הפיתוח העסקי של הדואר, בעלת ניסיון רב בתחום הייעוץ בארץ ובעולם. בתפקידה האחרון עסקה בפיתוח תוכניות חדשנות לסוכנויות ממשלתיות באסיה ובמקביל שימשה כראש החוג לתואר שני בעיצוב יזמות וחדשנות במכללה למנהל. קודם לכן שימשה כסמנכ"ל פיתוח עסקי באלקטרה FM, חברת בת של אלקטרה, כמנהלת פיתוח עסקי ב-Wix, וכיועצת בכירה לאסטרטגיה ושיווק בניו יורק לחברות הפרושות בשווקים בינלאומיים.

חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל, אמר "הקול הקורא לסטארט אפים עולה בקנה אחד עם אסטרטגית החברה לייצר ולפתח בתהליך מואץ, טכנולוגיות חדשניות בתחומי הליבה שלנו: סחר מקוון, בנק הדואר וקמעונאות, שיביאו להמשך שיפור השירות לציבור, תוך שיתוף פעולה עם התעשיה וגופים מקומיים להם סינרגיה עם הדואר. אנו נעניק פלטפורמה רחבה וזירה מאובטחת לסטארט אפים ישראליים לרבות יעוץ וגישה למערכי המידע הרחבים של הדואר. חשוב שהסטארט אפים שייפנו אלינו ילמדו את הדואר וצרכיו, ויהיו מסוגלים להסביר את הפתרון שלהם לבעיה, ולא רק את היתרון שלהם מול חברות אחרות. במקביל אנו ממשיכים לעבוד מול חברות טכנולוגיה בשלות בעלות פתרונות קיימים על תהליכים נוכחיים בתחומי פעילות החברה ועוד".

לדברי מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין, "דואר ישראל הוא גוף הלוגיסטיקה והריטייל הגדול בארץ בעל הפרישה הרחבה ביותר בישראל, עם יותר מ-1,200 נקודות מגע עם הציבור וכ-50 מיליון ביקורים בשנה. לחברה יש נכסים פיזיים ורוחניים רבים, ובזכות נכסים אלו נוכל לחבר את הסטארט אפים לחברות דואר בעולם, שמתמודדות עם סוגיות דומות לשלנו. אנו נסייע למיזמים לצמוח ולהפוך את המוצרים שלהם למוצרים בעלי הוכחת התכנות מסחרית והטמעה באתר בטא, בליווי אנשי המקצוע שלנו, ונאפשר להם גישה לארגונים עסקיים מקומיים ובינלאומיים, בהם ארגונים ממשלתיים וציבוריים, פלטפורמות סחר מקוון גלובליות ועוד, איתם אנו עובדים. בתמורה נזכה לפתרונות חדשים וייחודיים, שישפרו את פעילותו העתידית של הדואר". לדברי מאיה קלדרון, סמנכ"ל חדשנות ופיתוח עסקי בדואר ישראל, "אנו מעוניינים לשתף פעולה עם תעשיית ההייטק המקומית ועם מיזמים בעלי פוטנציאל עסקי עם דגש על סטרטאפים שכבר פיתחו אב טיפוס למוצר. הסטארט אפים שיבחרו, יבצעו כאמור פיילוט עם דואר ישראל ועם הצוותים המקצועיים התומכים, ויחד יגבשו את המודל העסקי ואת המוצרים והשירותים הרלוונטיים לצרכי החברה". עוד ציינה קלדרון "לדואר ישראל הבנה רחבה בתחומי הרגולציה המקומית והבינלאומית שתאפשר לגופים שיחברו אליה הזדמנות לשיתופי פעולה וחשיפה לשותפים העסקיים שלה תוך כדי יצירת ניסיון מעשי באקו סיסטם הישראלי. אנו מציעים שיתוף פעולה טכני ועסקי לסטרטאפים שיבחרו, ופלטפורמה רחבה ליצירת ניסויים והתנסות בתחומי הליבה של החברה, וכל זה לטובת קידום ה-POC של המיזמים שיבחרו."

פרטים נוספים בקול הקורא באתר דואר ישראל https://mypost.israelpost.co.il/innovation

הודעה מספר: 935
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 27/12/2018

חברת דואר ישראל מסכמת את תוצאות הרבעון השלישי של 2018:

גידול ברווח הנקי: 7.3 מיליון שקל מול הפסד של כ-0.4 מיליון שקל ב-2017

• בתשעת החודשים הראשונים של 2018 הסתכם הרווח הנקי לסך של 45.4 מיליון שקל, מול הפסד נקי של כ-2 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד. • גידול בהכנסות החברה בתשעת החודשים של 2018 לכ-1.353 מיליארד שקל, מול 1,348 מיליארד שקל בתקופה מקבילה אשתקד. (גידול של מעל 35% בהכנסות מחבילות, שכיסה על הירידה בפעילות המסורתית). • הEBITDA- בתשעת החודשים עמד על 127 מיליון שקל (כ-9.4% מההכנסות), לעומת 108 מיליון שקל (כ-8% מההכנסות) בתקופה המקבילה אשתקד. • בתשעת החודשים הראשונים של השנה צמחה פעילות הסחר המקוון ב-35%, כחלק מהמגמה העולמית לקניות ברשת והמודעות הגוברת בציבור הישראלי לערך החיובי של הקניה באינטרנט, ובעקבות שיפור רמת השירות בדואר. • ביולי 2018 אושרה הפרטת החברה ע"י ועדת השרים לענייני הפרטה. • בימים אלה הודיעה חברת 'מידרוג' על שינוי אופק דירוג החברה מיציב לחיובי .

חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל: "אנו ממשיכים בהובלת האסטרטגיה העסקית של החברה ומיקודה בתחומי הליבה: הסחר המקוון, תחום הבנקאות והשירותים הפיננסיים ותחום הקמעונאות, שיאפשרו לנו לצמוח בשנים הקרובות. לצד פיתוח מנועי הצמיחה של החברה, נמשיך במהלכי התייעלות גם ב-2019, לאחר סיום תוכנית ההבראה של החברה. ברבעון השלישי של השנה גייסנו שלושה מנהלים בכירים לתחומי הסחר, החדשנות והמשפטית כדי להתאים את החברה לשנים הקרובות. ב-2019 נשלים את איחוד כל פעילות מיון הדואר והחבילות במרכז הסחר המקוון במודיעין, וגם מטה החברה יעבור לקריה הדוארית, שמוקמת בימים אלה במקום".

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: "ברבעון השלישי של השנה נערכנו לקראת הגידול בהזמנת חבילות מחו"ל באמצעות המשך השקעות במרכז הסחר המקוון, פתיחת מרכזי מסירת חבילות נוספים, רכישת ציוד ומיכשור טכנולוגי שיסייעו במיון ומסירת החבילות ועוד. אנו נמצאים בעיצומם של ימי הקניות הבינלאומיים בנובמבר ובדצמבר, וערוכים למיין ולקלוט את מיליוני החבילות בתקופה זו ולשנע אותם במהירות ללקוחות. עד סוף השנה, נבצע מהלכי התייעלות נוספים הכוללים המשך צמצום כ"א בהתאם לתכנית ההבראה שתסיים ב-2018, לצד צמצום ומכירת נכסי נדל"ן אשר אינם נדרשים, נוכח ההתייעלות התפעולית. בימים אלה העמדנו את בניין החברה בתל אביב למכירה, ואנו מאמינים שמכירתו בחודשים הקרובים, תאפשר את מימון המשך הצמיחה וההשקעות בתחומי הסחר המקוון, בנק הדואר והקמעונאות".

חברת דואר ישראל מסכמת היום (ה') את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2018, לאחר אישור דירקטוריון החברה.

סך ההכנסות של החברה ברבעון השלישי של 2018 הסתכם בכ-441 מיליון שקל, מול 445 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד, קיטון קל של 0.9%, הנובע מירידה במכירות, כתוצאה ממיעוט ימי עבודה בחגי תשרי. בתשעה החודשים הראשונים של השנה הסתכמו הכנסות החברה ב-1.353 מיליארד שקל מול 1.348 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ-0.4%. בתשעת החודשים של השנה חל גידול של 34% בהכנסות מחבילות ודואר רשום מחו"ל וכתוצאה מרישום הכנסה בגין ההסכם עם אגף המכס, שקיזזו ירידה של 9% בהכנסות ממכתבים. כחלק מההערכות לגידול המתמשך בהזמנת חבילות מחו"ל פתחה חברת דואר ישראל השנה עשרות מרכזי מסירת חבילות בשיתוף עסקים קטנים ורשתות, כך שכיום לדואר רשת סניפים, המונה מעל 1,200 נקודות מסירת חבילות, מתוכן 518 מרכזי מסירת חבילות חיצוניים, וכ-700 יחידות דואר. בתקופה הנוכחית של השנה נערכת חברת הדואר לקליטת מיליוני חבילות שהוזמנו מחו"ל בחגי הקניות הבינלאומיים, תוך תגבור מרכז הסחר המקוון במודיעין שערוך לקלוט ולמסור מעל 100 מיליון חבילות בשנה. הרווח הנקי ברבעון עמד על 7.3 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-0.4 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד. בתשעת החודשים הראשונים של 2018 הסתכם הרווח לסך של 45.4 מיליון שקל מול הפסד נקי של כ-2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. בשל תקן חשבונאי חדש (ifrs9) התעדכנו נתוני ההשוואה מול שנה קודמת. העליה ברווח הנקי ברבעון נבעה בעיקרה מהעליה בסחר המקוון, מרישום הכנסות בשל ההסכם עם אגף המכס וכן מהכנסות מימון שנבעו מעליות בבורסה. מנגד, מיעוט ימי העבודה בחגי תשרי אשר חלו השנה בספטמבר, גרם לירידה במכירות ברבעון השלישי של השנה. ההפסד התפעולי ברבעון השלישי של השנה, עמד על 0.7 מיליון שקל, לעומת כ-4.3 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח תפעולי בתשעת החודשים של השנה הסתכם לסך של כ-42 מיליון שקל, בהשוואה ל-19.6 מיליון שקל בתקפה המקבילה אשתקד. ההפסד התפעולי נבע בעיקרו מירידה בהכנסות בתקופת החגים עקב מיעוט ימי העבודה בספטמבר. יש לציין כי חגי תשרי חלו השנה בספטמבר (ולכן באו לידי ביטוי ברבעון 3), לעומת שנה קודמת אז חלו חגי תשרי בעיקר באוקטובר. ה-EBITDA ברבעון השלישי עמד על כ-27 מיליון שקל (כ-6.1% מההכנסות), לעומת כ-34 מיליון שקל (כ-6% מההכנסות) בתקופה המקבילה. ה-EBITDA בתשעת החודשים עמד על 127 מיליון שקל (כ-9.4% מההכנסות), לעומת 108 מיליון שקל (כ-8% מההכנסות) בתקופה המקבילה אשתקד. בשל תקן חשבונאי חדש (ifrs9) התעדכנו נתוני ההשוואה מול שנה קודמת.

ביולי השנה אישרה ועדת השרים לענייני הפרטה את הפרטת החברה, ומכירת 20% ממנה למשקיע אסטרטגי בארץ או בחו"ל. בימים אלה הודיעה חברת 'מידרוג' על שינוי אופק הדירוג של דואר ישראל מיציב לחיובי . דירוג החברה שונה לאחרונה רק ב-2015 בתחילת תוכנית ההבראה, כאשר שינוי האופק הנוכחי בדירוג, נתמך בסיום תוכנית ההבראה המוצלח בימים אלו, ובעקבות השיפור במרבית המדדים העסקיים של החברה והצמיחה החיובית בפעילות הסחר המקוון . לדואר ישראל סדרת אג"ח אחת שהנפיקה בתחילת 2010 בהיקף של 400 מיליון שקל, כאשר התשלום האחרון בגינה ישולם ב-2021. יתרת החוב לתאריך המאזן עומדת על 156 מיליון שקל. נכון להיום יתרת החוב כולל ריבית והצמדה עומד על כ 131 מיליון שקל.

חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל: "אנו ממשיכים בהובלת האסטרטגיה העסקית של החברה ומיקודה בתחומי הליבה: הסחר המקוון, בנק הדואר ותחום הקמעונאות, שיאפשרו לנו לצמוח בשנים הקרובות. אנו נערכים לקראת תהליך ההפרטה ונמשיך במהלכי התייעלות גם ב-2019, לאחר סיום תוכנית ההבראה של החברה. ברבעון השלישי של השנה גייסנו שלושה מנהלים בכירים לתחומי הסחר, החדשנות והמשפטית, כדי להתאים את החברה לשנים הקרובות. ב-2019 נשלים את איחוד פעילות מיון הדואר והחבילות במרכז הסחר המקוון במודיעין, וגם מטה החברה יעבור לקריה הדוארית, שמוקמת בימים אלה במקום".

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: "ברבעון השלישי של השנה נערכנו לגידול בהזמנת חבילות מחו"ל, באמצעות המשך השקעות במרכז הסחר המקוון, פתיחת מרכזי מסירת חבילות נוספים, רכישת ציוד ומיכשור טכנולוגי, שיסייעו במיון ומסירת החבילות ועוד. אנו נמצאים בעיצומם של ימי הקניות הבינלאומיים בנובמבר ובדצמבר וערוכים למיין ולקלוט את מיליוני החבילות בתקופה זו ולשנע אותם במהירות ללקוחות. בחודשים הקרובים נבצע מהלכי התייעלות נוספים, הכוללים המשך צמצום כ"א בהתאם לתכנית ההבראה שתסיים ב-2018, לצד צמצום ומכירת נכסי נדל"ן אשר אינם נדרשים, נוכח ההתייעלות התפעולית. בימים אלה העמדנו את בניין החברה בתל אביב למכירה, ואנו מאמינים שמכירתו בחודשים הקרובים, תאפשר לנו לגייס את המימון הדרוש להמשך צמיחה והשקעות בתחומי הסחר המקוון, בנק הדואר והקמעונאות".

הודעה מספר: 934
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 11/11/2018

לקראת חגי הקניות הבינלאומיים:הכי בטוח לשלם עם כרטיסי נטענים של בנק הדואר כרטיס ויזה מט"ח נטען דולרי בשיתוף ויזה

או מאסטרקארד טעון בשלושה מטבעות: אירו, שקל וליש"ט מבצע מיוחד בנובמבר:

שליח חינם עד הבית למזמינים את הכרטיסים הנטענים באתר החברה

לקראת חגי הקניות הבינלאומיים בנובמבר ובדצמבר, יוצאת חברת דואר ישראל במבצע, ומציעה כרטיסי מט"ח נטענים ומשולמים מראש של בנק הדואר, עם שליח חינם עד הבית. במהלך כל חודש נובמבר ניתן להזמין באתר דואר ישראל www.israelpost.co.il כרטיסי מט"ח נטענים של ויזה או של מאסטרקארד העולמית ולקבל אותם באמצעות שליח חינם עד הבית. עלות הכרטיס 45 שקל להנפקה ראשונה. המבצע עד 30 בנובמבר 2018.

אבי בלו, מנהל בנק הדואר, מסר "ככל שהסחר המקוון מתפתח, אנו רואים גידול גם ברכישת הכרטיסים הנטענים. כרטיסי המט"ח הנטענים מאפשרים רכישות בכל אתרי הסחר המקוון הישראליים והבינלאומיים, באופן קל, נוח ובטוח וללא חשש מהונאות. הכרטיסים הנטענים מאובטחים ומאפשרים שליטה מלאה בהוצאות, ולכן מתאימים מאוד לבני נוער וצעירים המשתמשים בכרטיס הנטען כתחליף לכרטיס אשראי, כאשר הכרטיס משמש אותם לרכישות באתרים בינלאומיים באופן עצמאי וללא חשש שלהם או של הוריהם לחריגה בתקציב."

לדבריו, "בנק הדואר מציע שני סוגי כרטיסי מט"ח נטענים – כרטיס נטען דולרי בשיתוף ויזה העולמית, וכרטיס נטען מבית מסטארקארד העולמית הכולל 3 סוגי מטבעות: אירו, שקל וליש"ט. הכרטיסים מאפשרים תשלום באתרים השונים לפי המטבע הרצוי, לרכישות באינטרנט או לרכישות בבתי עסק ארץ ובחו"ל ומאחר והם אינם מחוברים לחשבון בנק, הרי שהם הבטוחים ביותר לקניות".

מסקר שערכה חברת דואר ישראל בתחילת 2018 באמצעות 'מכון שילוב 'I2R' במדגם מייצג בקרב בני הנוער היהודיים באוכלוסיה, עולה כי גיל הקניה הממוצע באינטרנט של בני נוער הוא 14, כאשר 17% מבני הנוער שקונים ברשת הם מתחת לגיל 12. עוד נמצא, כי מעל 70% מבני הנוער נעזרים באחד ההורים או האחים, על מנת לבצע את התשלום בעת הזמנה באתר מחו"ל.

כרטיסי המט"ח הנטענים של בנק הדואר מיועדים ללקוחות כל הבנקים ומשמשים לרכישות בטוחות באינטרנט, בטלפון ובמיליוני בתי עסק בחו"ל, המכבדים כרטיסי ויזה או מאסטרקארד. הכרטיסים מאפשרים הטענה עד 20 אלף שקל, הם בתוקף ל-5 שנים ומאפשרים בנוסף גם משיכת מזומנים במכשירים אוטומטיים ברחבי העולם. הכרטיסים כאמור אינם מקושרים לחשבון בנק, ולכן אינם חושפים להונאות את פרטי חשבון הבנק של הרוכשים באתרים. במקרה של גניבת הכרטיס, הכסף מאובטח ויוחזר ללקוח.

לאחר רכישת הכרטיס שעלותו 45 שקל והטענתו בפעם הראשונה, הוא ניתן לטעינה חוזרת רב פעמית בסניפי הדואר בתשלום בשקלים או במט"ח (על פי סוג הכרטיס). טעינה חוזרת של הכרטיס בשקלים למטבע זר מומרת לשערי ההמרה של בנק הדואר וכרוכה בעמלה של 0.8% מסכום הטעינה (מינימום 7 ₪) ועלות עמלת טעינה בשקלים למטבעי שקלי הינה 2%. ניתן לטעון את הכרטיסים באמצעות סניף הדואר בתשלום מזומן ובכרטיס אשראי, או באמצעות העברה בנקאית לכרטיס ללא צורך להגיע לסניפי הדואר.

ניתן לרכוש את כרטיסי המט"ח הנטענים באתר החברה וב 700 הסניפים והסוכנויות ברחבי הארץ. מבצע שליח עד הבית חינם ימשך עד סוף נובמבר למזמינים כרטיסי מט"ח באתר דואר ישראל בלבד.הודעה מספר: 933
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 09/10/2018

שר התקשורת ח"כ איוב קרא ומנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין ערכו סיור ביישובי עוטף עזה

על מנת לבחון מקרוב את איכות שירותי הדואר באזור

שר התקשורת, ח"כ איוב קרא ומנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין ערכו סיור ביישובי עוטף עזה ביום חמישי על מנת לבחון מקרוב את איכות שירותי הדואר באזור.

במסגרת הסיור, נפגשו שר התקשורת ומנכ"ל דואר ישראל עם ראש העיר שדרות, אלון דוידי. דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל נתן סקירה על מצב שירותי הדואר בשדרות כאשר לאחרונה נפתחו סוכנות דואר וכן שני מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר רשומים בעיר. לדבריו, שדרוג שירותי הדואר בעיר יימשך ובמסגרת זו תיבחן אפשרות להעביר את סניף הדואר מהאזור הישן לאזור החדש בעיר. בסיום הביקור בשדרות העניק מנכ"ל דואר ישראל בול אישי לראש העיר.

במסגרת סיורם במועצה האזורית חוף אשקלון, ביקרו יחד עם ראש המועצה, יאיר פרג'ון בנתיב העשרה שם סוכם כי ישופרו שירותי הבנקאות בדואר נע שפוקד את האזור וכן יונפק "בול שלי" במלאת 35 שנים לנתיב העשרה. בנוסף המכובדים ביקרו בקיבוץ כרמיה ובבאר גנים .בסיומו של הביקור ביישובי עוטף עזה, העניק מנכ"ל דואר ישראל בול אישי גם לראש המועצה האזורית, יאיר פרג'ון.

שר התקשורת, ח"כ איוב קרא אמר כי הוא רואה חשיבות רבה במתן שירותי דואר בכל עת לתושבי ישובי עוטף עזה והוא מברך על השיפור בשירותים אלו. "שירות איכותי ללקוחות עומד בראש מעייני ואני פועל בהתמדה על מנת ששירותי הדואר בכל הארץ ימשיכו וישתפרו לטובת אזרחי ישראל".

הודעה מספר: 932
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 12/09/2018

טסים לתאילנד, קנדה או קרואטיה בחגים? מעתה ניתן להזמין מגוון סוגי מט"ח ללא עמלות

בסניפי דואר ישראל ולקבל אותם ביום הטיסה בנתב"ג

בשורה ליוצאים לחו"ל, מעתה ניתן להזמין מגוון סוגי מט"ח מראש בסניפי דואר ישראל, ולקבל אותם רגע לפני הטיסה בנתב"ג. חברת דואר ישראל מרחיבה את שירותיה בתחום מטבע החוץ ,ומציעה לטסים לחו"ל להזמין מראש במאות יחידות הדואר מט"ח ממגוון של 27 מטבעות שונים, בשערים אטרקטיביים וללא עמלות. ניתן לאסוף את המט"ח לפני הטיסה לאחר ביקורת הדרכונים, בדלפק בנק הפועלים באולמות הדיוטי פרי בטרמינל 1 ו-3 בנתב"ג, לאורך כל שעות היממה.

בנוסף למטבעות הדולר, האירו והלי"שט, ניתן מעתה להזמין מראש במאות סניפי הדואר גם: זלוטי פולני, דולר אוסטרלי, לב בולגרי, ריאל ברזילאי, דולר קנדי, פרנק שוויצרי, יואן סיני, קורונה צ'כית, קורונה דנית, דולר הונג קונג, קונה קרואטית, פורינט הונגרי, דינר ירדני, יין יפני, וון קוראני, פזו מקסיקני, קורונה נורווגית, דולר ניו-זילנד, פזו פיליפיני, לאו רומני, רובל רוסי, קורונה שוודית, דולר סינגפור, באט תאילנדי, לירה טורקית, דולר טאיווני, ראנד דרום אפריקני. קבלת הכסף בנתב"ג מותנית בהצגת הקבלה המקורית מהדואר ובהצגת דרכון אישי.

אבי בלו, מנהל בנק הדואר אמר היום: "השירות החדש של דואר ישראל, מצטרף לסל השירותים הרחב שאנו מציעים לנוסעים לחו"ל במחירים המשתלמים ביותר כדוגמת המרת מט"ח, העברות כספים, כרטיסים נטענים (פריפייד) לטסים ליעדים שונים, כרטיסי סים גלובליים עם מספר ישראלי ועוד. מהלך זה מבטיח נוחות מרבית לצד ביטחון שהמטבע המבוקש אמין ובדוק וממתין לנוסעים בשדה התעופה".

עוד ציין בלו "בתקופת הקיץ וחגי תשרי אנו חווים גידול של 40% ברכישת מטבע חוץ בסניפי הדואר, כך שהשירות החדש באמצעותו ניתן לקבל את המט"ח שהוזמן בנתב"ג, חוסך זמן ומשתלם ללקוחות. הפרישה הארצית הרחבה של בנק הדואר מאפשרת לכל לקוח להגיע לסניף הקרוב אליו ולהזמין בו מט"ח במהירות ובנוחות". בנוסף ציין בלו "בשנה החולפת נחשפנו לצערנו למקרים בהם ישראלים נתפסו בחו"ל עם מט"ח מזויף, אותו רכשו במקומות לא בטוחים. אנו מציעים לנוסעים לחו"ל גם כרטיסים נטענים בדולרים או אירו וליש"ט, אותם ניתן לטעון עד 20 אלף שקל, ולעשות בהם שימוש נוח ובטוח במאות אלפי בתי עסק ברחבי העולם, לרבות הוצאת כסף בכספומטים ותשלום בתחנות דלק. כך ניתן להגדיר מראש את ההוצאות הרצויות ולא לחרוג מהן במהלך השהיה בחו"ל".

הודעה מספר: 930
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 27/05/2018

לראשונה:בול כיפת ברזל ובול הצדעה למערך הסייבר יושקו באליפות העולם בבולאות "ישראל 2018"

 
חברת דואר ישראל והתאחדות בולאי ישראל יקיימו את אליפות העולם בבולאות בהשתתפות נציגים מ-50 מדינות ברחבי העולם

האליפות תיפתח בשבוע הבא בבנייני האומה בירושלים ב-27-31 במאי

בין הבולים אשר יוצגו במלאת 70 שנה למדינה: בול כיפת ברזל, בול הצדעה למערך הסייבר, 70 שנות מדינה בקומיקס ובקריקטורה, בול הצדעה ל-70 שנות חדשנות, לצה"ל בהצדעה ועוד

הכניסה חופשית

מדינת ישראל תארח בשבוע הבא את אליפות העולם בבולאות שתתקיים ב-27-31 במאי במרכז הקונגרסים הבינ"ל, בבנייני האומה בירושלים. מדובר באחד האירועים המרכזיים בעולם הבולאות בו ייקחו חלק נציגים של יותר מ-50 מדינות מובילות בעולם הבולאות, כמו ארה"ב, צרפת, גרמניה, ספרד, ברזיל, אוסטרליה וסין, אשר יציגו בתערוכה ממיטב האוספים של מדינתם. כמו כן יבחר "אלוף האלופים בבולאות", מבין 15 אספנים מרחבי העולם שכבר זכו במדליות זהב. אליפות העולם בבולאות אותה מארגנים התאחדות בולאי ישראל והשירות הבולאי של דואר ישראל, תהיה פתוחה חינם לקהל הרחב, ותתקיים בסימן 70 שנה למדינת ישראל.

את אליפות העולם בבולאות יפתחו שר התקשורת, ח"כ איוב קרא וראש העיר ירושלים, ניר ברקת, במעמד טאי פנג האין, נשיא איגוד הבולאות העולמי, וכן חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל, דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, אלחנן שפירא, מנהל השירות הבולאי, והנהלת דואר ישראל.

שר התקשורת, ח"כ איוב קרא, אמר "כבוד גדול נפל בחלקה של מדינת ישראל לארח את אליפות העולם בבולאות, בשנת ה-70 למדינה. בולי ישראל תופסים מקום של כבוד ומקנים לנו יוקרה רבה בעולם. זוהי עוד דרך לגישור בין עמים, המאפשרת גם לצעירים ולנוער להכיר את התרבות שלנו ואת התרבות העולמית באמצעות עולם הבולים, ומהווה דרך נוספת לחשוף את צדדיה היפים של מדינת ישראל בפני העולם".

אליפות העולם בבולאות תשתרע על פני למעלה מ-2000 מ"ר, יוצגו כ-16,000 דפי אוסף על פני כ-1,000 מסגרות, בהם אוספי בולים נדירים במגוון צורות וגדלים, מודפסים על חומרים לא שגרתיים דוגמת ברזל, עץ ומשי; בולים תלת ממדיים, ובולים בהם הוסתרו מסרים סודיים; בולי תעמולה שעוררו מחאות דיפלומטיות, לצד בולי צדקה שתרמו לקידום מטרות נעלות ברחבי תבל; בולים שבעיצובם נעשו טעויות מצחיקות ומביכות, לצד בולים המתעדים מאורעות היסטוריים. בתערוכה יוצגו בולים אשר הונפקו לרגל 70 שנה למדינה בהם: גיליון המכיל 16 בולי כומתות המצדיע לצה"ל, גיליון 70 שנות ישראל בקומיקס בעיצוב המאייר הידוע והקומיקאי, מישל קישקה, בול ירושלים של זהב עם שירה של נעמי שמר, בול כיפת ברזל, בול הגנת הסייבר ובול הצדעה ל-70 שנות חדשנות. במקום ינתנו הדרכות מאורגנות על עולם הבולאות, כולל סדנת איור חינם לכל המשפחה של המאייר והקומיקסאי מישל קישקה שתתקיים ביום רביעי 30/5 בשעה 18:00-19:00.

אליפות העולם בבולאות "ישראל 2018" תתקיים במרכז הקונגרסים הבינ"ל - בנייני האומה בירושלים ב27-31.5 (יום א' בין השעות 20:00-14:00, ימים ב-ד' בין השעות 20:00-12:00, יום ה' בין השעות 18:00-12:00) הכניסה חופשית.

הודעה מספר: 929
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 12/03/2018

חברת דואר ישראל משיקה לראשונה בישראל כרטיס נטען רב מטבעי של בנק הדואר

 
הכולל שלושה מטבעות: שקל, אירו וליש"ט, ללא צורך בחשבון בנק הבשורה להורים: בני הנוער יכולים לבצע קניות בצורה מבוקרת בארץ ומאתרים בחו"ל. על פי סקר דואר ישראל - 92% מבני הנוער בגיל 14-18 קונים באינטרנט בסכום ממוצע של כ-127 שקל לקניה– מרביתם על חשבון ההורים

שר התקשורת, ח"כ איוב קרא: "בזמן שהבנקים בוחרים את לקוחותיהם וסוגרים סניפים, בנק הדואר הוא הבנק של כולם עם פרישת השירותים הפיננסיים הרחבה ביותר בישראל, הכוללת 700 סניפים בכל רחבי הארץ; במסגרת 'מהפכת קרא' והורדת יוקר המחיה, אפעל מול כל המשרדים כדי לסייע לאוכלוסיות החלשות ולהפוך את בנק הדואר לבנק חברתי אמיתי, המסייע בחינוך פיננסי לנזקקים".

חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל: "החזון שלנו הוא שבנק הדואר יציע מגוון שירותים בנקאיים ופיננסיים, לרבות אשראי ופיקדונות לכלל תושבי מדינת ישראל. הפכנו את בנק הדואר לחטיבה עסקית, ואנו משיקים כל הזמן מוצרים חדשים. אני מאמין שבנק הדואר יבצע בשנים הקרובות קפיצה נוספת עם הרחבת מגוון השירותים הפיננסיים, מה שיאפשר לנו להציע לכלל תושבי מדינת ישראל אלטרנטיבה מצוינת לבנקים".

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: "בנק הדואר מהווה חלק משמעותי וחשוב במרקם השירותים הרחב שחברת דואר ישראל מספקת כיום ללקוחותיה. מימוש החזון ייצר ערך משמעותי ללקוחות החברה בתחומי הסחר המקוון והקניות ברשת, תוך שילוב מגוון קהלים רחב לתוך הסביבה הגלובלית, המאפשרת את הורדת יוקר המחיה".

אבי בלו, מנהל בנק הדואר: "בנק הדואר הוא כיום השחקן המשמעותי ביותר בישראל בשוק הכרטיסים הנטענים. מתוך כמיליון כרטיסים נטענים בישראל, אנו שולטים בכ-70% מהשוק. זיהינו שלושה קהלי יעד מרכזיים לתחום הכרטיסים הנטענים: הורים לבני נוער הרוכשים ברשת, נוסעים לחו"ל המשתמשים בכרטיס כתחליף למזומן, והפלח המרכזי הינו של קרוב למיליון ישראלים, אשר חברות כרטיסי האשראי והבנקים אינם מנפיקים להם כרטיסי אשראי, ואנחנו רוצים אותם."

מעתה אפשר להשאיר את הארנק בבית ולהסתדר בלי חשבון בנק או כרטיס אשראי: חברת דואר ישראל מרחיבה את פעילות הכרטיסים הנטענים ללקוחות כל הבנקים ומציגה, לראשונה בישראל, כרטיס נטען (pre-paid) רב מטבעי אשר נטען בעד 20 אלף שקלים, בעזרתו ניתן לשלם בישראל ובאירופה - בשקלים, אירו ובליש"ט. מדובר בכרטיס נטען חדש, המצטרף לכרטיס השקלי ולכרטיס הדולרי של דואר ישראל, ללא צורך בחשבון בנק או בכרטיס אשראי. ניתן לרכוש את הכרטיס ולהטעין אותו בכל סניפי דואר ישראל, או להזמין באתר החברה (www.israelpost.co.il). מחיר הכרטיס הינו 45 שקל לחמש שנים.שר התקשורת, ח"כ איוב קרא, אמר היום: "בנק הדואר הינו הזרוע הפיננסית של המדינה והוא הבנק של כולם. בנק הדואר נולד מתוך מטרה לשרת את כל תושבי עם ישראל ולא רק את חלק מהאוכלוסיות. בזמן שהבנקים בוחרים את לקוחותיהם וסוגרים סניפים, חברת דואר ישראל מציעה את פרישת השירותים הפיננסיים הרחבה ביותר עם 700 סניפים בכל הארץ".

"בישראל קיימים כמיליון תושבים ללא כרטיס אשראי או חשבון בנק", אמר השר קרא, "ועדיין הם צריכים ללכת לסופרמרקט ולבצע קניות. במסגרת 'מהפכת קרא' והורדת יוקר המחיה, אני מתכוון לפעול מול כל המשרדים במטרה לסייע לאוכלוסיות החלשות ולהפוך את בנק הדואר לבנק חברתי אמיתי, אשר יסייע בחינוך פיננסי לנזקקים. כיום, למרות הגידול בשימוש בכרטיסי האשראי, לא חלה ירידה בשימוש במזומן ואני וחבריי לממשלה נלחמים בתופעה, בדומה לכל הממשלות בעולם הפועלות לצמצום המזומנים. זו הסנונית הראשונה - הכרטיס הנטען של בנק הדואר שמטרתו להקל על כמיליון תושבים שעד היום הבנקים וחברות כרטיסי האשראי לא רוצים. האנשים האלה יוכלו מעכשיו להסתובב ברחוב בראש מורם ולבצע את קניותיהם בסופרמרקט בדומה לכולם".

חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל, אמר היום: "חברת דואר ישראל עברה תוך שלוש שנים מהפכה עצומה, מחברה שנקלעה למשבר, לחברה בשינוי חיובי. החברה כיום ממוקדת עסקית בשלוש חטיבות מרכזיות – חטיבת הריטייל, בעלת עוצמות רבות הכוללת כ- 1,200 נקודות מסירה ברחבי הארץ וכ- 50 מיליון ביקורים בסניפי החברה, חטיבת הסחר המקוון, הכוללת שירותי סחר מקוון ישראלי, יבוא, יצוא ובלדרות וחטיבת הבנק המציעה סל רחב של שירותים פיננסיים ומשמשת גם כזרוע התשלומים של המדינה. רק בשנת 2017 בוצעו דרכנו 13.8 מיליון פעולות תשלומים למשרדי הממשלה, זאת בנוסף ל-3.6 מיליון פעולות ברב- קו עבור משרד התחבורה. בחצי השנה האחרונה הנפקנו 153 אלף רשיונות נהיגה, ובתוך פחות משנה הנפקנו 99 אלף רשיונות רכב ועוד היד נטויה".

"מאז כניסתי לתפקידי כיו"ר דירקטוריון החברה לפני כארבע וחצי שנים", אמר צאיג, "ראיתי בפיתוח בנק הדואר מנוע צמיחה אסטרטגי. הבנק הינו פלטפורמה פיננסית מצוינת וסינרגטית ליתר הפעילויות שלנו, כאשר החשיבות של בנק הדואר בתמהיל ההכנסות של דואר ישראל הינה עצומה ומהווה קרוב לרבע מהכנסות החברה עם כחצי מיליון חשבונות בנק. החזון שלנו הוא שבנק הדואר יציע מגוון שירותים בנקאיים ופיננסיים, לרבות מתן אשראי ופקדונות לכלל תושבי מדינת ישראל. כחלק מהמיקוד העסקי מינינו מנהל מקצועי לחטיבת בנק הדואר, אבי בלו, בעל ניסיון של שנים רבות כמנהל בכיר בבנק דיסקונט. הפכנו את בנק הדואר לחטיבה עסקית ואנו משיקים כל הזמן מוצרים חדשים. אני מאמין שבנק הדואר יבצע בשנים הקרובות קפיצה נוספת עם הרחבת מגוון השירותים הפיננסיים, מה שיאפשר לנו להציע לכלל תושבי מדינת ישראל אלטרנטיבה מצוינת לבנקים".

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל אמר היום: "בתוך שלוש שנים ביצענו קפיצת מדרגה משמעותית בשיפור מגוון מדדי השירות בחברה. צמצמנו זמני המתנה, שיפרנו את איכות המיון ומסירת החבילות, הרחבנו את נקודות המסירה, העברנו פעילויות רבות לתחום הדיגיטל ואנו ממשיכים ומטפלים בשיפור השירות גם בתחומים נוספים. צעדנו כברת דרך ועברנו משלב ההבטחות לשלב ההוכחות".

עוד הוסיף גולדשטיין: "תחום הסחר המקוון הפך בשנים האחרונות למנוע צמיחה עסקי עבורנו. מסקר שערכנו לאחרונה עולה, כי מרבית בני הנוער קונים באינטרנט כבר מגיל 14, ומרביתם משלמים בכרטיסי האשראי של ההורים, יחד איתם או לבד. הכרטיס הנטען של בנק הדואר הוא הפתרון המושלם עבור בני הנוער והוריהם לרכישות בטוחות ברשת, תוך שליטה בהוצאות. כיום כ-60% מהשימושים בכרטיסים הנטענים של בנק הדואר הינם לקניות ברשת. הכרטיסים הנטענים מאפשרים להורים לשלוט בהוצאות של הילדים, באופן המאפשר גם לבני הנוער ליהנות מחוויית הקניה באינטרנט המתחילה בגיל צעיר".

לדברי גולדשטיין: "בנק הדואר מהווה חלק משמעותי וחשוב במרקם השירותים הרחב שחברת דואר ישראל מספקת כיום ללקוחותיה. מימוש החזון ייצר ערך משמעותי ללקוחות החברה בתחומי הסחר המקוון והקניות ברשת, תוך שילוב מגוון קהלים רחב לתוך הסביבה הגלובלית, המאפשרת את הורדת יוקר המחיה. אנו מציעים את הפתרון האולטימטיבי לקניות ברשת באמצעות הכרטיסים הנטענים של בנק הדואר בכלל ובאמצעות הכרטיס הנטען החדש, המושק היום, אשר הינו רב מטבעי וכולל שקל, אירו וליש"ט ומהווה פתרון לקניות ברשת, לצד שימושים נוספים".

אבי בלו, מנהל בנק הדואר אמר היום: "בנק הדואר הוא כיום השחקן המשמעותי ביותר בישראל בשוק הכרטיסים הנטענים, כאשר מתוך כמיליון כרטיסים נטענים בישראל, אנו מחזיקים בנתח של כ-70% מהשוק. זיהינו שלושה קהלי יעד מרכזיים לתחום הכרטיסים הנטענים: הורים לבני נוער הקונים ברשת, נוסעים לחו"ל המשתמשים בכרטיס כתחליף למזומן, והפלח המרכזי הוא קרוב למיליון ישראלים, שחברות כרטיסי האשראי והבנקים מסרבים לתת להם כרטיסי אשראי, ואנו רוצים אותם איתנו. אנו מציעים את סל הפתרונות הגדול ביותר לעם ישראל בהתאם לצרכיו, והכרטיס הנטען החדש הוא הפתרון המושלם לשלושת הקהלים גם לקניות בארץ וגם לקניות באירופה. לנוסעים לארה"ב או לשימוש דולרי אנו מציעים את הכרטיס הדולרי שהנפקנו בשיתוף ויזה העולמית."

לדברי בלו, "מאז המשבר הכלכלי העולמי בשנת 2008, הביקוש והשימוש בכרטיסים נטענים הלך וגבר. היקף השוק הוערך בשנת 2016 בכ-900 מיליארד דולר עם צפי צמיחה של פי 4, ל-3.6 טריליון דולר ב-2022 (לפי נתוני חברת המחקר AMR -Allied Market Research). עיקר השימושים בכרטיסים נטענים בעולם הינם משיכת מזומנים ורכישה בחנויות, לצד תשלומים לממשלה, לרבות העברת קצבאות לכרטיסים הנטענים. שימוש נוסף המגיע להיקפים דומים הינו השימוש בנסיעות לחו"ל וברכישות באינטרנט".

"הכרטיס הנטען החדש מבית מאסטרקארד הוא רב מטבעי וכולל שקל, אירו וליש"ט, תקף לחמש שנים ומאפשר לראשונה בישראל להטעין בכרטיס עד 20 אלף שקל. הכרטיס אינו מצריך שיוך לבנק או לחשבון בנק, ולכן מתאים ללקוחות כל הבנקים, לרבות לאוכלוסיות חלשות, מגזרים והורים לבני נוער המעוניינים לשלוט בהוצאות ילדיהם. הכרטיס הנטען החדש מאובטח, ומאפשר לקנות במאות אלפי עסקים בארץ ובאירופה, כולל בתחנות הדלק".

עוד אמר אבי בלו, "בנק הדואר מציע את הפתרון המשתלם ביותר לנוסעים לחו"ל הן בכרטיסים הנטענים והן בהמרות מט"ח. התקופה שלפני חג הפסח מאופיינת בביקושים גבוהים להמרות מט"ח לפני הנסיעה לחו"ל, ולקראת חג הפסח אנו יוצאים למשך חודש במבצע לנוסעים לחו"ל, ומציעים המרת מט"ח בהנחה של 3 אגורות ליחידת מטבע לרוכשים מעל 500 אירו, דולר או ליש"ט (ההטבה למשך חודש החל מ-12.3.18 ותימשך עד 12.4.18).

בימים אלה החברה יוצאת בקמפיין רדיו ודיגיטל ממוקד להשקת הכרטיס באמצעות משרד הפרסום גליקמן-שמיר-סמסונוב, שיפנה לקהלים שהוגדרו. המסר המרכזי בקמפיין יהיה "הכרטיס הנטען של בנק הדואר – הכרטיס ששומר על הכיס".

הכרטיס הנטען החדש של בנק הדואר: הפתרון המושלם לקונים בארץ ובאירופה בנק דיסקונט פועלים בנק לאומי מאסטרקארד נטען – בנק הדואר משויך לחשבון כן כן כן לא גיל מותר לרכישה 16 16 16 18 * דרכי טעינה אינטרנט, אפליקציה, סניף, טלבנק אינטרנט, אפליקציה, ישירות מהחשבון אינטרנט, אפליקציה, ישירות מהחשבון בסניף במזומן או בכרטיס אשראי, בהעברה בנקאית, באתר הבנקאות הביתית לבעלי חשבון בבנק הדואר סכום טעינה מרבי בכרטיס בשקלים 450 1,000 2,000 שקל 20,000 מקסימום משיכת מזומנים ביום בשקל 400 ללא 400 שקל 4,400 סכום מקסימלי לשימוש יומי 400 ללא 400 שקל/6,600

אירו1,500

כרטיס בינלאומי לא כן כן כן סוגי מטבעות שקלים שקלים שקלים שקלים/ אירו/ ליש"ט

* הוגשה בקשה למשרד התקשורת להורדת גיל רכישת הכרטיסים ל-16שנים.

מבצע אביב בבנק הדואר – 3 אגורות הנחה ליחידה מעל 500 דולר, אירו או לישט

שערי מכירה, מזומן

מטבע שער מכירה בנק הדואר עד 500 * בנק הדואר מעל 500 * בנק הפועלים בנק לאומי בנק דיסקונט דולר 3.55 3.52 3.56 3.5544 3.55 אירו 4.40 4.37 4.42 4.4139 4.4 ליש"ט 4.91 4.88 4.96 4.9348 4.93

שערי קניה , מזומן

מטבע שער קניה בנק הדואר עד 500 * בנק הדואר מעל 500 * בנק הפועלים בנק לאומי בנק דיסקונט דולר 3.39 3.42 3.39 3.3838 3.39 אירו 4.21 4.24 4.2 4.1996 4.18 ליש"ט 4.71 4.74 4.71 4.6941 4.69 * הסכום 500 מתייחס לסכום במטבע (500 דולר או 500 אירו או 500 ליש"ט). המבצע יערך בכל סניפי דואר ישראל החל מ-12.3-12.4

הודעה מספר: 928
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 13/12/2017

חברת דואר ישראל תרחיב את פעילותה התפעולית במודיעין כחלק מהיערכותה להתפתחות הסחר המקוון:

חתמה עם 'מגה אור' על הסכם לשכירות כ-30 אלף מ"ר באזור התעשייה במודיעין למשך כ-25 שנים

חברת דואר ישראל הודיעה על חתימת הסכם עם חברת הנדל"ן 'מגה אור', לאחר אישור דירקטוריון החברה, במסגרתו תשכור כ-30 אלף מ"ר באזור התעשיה במודיעין בשכירות לטווח ארוך. השטחים, אשר יושכרו במקום לצורך משרדים ושטחים לוגיסטיים, יתווספו למרכז הסחר המקוון המשתרע במקום על פני כ-13 אלף מ"ר, ומושכר אף הוא מחברת מגה אור, שזכתה במכרז פומבי לפני כשנה וחצי. בסה"כ יכלול המקום כ-43 אלף מ"ר אשר יושכרו למשך כ-25 שנה. החברה תשלם דמי שכירות חודשיים בסך 35 שקל לכל מ"ר מהשטח הבנוי של המפלס התחתון, 17 שקל לכל מ"ר משטח הגלריות במפלס התחתון ו-38 שקל לכל מ"ר מהשטח הבנוי של המשרדים. את העסקה ליווה מטעם חברת דואר ישראל עו"ד דני הרינג, ממשרד שטיינמץ-הרינג-גורמן ושות.

בשנה האחרונה מוביל מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין, תוכנית אסטרטגית כוללת לחיסכון בהוצאות, תוך התייעלות תפעולית כוללת בתחום הנדל"ן. בבעלות חברת דואר ישראל מאות שטחי נדל"ן במיקומים מרכזיים ברחבי הארץ, כאשר מטרת המהלך הנוכחי, היא כינוס שטחי נדל"ן תחת קורת גג אחת, והקמת קריה דוארית, תוך חיסכון של עשרות מיליוני שקלים בהוצאות תפעול, שכר דירה, בהוצאות ניקיון, חשמל, מים וארנונה במהלך השנים. במסגרת העסקה עם חברת 'מגה אור', תצמצם החברה כ-30 אלף מ"ר ברחבי הארץ, אשר יועברו למודיעין בשנים הקרובות, לרבות מטות החברה בתל אביב ובירושלים, ומערך מיון המכתבים הארצי בתל אביב. המפלס התחתון צפוי להימסר במהלך שנת 2018 ושטחי המשרדים במהלך שנת 2019.

מרכז הסחר המקוון במודיעין שנפתח בסוף אפריל האחרון הוקם כחלק מהיערכות החברה לגידול העצום בהזמנת חבילות מחו"ל. עד סוף שנת 2017 תחלק כ-60 מיליון חבילות בישראל, כאשר מרכז הסחר המקוון במודיעין ערוך ללקט ולמיין עד 100 מיליון חבילות בשנה. הרחבת המקום תאפשר הוספת ופיתוח שירותים לוגיסטיים נוספים בתחום הסחר המקוון לרבות אחסון וליקוט מוצרים.

מגה אור עוסקת בייזום וניהול של נדל"ן מניב בתחום המרכזים המסחריים והלוגיסטיים. החברה נסחרת לפי שווי של 1.27 מיליארד שקל. נכון לסוף יוני 2017, לחברה 32 נכסים מניבים, שבחלקם היא מחזיקה בשיתוף רמי לוי בעלי רשת הקמעונות שיווק השקמה, BIG שבשליטת האחים נפתלי וקרן הנדל"ן ריט 1. התפוסה בנכסיה היא 98%.

הודעה מספר: 927
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 20/11/2017

שיא חדש בדואר ישראל: בשבועיים הראשונים של נובמבר נחתו בישראל כ-500 טון חבילות

צפי: בכל חודש נובמבר ינחתו בישראל כ-7 מיליון חבילות במשקל כולל של כ-1350 טון

בחודש נובמבר נשבר שיא הזמנות חדש בהזמנת חבילות מחו"ל, כך עולה מנתוני דואר ישראל. עד למחצית החודש נכנסו לישראל כ-500 טון חבילות, כאשר לקראת סוף השבוע הקרוב צפויים להגיע לישראל משלוחי יום הרווקים הסיני. זו השנה השלישית ברציפות בה נשברים שיאי הזמנות בנובמבר בעקבות יום הרווקים הסיני.

"לקראת הבלאק פריידי שיחול ביום שישי הבא והסייבר מאנדיי שיחול ביום שני אחריו, אנו מעריכים כי קצב הגידול בהזמנות ימשך" אומר חיים מזעקי, סמנכ"ל התפעול בדואר ישראל, "לאור הגידול במחצית הראשונה של נובמבר עדכנו את התחזיות, כאשר בחודש נובמבר צפויות להיכנס לארץ, למעלה מ-7 מיליון חבילות, במשקל מעל 1,300 טון, לעומת ממוצע של כ-3.5 מיליון חבילות בחודש רגיל, והמגמה תימשך גם בחודש דצמבר, נערכנו מבעוד מועד באמצעות תגבור כוח האדם במיון החבילות ,והכפלת המשמרות במרכז הסחר המקוון במודיעין, שערוך למיין מעל 100 מיליון חבילות בשנה ל-1,100 יחידות ברחבי הארץ. אנו מציעים כיום 420 מרכזי מסירת חבילות עם שותפים אסטרטגיים מובילים, זאת בנוסף ל-700 יחידות הדואר הקיימות ברחבי הארץ, ובנוסף נפתחו מרכזי מסירה זמניים לתקופה זו של שיאי המכירות ברבעון הרביעי של השנה".

בדואר ישראל מציינים כי לצד הזינוק בהזמנות מסין, ניתן להבחין גם בגידול משמעותי בהזמנות מאירופה בכלל ומאתר NEXT הבריטי בפרט, עמו עברה החברה לשיטת שילוח אקספרס, המבטיחה הגעה של החבילות עד 5 ימי עסקים, מה שהגביר משמעותית את כמות ההזמנות מאתר זה.

בנוסף בדואר ישראל מעריכים, כי בישראל יש כ-250 אלף בעלי עסקים קטנים ובינוניים המייצאים מוצרים לחו"ל, באמצעות חנויות בפלטפורמות הסחר המקוון כמו עלי אקספרס, ebay ועוד. בחודש נובמבר צפוי לפי הערכות דואר ישראל גידול של כ-20% בפעילות הייצוא מהארץ מול חודש רגיל, בעיקר לקראת חגי הקניות הבינלאומיים והכריסמס. עיקר המשלוחים הוא של מתנות בעלות ניחוח ישראלי לחו"ל, ביגוד ופריטי יודאיקה.

Post cash back - מזמינים מאתרי סחר מקוון ומקבלים החזר כספי חברת דואר ישראל מציעה בחגי הקניות החזר כספי בקניות במאות אתרים ישראליים ובינלאומיים באמצעות אתר ,www.postcashback.co.il אותו השיקה חברת דואר ישראל בשיתוף חברת ,Lessforme המאפשר להירשם ולקבל החזר כספי בגובה 1-8% בקניה במאות אתרים מקומיים ובינלאומיים.

ההחזר ניתן למזמינים באתרים בינלאומיים ומקומיים מובילים בהם: Ali express, strawberryNET, ebay asos, booking.com, Deal Extreme ,hotel combined ,Book Depository וכן רשת מלונות פתאל, אל על, גוליבר, הדקה ה-90, וואלה!טורס, גרופון, איסתא, רשת מלונות ישרוטל, וeasygo ואתרים נוספים בארץ ובעולם בתחומי האופנה, הלייף סטייל, התיירות והנופש, פנאי ובידור, טכנולוגיה, בריאות ועוד.

בכל הזמנה באחד ממאות האתרים, מקבלים החזר כספי בהתאם למדיניות כל אתר, אשר יועבר לבחירת הלקוח לחשבונות בבנקים בישראל כהחזר שקלי, לחשבון הפייפאל כהחזר דולרי, או כהחזר לכרטיס נטען של דואר ישראל. לקוח שיבחר בהחזר לכרטיס הנטען של דואר ישראל יקבל 5% נוספים מכספי המשיכה ב.Cashback- על מנת לקבל את ההחזר הכספי, יש להירשם חינם באתר "Post Cash Back" ולבצע רכישה דרך האתר באמצעות המחשב או הנייד בחנות המבוקשת. הקנייה באתר רגילה לחלוטין ומאפשרת כאמור קבלת החזר כספי, כאשר קנייה שלא תבוצע דרך אתר "Post Cash Back" לא תזכה בהחזר כספי. ניתן למשוך את הכסף כאשר יצטברו 15 דולר בחשבון .Cashback

כך למשל, הזמנה מאתר עלי אקספרס שתתבצע דרך אתר www.postcashback.co.il תזכה את הלקוח בהחזר כספי של 5% מגובה העסקה. משפחה שתזמין למשל את חופשת הקיץ באתר booking.com תקבל 2% מכלל ההזמנה או 4% ב hotels.com-ואם מדובר בנופש בחו"ל בן שבוע במחיר 10 אלפים שקל למלון, יקבל המזמין החזר כספי בגובה 200 שקל אם ביצע הזמנה באתר booking.com או 400 שקל, אם ביצע הזמנה באתר .hotels.com.

הודעה מספר: 926
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 06/11/2017

לקראת חגי הקניות הבינלאומיים הכי בטוח לשלם עם הכרטיסים הנטענים של בנק הדואר - כרטיס ויזה נטען בדולרים ומאסטרקארד נטען באירו ובליש"ט

יורם מימון, מ"מ מנהל בנק הדואר: " 60% מהשימושים כיום בכרטיסי מט"ח נטענים מתבצעים בארץ לרכישות באתרים מחו"ל".

מבצע מיוחד למזמינים בנובמבר: שליח עד הבית ב-9.9 שקל והטבה של 10 דולר או אירו למזמינים את כרטיסי המט"ח הנטענים עד הבית

לקראת חגי הקניות הבינלאומיים, חג הרווקים הסיני וה-Black Friday, Cyber Monday, ונוספים חברת דואר ישראל מציעה לציבור הרחב לשלם על הקניות ברשת עם כרטיסי המט"ח הנטענים מראש של בנק הדואר.

לקראת חגי הקניות ובמהלך כל חודש נובמבר ניתן להזמין באתר דואר ישראל www.israelpost.co.il כרטיס מט"ח נטען של ויזה או של מאסטרקארד עד הבית בתשלום של 9.9 שקל בלבד עבור השליח, ולקבל הטבה של 10 דולר או אירו טעונים בתוך הכרטיס. עלות הכרטיס 45 שקל להנפקה ראשונה. המבצע עד 30 בנובמבר 2017*

יורם מימון, מ"מ מנהל בנק הדואר, מסר "אנו רואים גידול מתמשך בשימושים בכרטיסים הנטענים בעקבות התפתחות הסחר המקוון. כיום כרטיסי המט"ח הנטענים משמשים לקניות בחו"ל אך מרביתם משמשים דווקא לרכישות מהארץ באתרי אינטרנט בינלאומיים. 60% מהשימושים כיום בכרטיסי מט"ח נטענים מתבצעים בארץ לרכישות באתרים מחו"ל. ניתן לרכוש את כרטיסי המט"ח הנטענים בכל 700 הסניפים והסוכנויות ברחבי הארץ ואון ליין באמצעות אתר דואר ישראל. כרטיסי המט"ח הנטענים של בנק הדואר משמשים כאמצעי תשלום בטוח למטייל ולצרכן הישראלי הרוכש באתרי אינטרנט, תוך שליטה מלאה בהוצאות, וללא חריגות בחשבון. ראינו שאוכלוסיה נוספת שמגבירה שימושים בכרטיסים הנטענים היא נוער וצעירים המשתמשים בכרטיס הנטען כתחליף לכרטיס אשראי, כאשר הכרטיס משמש אותם הן לרכישות באתרים בינלאומיים והן לטיול הגדול בחו"ל".הכרטיסים הנטענים של בנק הדואר הינם כרטיסים מאובטחים המשמשים לרכישות באינטרנט, בטלפון ובכל בתי העסק בעולם המכבדים כרטיסי ויזה או מאסטרקארד. בנוסף הכרטיס משמש למשיכת מזומנים באמצעות מכשירים אוטומטיים ברחבי העולם. יודגש כי הקניה באינטרנט נוחה, פשוטה ובטוחה כשמשלמים עם הכרטיסים הנטענים של בנק הדואר. ניתן לרכישה ושימוש לבני נוער על ידי ההורים. הכרטיס שתוקפו עד 3 שנים אינו מקושר לחשבון בנק ולכן אינו חושף את פרטי חשבון הבנק של המשתמש בכרטיס להונאות.

לאחר רכישת הכרטיס שעלותו 45 ₪ והטענתו בפעם הראשונה הוא ניתן לטעינה חוזרת רב פעמית באמצעות סניפי הדואר בתשלום בשקלים, במט"ח (על פי סוג הכרטיס) ובאשראי (בהתאם להגבלות ולעמלות. העמלה תמיד משולמת בשקלים) או באמצעות העברה בנקאית לכרטיס ללא הצורך להגיע לסניפי הדואר. טעינה חוזרת של הכרטיס בשקלים כרוכה בעמלה של 0.8% מסכום הטעינה (מינימום 7 ₪ ) בתוספת הפרשי שערים. טעינת מט"ח לכרטיס כרוכה בעמלה של 2.5% (מינימום 15 ₪).* בהתאם לתנאי המבצע וסוג הכרטיס

הודעה מספר: 925
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 05/11/2017

דואר ישראל הנפיק בול ממלכתי לציון חגיגות מאה שנה להצהרת בלפור

 
חברת דואר ישראל הנפיקה עתה באמצעות השירות הבולאי בול ממלכתי לציון מאה שנה להצהרת בלפור, במסגרתה התחייבה בריטניה ב-2.11.1917, באמצעות מכתב של שר החוץ הבריטי הלורד ג'יימס בלפור לתמוך בהקמת בית לאומי לעם היהודי בשטחי ארץ ישראל. הצהרת בלפור נמסרה ללורד רוטשילד, שהעביר אותה לפדרציה הציונית באנגליה ולנשיאה דאז חיים ויצמן.

בשבוע הבא יערך בלשכת יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין טקס ממלכתי לחשיפת הבול במעמד יו"ר דואר ישראל חזי צאיג, מנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין, מנהל השירות הבולאי אלחנן שפירא, נציגי משפחת רוטשילד, ונציגי יד הנדיב בישראל וארגון בני ברית. לקראת חשיפת הבול אמר יו"ר הכנסת אדלשטיין: "הצהרת בלפור מהווה בסיס חשוב ביותר להקמת הבית היהודי לעם היהודי בארץ ישראל בחסותה של בריטניה. זהו אחד הנדבכים החשובים ביותר לייסודה של המדינה, והנפקת הבול לציון אירוע זה מהווה הצדעה ממלכתית".

מנהל השירות הבולאי בדואר ישראל, אלחנן שפירא, אמר כי "הנצחת האירוע ההיסטורי על גבי בול ממלכתי משמשת ערוץ נוסף לביטוי האירוע החשוב בתולדות העם היהודי, באמצעות הבולים הרבים שינדדו ברחבי העולם".

על גבי הבול, אשר עוצב בידי המעצב דוד בן הדור רשומים שני משפטים סמליים. הראשון, מהצהרת בלפור: "ממשלת הוד-מלכותו מביטה בעין יפה על ייסודו של בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל". המשפט השני, ממגילת העצמאות (לצד חתימות של חברי מועצת העם): "זכות זו הוכרה בהצהרת בלפור מיום ב' בנובמבר 1917, ואושרה במנדט מטעם חבר הלאומים, אשר נתן במיוחד תוקף בינלאומי לקשר ההיסטורי שבין העם היהודי לבין ארץ- ישראל ולזכות העם היהודי להקים מחדש את ביתו הלאומי". המשפטים מעוצבים במבנה דמוי סמל האינסוף, שמבטא את החיבור הבל-יינתק בין שני מסמכים מכוננים אלה ואת נצחיות הקשר ההיסטורי בין העם היהודי לארץ ישראל. בשובל נראים הדיוקנאות של חיים ויצמן ושל הלורד ג'יימס בלפור. במעטפת היום הראשון נראה עיבוד גרפי של גלויה לציון הצהרת בלפור (הדפסת כסף), יעקב בן-דב, 1918. מוזיאון ישראל, ירושלים. צילום © מוזיאון ישראל, ירושלים על ידי אלי פוזנר. מחיר הבול 5 שקלים וניתן להשיגו בכל סניפי דואר ישראל.

הודעה מספר: 924
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 24/10/2017

דואר ישראל: 9.6 מיליון חבילות חולקו בישראל בחודשי החגים גידול של כ-25% בהזמנת חבילות מחו"ל בהשוואה לתקופה מקבילה בשנה שעברה

 
החברה נערכת לקראת חגי הקניות הבינלאומיים: בחודש נובמבר לראשונה צפויה כמות החבילות מחו"ל לחצות את ה-1,000 טון

חודשי החגים הביאו לגידול בהזמנת חבילות מחו"ל, כך עולה מנתוני דואר ישראל. החברה מדווחת על גידול של כ-25% בחבילות הנכנסות לארץ בחודשים ספטמבר ואוקטובר, לעומת תקופה מקבילה אשתקד. בחודש ספטמבר השנה מסרה החברה 4.4 מיליון חבילות במשקל כולל של 730 טון, ובחודש אוקטובר נמסרו כ-5.2 מיליון חבילות במשקל כולל של 860 טון. לשם השוואה, בספטמבר 2016 חולקו בדואר ישראל 3.5 מיליון חבילות במשקל כולל של 580 טון, ובחודש אוקטובר 2016 חולקו 4.2 מליון חבילות במשקל כולל של 700 טון.

חיים מזעקי, סמנכ"ל התפעול בדואר ישראל, אמר "בשנים האחרונות ניתן לראות עליה מתמדת בהיקף הזמנות החבילות, כאשר הרבעון הרביעי של השנה מאופיין בגידול הגבוה ביותר בהזמנות בגלל חגי הקניות הבינלאומיים. לדבריו "כבר כעת ניתן לראות עליה משמעותית בהזמנת חבילות, כאשר ישראלים מזמינים לקראת החורף מוצרי טקסטיל ומוצרים יעודיים כמו ביגוד חורף, שמיכות, כריות, מגפיים ומעילים. עם זאת מרבית הפריטים המוזמנים עדיין נמוכים מ-75 דולר, על מנת לעמוד בתקרת הפטור ממעמ".

"אנו מעריכים, כי השנה חודש נובמבר יחצה את שיאי הקניות בישראל עם מעל 1,000 טון חבילות שינחתו בישראל. בתקופת החגים הבינלאומיים, החל מ-11/11 יום הרווקים הסיניים, דרך הבלאק פריידי והסייבר מאנדיי בסוף נובמבר, ועד מבצעי הכריסמס בסוף דצמבר, יחול גידול משמעותי בהזמנת מוצרים מחו"ל בעקבות ההוזלות המשמעויות בתקופה זו, ולכן אנו נערכים לעליה בהזמנות באמצעות תגבור כוח האדם במרכז הסחר המקוון אשר פתחנו השנה במודיעין, וערוך לקלוט ולמיין מעל 100 מליון חבילות בשנה. בנוסף פתחנו לאחרונה 40 מרכזי מסירת חבילות נוספים ברחבי הארץ, כך שכיום אנו מציעים את הפרישה הארצית הרחבה ביותר עם 1,100 נקודות מסירה, הכוללות 404 מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר, זאת בנוסף לכ-700 יחידות הדואר".

מנתוני דואר ישראל, חמשת האתרים האהובים על הישראליים בהזמנות מחו"ל הם: Aliexpress, eBay, Next, Amazon . בשנת 2016 חילקה חברת דואר ישראל 52 מליון חבילות שהוזמנו מחו"ל, בהיקף מוערך של כ-2 מליארד דולר, כאשר ההערכה היא שבשנת 2017 יוזמנו כ-60 מיליון חבילות.

מזעקי ציין עוד, כי שירותים רבים, כמו איתור מיקוד או סניף או הזמנת תור מראש, ניתנים כיום באמצעים דיגיטליים באתר החברה, באפליקציה, בצ'ט עם נציג, או באזור האישי "my post" באתר, שמאפשר מעקב אחר פריט, תשלום מכס והזמנת שליח עד הבית. מזעקי מדגיש את חשיבות ציון מספר הנייד ומיקוד עדכני בן 7 ספרות בעת ההזמנה, על מנת לקבל מסרון בעת הגעת החבילה ליחידת הדואר, וכדי שהחבילה תגיע ליחידת המסירה הקרובה ביותר לכתובת הנמען.

הודעה מספר: 923
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 11/09/2017

במלאת שנה למותו: השירות הבולאי חשף בטקס במעמד שר התקשורת איוב קרא את הבול הממלכתי של הנשיא התשיעי שמעון פרס ז"ל

שר התקשורת איוב קרא: " שמעון פרס שימש כשר התקשורת הראשון בשנות ה-70, וזו סגירת מעגל בהנפקת בול זה במלאת שנה למותו"

חמי פרס, יו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות: " זאת מחווה מרגשת וראויה לתרומתו למדינת ישראל" יו"ר דירקטוריון דואר ישראל, חזי צאיג: "בול זה יבטא באמצעות דברי הדואר בכל רחבי הארץ והעולם, את ההוקרה והכבוד שרוחש העם בישראל לפועלו והישגיו של שמעון פרס" השירות הבולאי חשף היום (שני) את הבול הממלכתי של מדינת ישראל של הנשיא התשיעי שמעון פרס ז"ל, זאת בטקס מרגש במעמד שר התקשורת, איוב קרא וחמי פרס, יו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות. עוד השתתפו באירוע: יו"ר דירקטוריון חברת דואר ישראל, חזי צאיג; מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין ומנהל השירות הבולאי, אלחנן שפירא. שר התקשורת ח"כ איוב קרא, אמר בטקס "שמעון פרס ז"ל היה מדינאי משכמו ומעלה, איש מעשה וחזון. מהאבות המייסדים של מדינת ישראל, מי שבנה לישראל את יכולות ההרתעה וההגנה הביטחוניות שלה בשנותיה הראשונות, שעמד בראש חימוש צה"ל ובנייתו, הקים את הכור בדימונה, את הקריה למחקר גרעיני בשורק ואת התעשיות הביטחוניות, פעל ללא לאות במשך עשרות שנים לקידום יחסי השלום בתוך מדינת ישראל ובין ישראל ושכנותיה, ותרם רבות להפיכתה של ישראל למעצמת טכנולוגיה וחדשנות עולמית, לישוב הפריפריה ולקידום המדע. תרומתו העצומה של שמעון פרס למדינת ישראל, לכלכלה הישראלית, לביטחונה ולהפיכתה לאומה חדשנית ופורצת דרך, היא תרומה עצומה לאין שיעור ולכן אנו חבים לו תודה. שמעון פרס ז"ל הסב את שם המשרד למשרד התקשורת במקום משרד הדואר והוא שימש כשר התקשורת הראשון בשנות ה-70, וזו סגירת מעגל בהנפקת בול זה במלאת שנה למותו". חמי פרס, יו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות, אמר: "קלעתם בול. אני מאוד מודה לכם על המחווה יוצאת הדופן לכבוד יום השנה לפטירתו של אבי. זאת מחווה מרגשת וראויה לתרומתו למדינת ישראל". חמי פרס הוסיף בחיוך כי "לאבא שלי לא הייתה סבלנות, הוא היה מהיר וחד – ולכן כדאי שתתכוננו, כי המעטפות עם הבול של שמעון פרס יגיעו במהירות שטרם ראיתם כמותה. מעטפות עם בול של שמעון פרס הן מעטפות עם מחויבות". יו"ר דירקטוריון דואר ישראל, חזי צאיג אמר "זהו כבוד גדול עבורי ועבור חברת דואר ישראל להנפיק בול לזכרו של הנשיא התשיעי, ראש הממשלה לשעבר, שר לשעבר, מדינאי ואחרון דור הנפילים – שמעון פרס ז"ל. הנצחת שמעון פרס ז"ל על גבי בול מהווה מזכרת ממלכתית מכובדת. בול זה מצטרף לשורה ארוכה של בולים המוקדשים לאישים בולטים שתרמו רבות למדינת ישראל. הבולים משמשים אמצעי הסברה בארץ ובעולם, ובול זה יבטא באמצעות דברי הדואר בכל רחבי הארץ והעולם, את ההוקרה והכבוד שרוחש העם בישראל לפועלו והישגיו של שמעון פרס ז"ל".הדיוקן בבול מבוסס על צילום פורטרט של הצלם יונתן בלום, באדיבות מרכז פרס לשלום ולחדשנות. הבול וחותמת האירוע להופעת הבול עוצבו בידי לימור פרץ-סמיה. מעטפת היום הראשון עוצבה בידי טל הובר ושירן בלינקוב. ערכו הנקוב של הבול – 2.40 שקלים. ניתן להשיג אותו החל ממחר בסניפי דואר ישראל ברחבי הארץ. השירות הבולאי הפיק בנוסף מארז מזכרת יוקרתי המכיל גיליון בולים רשמי ובו 9 בולים בהנפקה מיוחדת לציון יום השנה לפטירתו, וכן ציטוטים נבחרים ותמונות מרגשות ממהלך חייו. המארז בשפות עברית ואנגלית. מכירת הבולים והמארז בסניפי הדואר תחל ביום שלישי 12 בספטמבר 2017, מועד הנפקתו הרשמי של הבול. מחיר המארז –27 שקלים.

הודעה מספר: 921
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 30/07/2017

חברת דואר ישראל משיקה את "Post Cash Back" אתר שמחזיר כסף למזמינים באתרי הסחר המקוון

 
השירות יינתן באתרים בינלאומיים ומקומיים מובילים בהם: 365tickets, Ali express, strawberryNET,, ebay, asos, booking.com, Deal Extreme, , ,hotel combined ,Book Depository ,shein וכן רשת מלונות פתאל, אל על, גוליבר, הדקה ה-90, וואלה!טורס, גרופון, איסתא, רשת מלונות ישרוטל, ו-easygo

חברת דואר ישראל משיקה את "Post Cash Back", אתר ייעודי www.postcashback.co.il, בשיתוף חברת ,Lessforme המאפשר קבלת החזר כספי בגובה 1-8% בקניה במאות אתרים מקומיים ובינלאומיים. בין האתרים ,ebay Ali express, asos ,booking.com, HOTELS.COM, אל על, סטרוברינט, מלונות פתאל, Budget, Nike, טימברלנד, הדקה ה-90, וואלה!טורס ואתרים נוספים בארץ ובעולם בתחומי האופנה, הלייף סטייל, התיירות והנופש, פנאי ובידור, טכנולוגיה, בריאות ועוד.

אתר "Post Cash Back" ינוהל על ידי חברת ,'Lessforme' אשר נמצאת בבעלות דורון סבירסקי, וחתומה על הסכמים עם מאות האתרים בארץ ובעולם. בכל הזמנה באחד ממאות האתרים, יקבל הקונה החזר כספי בהתאם למדיניות כל אתר, אשר יועבר לבחירתו לחשבונות בבנקים בישראל כהחזר שקלי, לחשבון הפייפאל כהחזר דולרי, או כהחזר לכרטיס נטען של דואר ישראל. לקוח שיבחר בהחזר לכרטיס הנטען של דואר ישראל יקבל 5% נוספים מכספי המשיכה ב-Cashback. על מנת לקבל את ההחזר הכספי, יש להירשם חינם באתר "Post Cash Back" ולבצע רכישה דרך האתר באמצעות המחשב או הסלולר בחנות המבוקשת. הקנייה באתר רגילה לחלוטין ומאפשרת כאמור קבלת החזר כספי, כאשר קנייה שלא תבוצע דרך אתר "Post Cash Back" לא תזכה בהחזר כספי. ניתן למשוך את הכסף כאשר יצטברו 15 דולר בחשבון ה- Cashback.

בשמת שדה, סמנכ"ל השיווק, המכירות והשירות בדואר ישראל מסרה "שירות Cashback הוא פתרון ידוע בכל העולם שמטרתו לעודד צרכנים להעדיף אתרים מסוימים על פני אתרים אחרים, באמצעות צבירת הנחות, נקודות או כסף. שיתוף הפעולה עם אתר lessforme יאפשר לחברת דואר ישראל להציע שירות נוסף ללקוחותיה ובכך להרחיב את סל השירותים שהיא מציעה, מעבר לשירותי השילוח והלוגיסטיקה. גם בהשקת שירות זה אנו חושבים על התועלת ללקוח, וכיצד ניתן לסייע ללקוחות לחסוך כסף ולהוריד את יוקר המחיה".

כך למשל, הזמנה מאתר עלי אקספרס שתתבצע דרך אתר www.postcashback.co.il תזכה את הלקוח בהחזר כספי של 5% מגובה העסקה, משפחה שתזמין למשל את חופשת הקיץ באתר booking.com תקבל 2% מכלל ההזמנה או 4% ב hotels.com, ואם מדובר בנופש בחו"ל בן שבוע במחיר 10 אלפים שקל למלון, יקבל המזמין החזר כספי בגובה 200 שקל אם ביצע הזמנה באתר booking.com או 400 שקל, אם ביצע הזמנה באתר hotels.com.

הודעה מספר: 918
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 10/07/2017

עוברים דירה בקיץ? אתם לא לבד

דואר ישראל: זינוק של 30% במעברי דירה בחודשי הקיץלפי ההערכות מדי שנה מתבצעים כ-300 אלף מעברי דירה

כ-300 אלף מעברי דירה מתבצעים בשנה בישראל, כך מעריכים בחברת דואר ישראל. נתוני הדואר מצביעים על כך ששליש מבתי האב והעסקים המבצעים מעבר כתובת מצטרפים לשירות "עוברים דירה", שירות הפניית דואר לעוברים דירה שמוצע בדואר ישראל. כמו כן, הנתונים מעידים על כך שבתקופת הקיץ, חל גידול של כ-30% במעברי הדירה, בהתבסס על הזינוק בביקוש לשירות.

במסגרת השירות, החברה מעבירה ללקוחות את כל דברי הדואר אשר נשלחו עבורם באמצעות דואר ישראל מהמען הקודם לכתובת החדשה. במהלך תקופה זו הלקוחות יכולים להתארגן בצורה רגועה יותר, ללא לחץ נוסף הכרוך בעדכון שולחי הדואר הנמצאים עמם בקשר. ניסיון דואר ישראל מלמד שנדרש זמן מהלקוח לעדכן את כל שולחי הדואר הנמצאים עמו בקשר, שכן חלקם מדוורים במועדים שונים במהלך השנה. מחיר שירות "עוברים דירה" - 60 ₪ ל-10 חודשים, מתוכם ארבעה חודשים ראשונים ללא תשלום.

חיים מזעקי, סמנכ"ל התפעול של דואר ישראל: "לקראת פתיחת שנת הלימודים אנו רואים גידול בהזמנת שירות "עוברים דירה", הנובע ממעברי דירה של משפחות רבות בתקופת הקיץ. השירות ניתן בכל 700 סניפי החברה והוא למעשה שירות דואר עוקב, המאפשר לכל המכתבים שמוענו לכתובת הישנה להגיע ליעד החדש".

ניתן להצטרף לשירות בכל אחת מיחידות הדואר עם הצגת תעודה מזהה של הלקוח, בן/בת הזוג וכל בוגר מעל גיל 18 שהבקשה תקפה לגביו, עם הכתובת החדשה תוך הצגת אסמכתא לכתובת הישנה. בנוסף, מתאפשר רישום ללקוחות פרטיים באמצעות אתר האינטרנט של החברה www.postil.com. רישום זה מתבצע טרם מעבר הדירה כאמצעי בטיחות להגנת הלקוחות ולשם זיהוי מגיש הבקשה.

הודעה מספר: 917
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 18/06/2017

דואר ישראל: זינוק בהזמנת חבילות מבריטניה בעקבות הירידה בשער הליש"ט

 
אתר Next הבריטי הוא המרוויח הגדול עם גידול של 46% בהזמנות מול תקופה מקבילה אשתקדירידת שער הפאונד (ליש"ט) בבריטניה, שממשיך לצנוח לאחר פרסום תוצאות הבחירות הסוערות בממלכה הבריטית, הובילה לעליה חדה בהיקף ההזמנות של ישראלים מאתרי סחר מקוונים בריטיים, כך עולה מנתוני דואר ישראל. המרוויח הגדול הוא אתר Next הבריטי, שהיקף ההזמנות ממנו עלה ב-46% לעומת תקופה מקבילה אשתקד.

במהלך החודש האחרון שער הפאונד ירד ב-3.6% לשווי של 4.5 שקלים בלבד. זהו כאמור המשך של מגמה שהחלה בעקבות התוצאות המטלטלות של משאל העם בנושא הברקזיט בשנה שעברה. מאז יוני שעבר, שער הפאונד ירד ב-18%, וב4.6% מתחילת השנה. כתוצאה מכך, מדווחת חברת דואר ישראל על גידול בהיקף הזמנות הסחר המקוון מאתרים בריטיים, כאשר מינואר עד מאי 2017 גדלו היקפי ההזמנות של הציבור הישראלי מ-next הבריטי ב-46%.

חיים מזעקי, סמנכ"ל התפעול בדואר ישראל, אמר: "אין ספק שהירידה בשער הפאונד מעודדת את הציבור הישראלי להזמין יותר פריטים מאתרים בריטיים. אתר Next מצליח מאוד בישראל כי הוא ידידותי לציבור הישראלי: הוא כולל אתר ושירות לקוחות בשפה העברית, המחירים בשקלים והמשלוח באמצעות שירות האקו פוסט של דואר ישראל מגיע תוך ימים ספורים משלב ההזמנה לבית הלקוח. לקוחות ישראליים יכולים להזמין כיום מוצרים מ- Next במשקל של עד 10 קילו, מה שפותח בפני הישראלים קווי מוצרים חדשים לחלוטין – כגון כלי בית, כלי מטבח, מוצרי אמבט, וילונות ועוד, והכל עם זמני אספקה קצרים במיוחד של עד כ-5 ימי עסקים מרגע ההזמנה ועת הנחיתה בארץ, ואנו ממשיכים לשפר את זמני האספקה".

"אנו רואים הזמנות רבות של פריטי ביגוד, והנעלה למבוגרים וילדים מאתר זה. מדובר באתר שמאוד מתאים לציבור הישראלי והוא פופולארי מאד גם בקרב המגזר החרדי. למשפחות עם מספר ילדים קניה באתר זה יכולה לחסוך כסף רב".

בשנתיים האחרונות השקיעה חברת דואר ישראל רבות בשיפור השירות באמצעות הרחבת פריסת יחידות הדואר ב-750 יחידות דואר ברחבי הארץ וכן בכ-350 נקודות מסירת חבילות נוספות בשיתוף רשתות כמו שופרסל, עזריאלי ועוד, וכן חנויות פרטיות. בנוסף החברה הרחיבה את שעות הפתיחה במאות יחידות דואר, מאפשרת הזמנת תור מראש באתר ובאפליקציה ומציעה מערך שליחים לקבלת החבילות עד בית הלקוח.

הודעה מספר: 916
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 13/06/2017

לאור הגידול בסחר המקוון ולרגל עונת הנסיעות: חברת דואר ישראל מדווחת על 400 אלף כרטיסי מט"ח נטענים

כאשר 60% מהשימושים בכרטיסים הם לקניות ברשת

יתרונות:  שליטה מלאה בהוצאות – משתמשים בכסף המוקצב בכרטיס  כרטיס בטוח עם החזר כספי במקרה של אובדן או גניבה  הכרטיס נמכר ללא צורך בפתיחת חשבון  ניתן להטעין כרטיס ע"י העברה בנקאית מכל חשבון בנק בארץ  אפשרות להשתמש בכספומטים ובחנויות ברחבי העולם כמו כרטיס אשראי רגיל  הכרטיס מיועד גם לשימוש ברכישות באתרי אינטרנט בארץ ובינלאומיים חברת דואר ישראל מדווחת היום על 400 אלף כרטיסי מט"ח נטענים, לרגל עונת הנסיעות ולאור הגידול בהזמנות סחר מקוון. לדואר ישראל, באמצעות בנק הדואר, יש מוצר ייחודי והוא כרטיסי מט"ח נטענים בדולרים, יורו או ליש"ט, אשר מונפקים ע"י ויזה (דולר) ומאסטרכארד (יורו, ליש"ט) העולמיות. כרטיסי המט"ח הנטענים הינם רב פעמיים ומאפשרים רכישה בטוחה בבתי עסק בחו"ל, משיכה בכספומטים ברחבי העולם, ללא צורך בחשבון בנק, ויכולת לשוב ולהטעין את הכרטיסים מרחוק. עד כה שימשו הכרטיסים בעיקר את הנוסעים לחו"ל, אך בשנתיים האחרונות החל הציבור בישראל גם לעשות בהם שימוש להזמנת קניות באתרים בינלאומיים. הערב עולה החברה בקמפיין חדש, שמטרתו עידוד שימוש ויצירת מודעות לכרטיסי המט"ח הנטענים של דואר ישראל, גם לקניות באתרי הסחר המקוון, וזאת באמצעות סרטונים הומוריסטים קצרים אותם מובילה הדמות המצוירת של דורי, אשר יצרו ניר וגלי, באמצעות פרסום גליקמן-שמיר-סמסונוב. הקמפיין יעלה בטלוויזיה וכן בדיגיטל למשך כשבועיים. יורם מימון, מנהל בנק הדואר, מסר "אחד הדברים המעניינים שראינו הוא גידול בשימושים בכרטיסים אלו בעקבות התפתחות הסחר המקוון. כיום משמשים כרטיסי המט"ח הנטענים לקניות גם לרכישות באתרי אינטרנט, כאשר 60% מהשימושים כיום מבצעים בארץ לרכישות באתרים מחו"ל. בנק הדואר הוא למעשה הרשת הגדולה בישראל לרכישת שירותי מט"ח והמרות מטבע חוץ. ניתן לרכוש מט"ח במזומן ב-300 הסניפים המוכרים מט"ח, ולרכוש את כרטיסי המט"ח הנטענים בכל 700 הסניפים והסוכנויות ברחבי הארץ. כרטיסי המט"ח הנטענים של בנק הדואר משמשים כאמצעי תשלום בטוח למטייל ולצרכן הישראלי הרוכש באתרי אינטרנט, תוך שליטה מלאה בהוצאות, וללא חריגות בחשבון. אוכלוסיה נוספת המשתמשת בכרטיס היא נוער וצעירים המשתמשים בכרטיס כתחליף לכרטיס אשראי, כאשר הכרטיס משמש אותם הן לרכישות והן לטיול הגדול בחו"ל". עלות הנפקת הכרטיס 45 שקלים, (תשלום חד פעמי). טעינה חוזרת תעלה 0.8% מסכום הטעינה. בכרטיס של ויזה סכום ההטענה המינימלי הוא 50$ עד תקרה של 2,500$, ובמאסטרקארד סכום הטעינה המינימלי 250 שקל, לשימוש עד תקרה של 5,000$ אירו/ליש"ט (בשווי זהה). ניתן להטעין את כרטיסי המט"ח של בנק הדואר בסניפי דואר ישראל וכן ע"י העברה בנקאית מכל חשבון בנק בארץ ישירות לכרטיס. מידע מלא אודות הכרטיסים הנטענים, ותנאי השימוש ניתן למצוא בקישור הבא: http://www.israelpost.co.il/card

הודעה מספר: 915
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך:

הצנחנים חזרו לכותל

 
אחרי 50 שנה חזרו היום ד"ר יצחק יפעת, חיים אושרי וציון כרסנטי, הידועים כשלושת הצנחנים אשר שחררו את הכותל ביוני 1967, לכותל המערבי בירושלים, על מנת לקבל גיליון מזכרת של בול עם תמונת "הצנחנים הבוכים" כהוקרה מדואר ישראל.

התמונה הידועה אשר מופיעה על גבי גיליון המזכרת, צולמה ב6 ביוני 1967 על ידי הצלם חתן פרס ישראל, דוד רובינגר ז"ל, אשר נפטר בחודש מרץ האחרון. התמונה הפכה לאחד מסמלי מלחמת ששת הימים. בתמונה הביטו שלושת הצנחנים בהשתאות על רקע הכותל המערבי, שנגלה לעיניהם לראשונה באותו מעמד.

בטקס מרגש שהתקיים היום ברחבת הכותל המערבי העניקו מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין, רב הכותל, שמואל רבינוביץ, ואלחנן שפירא, מנהל השירות הבולאי לשלושת הצנחנים את גיליונות המזכרת הממוסגרים, אשר הופקו במיוחד עבורם ועבור ילדיו של רובינגר ז"ל ולא ימכרו באופן מסחרי.

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, אמר במפגש "כבוד גדול לדואר ישראל להעניק גיליון הוקרה לצנחנים ולמשפחת רובינגר, אשר בהבזק מצלמה הפכו לאחד מסמליה המובהקים של שחרור העיר ואיחודה מחדש".

ציון כרסנטי, אחד הצנחנים אמר שזוהי סגירת מעגל ונזכר ברגעים ההיסטוריים להם היה שותף בקרב על ירושלים וההתרגשות שאחזה בו כאשר ראה לראשונה את הכותל המערבי לנגד עיניו. הוא סיפר כיצד הרב גורן ז"ל חיבק אותו ותקע בשופר וכיצד נהרו הצנחנים אל עבר הכותל המערבי ועמדו בוכים מול הכותל.

ד"ר יצחק יפעת, אחד הצנחנים, סיפר כי עבורו מדובר בסגירת מעגל נוספת, כי אמו קרולה יפעת ז"ל דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, אמר במפגש "כבוד גדול לדואר ישראל להעניק גיליון הוקרה לצנחנים ולמשפחת רובינגר, אשר בהבזק מצלמה הפכו לאחד מסמליה המובהקים של שחרור העיר ואיחודה מחדש".

ציון כרסנטי, אחד הצנחנים אמר שזוהי סגירת מעגל ונזכר ברגעים ההיסטוריים להם היה שותף בקרב על ירושלים וההתרגשות שאחזה בו כאשר ראה לראשונה את הכותל המערבי לנגד עיניו. הוא סיפר כיצד הרב גורן ז"ל חיבק אותו ותקע בשופר וכיצד נהרו הצנחנים אל עבר הכותל המערבי ועמדו בוכים מול הכותל.

ד"ר יצחק יפעת, אחד הצנחנים, סיפר כי עבורו מדובר בסגירת מעגל נוספת, כי אמו קרולה יפעת ז"ל עבדה שנים רבות בדואר.

הודעה מספר: 914
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 09/05/2017

דואר ישראל קבעה מזוזה

במרכז המיון המקוון לחבילות בעיר מודיעין

הטקס התקיים בהשתתפות חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל , דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, הרב גוטרמן, ראש העיר מודיעין עילית, שמעון פרג'ון, יו"ר ארגון העובדים הארצי, מר צחי נחמיאס, יו"ר חברת מגה אור, האחראית על הקמת המבנה, חברי הנהלת דואר ישראל וכ-200 מעובדי המקום.

במעמד מרגש נקבעה אמש מזוזה במרכז המיון המקוון לחבילות של דואר ישראל, בעיר מודיעין. מרכז המיון הוקם בהשקעה של כ-25 מיליון שקל. מדובר בפרויקט הדגל של דואר ישראל, אשר בבנייתו הוטמעו יכולות חדשניות של מיון, קטלוג ופענוח חבילות, שיקצרו משמעותית את משך מסירת החבילות המוזמנות מחו"ל, משלב נחיתתן בישראל ועד הגעתן ללקוחות. מרכז המיון המקוון שוכן בפארק התעשיות במודיעין, ומשתרע על כ-20 דונם. מרכז מיון זה הוא אחד המרכזים המתקדמים בתחומו בעולם והוא ערוך לטפל בעשרות אלפי פריטים בשעה ומעל 100 מיליון פריטים בשנה, ויחליף את שיטת המיון הנוכחית, המתבצעת ברובה כיום באופן ידני. במרכז המיון המקוון יעבדו כ-250 עובדים.

יו"ר דירקטוריון דואר ישראל, חזי צאיג, בירך על הגעתו של הרב גוטרמן לקביעת המזוזה, צאיג אמר, שהוא מכיר את הרב זה שנים רבות ושהוא מעריך מאוד את סיועו באיתור עובדים למרכז המיון המקוון מקרב הקהילה החרדית ובכך לסייע להם להשתלב בתעשייה. צאיג אף הודה לרב גוטרמן, שסייע בתרומת ספר תורה לבית הכנסת.מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין, אמר כי "רק לפני שנה בדיוק הנחנו את אבן הפינה במרכז המיון והנה הרעיון קרם עור וגידים ושינה את המציאות: המעבר למבנה החדש אפשר חווית שירות טובה יותר ומהירה יותר, בשנת 2016 חילקנו כ-52 מיליון חבילות לציבור הרחב ואנו מאמינים כי לדואר יש תרומה משמעותית בהורדת יוקר המחיה. ככל שנספק ללקוחות שירות מהיר יותר בכל נקודה ברחבי הארץ כך הם יזמינו יותר".הרב גוטרמן, אשר נתכבד בקביעת המזוזה אמר כי דואר ישראל תורם רבות בהורדת יוקר המחיה ופתיחת מרכז המיון לחבילות במודיעין מביאה פרנסה למאות עובדים ולרבים מתושבי האזור והוא בירך את העובדים במקום בפרנסה, בריאות ואריכות חיים.

הודעה מספר: 913
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 03/05/2017

משרד התחבורה והדואר מרחיבים את שיתוף הפעולה

מהיום: רישיון נהיגה לרכב בכל 700 סניפי דואר ישראל

השר כץ: "הרחבת השירות לכל סניפי דואר ישראל תשפר באופן משמעותי את השירות לציבור ותפחית את העומסים במשרדי הרישוי. הנפקה ותשלום רישיונות בדואר, יאפשרו לציבור הנהגים לחסוך זמן יקר וימנעו ממנו את הצורך להגיע למשרדי הרישוי לקבלת רישיון נהיגה"

בשורה טובה לנהגים. מהיום ניתן להנפיק רישיונות נהיגה לרכב בכל אחד מסניפי דואר ישראל ברחבי הארץ, זאת, במסגרת הרחבת שיתוף הפעולה בין משרד התחבורה לבין דואר ישראל.

לפני כ-3 חודשים הודיעו משרד התחבורה ודואר ישראל על שירות חדש, במסגרתו ניתן להנפיק רישיון נהיגה לרכב ב-30 סניפים של דואר ישראל. בעקבות הצלחת הפרויקט, הוחלט להרחיבו לכל 700 סניפי דואר ישראל.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ ציין כי הרחבת השירות לכל 700 סניפי דואר ישראל תשפר באופן משמעותי את השירות לציבור ותפחית את העומסים במשרדי הרישוי. "הנפקה ותשלום רישיונות בדואר, יאפשרו לציבור הנהגים לחסוך זמן יקר וימנעו ממנו את הצורך להגיע למשרדי הרישוי לקבלת רישיון נהיגה", הוסיף השר כץ.

מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין אמר כי שיתוף הפעולה עם משרד התחבורה הוכיח את עצמו "אנו רואים אלפי לקוחות שכבר הגיעו לסניפי דואר ישראל והנפיקו רישיון נהיגה. הרחבת שיתוף הפעולה תאפשר ללקוחות לקבל שירות בכל הארץ בזמן ובמקום שנוח להם, כולל בימי שישי ובשעות פתיחה מאוחרות עד 20:00 בערב" הוסיף גולדשטיין.

משרד התחבורה מבקש להדגיש כי השירות בסניפי דואר ישראל, לא יינתן לבעלי רישיון נהיגה, עליהם חלות הגבלות מטעם רשויות המדינה (הוצאה לפועל, בית משפט וכדומה), וכאלה הנדרשים להשלמת בדיקות ראייה או תמונה אישית (ממאגר משרד התחבורה). בשלב זה התשלום עבור הנפקת הרישיונות בסניפי דואר ישראל יתבצע במזומן בלבד.

הנפקת רישיונות נהיגה בדואר מבוצעת במסגרת הרחבת מגוון האפשרויות שמשרד התחבורה מעמיד לרשות הציבור לקבלת שירותי רישוי, הכוללים הנפקה של רישיון נהיגה ורכב, באמצעות האינטרנט, המוקד הטלפוני (*5678) ועמדות השירות האוטומטיות ("רישיומט") הממוקמות ביותר מ-70 סניפים של רשת הסופר פארם. (השירות ניתן באמצעות כרטיס אשראי של בעל רישיון הנהיגה או הרכב).

הודעה מספר: 912
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 18/04/2017

עפר פלג מונה למנהל מרחב צפון בדואר ישראל

פלג ינהל כ-1,000 עובדים לרבות דוורים, אשנבאים ומרכזי מסירה

דירקטוריון חברת דואר ישראל, בראשות חזי צאיג, יו"ר הדירקטוריון, אישר את המלצת ועדת האיתור למינוי עפר פלג לתפקיד מנהל מרחב צפון בדואר ישראל. פלג יהיה כפוף למנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין, וישמש כחבר בהנהלת החברה. בתפקידו יהיה פלג אחראי על כ-1,000 עובדים לרבות דוורים, אשנבאים ואנשי מיון, הפועלים במאות יחידות דואר בצפון, מאזור החרמון ועד אור עקיבא, לרבות מרכזי חלוקה ומרכזי מסירת דברי דואר וחבילות.

עפר, בן 45, מהנדס תעשיה וניהול בהכשרתו, הינו בעל ניסיון רב בניהול שטח, מטה ותפעול, לרבות ניהול לוגיסטי, ניהול והקמת שרשרת אספקה וניהול תהליכי תכנון ובקרה, תוך קיום ממשקים חוצי חברה עם גורמי פנים וחוץ. ב-13 השנים האחרונות שימש בתפקידי ניהול בכיר בחברת "טבע" העולמית וכן בענקית הפרמצבטיקה "סאן" פארמה. בתפקידו האחרון ב"סאן" פארמה שימש במשך כשלוש שנים כסמנכ"ל שרשרת האספקה ומוצרים חדשים, וחבר הנהלת התפעול הגלובלי המונה כ-15 אלף איש. קודם לכן ב"טבע", היה חבר בהנהלת תפעול ישראל ואירופה, ניהל במשך מספר שנים 3 מפעלים פרמצבטיים שמנו כ-1,700 עובדים, ניהל את שרשרת האספקה של אזור ישראל ואירופה והיה חבר בהנהלת המו"פ הייחודי. לפני כן שימש במשך 5 שנים כמנהל מכירות וכמהנדס תעשיה וניהול בחברת טלדור.

פלג נכנס לתפקידו בעיצומה של תוכנית ההבראה בדואר ישראל, שמטרתה בין היתר שיפור השירות בחברה. מינוי פלג מצטרף לשורה של מינויים בהנהלת דואר ישראל בשנה וחצי האחרונות בהם: סמנכ"ל כספים, סמנכ"ל שיווק שירות מכירות ופיתוח עסקי, סמנכ"ל מערכות מידע, מנהל מרחב דרום, סמנכ"ל התקשורת והסברה וסמנכ"ל משאבי אנוש.

דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל אמר: "אני מברך על הצטרפותו של עפר להנהלת החברה, אשר מבצעת בשנתיים האחרונות מהלכים מרחיקי לכת, כל מנהל בתחומו, ויחד אנו מצעידים את דואר ישראל לעידן חדש בתחומי השירות והטכנולוגיה. אני מאמין שניסיונו הרב של עפר יסייע לנו להוביל את הארגון קדימה".

עפר, תושב רעננה, נשוי ואב ל-3, אלוף משנה במילואים, בעל תואר ראשון בתעשיה וניהול מאוניברסיטת ת"א ותואר MBA מאוניברסיטת ת"א עם התמחות בשיווק.

הודעה מספר: 911
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 22/02/2017

מהלך משותף של רשות האוכלוסין וההגירה ודואר ישראל:מהיום קבלת תעודות זהות ביומטריות במסירה אישית בבית הלקוח

 
שר הפנים, אריה דרעי: "מסירת תעודת הזהות באופן אישי היא שלב הכרחי ומבורך בכל המהלך הלאומי המשמעותי שאנו מובילים"

בשורה לציבור: רשות האוכלוסין וההגירה ודואר ישראל יחלו בימים הקרובים בחלוקת תעודות הזהות הביומטריות בבתי הלקוחות. במסגרת זו, אזרחים ותושבים שיגישו בקשה לקבלת תעודת זהות ביומטרית לא יידרשו מעתה להגיע ללשכת רשות האוכלוסין וההגירה בשנית ולאסוף את התעודה, כפי שהיה נהוג עד כה, כאשר התעודה תגיע אליהם במסירה אישית עד הבית, באמצעות מערך הדוורים של דואר ישראל. שר הפנים, אריה דרעי, בירך על המהלך: "השירות החדש הוא נדבך נוסף וחשוב, כחלק משיפור השירות לטובת הציבור, כאשר המטרה היא לצמצם את זמני ההמתנה במשרדי הממשלה תוך המשך שיפור מתמיד, בכל תחום בו נוכל לשפר. התיעוד הביומטרי הוא דור העתיד, הממקם את מדינת ישראל בקו אחד עם המדינות המתקדמות ביותר מבחינה טכנולוגית ואבטחה."

חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל, אמר: דואר ישראל ממשיכה להרחיב את סל השירותים למען אזרחי המדינה, ובהמשך להנפקת רשיונות הנהיגה בשיתוף משרד התחבורה, דואר ישראל תפיץ עבור רשות האוכלוסין וההגירה את תעודות הזהות הביומטריות. חברת הדואר תמשיך להעמיד לרשות משרדי הממשלה את התשתיות הקיימות ברשותה, על מנת להיטיב את השירות לאזרח וזאת כחלק מהרפורמה שהחברה מובילה בתקופה האחרונה". דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל, מסר "מדובר במהלך מורכב ביותר הכולל מערך של כ-1,500 דוורים אשר צוידו בסמארטפונים, עמם ניתן לזהות באופן אישי כל נמען לפני מסירת התעודה, תוך סריקת אישור המסירה ופרטי הנמען בסמארטפון. מהלך משקף את האמון שנתן משרד הפנים בחברת דואר ישראל ובעובדיה אשר ימסרו אישית את תעודות הזהות ללקוחות מדן ואילת, לאחר אישור מחמיר וכנגד הצגת קוד מזהה". התיעוד הביומטרי הושק בסוף חודש יוני 2013. מאז השקתו, מי שבחר להנפיק תיעוד ביומטרי נדרש להגיע פעם נוספת ללשכת רשות האוכלוסין וההגירה על מנת לאסוף את תעודת הזהות, בעוד שהדרכון הביומטרי נשלח אל המבקש בדואר רשום. המהלך המשותף יחסוך ללקוחות זמן, ויגביר את שביעות רצונם מקבלת השירותים באופן אישי.

יוגב שמני, מנהל אגף בכיר מערכות מידע ברשות האוכלוסין וההגירה המוביל את הפרויקט, הביע סיפוק מהמהלך: "מדובר במהלך משמעותי מאוד, שכלל שיתוף פעולה עם גופים נוספים ביניהם חברת הדואר, אשר נועד לשפר את השירות לציבור במטרה לאפשר שירות יעיל ואיכותי, לצד אבטחת ההליך ושמירה על פרטיותם של התושבים. המהלך צפוי לחסוך את הגעתם ללשכות רשות האוכלוסין של מאות אלפי ישראלים בשנה״.הודעה מספר: 910
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 22/02/2017

לקראת השקת בית המיון המקוון במודיעין: דואר ישראל רכש מחברת מלם מערכת ממוחשבת לקריאת פריטים

אשר תאפשר מיון ומעקב אחר החבילות מחו"ל וחלוקתן תוך 48 שעות מנחיתתן בארץ

מלם מערכות, מקבוצת 'מלם תים', זכתה במכרז בשיתוף עם חברת TIS הבינלאומית לחמש שנים בהיקף כולל של כ-9 מיליון שקלחברת דואר ישראל, אשר צפויה לחנוך בשבועות הקרובים את בית המיון המקוון במודיעין, רכשה מחברת 'מלם מערכות' פתרון מיחשוב היקפי, לסריקה וקריאת מיליוני הפריטים שיעברו בבית המיון המקוון, תוך ניטור קפדני ומהיר של החבילות מהגעתן לארץ ועד מסירתן ללקוח. הפתרון יאפשר קיצור משמעותי של משך זמן הגעת הפריט לנמען, ל-48 שעות מרגע נחיתת החבילה בישראל ועד מסירתו ליחידת הדואר הקרובה לבית הלקוח. מלם, אשר זכתה במכרז, בשיתוף עם חברת TIS מערכות שהינה חברה בינלאומית מובילה המתמחה בפענוח וטיפול במידע דיגיטלי, תפתח את המערכת ותתמוך בה למשך חמש שנים, בהיקף כולל של כ-9 מיליון שקל.

מנכ"ל חברת דואר ישראל דני גולדשטיין אמר היום "בית המיון המקוון יוביל אותנו לפתחו של עידן חדש שיאפשר לנו לקצר את זמן מסירת החבילות בצורה משמעותית, תוך מיון וניטור של הפריטים משלב נחיתתם בארץ ועד מסירתם ללקוחות. בשנים האחרונות צמח קצב הזמנת החבילות מחו"ל בכ-30% מדי שנה, כאשר בשנת 2016 הוזמנו מחו"ל כ-52 מיליון חבילות. הפתרון של מלם מערכות יספק One Stop Shop למיון כל החבילות שינחתו מחו"ל במקום אחד, תוך טיפול יעיל ומהיר בפרטי דואר אלו. בית המיון המקוון במודיעין אשר ישתרע על פני כ-20 דונם, הוא אחד המרכזים המתקדמים ביותר בעולם, שערוך לטפל לטיפול באלפי פריטים בשעה ועד 100 מיליון פריטים בשנה. הוא יחליף מספר בתי מיון ברחבי הארץ ואת שיטת המיון הנוכחית המתבצעת ברובה באופן ידני".

עופר בן דוד, מנהל חטיבת הפרויקטים במלם מערכות מסר, כי "מדובר בפרויקט דגל המשלב פתרונות טכנולוגיים מתקדמים רבים; המערכת של מלם היא מערכת מתקדמת מסוגה אשר פותחה במיוחד עבור דואר ישראל והיא כוללת חומרה ותוכנה, אשר תאפשר לבצע קליטה מהירה, מדויקת ויעילה של פרטי הנמענים שעל גבי החבילות והשלמת המידע החסר, לצורך מיון דברי הדואר ליעדם ומתן הודעות אוטומטיות לנמענים על החבילה שממתינה להם ביחידת הדואר. מלם שמחה להיות חלק משמעותי במהפכה הדיגיטלית העוברת על דואר ישראל ולהוביל את ניהול מערך החבילות הבינלאומי לשלב הבא. דואר ישראל, באמצעות יכולותיה של מלם מערכות, תייעל את מערך החבילות ותספק לציבור בישראל שירות חדשני דיגיטלי מהיר ומן המתקדמים בעולם".

עדית חן, סמנכ"ל מערכות מידע בדואר ישראל מסרה כי הפתרון הטכנולוגי של מלם מערכות נותן מענה כולל לאתגר התפעולי והלוגיסטי שבליבת העשייה של דואר ישראל. "זהו פתרון מהמתקדמים בתחומו, העומד בקנה אחד עם מערכות דומות בעולם ומתמודד עם אתגרים ייחודיים של ישראל כמו שמות רחובות בעברית. הפרויקט בוצע בלו"ז קצר ביותר, כאשר בליבת הפתרון של מלם מערכות מנגנון צילום ופענוח OCR (זיהוי תווים אופטי) של הטקסט על גבי החבילה לנתונים הדרושים להמשך תהליך המיון וההפצה של החבילה בדרך ללקוח הסופי. זהו מנגנון מתוחכם המסוגל להתמודד עם מגוון רחב של סוגי אריזות, תוויות ופורמטים בינלאומיים שונים, תעתיק אנגלית-עברית, איתור כתובת הנמען בתוך מאגר הכתובות והמיקודים בישראל, שיוך לנקודת מסירה סופית וטיפול בחריגים".

עד כה הפריט היה נוחת בנתב"ג שם עובר למיון ראשוני בדואר בנתב"ג, משם עובר לאחד מבתי המיון בתל אביב, בירושלים או בחיפה, שם עובר תהליך מיון נוסף לפני בתי הדואר, הפריט היה נשלח לבית הדואר בעיר של הנמען ושם היה ממוין לפי יחידת המסירה ללקוח. כך עמד מסירה של הפריט מרגע נחיתתו בארץ על 7-5 ימים בממוצע.

בתהליך החדש הפריט ינחת בישראל ויגיע ישירות במכולה לבית המיון המקוון. שם הוא יעבור תהליך שיקוף ביטחוני, צילום מדבקת הפריט ופיענוח נתוני הנמען ותכולת הפריט. לאחר מכן יאותרו פרטי הנמען על פי נתונים מוקדמים המגיעים בצורה ממוכנת מאתר הסחר הגדולים בעולם ותופק מדבקת מיון ליחידה הסופית אליה יגיע הלקוח. אז ישלח הפריט ליחידה הרלוונטית והלקוח יקבל מסרון או הודעה כתובה על הגעת הפריט.

הודעה מספר: 909
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 08/02/2017

הזמנתם תחפושת באתר עלי אקספרס? מעתה תוכלו לעקוב אחר ההזמנה באתר דואר ישראל

 
דואר ישראל בשיתוף פעולה עם ענקית הקניות הסינית: תחפושות שיוזמנו לפורים יגיעו לבית הלקוח תוך 3 ימים מהנחיתה בארץעלי אקספרס Ali Express)) ענק הסחר המקוון הסיני יוצא בשיתוף פעולה עם דואר ישראל לשירות מהיר של הזמנת תחפושות לקראת פורים. בחודש הקרוב יוצע מגוון רחב של תחפושות לקונים הישראלים עם שירות אקספרס e-packet (מוכר בישראל גם כאקו פוסט), אשר יאפשר לראשונה מעקב אחר ההזמנה מסין ומסירה מהירה של הפריטים תוך 3 ימים מנחיתתם בישראל. לטובת הגולש הישראלי בנתה Ali Express עמוד נחיתה ייעודי בעברית עם ממשק ייחודי, אליו ניתן להיכנס מאתר דואר ישראל ( (www.israelpost.co.ilאו מ-300 חנויות נבחרות באתר עלי אקספרס, ולהזמין תחפושות במחיר ממוצע של 10-30 דולר בשירות אקספרס e-packet.

בשמת שדה, סמנכ"לית השיווק, השירות והמכירות בדואר ישראל אמרה "עלי אקספרס הוא אתר הסחר המקוון המועדף על הציבור הישראלי לצד ebay, next ואמזון. עד כה מרבית הפריטים שהוזמנו מסין לא היו מנוטרים, כך שלא ניתן היה לעקוב אחריהם ומשך חלוקתם היה בדומה לפריט דואר רגיל. כעת כאשר תוזמן התחפושת, הלקוח יוכל לבצע מעקב אחר המשלוח באתר דואר ישראל ולקבל אותו בשירות אקספרס, זאת בדומה לקבלת פריטים מאתר next הבריטי".

שדה ציינה עוד כי השילוח מסין אינו ישיר ולכן לוקח כמספר שבועות עד שהפריטים המוזמנים מסין נוחתים בישראל, לכן היא ממליצה להקדים ולהזמין תחפושות כבר כעת, כחודש וחצי לפני פורים. עוד הוסיפה שדה, כי "שיתוף הפעולה עם עלי אקספרס יאפשר לבחון האם ניתן יהיה למסור בעתיד פריטים נוספים מהאתר בשירות אקספרס מנוטר, תוך קיצור משמעותי של זמני ההמתנה לפריטים מסין".

מסקר שערכה דואר ישראל בנובמבר לקראת חגי הקניות הבינלאומיים, באמצעות "מכון שילוב I2R", נמצא כי 20% מהקונים ברשת מתכוונים להזמין תחפושות לפורים מאתרים בחו"ל.

הודעה מספר: 908
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 12/02/2017

בשורה טובה לנהגים לראשונה: ממחר מנפיקים רישיון נהיגה גם בדואר ישראל

 
השר כץ: מתן האפשרות להנפיק רישיונות נהיגה ובקרוב גם רישיונות רכב בדואר ישראל, ישפר באופן משמעותי את השירות לציבור ויפחית את העומסים במשרדי הרישוי צריך לחדש רישיון נהיגה? רישיון הנהיגה שלך אבד, נגנב או נפגם? ממחר ניתן יהיה להנפיק רישיונות נהיגה גם בסניפי דואר ישראל ברחבי הארץ. במסגרת שיתוף פעולה בין משרד התחבורה לחברת דואר ישראל, יוכל כל נהג שתוקף רישיונו פג ולא קיבל את רישיון הנהיגה לכתובתו או נהג שרישיונו, אבד, נגנב או נפגם להנפיק רישיון נהיגה בסניפי הדואר ברחבי הארץ. התשלום בבנק הדואר יתבצע, במזומן. הנהג, יקבל רישיון נהיגה זמני ולאחר מכן ישלח לביתו הרישיון הקבוע (פלסטיק). בשלב ראשון ניתן יהיה להנפיק את הרישיון ב-30 סניפים של דואר ישראל, ברחבי הארץ (מצורפת רשימת הסניפים) ובקרוב, השירות יורחב למאות סניפי הדואר.

מי שיבקש להנפיק רישיונות נהיגה בדואר, יידרש להציג תעודת זהות. השירות בסניפי דואר ישראל, לא יינתן לבעלי רישיון נהיגה, עליהם חלות הגבלות מטעם רשויות המדינה (הוצאה לפועל, בית משפט וכדומה), וכאלה הנדרשים להשלמת בדיקות ראייה או תמונה אישית (ממאגר משרד התחבורה). הנפקת רישיונות נהיגה בדואר מבוצעת במסגרת הרחבת מגוון האפשרויות שמשרד התחבורה מעמיד לרשות הציבור לקבלת שירותי רישוי, הכוללים הנפקה של רישיון נהיגה ורכב באמצעות האינטרנט, המוקד הטלפוני (*5678) ועמדות השירות האוטומטיות "רישיומט" באמצעות כרטיס אשראי (של בעל רישיון הנהיגה או הרכב), הממוקמות ביותר מ-70 סניפים של רשת הסופר פארם. שר התחבורה והמודיעין, ישראל כ"ץ, ציין כי מתן האפשרות להנפיק רישיונות נהיגה ורכב בדואר ישראל, ישפר באופן משמעותי את השירות לציבור ויפחית את העומסים במשרדי הרישוי. "הנפקה ותשלום רישיונות בדואר, יאפשרו לציבור הנהגים לחסוך זמן יקר וימנעו ממנו את הצורך להגיע למשרדי הרישוי לקבלת רישיון רכב ונהיגה", אמר כ"ץ.

מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין מסר, כי לדואר ישראל שיתוף פעולה ארוך שנים עם משרד התחבורה, כאשר בשנת 2016 בוצעו באמצעות בנק הדואר בין השאר יותר מ-900 אלף העברות בעלות על רכב ושולמו כ-340 אלף אגרות למבחני נהיגה. "הרחבת שיתוף הפעולה עם משרד התחבורה תאפשר לנו להציע סל שירותים גדול יותר לציבור ולאפשר ללקוחות לבחור היכן לבצע את הפעולות הנחוצות להן. שיתוף פעולה זה, מתווסף לשורה של חידושים שהכנסנו בשנה האחרונה בהם, מערכת זימון תורים, משלוח מסרוני SMS ללקוחות ופתיחת למעלה מ-320 מרכזי מסירת חבילות בנוסף למאות הסניפים הקיימים".

מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר אייל, ציינה כי שיתוף הפעולה עם דואר ישראל מבוצע במסגרת תכנית סדורה לשיפור השירות לציבור בסניפי הרישוי. "מעתה, נוכל להציע מגוון שירותים לנהגים ולהרחיב את פעילותנו, בכל אזור שהלקוחות יבחרו ובשעות פעילות ארוכות ונוחות יותר, במיוחד לאזרחים שאינם פנויים בשעות הבוקר", אמרה טרנר אייל, והוסיפה כי בשנה האחרונה, הוטמעו שיפורים רבים במשרד התחבורה ובכללם תוספת עמדות שירות להנפקת רישיונות נהיגה ורכב ("רישיומט") ומתן אפשרות להצהיר על סיום תכנית הליווי לנהג חדש באמצעות האינטרנט ללא הגעה פיזית לסניפים ועוד.

מנהל בנק הדואר, יורם מימון, ציין כי לאחר שנות שיתוף פעולה רבות עם משרד התחבורה, הכוללות שירותי גבייה, העברת בעלות על רכב, הקמה והפעלה של המסלקה לתחבורה ציבורית ועוד, בנק הדואר ירחיב את שיתוף הפעולה לשירותים מקוונים נוספים לטובת ציבור הנהגים ובעלי הרכב בישראל.

רשימת הסניפים מופיעה באתרי משרד התחבורה ודואר ישראל: https://www.israelpost.co.il/content.nsf/pages/Driving_licences?opendocument

הודעה מספר: 907
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 10/01/2017

דואר ישראל ו-Gett בשיתוף פעולה ראשון מסוגו: ישיקו את "Gett Post": שירות קבלת חבילות מסניף הדואר תוך חצי שעה

 
עידן חדש: דואר ישראל וחברת Gett (לשעבר גט טקסי) מכריזות על שיתוף פעולה ראשון, במסגרתו ניתן יהיה להזמין חבילות ופריטי דואר רשום מסניפי הדואר באמצעות אפליקצייתGett תוך חצי שעה. המשלוחים המיועדים לפריטים במשקל עד 2 ק"ג יבוצעו באמצעות השליחים של שירות "Gett Delivery" באמצעות מוניות, על קטנועים או אופניים חשמליים. מחיר השליחות יהיה אטרקטיבי ואחיד ויעמוד על 35 שקלים בלבד למשלוח ברדיוס עד 4 ק"מ בלבד. בשלב ראשון, השירות יופעל כפיילוט בתוך תל אביב בימים א-ה', בין השעות 10:00 ל – 17:00, ובהמשך יורחב לאזורים נוספים.

תהליך ההזמנה פשוט ונוח; כאשר הלקוח יקבל מהדואר מסרון על הגעת החבילה או דבר הדואר הרשום לסניף, הוא יוכל לבחור שהפריט יגיע אליו תוך חצי שעה עם שליח של "Gett Delivery" עד הבית או אפילו בית הקפה או הפגישה בה הוא נמצא. במסרון עצמו מהדואר יהיה לינק לאפליקציית Gett. עם הלחיצה על הלינק, הלקוח יגיע לאזור "Gett Post", כאשר בו יופיעו נתוני החבילה וכו. על הלקוח יהיה ללחוץ על כפתור "הזמן חבילה" והחבילה תצא לכיוונו. לקוחות שיזמינו את השליחות ישלמו את התשלום עבורה בתוך האפליקציה ויוכלו לעקוב אחרי תהליך המשלוח כולל בפרטי השליח, שמו, נייד ליצירת קשר והמיקום המדויק שלו על המפה.

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, אמר "בשנה האחרונה ביצענו שורה של צעדים, שמטרתם צמצום זמני ההמתנה בסניפים ושיפור חווית השירות ללקוחותינו. כחלק ממהלכים אלו חברנו ל-Gett שהיא אחת החברות המובילות בתחום החדשנות, מתוך מטרה להציע שירותים נוספים ללקוחותינו ולאפשר להם לבחור היכן לקבל את החבילות שהזמינו, וללא הגעה לסניפים. זוהי פעם ראשונה שדואר ישראל נכנסת לתחום השליחויות המיידיות (Impulse Delivery) המהווה תחום צומח בעולם והחיבור עם מותג כמו Gett יאפשר לנו להציע חוויה חדשה ושונה ללקוחות דואר ישראל.

לדברי מארק און, מנכ"ל Gett ישראל: "שנה לאחר שהושק תחום השליחויות המיידיות בGett אנו ממשיכים בהרחבת השירותים לתחומי צריכה נוספים. שיתוף הפעולה עם דואר ישראל, שלה מאות סניפים ברחבי הארץ ו8 מיליון לקוחות יאפשר לנו להרחיב את הפריסה שלנו ולהגיע לקהלי יעד חדשים שטרם התנסו בשירות. אנו ממשיכים במהפכה שמשנה את הרגלי היומיום של כל אחד ואחת. כפי ש Gett חסכה זמן יקר בדרך בה מזמינים מונית, כך שיתוף הפעולה ביןGett לדואר ישראל יחסוך זמן יקר ללקוחות."

כזכור, בשנת 2015 השיקה Gett את "Gett Delivery" שמציע העברת חבילות ומסמכים, בלחיצת כפתור. מאז עשו שימוש בשירות אלפי לקוחות. מנתוני החברה עולה כי בחודש דצמבר הושלמו קרוב ל - 10,000 משלוחים. זמן הגעת שליח עומד על כ- 6 דקות בממוצע ואורך שליחות ממוצעת עומד על 26 דקות. השליחות הנפוצה ביותר בשירות היא מפתחות. לאחרונה הודיעה Gett על הרחבת השירות במסגרתו כל בעל רכב דו גלגלי או אופניים חשמליים, יכול להצטרף למערך השליחים של החברה. במקביל, החברה פתחה את שרותי השליחויות לכל סוגי בתי העסק, החל ממסעדות, דרך משרדים ועד אתרי סחר כאלו ואחרים.

הודעה מספר: 906
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 02/01/2017

שנת 2016 היא שנת החבילות, כך עולה מנתוני דואר ישראל לסיכום שנת 2016.

 
הציבור הרחב הזמין בשנה החולפת כ-52 מיליון חבילות מחו"ל, במשקל כולל של 8,100 טון, כלומר בכל שניה חולקו בישראל 1.6 חבילות. מדובר בגידול של כ30% לעומת שנת 2015 אז הוזמנו כ-41 מיליון חבילות בשנה. לשם השוואה בשנת 2006 הוזמנו בישראל מחו"ל רק כ-19 מיליון חבילות, כך שמדובר בגידול של 170% על פני עשור.

שיאנית ההזמנות, ביחס לגודל האוכלוסיה, היא העיר ראשון לציון עם כ-390 אלף חבילות בשנה, בעוד שתל אביב היא שיאנית ההזמנות כמותית עם מעל 650 אלף חבילות שהוזמנו השנה, אך מדורגת רק במקום החמישי בטבלה ביחס לגודל האוכלוסיה.

בחודש דצמבר הוזמנו 6.2 מיליון חבילות, כאשר בנובמבר נשבר שיא ונמסרו ללקוחות כ-7 מיליון חבילות. כמות החבילות הנכנסות לישראל עלתה בחודשים אלו בכ-30% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, זאת לאחר מגמה דומה בשנתיים האחרונות.

מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין אמר "כמות ההזמנות מחו"ל גדלה בקצבים אקספוננציאליים משנה לשנה, וזאת מאחר והציבור הישראלי הבין שיוכל לחסוך עשרות ומאות שקלים בכל קניה באמצעות הרכישות המקוונות. חברת דואר ישראל נערכה השנה על מנת למסור לציבור את מיליוני החבילות שהוזמנו ובכך סייעה בהורדת יוקר המחיה. על מנת להתמודד עם הגידול המתמשך בהזמנות, פתחנו 300 מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר רשום ברחבי הארץ, בשיתוף רשתות וחנויות פרטיות, זאת בנוסף ל-700 היחידות הקיימות, תגברנו יחידות ורכשנו ציוד לבית המיון על מנת למיין ולמסור את כמויות החבילות העצומות. "בחודשים הקרובים" הוסיף גולדשטיין "יושק בית מיון נפחי בעיר מודיעין שיקלוט וימיין עד 100 מיליון חבילות בשנה בטכנולוגיה מתקדמת, שתאפשר שיפור משמעותי בזמני הגעת החבילות לבתי הלקוחות".

42% מציבור הקונים ברשת קונה גם באתרים ישראלים וגם באתרי קניות בינלאומיים. 18% קונה רק באתרים בינלאומיים ו6% קונה רק באתרים ישראליים מסקר שערכה חברת דואר ישראל בחודש דצמבר באמצעות מכון המחקר "שילובI2R" בקרב כ-501 נשאלים מהאוכלוסיה הבוגרת, המהווים מדגם מייצג מתוך פאנל גולשי האינטרנט iPanel המקיף 130,000 איש, עולה כי 42% מהקונים ברשת, קונים גם באתרים ישראלים וגם באתרי קניות בינלאומיים. 18% אמרו שהם מזמינים רק מאתרים בינלאומיים, 6% אמרו שהם קונים רק באתרים ישראליים, 27% אמרו שהם קונים יותר באתרים בינלאומיים מישראליים ו-7% אמרו שהם קונים יותר באתרים ישראליים מאתרים בינלאומיים.

עלי אקספרס ו- ebayהם אתרי הקניות הפופולאריים בקרב ישראלים, אחריהם next ו Amazon- 54% מהקניות ברשת הן של ביגוד, 39% כרטיסים להופעות ולקולנוע ו32% טלפונים סלולריים ומוצרים משלימים מסקר שערכה חברת דואר ישראל באמצעות מכון שילוב לקראת חגי הקניות, נמצא כי אתרי הקניות הפופולריים ביותר בקרב הישראלים הם עלי אקספרס ו-ebay, ואחריהם מדורגים אמזון ונקסט. על פי נתוני דואר ישראל כ40% מהחבילות המוזמנות לישראל מגיעות מסין, אחריהן ארה"ב ואנגליה והן מכילות בעיקר ביגוד (54%) הנעלה (29%), מוצרי חשמל ואלקטרוניקה (37%) סמארטפונים ואביזרים משלימים (32%) כלי בית (26%), צעצועים (25%) ועוד. 4 מתוך 10 פריטים שמוזמנים באתרים הם מוצרים שאינם פיזיים כמו נופש, טיסות (38%) ובתי מלון (37%) כרטיסים לקולנוע והופעות (39%).

חברת דואר ישראל ממשיכה להשתפר דואר ישראל ביצעה בשנת 2016 תמורות רבות לשיפור השירות, על מנת להיערך לכמות החבילות ההולכת וגדלה. במהלך השנה האחרונה איחדה החברה את מוקדי השירות האזוריים תחת מוקד ארצי 171, פתחה כאמור מרכזי מסירת חבילות ברחבי הארץ בנוסף יחידות הדואר הקיימות, חילקה סמארטפונים ואופניים חשמליים לדוורים, החלה לשלוח מסרונים ללקוחות עם הגעת חבילתם לסניף, זאת לצד המשך התייעלות תפעולית כחלק מתוכנית הרפורמה בה החלה בשנת 2014. את הרבעון השלישי של 2016 סיימה חברת דואר ישראל עם 40 מיליון שקל רווח נקי וגידול במרבית מדדי הצמיחה.

הודעה מספר: 905
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 11/12/2016

הסחר המקוון תרם לשיפור הרבעון השלישי בדואר ישראל: גידול של 47% ברווח הנקי ברבעון השלישי של דואר ישראל ל-40 מיליון שקל

 
רווח נקי של 59.4 מיליון שקל בתשעת החודשים של שנת 2016 מול הפסד של 420! מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד.

סך ההכנסות ברבעון השלישי הסתכם בכ-474 מיליון שקל, גידול של 4.7% לעומת כ-453 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הרווח התפעולי ברבעון השלישי עמד על כ-47 מיליון שקל, גידול של 36.8%, לעומת כ-35 מיליון שקל ברבעון המקביל, שיעור הרווח התפעולי מתוך ההכנסות עלה ב 31%.

ה-EBITDA עמד ברבעון השלישי על כ-78 מיליון שקל, כ-16.4% מהמחזור, לעומת כ-65 מיליון שקל ברבעון המקביל.

חברת דואר ישראל מפרסמת היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2016, לאחר אישור דירקטוריון החברה, ומציגה שיפור בכל מדדי הרווחיות מול רבעון מקביל:

סך ההכנסות של החברה ברבעון השלישי של 2016 עלה והסתכם בכ-474 מיליון שקל, גידול של 4.7% מול כ-453 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד. העליה בהכנסות ברבעון נובעת ברובה מהמשך גידול בהכנסות מסחר מקוון, לצד יציבות בהכנסות בתחום הדואר המסורתי בהשוואה לתקופה מקבילה אשתקד, וכן מעונתיות. בתחום הסחר המקוון חלה ברבעון עליה של 27% בהכנסות מחבילות ומשלוחים מחו"ל וכן עלייה של כ 7.3% בשירותים הפיננסיים בבנק הדואר, מול רבעון מקביל אשתקד. תחום הדואר המסורתי עלה ברבעון ב-0.4% בהשוואה לרבעון מקביל אשתקד, בשל מיעוט ימי עבודה בחגי תשרי שחלו בשנה שעברה ברבעון השלישי.

סך ההכנסות של החברה בתשעה חודשים של 2016 היה יציב והסתכם בכ-1.375 מיליארד שקל, לעומת כ-1.374 מיליארד שקל בתקופה מקבילה אשתקד. בתשעת החודשים של השנה ירדו ההכנסות בתחום הדואר המסורתי בכ-4.7% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. מאידך, חלה עליה של 30% בהכנסות מחבילות ומשלוחים מחו"ל, מול תקופה מקבילה, שפיצתה ברובה על הירידה בהכנסות משירותי דואר מסורתי. יש לציין, כי בשנה שעברה חגי תשרי חלו ברבעון השלישי של השנה.

עלות המכירות ברבעון גדלה ב-1.6% והסתכמה בכ-398 מיליון שקל, לעומת כ-392 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד. עלות המכירות בתקופה של תשעה חודשים ירדה בכ-1% והסתכמה בכ-1.211 מיליארד שקל, לעומת כ-1.222 מיליארד שקל בתקופה מקבילה אשתקד. השינוי בעלות המכירה נבע בעיקרו מירידה בהוצאות השכר בעקבות הצמצום בכוח האדם, אשר קוזזה בחלקה בגידול בעלויות התפעול שנבע מהשקעות החברה לשיפור השירות והתבטאה בעליה בהוצאות הפחת, תשלום עמלות לסוכנויות דואר שנפתחו בתקופה הנדונה, הוצאות בגין פתיחת מרכזים למסירת דברי דואר ואחזקת מערך המיחשוב.

הרווח הנקי ברבעון צמח ב-47% והסתכם בכ-40 מיליון שקל, לעומת כ-27 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד. הרווח הנקי בתשעת החודשים של השנה הסתכם ב-59.4 מיליון שקל, לעומת הפסד! של 420 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד.

הרווח הגולמי ברבעון צמח ב-25% והסתכם בכ-76 מיליון שקל, לעומת כ-61 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד. שיעור הרווח הגולמי מתוך ההכנסות עלה בשיעור של 19%.

הרווח התפעולי ברבעון צמח ב-36.8% ועמד על כ-47 מיליון שקל, לעומת כ-35 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, שיעור הרווח התפעולי מתוך ההכנסות עלה ב 31%.

ה-EBITDA ברבעון צמח ב-20% (שיעור ה EBITDA מההכנסות עלה בכ 14.7%) ועמד על כ-78 מיליון שקל (כ-16.4% מההכנסות), לעומת כ-65 מיליון שקל (כ-14.3% מההכנסות) בתקופה המקבילה. ה-EBIDTA בתשעת החודשים של השנה (בניכוי הוצאות פרישה משנת 2015) צמח ב-8% ועמד על כ-176 מיליון שקל (12.8% מההכנסות), לעומת כ-163 מיליון שקל (11.8% מההכנסות) בתקופה מקבילה אשתקד.

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: "גם הרבעון המשכנו לעלות על פסי צמיחה ורווחיות, המעידים על המאמץ העצום וההתגייסות של עובדי החברה ומנהליה לשיפור השירות והגדלת הכנסות החברה ממנועי הצמיחה בתחומי הסחר המקוון, שירותי הבלדרות ובנק הדואר, זאת לצד המשך התייעלות תפעולית. אנו רואים מגמה כלל עולמית של ירידה בשירותי הדואר המסורתי ומעבר לדואר אלקטרוני ותשלום חשבונות באינטרנט. עם זאת הדואר המסורתי מהווה עדיין מעל 50% מסך ההכנסות של דואר ישראל, לכן אנו נערכים ופועלים על מנת לווסת את הירידה בתחום זה באמצעות הגברת הפעילות במנועי הצמיחה, שתפצה על הירידה המתמשכת בדואר הכמותי".

לדבריו, "תחום הסחר המקוון המשיך לצמוח, כאשר בתשעת החודשים של השנה נכנסו לישראל כ-37 מיליון חבילות לעומת 27 מיליון חבילות בתקופה מקבילה אשתקד. אנו ממשיכים לפעול לצמצום זמני ההמתנה ולשיפור השירות ללקוחותינו, בין היתר באמצעות המשך פתיחת מרכזי מסירת חבילות ברחבי הארץ. כיום יש לדואר ישראל 300 מרכזי מסירת חבילות, בנוסף ל-700 יחידות הדואר הקיימות. אנו נערכים להמשך הגידול בהזמנת חבילות מחו"ל גם בחודשים נובמבר-דצמבר שהם החודשים העמוסים ביותר בשנה בתחום הסחר המקוון, באמצעות תגבור בית המיון בתל אביב ופתיחת מרכזי מסירת חבילות זמניים. בתחילת 2017 נשיק בעיר מודיעין בית מיון נפחי מהמתקדמים בעולם, שיקלוט וימיין כ-100 מיליון חבילות בשנה."

הודעה מספר: 904
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 08/11/2016

תערוכת הבולים הגדולה בישראל "ירושלים 2016" תתקיים בבנייני האומה ב-13 עד 17 בנובמבר 2016 הכניסה חופשית

 
לרגל התערוכה הונפקו בולים עם דמויות המייצגות את ירושלים בהן: בול לנשיא המדינה לשעבר יצחק נבון ז"ל וגיליון 'הבול שלי' שאייר השחקן חיים טופול עם איורים של נשיא המדינה ראובן ריבלין, ח"כ לשעבר גאולה כהן, הזמר יהורם גאון וכן איורים של מקומות מרכזיים בעיר

השירות הבולאי בדואר ישראל בשיתוף התאחדות בולאי ישראל יקיימו ב-13-17/11 בבנייניי האומה בירושלים את תערוכת הבולים הגדולה בישראל: "ירושלים 2016". בתערוכה יוצגו אוספי בולים נדירים ופריטים מיוחדים וכן אלפי דפי תצוגה עם עשרות אלפי פריטים בולאיים. אל התערוכה צפויים להגיע אספנים מקצועיים מרחבי העולם וכן אספנים חובבנים, בני נוער וילדים. הכניסה לתערוכה חופשית.

לרגל התערוכה הנפיק השירות הבולאי של דואר ישראל בולים ופריטים מיוחדים שיוצגו בתערוכה:

פריט אומנותי עשוי זהב אמיתי: הטבעת זהב של תמונות בולי "תיירות בירושלים" 2016; סדרת 5 בולים וקונטרס בולים ייחודי שהונפקו כמחווה לעיר ירושלים המנציחים את רחוב יפו, גן החיות התנ"כי, טיילת החומות, תחנת הרכבת הראשונה, ויה דולורוזה. על כריכת הקונטרס מופיעה תמונה פנורמית של מגדל דוד וחומות העיר העתיקה;

לקראת התערוכה הונפק בול מיוחד, במלאת שנה למותו של נשיא המדינה לשעבר, יצחק נבון ז"ל. בנוסף הונפק גיליון מיוחד של "הבול שלי" ובו 12 איורים, פרי יצירתו של השחקן הנודע חיים טופול, במהדורה מוגבלת וממוספרת - רק 2,999 גיליונות עם חתימה אישית של השחקן טופול. 6 דמויות מוכרות המייצגות את ירושלים: ראובן (רובי) ריבלין – נשיא המדינה, בעבר יו"ר כנסת ישראל, יליד ירושלים; יהורם גאון - זמר ושחקן, יליד ירושלים. יוצר הסרט "אני ירושלמי"; גאולה כהן – ח"כית שהעלתה את חוק יסוד "ירושלים בית ישראל", תושבת ירושלים ו"יקירת ירושלים"; טדי קולק ז"ל– ראש עיריית ירושלים במשך 28 שנים; הסופר וחתן פרס נובל לספרות ש"י עגנון ז"ל- כתב רבות על העיר ירושלים, בה התגורר; הנרייטה סאלד ז"ל– מייסדת ארגון "הדסה" , הקימה את בי"ס הראשון לאחיות בארץ בירושלים ועמדה בראש מפעל "עליית הנוער". בנוסף צייר טופול 6 אתרים ידועים בעיר: הכותל, מגדל דוד, היכל הספר במוזיאון ישראל, מנורת הכנסת, טחנת הרוח של מונטיפיורי והרכבת הקלה. ניתן לרכוש את הגיליון במקום במחיר 39 ₪.

בנוסף, ניתן יהיה להצטלם בתערוכה, להביא תמונה אישית או ציור ולרכוש במקום גיליון "הבול שלי" מעוצב שיכיל 12 בולי "דגל": 6 תמונות אישיות + 6 מאיורי האתרים בירושלים שאייר חיים טופול.

התערוכה תתקיים בימים ראשון עד חמישי, 17-13 בנובמבר (יום ראשון בין השעות 20:00-13:00, ימים שני עד רביעי בין השעות 20:00-12:00, יום חמישי בין השעות 18:00-12:00) בבנייני האומה בירושלים. הכניסה חופשית.

הודעה מספר: 903
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 31/10/2016

דירקטוריון דואר ישראל אישר את מינוי אלון וקסמן לתפקיד ראש מערך הנדל"ן של החברה

וקסמן יוביל את השבחת וניהול נכסי הנדל"ן של דואר ישראל

דירקטוריון חברת דואר ישראל אישר את מינויו של אלון וקסמן לתפקיד ראש מערך הנדל"ן של החברה. במסגרת תפקידו יוביל וקסמן את תהליך השבחת נכסי הנדל"ן של החברה, לרבות מכירה /השכרה, תהליכי קידום תכניות בנין עיר, הסדרת רישום נכסי החברה, תוך מיפוי שטחי הנדל"ן הפנויים וטיפול בפינוי שטחי נדלן שאינם נדרשים, וכן העמדת נכסי החברה הפנויים להשבחה ולהשכרה.

בבעלות דואר ישראל מאות נכסי נדל"ן ברחבי הארץ בהיקף של למעלה ממיליארד שקל, חלקם במקומות מבוקשים. במסגרת הרפורמה בדואר ישראל שהחלה בשנת 2014 סוכם עם משרד התקשורת ובעלי האג"ח על תוכנית למיפוי הנדל"ן הקיים בדואר וניצולו בצורה מיטבית.

וקסמן, בעל ניסיון עשיר של למעלה מ-20 שנה בתחום הנכסים והנדל"ן, הוא שמאי מקרקעין במקצועו. בתפקידו האחרון שימש כסמנכ"ל תחום נדל"ן בחברת "כלל ביטוח", קודם לכן ניהל את אגף הנדל"ן של בנק לאומי, ושימש כסמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת גזית גלוב ישראל.

דני גולדשטיין , מנכ"ל חברת דואר ישראל, אמר כי אחד מיעדיה המרכזיים של דואר ישראל לשנים הקרובות הוא התייעלות העסקית, כאשר נושא הנדל"ן הינו חלק מתוכנית עסקית זו, והוא מברך על מינוי של וקסמן אשר בזכות ניסיונו הרב יוכל להוציא לפועל את התוכנית בשנים הקרובות.

וקסמן, בעל תואר ראשון בכלכלה וניהול ובעל תעודת שמאי מקרקעין מאוניברסיטת תל-אביב.

הודעה מספר: 902
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 06/09/2016

דואר ישראל מציעה את המתנה המושלמת לחגים:מארז המכיל 8 הפעלות לכל המשפחה ברוח חגי תשרי

 
לקראת חגי תשרי, מציע דואר ישראל מארז מתנה מיוחד - "ושמחת בחגיך", המיועד לכל המשפחה, המשלב תוכן עשיר ומהנה, לחגי תשרי. מארז המתנה מכיל 8 פעילויות ייחודיות: חוברת פעילות לחגי תשרי, בתוספת סוכה ויונת שלום לבנייה עצמית; חוברת מנדלות לצביעה – חגי תשרי גיליון "הבול שלי" – חגי תשרי; לוח רב – שנתי של חגי ישראל; משחק זוגות (משחק זיכרון) לחגי תשרי; דגל שמחת תורה לצביעה ולגזירה ; קישוט אוריגמי לסוכה ומשחק טנגרם לחג. מחיר המארז 39.90 שקל בלבד וניתן באמצעותו להצטרף גם כמנוי לשירות הבולאי.

בנוסף, גם השנה מציע דואר ישראל בסניפי דואר נבחרים אגרות שנה טובה בעיצוב 'רטרו'. האגרות יימכרו בערכה של 5 כרטיסי ברכה כולל מעטפות מבוילות במחיר 21.90 שקל לערכה, או 5 כרטיסי ברכה ומעטפות ללא בול ב- 14.80 שקל, במבצע של ערכה שניה ב-5 שקלים בלבד.

בשמת שדה, סמנכ"לית שיווק, שירות ומכירות של דואר ישראל אמרה "אנו מציעים בסניפי הדואר מגוון רחב של מוצרים המתאימים לצרכי האוכלוסייה על פי גילאים ובהתאם לעונות השנה. למרות השימוש במסרונים ובהודעות וואטסאפ לברכת החג, אנו רואים ביקושים לאגרות הברכה המסורתיות, אותן שולחים בדואר או מצרפים למתנת החג. בראש השנה שעבר, נמכרו בדואר אלפי ערכות המכילות אגרות ברכה".

הודעה מספר: 901
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 03/08/2016

שירות דואר אקספרס מתרחב לאלף ישובים: מעתה ניתן לשלוח חבילות ודברי דואר בכל סניפי הדואר ולקבל אותם עם שליח עד הבית

 
דואר ישראל מרחיב את שירותי דואר האקספרס ל-1,000 ישובים שונים ברחבי הארץ. עד כה הוצעו שירותי האקספרס בכ-170 ישובים, ומעתה יוצע השירות ב-828 ישובים נוספים. דואר שליחים הוא שירות המאפשר מסירה של חבילה או דבר דואר עד 20 ק"ג בכל אחד מסניפי הדואר, ומשלוח שלהם ישירות עד בית הלקוח או בית העסק. עלות השירות נקבעת על פי משקל ויעד המשלוח במחיר 48.5-56.3 שקל למשלוח עד 20 ק"ג. לרגל ההשקה יעלה כל משלוח עד 20 ק"ג 48 שקל בלבד, למשך חודש אוגוסט.

דואר שליחים יהיה זמין בכאלף ישובים כולל ישובים בפריפריה, מושבים, קיבוצים, ישובים במגזר הערבי וישובים מעבר לקו הירוק וניתן יהיה לעקוב באתר הדואר אחר תהליך מסירת דבר הדואר או החבילה. החבילה או דבר הדואר ימסרו בין 1-3 ימי עסקים, כולל יום המשלוח.

דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל, אמר: "אנו מציעים כיום את צי השליחים הגדול בישראל המאפשר לנו להגיע כמעט לכל בית ברחבי הארץ. במסגרת הרחבת סל שירותי הדואר, אנו מאפשרים ליותר עסקים, בעיקר קטנים ובינוניים, וללקוחות פרטיים לשלוח ולקבל באמצעותנו מוצרים ברחבי הארץ, בנוחות מקסימלית ועד פתח ביתם".

בשנה החולפת ביצע דואר ישראל מהלכים רבים לשיפור השירות, וביניהם הארכת שעות פעילות של 180 סניפים, הושקה אפליקציה לזימון תורים, נפתחו כ-290 מרכזי מסירה, נשלחים מסרונים ללקוחות כשחבילתם מגיעה לסניף, וחולקו סמארטפונים ואופניים חשמליים לדוורים לייעול השירות. בסוף השנה יוקם בית מיון ייעודי לחבילות במודיעין, שיופעל באמצעות טכנולוגיות מתקדמות וימיין כ-100 מיליון חבילות בשנה.

רשימת הישובים המלאה ופרטים על השירות באתר דואר ישראל www.postil.com

הודעה מספר: 900
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 28/09/2016

עוברים דירה? אתם לא לבד דואר ישראל: זינוק של 30% במעברי דירה בחודשי הקיץלפי ההערכות מדי שנה מתבצעים 300 אלף מעברי דירה

 
בחברת דואר ישראל מעריכים שמתבצעים כ-300 אלף מעברי דירה בשנה בקרב הישראלים. נתוני הדואר מצביעים על כך ששליש מבתי האב והעסקים המבצעים מעבר מצטרפים לשירות "עוברים דירה", שירות הפניית דואר לעוברים דירה שמוצע בדואר ישראל. כמו כן, הנתונים מעידים על כך שבתקופת הקיץ, חל גידול של כ-30% במעברי הדירה, בהתבסס על הזינוק בביקוש לשירות.

שירות "עוברים דירה" ניתן למשך ארבעה חודשים חינם וניתן להאריך אותו למשך 10 חודשים בעלות של 6 שקלים בחודש. במסגרת השירות, החברה מעבירה ללקוחות את כל דברי הדואר אשר נשלחו עבורם באמצעות דואר ישראל מהמען הקודם לכתובת החדשה. במשך תקופה זו הלקוחות יכולים להתארגן בצורה רגועה יותר, ללא לחץ נוסף הכרוך בעדכון שולחי הדואר הנמצאים עמם בקשר.

חיים מזעקי, סמנכ"ל התפעול של דואר ישראל: "בשנים האחרונות אנו עדים לפעילות ענפה במעברי הדירות עם דגש על חודשי הקיץ וזאת לקראת פתיחת שנת הלימודים. אנו ממליצים לנצל את שירות "עוברים דירה" המאפשר מעבר רגוע בעלות שווה לכל כיס".

ניתן להצטרף לשירות בכל אחת מיחידות הדואר עם הצגת תעודה מזהה של הלקוח, בן/בת הזוג וכל בוגר מעל גיל 18 שהבקשה תקפה לגביו, עם הכתובת החדשה תוך הצגת אסמכתא לכתובת הישנה. בנוסף, מתאפשר רישום ללקוחות פרטיים באמצעות אתר האינטרנט של החברה www.postil.com. רישום זה מתבצע טרם מעבר הדירה כאמצעי בטיחות להגנת הלקוחות ולשם זיהוי מגיש הבקשה.

הודעה מספר: 899
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 31/08/2016

דואר ישראל ממשיך להשתפר: גידול של 22% ברווח הנקי 19.5 מיליון שקל בחציון הראשון של שנת 2016

 
• נמשכת מגמת הרווחיות בדואר ישראל: גידול של 22% ברווח הנקי מול חציון מקביל אשתקד • נמשכת מגמת שיפור השירות בדואר ישראל: צמצום של כ-50% בזמני ההמתנה בסניפי הדואר: 9 דקות בממוצע בחציון, לעומת 18 דקות בחציון מקביל, ללא ימים חריגים. • נמשכת ההתייעלות התפעולית של דואר ישראל: ירידה של 470 משרות מול חציון מקביל אשתקד כחלק מתוכנית ההבראה בשיתוף האוצר וארגון העובדים.

חברת דואר ישראל מפרסמת היום את הדו"חות הכספיים לחציון הראשון של 2016, לאחר אישור דירקטוריון החברה.

סך ההכנסות של החברה ירדו בחציון הראשון של 2016 ב-2% והסתכמו בכ-901 מיליון שקל, לעומת כ-921 מיליון שקל בחציון המקביל אשתקד. הירידה בהכנסות נובעת בעיקרה מירידה מתמשכת במשלוח דואר מסורתי, כחלק ממגמה כלל עולמית של מעבר לדואר אלקטרוני ותשלומים באינטרנט. בחציון החולף פחתו ההכנסות בתחום הדואר המסורתי בכ-7% בהשוואה לחציון המקביל אשתקד. מאידך, חלה עליה של 32% בהכנסות מחבילות ומשלוחים מחו"ל, מול חציון מקביל, שפיצתה ברובה על הירידה בהכנסות משירותי דואר מסורתי.

סך עלות המכירות ירדו בחציון בכ-2% והסתכמו בכ-813 מיליון שקל, לעומת כ-831 מיליון שקל בחציון מקביל אשתקד. הירידה בעלות המכירה נבעה בעיקרה מירידה בהוצאות השכר בעקבות הצמצום בכוח האדם, אשר קוזזה בחלקה בגידול בעלויות התפעול שנבע מהשקעות החברה לשיפור השירות והתבטא בעליה בהוצאות הפחת, תשלום עמלות לסוכנויות דואר שנפתחו בחציון, הוצאות בגין פתיחת מרכזים למסירת דברי דואר ואחזקת מערך המחשוב.

הרווח הגולמי בחציון הסתכם בכ-88.5 מיליון שקל, לעומת כ-90.3 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד.

הרווח התפעולי בחציון עמד על כ- 39 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-424 מליון שקל בחציון מקביל אשתקד, שכלל את הוצאות הפרישה של העובדים בחציון הראשון של שנת 2015.

הרווח הנקי בחציון צמח ב-22% והסתכם בכ-19.5 מיליון שקל, לעומת כ-15.9 מיליון שקל בחציון מקביל אשתקד, ולעומת הפסד של 447.2 מיליון שקל בחציון מקביל אשתקד, כולל הוצאות הפרישה של העובדים.

ה-EBIDTA (בניכוי הוצאות פרישה משנת 2015) עמד על כ- 98 מיליון שקל (10.9% מההכנסות), לעומת כ-97 מיליון שקל (10.6% מההכנסות) בתקופה מקבילה אשתקד.

חברת דואר ישראל ממשיכה בהתייעלות תפעולית; מספר המשרות בחציון ירד ב-470 משרות מול חציון מקביל אשתקד, וזאת כחלק מתוכנית ההבראה בדואר ישראל, שנעשתה בשיתוף ארגון העובדים ומשרד האוצר. בנוסף זמני ההמתנה השתפרו ב-50%, ועמדו בחציון הראשון של 2016 על כ-9 דקות בממוצע, ללא ימים חריגים, לעומת כ-18 דקות בחציון מקביל אשתקד. בחציון הראשון של השנה נפתח מרכז דוורים אזורי חדשני מסוגו בעיר ראשון לציון, שמאחד תפעולית את חלוקת הדואר בערים ראשון לציון וחולון ומאפשר חסכון בנדל"ן ובעלויות תפעול, לצד תנאי עבודה טובים יותר לדוורים, וקיצור זמני חלוקת הדואר בבתי הלקוחות.

כמות החבילות הנכנסות מחו"ל המשיכה לצמוח גם בחציון הראשון של 2016, ועמדה על כ-24 מיליון חבילות, לעומת כ-17.5 מיליון חבילות בחציון מקביל אשתקד.

היקף ההשקעות בחציון עמד על כ-24 מיליון שקל, בדומה לחציון מקביל אשתקד, ועיקרן הושקע בשיפור השירות כדוגמת פתיחת מרכז הדוורים האזורי בראשון לציון והשקת מערכת SMS חדשה, שמעדכנת את הלקוחות עם הגעת החבילה לסניף הקרוב לביתם.

חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל: "החברה נמצאת בעיצומה של תוכנית רפורמה עסקית רחבת היקף, שמטרתה בין היתר שיפור השירות ללקוח והחזרת דואר ישראל לפסי צמיחה עסקית. למרות ששנת 2016 היא שנת מעבר אשר לא תוכננה להיות רווחית במסגרת תוכנית ההבראה, עובדי החברה ומנהליה עשו את הבלתי יאמן והצליחו להצעיד את החברה להצלחה עסקית בחציון, וזאת עם כמות כח אדם קטנה משנה שעברה ועם היקפי פעילות הולכים וגדלים בתחומי הסחר המקוון, שירותי הבלדרות ובנק הדואר. לדואר ישראל תרומה עצומה בהורדת יוקר המחיה באמצעות הסחר המקוון מחו"ל, ואני מאמין שזהו מנוע צמיחה משמעותי שיאפשר לדואר ישראל להמשיך לצמוח ולהשתפר עוד יותר גם בשנים הקרובות".

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: "התוצאות העסקיות של החציון מעידות על החזרת אמון הציבור בדואר ישראל, כאשר המאמצים הרבים שהשקענו בשיפור השירות בחודשים האחרונים נותנים את אותותיהם. בחציון האחרון צמצמנו משמעותית את זמני ההמתנה והגברנו את שביעות רצון הלקוחות באמצעות הארכת שעות הפעילות של סניפים רבים עד השעה 20:00, השקת אפליקציה לזימון תורים, והרחבת מרכזי מסירת החבילות באמצעות שותפים עסקיים מובילים כגון שופרסל, המשביר לצרכן, ניו פארם, עזריאלי, ביג, פיצה האט ועוד".

גולדשטיין הוסיף עוד, "כיום אנו מציעים איסוף חבילות בכ-300 מרכזי מסירה ברחבי הארץ במיקומים נוחים, ללא המתנה בתור ובשעות פתיחה ארוכות, זאת בנוסף לכ-750 יחידות דואר ברחבי הארץ. בחציון הראשון של השנה חולקו לדוורים מאות סמארטפונים ואופניים חשמליים אשר מסייעים להם לחלק את הדואר ביעילות ובמהירות, ונפתח מרכז הדוורים אזורי בראשון לציון שמקצר את זמני חלוקת הדואר ללקוחות באזור ראשון לציון וחולון ועוד. אנו נערכים להמשך הגידול בהזמנת חבילות מחו"ל ובחודשים הקרובים צפויים להשיק בעיר מודיעין בית מיון נפחי מהגדולים בעולם, שיקלוט וימיין כ-100 מיליון חבילות בשנה."

הודעה מספר: 898
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 10/08/2016

שירות דואר אקספרס מתרחב לאלף ישובים:מעתה ניתן לשלוח חבילות ודברי דואר בכל סניפי הדואר ולקבל אותם עם שליח עד הבית

 
דואר ישראל מרחיב את שירותי דואר האקספרס ל-1,000 ישובים שונים ברחבי הארץ. עד כה הוצעו שירותי האקספרס בכ-170 ישובים, ומעתה יוצע השירות ב-828 ישובים נוספים. דואר שליחים הוא שירות המאפשר מסירה של חבילה או דבר דואר עד 20 ק"ג בכל אחד מסניפי הדואר, ומשלוח שלהם ישירות עד בית הלקוח או בית העסק. עלות השירות נקבעת על פי משקל ויעד המשלוח במחיר 48.5-56.3 שקל למשלוח עד 20 ק"ג. לרגל ההשקה יעלה כל משלוח עד 20 ק"ג 48 שקל בלבד, למשך חודש אוגוסט.

דואר שליחים יהיה זמין בכאלף ישובים כולל ישובים בפריפריה, מושבים, קיבוצים, ישובים במגזר הערבי וישובים מעבר לקו הירוק וניתן יהיה לעקוב באתר הדואר אחר תהליך מסירת דבר הדואר או החבילה. החבילה או דבר הדואר ימסרו בין 1-3 ימי עסקים, כולל יום המשלוח.

דני גולדשטיין מנכ"ל דואר ישראל, אמר: "אנו מציעים כיום את צי השליחים הגדול בישראל המאפשר לנו להגיע כמעט לכל בית ברחבי הארץ. במסגרת הרחבת סל שירותי הדואר, אנו מאפשרים ליותר עסקים, בעיקר קטנים ובינוניים, וללקוחות פרטיים לשלוח ולקבל באמצעותנו מוצרים ברחבי הארץ, בנוחות מקסימלית ועד פתח ביתם".

בשנה החולפת ביצע דואר ישראל מהלכים רבים לשיפור השירות, וביניהם הארכת שעות פעילות של 180 סניפים, הושקה אפליקציה לזימון תורים, נפתחו כ-290 מרכזי מסירה, נשלחים מסרונים ללקוחות כשחבילתם מגיעה לסניף, וחולקו סמארטפונים ואופניים חשמליים לדוורים לייעול השירות. בסוף השנה יוקם בית מיון ייעודי לחבילות במודיעין, שיופעל באמצעות טכנולוגיות מתקדמות וימיין כ-100 מיליון חבילות בשנה.

רשימת הישובים המלאה ופרטים על השירות באתר דואר ישראל www.postil.com

הודעה מספר: 897
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 26/07/2016

בולי ישראל מצדיעים למשחקים האולימפיים ריו 2016

 
השירות הבולאי בדואר ישראל הנפיק סדרת בולים המוקדשת למשחקים האולימפיים ריו 2016 שיחלו ב- 5/8 בריו דה ז'נרו, ברזיל, שתהיה העיר הראשונה בדרום אמריקה שתארח את המשחקים האולימפיים.

ישראל השתתפה לראשונה במשחקי הלסינקי בשנת 1952 ועשרים שנה לאחר מכן, השתתפה במשחקי מינכן ב-1972 שם אירע האסון הנורא בשל הירצחם של אחד-עשר ספורטאים, מאמנים ושופטים חברי משלחת ישראל. במשחקי ברצלונה 1992 זכתה ישראל לראשונה במדליות האולימפיות שלה, ובמשחקי אתונה 2004 זכתה במדליית הזהב הראשונה.

המדליסטים האולימפים של ישראל הם: יעל ארד - כסף, ברצלונה 1992; אורן סמדג'ה - ארד, ברצלונה 1992; גל פרידמן - ארד, אטלנטה 1996; מיכאל קולגנוב - ארד, סידני 2000; גל פרידמן - זהב, אתונה 2004; אריק זאבי - ארד, אתונה 2004; שחר צוברי - ארד, בייג'ינג 2008.

ענפי הספורט שנבחרו כנושאי הבולים הינם אתלטיקה, ג'ודו שזיכו את ישראל במדליות : יעל ארד ואורן סמדג'ה במשחקי ברצלונה 1992, ואריק זאבי זכה במדליה במשחקי אתונה 2004 ושייט גלישה RS:X שבישראל הינו אחד מענפי הספורט הבולטים וההישגיים. הגולשים הישראליים גל פרידמן, שחר צוברי, מעיין דוידוביץ' ולי קורזיץ זיכו את ישראל במדליות ולי קורזיץ זכתה ארבע פעמים ברציפות בתואר אלופת העולם ודורגה במקום השישי במשחקי לונדון 2012. קורזיץ הינה הספורטאית עטורת ההישגים בישראל. במשחקי ריו ייצגו את ישראל הגולשת מעיין דוידוביץ' והגולש שחר צוברי. תיאור הבולים: אתלטיקה - קפיצה משולשת -האיור בבול מבוסס על תצלום של אריאל צ'יזיק ;שיט - גלישה RS:X - האיור בבול מבוסס על תצלום של עמית שיסל. ג'ודו - האיור בבול מבוסס על תצלום באדיבות הוועד האולימפי בישראל. הבולים עוצבו בידי אסנת אשל וערכו הנקוב של כל בול 4.10 ₪.

הזכויות לסמל המילולי "ריו 2016" בבול - © הוועד האולימפי הבין-לאומי. הזכויות ללוגו של הוועד האולימפי בישראל בבול ובחותמת - © הוועד האולימפי בישראל.

הודעה מספר: 896
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 18/07/2016

בשורה לתושבי אור יהודה :חברת דואר ישראל פתחה מרכז מסירה ייעודי נוסף לאיסוף דברי דואר רשומים וחבילות ברחוב דוד אלעזר 107

 
דואר ישראל פתחה בימים אלו מרכז מסירה נוסף בעיר אור יהודה , שיאפשר ללקוחות הדואר בעיר לאסוף דברי דואר רשומים וחבילות, בנוחות ובפשטות. המרכז החדש ממוקם ב- everything (צמוד למאפיית משיח) ברחוב דוד אלעזר 107 וניתן יהיה לאסוף את דברי הדואר והחבילות בהתאם לשעות פעילות המקום – בימים א,ב,ג,ד,ה בין השעות 09:30-14:00 ; 16:00-19:30 ובימי ו' בין השעות 09:00-13:00.

דואר ישראל, פתחה השנה כחלק משיפור השירות ללקוחות, מאות מרכזי מסירה ברחבי הארץ, מתוכם 3 באור יהודה , זאת בנוסף לסניפי הדואר בעיר.

פתיחת מרכזי המסירה מאפשרת בעיקר למזמינים חבילות מחו"ל לאסוף אותם בזמן ובמקום שנוח להם ובקרבת ביתם. בדואר ישראל מדווחים, כי בשנים האחרונות חל גידול של עשרות אחוזים בהזמנות מוצרים מחו"ל ופתיחת מרכזי המסירה מגבירה את שביעות רצון הלקוחות, מאחר שהיא מאפשרת להם לקבל את דברי הדואר שלהם בקלות ובנוחות.

הודעה מספר: 895
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 14/07/2016

בשורה לתושבי ראשון לציון וחולון:

חברת דואר ישראל חנכה בראשון לציון

מרכז הפצת דואר אזורי ראשון מסוגו בישראל שיאפשר קיצור משמעותי של זמני מסירת הדואר ללקוחות

המרכז נחנך במעמד סגן ראש העיר יוסי חממי ובהשתתפות יו"ר דירקטוריון דואר ישראל מר חזי צאיג, מנכ"ל דואר ישראל מר דני גולדשטיין, ח"כ דוד ביטן, יו"ר ארגון העובדים הארצי מר שמעון פרג'ון והנהלת דואר ישראל

חברת דואר ישראל חנכה בסוף השבוע בראשון לציון את מרכז הפצת הדואר האזורי, הראשון מסוגו בישראל, שיאפשר שיפור משמעותי בשירות ללקוחות. המרכז שנחנך במעמד סגן ראש העיר יוסי חממי, ח"כ דוד ביטן יו"ר הקואליציה, יו"ר דואר ישראל חזי צאיג, מנכ"ל הדואר דני גולדשטיין, יו"ר ארגון העובדים שמעון פרג'ון ומכובדים נוספים הוא הראשון מבין 15 מרכזי הפצה (האבים) שיושקו בשנתיים הקרובות בישראל, במקום 85 בתי דואר הקיימים היום.

המרכז בראשון לציון ממוקם באזור התעשיה ברחוב אליהו איתן, והוא מחליף שני בתי דואר בראשון לציון ובחולון. במרכז יעבדו כ-100 דוורים ואנשי תפעול והוא יאפשר חלוקת דברי דואר וחבילות ל כחצי מיליון תושבי ראשון לציון וחולון, ובעתיד גם לתושבי בת- ים.

המרכז האזורי ממוקם במבנה מרווח ומשתרע על קומה אחת בשטח של כ-1,200 מ"ר. המרכז נבנה בשיטות מתקדמות בהנחיית יועצים בתחום זה. במרכז שודרגו שיטות עבודת המיון והחלוקה, כך שזמני מיון דברי הדואר והחבילות יקוצרו משמעותית, תנאי העבודה שופרו משמעותית לרווחת העובדים ,ויציאת הדוורים לחלוקת דברי הדואר והחבילות תהיה פשוטה ונוחה יותר. המשמעות שיפור משמעותי של רמת השירות לתושבים.

ראש העיר ראשון לציון, דב צור, אמר "אנו גאים על כך שדואר ישראל בחר בנו להיות המרכז הראשון בישראל שמביא עמו חדשנות עצומה לתושבי ראשון לציון והאזור. בעידן הדיגיטלי שבו אנו חיים לדואר ישראל יש אתגרים רבים, ואני שמח שהחברה מתאימה עצמה ועושה קפיצת מדרגה בכל הקשור לשיפור השירות ללקוחות".

יו"ר דואר ישראל, חזי צאיג אמר "מרכז ההפצה החדש הוא חלק מתוכנית הרפורמה העסקית של דואר ישראל, שמטרתה שיפור השירות ללקוח תוך ייעול תהליכים לוגיסטיים ותפעוליים. הקמת המרכז תאפשר ליותר חבילות ודברי דואר להגיע למקום אחד, לעבור תהליכי אחסון ומיון קפדניים וחלוקה מהירה תוך פרק זמן קצר, לשביעות רצון הלקוחות".

מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין, אמר "הקמת המרכז הינה חלק מתפישת שיפור השירות ומהווה סנונית ראשונה ל-15 מרכזים נוספים שיוקמו ב שנה הקרובה, ויכסו את הפעילות הארצית. מרכזים אלו יהוו חוד החנית בשיפור השירות ללקוח והתאמת המערך הלוגיסטי של החברה לגידול העצום שחל בהזמנת חבילות מחוץ לארץ בשנים האחרונות. במקביל, וכחלק משינוי המערך התפעולי הלוגיסטי, מוקם בימים אלה מרכז מיון ארצי לחבילות, אשר יחל לפעול לקראת סוף השנה."

עוד ציין גולדשטיין, כי "המעבר ממרכזי הערים לאזור התעשיה במרחב חדיש ומרווח, ישפר את רווחתם של כ-100 דוורים שעבדו עד כה במרחבים קטנים וצפופים וכעת יוכלו למיין את דברי הדואר והחבילות ביעילות ובמהירות רבה ולשפר את זמני החלוקה ללקוחות".

הודעה מספר: 894
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 17/07/2016

ענקית הסחר האלקטרוני NEXT בחרה בדואר ישראל

 
מעתה המשלוחים יגיעו לישראל וימסרו ללקוחות עד שבוע מיום ההזמנה

ענקית הסחר האלקטרוני הבריטית NEXT בחרה בדואר ישראל להפיץ בארץ את הפריטים המוזמנים על ידי לקוחותיה הישראליים. במהלך שישפר דרמטית את זמני השינוע של החבילות ואספקתם ללקוחות בישראל, תספק דואר ישראל באמצעות שירות ECO POST'' את כל החבילות שיוזמנו באתר www.next.co.uk תוך כשלושה ימים מרגע נחיתתן בישראל. למזמין הישראלי תינתן אפשרות לבצע מעקב מלא על החבילה משלב ההזמנה ועד מסירתה ומעתה המזמינים הישראליים באתר NEXT יקבלו סמס עם הגעת הפריט. עד כה ביצעהNEXT שילוח לישראל בדואר רשום, ללא אפשרות מעקב אחר החבילות.

במסגרת תהליך ארוך שהתקיים בחודשים האחרונים, הגיעו לישראל נציגי חברת אסנדיה (Asendia), חברת בת של דואר שוויץ ודואר צרפת, המטפלת במשלוחי נקסט לישראל ובחנו את תהליכי התפעול ואת טיב שירות האקו פוסט בדואר הנכנס לארץ. יצוין כי חברת אסנדיה פועלת באירופה, בארצות הברית ובאסיה ושיתוף הפעולה עשוי להביא מותגים נוספים מהמובילים בעולם לפעול בארץ באמצעות דואר ישראל. דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל, אמר "אתר NEXT הוא אחד האתרים הפופולאריים להזמנות אונליין בקרב הציבור הישראלי, ואנו מברכים על הבחירה בנו, אשר מעידה על הקפיצה המשמעותית שדואר ישראל ביצע בשנה אחרונה בתחום השירות. מעתה הלקוחות יקבלו את החבילות במהירות ובנוחות, תוך מעקב מקסימלי אחר המוצרים שהזמינו".

'Eco post' הוא שירות מתקדם שמפעילה דואר ישראל, המאפשר הזמנת חבילות מאתרי הסחר המקוונים במחירים אטרקטיביים, תוך מעקב ממוחשב משלב ההזמנה, הוכחת משלוח ואישור מסירה אלקטרוני, חלוקה תוך כשלושה ימים מרגע ההגעה לישראל ופיצוי במקרה של אובדן, בהתאם לתנאי השירות. השירות מקבל עדיפות בכל השרשרת התפעולית, מרגע נחיתתו בארץ, דרך שלב תהליך המיון ועד ההעברתו ליחידות והחלוקה היומיומית של הפריטים. יצוין כי שירות האקו פוסט מיועד גם לשולחים מישראל לחו"ל, הן ללקוחות פרטיים והן ללקוחות עסקיים ומבטיח טיב שירות גבוה עבור היצואן הישראלי במחירים אטרקטיביים במיוחד. מדי יום מגיעות לישראל כ-250 אלף חבילות, כאשר בשנת 2015 חולקו כ-39 מיליון חבילות בדואר ישראל והצפי בשנת 2016 יעמוד על כ-52 מיליון חבילות. בשנה האחרונה מבצעת דואר ישראל שורה של מהלכים לשיפור השירות ללקוחות ומפעילה כ-1,000 נקודות מסירת דברי דואר וחבילות ברחבי הארץ, לרבות כ-750 סניפי דואר וכ-280 מרכזי מסירה ייעודיים, הפועלים בשעות פעילות מורחבות.

דואר ישראל מפעילה שירותים נוספים לשיפור השירות ללקוחות כדוגמת אפליקציה לזימון תורים בסמארטפון, משלוח מסרונים ללקוחות (שמספר הטלפון שלהם מופיע על גבי החבילה) כשחבילתם מגיעה לסניף, וכן הארכת שעות פעילות של מאות סניפים ברחבי הארץ עד השעה שמונה בערב, שלוש פעמים בשבוע.

החברה נערכת להמשך יישומה של הרפורמה לשיפור השירות, ובחודשים הקרובים תחל למסור דואר במכונות אוטומטיות, תתקין מערכת ממוחשבת אחר שקים (RFIDׂ) וכן תקים בית מיון ייעודי שיוכל להעביר 100 מיליון חבילות בשנה.

הודעה מספר: 893
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 06/07/2016

מגמת השיפור בדו"חות נמשכת: חברת דואר ישראל עברה לרווח נקי של 17 מיליון ש"ח ברבעון הראשון של שנת 2016

 
הרווח התפעולי של החברה, בנטרול הוצאות פרישה משנת 2015, שילש את עצמו והסתכם ב-27 מיליון ₪, ו- EBIDTA בהיקף של 51 מיליון ש"ח. בחברה מדווחים על עלייה של 32% בהכנסות מחבילות הנכנסות מחו"ל וצופים כי מגמה זו תימשך גם בשנים הקרובות

דירקטוריון חברת דואר ישראל אישר ביום ג' (31.5) את הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון של 2016. מהדו"חות עולה כי הכנסות החברה ירדו בכ-1% והסתכמו בכ-461 מיליון ש"ח לעומת כ- 467 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד, כאשר עלות המכירות ירדה בכ-5% והסתכמה בכ-413 מיליון ש"ח לעומת כ- 433 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הגולמי של החברה עלה בכ-40% והסתכם בכ-48 מיליון ש"ח לעומת כ- 34 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח התפעולי, בנטרול הוצאות חד פעמיות על פרישת עובדים שממומנות על ידי משרד האוצר בשנת 2015, זינק פי שלושה ועומד על כ- 27 מיליון ש"ח לעומת כ- 9 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. ה- EBIDTA (בניכוי הוצאות פרישה משנת 2015 והכנסות חד פעמיות) ברבעון הנוכחי עמד על כ- 51 מיליון ש"ח (11% מההכנסות) לעומת כ- 32 מיליון ₪ (7% מההכנסות) בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הנקי של החברה ברבעון הראשון הסתכם בכ-17 מיליון ש"ח לעומת הפסד של כ- 3 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד (בנטרול הוצאות חד פעמיות על פרישת עובדים בשנת 2015).

עוד עולה מהדו"חות כי מגמת הירידה בהכנסות משירותי הדואר המסורתיים נמשכת, וברבעון החולף פחתו ההכנסות בתחום זה בכ-6% (בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד). מאידך, ובהתאם לתחזיות, נמשכת הצמיחה בהכנסות מחבילות ומשלוחים מחו"ל, וברבעון הנוכחי חלה עלייה של 32% בהכנסות מתחום זה (לעומת הרבעון המקביל). מגמה זו צפויה להימשך גם בשנים הקרובות וכתוצאה מכך מיושמים שינויים תפעוליים בחברה ובהתאמתה לסוגי המשלוחים. במסגרת זו, יוקם לקראת סוף שנה זו, בית מיון ייעודי לחבילות, נפתחו 270 מרכזים ייעודיים למסירת חבילות ודוורי החברה צוידו באמצעים אשר מסייעים להם לחלק את הדואר במהירות ויעילות כגון קטנועים ואופניים חשמליים.

חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון חברת דואר ישראל: "גם ברבעון הנוכחי נמשכת המגמה החיובית בתוצאות העסקיות של החברה. אין ספק כי תכנית ההבראה מצליחה, החברה רווחית ומשפרת את השירות ללקוחותיה. אני מאמין כי לחברה יש עוד פוטנציאל רב, והיא תמשיך להשקיע במנועי הצמיחה בסחר המקוון ובנק הדואר, תשפר את השירות ואף תרחיב את פעילותה לתחומים נוספים".

דני גולדשטיין, מנכ"ל חברת דואר ישראל: "התוצאות העסקיות של החברה ברבעון הנוכחי משקפות מאמץ רב של הנהלת החברה מחד להקטין את ההוצאות, ומאידך להשקיע משאבים רבים בשדרוג המערכות והתאמתן לסביבה העסקית הנוכחית של החברה. אנחנו בתנופה של שיפור השירות, והצלחנו להקטין משמעותית את משך זמן ההמתנה ביחידות הדואר, את משך ההמתנה במוקד הטלפוני 171 ולקצר את משך העברת הדואר. בחודשים הקרובים נמשיך בשיפור בכל התחומים תוך שימוש בכלים חדשניים".

השוואה בין נתונים פיננסיים, רבעון 1/2015 לעומת רבעון 1/2016 (באלפי ש"ח):

הודעה מספר: 892
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 06/07/2016

שולחים דואר רשום? תוכלו לקבל מסרון כשהנמען קיבל את החבילה

 
כחלק מהשירות החדש, השולח יקבל את המסרון במקביל לאישור המסירה מצד הנמען. בנוסף, החל לפעול שירות חדש למשלוח ישיר של החבילה לבית הלקוח במקום איסופה מהסניף

לקוחות השולחים דברי דואר רשום יקבלו מסרון כאשר החבילה הגיעה ליעדה – זאת, כחלק מהתוכנית לשיפור השירות המיושמת בימים אלו בחברת דואר ישראל. במסגרת השירות החדש, יוכלו השולחים לבקש בעת שליחת החבילה בסניף את העדכון באמצעות המסרון, ולקבלו במקביל לאישור המסירה על ידי הנמען. עד סוף החודש (מאי 2016) יוצע השירות ללא תשלום ובהמשך יגבה עבורו שקל אחד. במקביל, משיקה החברה שירות הנוסף, המאפשר קבלה של חבילה או דבר דואר ישירות עד הבית על ידי שליח במקום איסופה מהסניף. כחלק משירות זה, יוכל הלקוח לשנות את כתובת החבילה המקורית ולקבלה בכל כתובת אחרת שייבחר (מקום העבודה למשל). השירות, המכונה "הדואר בא אליי", ניתן בתוספת של 19.9 שקלים ופועל ב-48 ערים מרכזיות. בהמשך יורחב השירות בהדרגה לכלל היישובים בארץ. שירותים אלו מצטרפים למהלכי שיפור השירות שביצעה חברת דואר ישראל בשנה החולפת, וביניהם הארכת שעות פעילותיהם של 180 סניפים, שירות זימון תורים ב-300 סניפים, פתיחת 270 מרכזי מסירה, שליחת מסרונים ללקוחות כשחבילתם הגיעה לסניף וכן חלוקת סמארטפונים ואופניים חשמליים לדוורים. בסוף השנה אף יוקם בית מיון ייעודי לחבילות במודיעין, שיפעל בנפרד מבית המיון למכתבים, ויופעל באמצעות טכנולוגיות מתקדמות. מנכ"ל חברת דואר ישראל, דני גולדשטיין: "השירותים החדשים שמתווספים לסל השירותים הרחב שלנו הם נדבך נוסף בתוכנית לשיפור השירות, והם מותאמים לצרכי הציבור כיום. אנו עדים בימים אלו לירידה מתמשכת בזמני ההמתנה ושיפור עקבי בשירות וממשיכים לפעול לביסוסה של מגמה זו".

הודעה מספר: 891
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 06/07/2016

דירקטוריון חברת דואר ישראל אישר הסכם עם

מחזיקי האג"ח של החברה

במסגרת ההסכם, תופחת הריבית לרמתה המקורית בשיעור של 3.88% בתמורה לשעבוד נכסים מצד דואר ישראל בשיעור של 90% LTV

דירקטוריון דואר ישראל אישר ביום ראשון (6.3.2016) את ההסכם בין חברת הדואר לבין מחזיקי האג"ח שלה. אסיפת מחזיקי האג"ח אישרה את ההסכם ביום חמישי האחרון (3.3.2016). במסגרת ההסכם, התחייבה דואר ישראל לשעבד נכסים למחזיקי האג"ח בשיעור של 90% (LTV), וזאת בתמורה להפחתת הריבית מ-4.63% לרמתה המקורית (3.88%). בנוסף, מחזיקי האג"ח הסירו את התנגדותם למכירת נכסים של החברה לצרכיה השונים והסרת השעבוד השלילי על נכסי החברה. חברת דואר ישראל הנפיקה אג"ח מוסדי בשנת 2010 ומשלמת את החזרי החוב פעמיים בשנה עד לשנת 2021. היקף החוב בשנת 2016 עומד על כ- 260 מיליון שקל. חזי צאיג, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל: "אישור ההסכם עם מחזיקי האג"ח מהווה נדבך משמעותי נוסף בהיחלצות החברה מהמשבר הכלכלי- ארגוני אליו נקלעה בשנים האחרונות. אישור ההסכם ע"י מחזיקי האג"ח מוכיח כי גם בשוק ההון רואים את סימני היציאה מהמשבר של החברה, ואני בטוח כי המשמעויות הכלכליות של הסכם זה, יסייעו לנו להמשיך ולהשקיע בשיפור התוצאות העסקיות, לצד שיפור ניכר בשירותי החברה". דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: "ההסכם בין מחזיקי האג"ח לדואר הוא הוכחה נוספת כי תהליך ההבראה של החברה מתקדם, וכי החברה, אחרי שנים לא מעטות של משבר חריף, חוזרת לאפיקים של צמיחה והתחדשות. בכוונתנו להמשיך ולהשקיע בחדשנות והחזרת אמון הציבור בחברה".

הודעה מספר: 890
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 06/07/2016

יש לנו ארץ נהדרת דואר ישראל בקמפיין חדש עם צמד היוצרים ניר וגלי

 
קמפיין פרסום של דואר ישראל יציג את השירותים החדשים של החברה במלאת שנה לתכנית ההבראה המיושמת בחברה

חברת דואר ישראל משיקה קמפיין חדש בשיתוף פעולה ראשון עם הצמד ניר וגלי גרבר, יוצרי פינות האנימציה שסחפו את הרשת בשנים האחרונות. במסגרת הקמפיין הופקו סרטוני אנימציה המציגים את השירותים החדשים של חברת הדואר, בהומור ובשנינות המזוהים עם הצמד. הסרטונים ישודרו הן בטלוויזיה והן בגרסאות שונות ברשת. בקמפיין הנוכחי החליטה חברת הדואר, יחד עם חברת הפרסום גליקמן-שמיר-סמסונוב המלווה אותה, על שינוי אסטרטגיית הפרסום. מעבר משימוש בפרזנטורים, הנושאים בעלויות הפקה גבוהות, לסרטוני אנימציה בשפה פרסומית צעירה שבאה להציג את השירותים החדשים של החברה באופן זכיר ועם זאת צנוע מבחינה תקציבית. הקו הפרסומי החדש מבטא את השינוי המשמעותי שמתרחש בחברת הדואר, לאחר שבשנה האחרונה יישמה תכנית הבראה מקיפה עם דגש על שיפור השירות והאמצעים הטכנולוגיים. הפרסומת הראשונה במסגרת הקמפיין עוסקת בשירות "תור בקליק", המאפשר להזמין תור מראש ב-300 סניפים באמצעות אתר האינטרנט של דואר ישראל ובאפליקציה החדשה שהושקה לאחרונה. באמצעות "תור בקליק" יכולים הלקוחות לבחור את המועד הנוח להם, לקבל מידע אודות התור באמצעות מסרון SMS וליהנות משירות ללא המתנה. בהמשך יופקו סרטונים נוספים על שירותים חדשים של חברת הדואר, כמו הארכת שעות הפעילות בסניפים, שליחת SMS ללקוחות עם קבלת חבילה לסניף במקום ההודעה המסורתית, ועוד.

סמנכ"לית השיווק של חברת דואר ישראל, בשמת שדה מסרה: "עשינו בחירה לא טריוויאלית בשפה הפרסומית של הקמפיין במטרה לשקף את המהפכה שעברה החברה. ניר וגלי מביאים איתם רוח צעירה המבטאת את ההתחדשות בדואר. בשנה החולפת השקענו רבות בשיפור השירות ובשדרוג הטכנולוגי של החברה, והשינוי כבר פה. נשאר רק להראות זאת לצרכנים ולהזמינם לעשות שימוש בכל השירותים החדשים שאנו מציעים." יותם שרון, מנהל הקריאטיב בגליקמן-שמיר-סמסונוב, הסביר: "חיפשנו שפה ידידותית שתהיה פלטפורמה לעולם שלם של שירותים ומוצרים. עם ניר וגלי ושפת החפצים המדברים שלהם זה התחבר בול, הסלולרי עם האפליקציה החדשה מדבר, החבילות מדברות, כרטיסי החיוג מדברים, וזה עוד ילך ויתפתח בהמשך. די מדהים שאף מותג לא עבד איתם עד עכשיו על שפה מתמשכת, אז גם מהבחינה הזאת ראינו כאן הזדמנות. לקחנו אותה בשתי ידיים ואנחנו מאוד נהנים גם מהדרך. יש לנו לקוח מקסים ומעיז וכיף לעבוד עם ניר וגלי... מי צריך יותר".

היוצרים ניר וגלי גרבר אחראים לפינות שונות ששודרו בתכנית "ארץ נהדרת", בהן "פינת ליטוף", "חדר וחצי" ו"תשע נשמות", וכן לעשרות סרטוני רשת שזכו למיליוני צפיות.

הודעה מספר: 889
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 06/07/2016

הישראלים עברו לקנות תחפושות באינטרנט: כמות החבילות שנכנסה לישראל בפברואר זינקה ב-15%

 
מנתוני דואר ישראל לקראת חג הפורים עולה כי בסוף השבוע האחרון נחתו בישראל כ-100 טון חבילות. 60% מתוכן הגיעו מסין

הלקוחות הישראליים כבר למדו להזמין תחפושות לקראת פורים מבעוד מועד וכך לחסוך עשרות, ואפילו מאות שקלים. מנתונים ראשונים של חברת דואר ישראל עולה כי בחודש פברואר חל גידול של 20% בכמות החבילות בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. רק בסופ"ש האחרון נחתו בארץ 100 טון חבילות, המכילות ברובן תחפושות ואביזרים לחג. כ- 60% מהחבילות הגיעו מסין, שכעת חוזרת לשגרת עבודה עם תום חופשת ראש השנה הסיני, וכ- 40% מהחבילות הגיעו מאירופה וארה"ב. במטרה לייעל את הליך מסירת החבילות, חנכה חברת דואר ישראל בחודשים האחרונים 240 מרכזי מסירה ייעודיים ברחבי הארץ, הפועלים בשעות פעילות מורחבות ובנוסף לסניפים, זאת לצד שליחת מסרונים ללקוחות (שמספר הטלפון שלהם מופיע על גבי החבילה) כשחבילתם מגיעה לסניף וכן הארכת שעות פעילות של מאות סניפים ברחבי הארץ עד השעה שמונה בערב, שלוש פעמים בשבוע. במקביל, נערכת החברה להמשך יישומה של הרפורמה לשיפור השירות, ובחודשים הקרובים תחל החברה למסור דואר במכונות אוטומטיות, תתקין מערכת ממוחשבת אחר שקים וכן הקמת בית מיון ייעודי לחבילות.

מנכ"ל חברת דואר ישראל, דני גולדשטיין: " אנו מזמינים את הציבור להשתמש בחידושים שהכנסנו בחודשים האחרונים וליהנות משירות משופר ונגיש. חשוב שהציבור יציין את מספר הטלפון בהזמנת פריטים מחו"ל, כך שכאשר הפריט מגיע, נשלח לו הודעת SMS והוא יקבל את החבילה במהירות".

הודעה מספר: 888
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 31/12/2016

הושק בול "יובל למשכן הכנסת"

 
חברת דואר ישראל היציגה היום את הבול במעמד יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין, מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר ויו"ר דואר ישראל חזי צאיג ומנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין יו"ר הכנסת: "משכן הכנסת, שכבר מזמן תפס את מקומו בהוויה הישראלית, יהיה מעתה חלק מהגלריה של בולי מדינת ישראל" יו"ר דואר ישראל: "משכן הקבע של הכנסת, שהפך מזמן לסמל, צופה מצד אחד אל העבר ההיסטורי המרגש של בירת ישראל ומצד שני אל ההווה המשגשג שלה" השקת הבול הוא אחד מסדרת אירועי "יובל למשכן הכנסת" שנערכים במהלך השנה חברת דואר ישראל השיקה היום בול חגיגי לציון "יובל למשכן הכנסת". הבול הושק בלשכת יו"ר הכנסת במעמד יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין, מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר יו"ר חברת דואר ישראל חזי צאיג, מנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין נציגי הכנסת והדואר ויוצרת הבול- המעצבת רינת גלבוע. יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין: "הוצאת בול זה לא רק יצירת אמצעי לתשלום אלא גם דרך ציון ארועים חשובים ואתרים משפיעים של כל מדינה. אנחנו מציינים השנה יובל למשכן הכנסת, הבניין שעומד נישא על גבעם רם. משכן הכנסת, שכבר מזמן תפס את מקומו בהוויה הישראלית, יהיה מעתה חלק מהגלריה של בולי מדינת ישראל. תודה שהנפקתם את הבול הזה ואני מקווה שנעשה הכל כדי שהכנסת תקבל את המעמד הראוי לה במדינה". יו"ר דואר ישראל חזי צאיג: "על אף האתגרים, הצליחה הכנסת לשמר את מעמדה כהיכל הדמוקרטיה הישראלית, ולבטא במרוצת השנים ערכים של חירות, חופש ביטוי ושוויון. משכן הכנסת היה עד לרגעי ההיסטוריה המפוארים ביותר של המדינה, כמו גם לרגעים הלאומיים הרגישים ביותר. משכן הקבע של הכנסת, שהפך מזמן לסמל, צופה מצד אחד אל העבר ההיסטורי המרגש של בירת ישראל ומצד שני אל ההווה המשגשג שלה. כמו הכנסת, כך גם חברת דואר ישראל - המלווה את המדינה מיום הקמתה – יודעת להתאים עצמה לעתות המשתנות. רק לפני שנה, רצנו במסדרונות הכנסת מוועדה לוועדה על מנת להסביר ולשכנע את נציגי הציבור כמה חשובה הרפורמה בדואר. אנו נמשיך למקד את מירב המאמצים שלנו בשיפור השירות לטובת יציבות החברה ושיפור ביצועיה העסקיים, השקת הבול היא צעד להוקרת תודה לנבחרי הציבור שהאמינו בנו".

דני גולדשטיין, מנכ"ל דואר ישראל: "משכן הדמוקרטיה הלאומי הוקם במדינה צעירה, חסרת ניסיון, שהתמודדה עם בעיות עצומות במגוון תחומי החיים ובהם ביטחון, כלכלה, קליטה, תשתיות והרשימה עוד ארוכה. על אף האתגרים, הכנסת הקפידה בכל החלטה ובכל דיון לדבוק בעקרונות הדמוקרטיה ובערכים המובילים של המדינה ובהם הזכות לחירות, חופש דיבור, חופש התאגדות, זכות קניין וחופש התנועה. במהלך השנה האחרונה פעלנו ימים כלילות ליישום רפורמה מקיפה בהתנהלות החברה. אנו חותמים את השנה הראשונה לרפורמה עם שיפור בכל קריטריון, הן טכנולוגי, הן בשירותים הניתנים והן ברווחים. השקת הבול מביעה את הערכתנו הרבה לתמיכה הציבורית שקיבלה הנהלת הדואר מחברי הכנסת לטובת יישום הרפורמה".

הבול, שעיצבה רינת גלבוע, עוצב בהשראת מבנה משכן הכנסת והוא מעוטר בצבעי הלאום (כחול ולבן) על רקע אבן ירושלמית, סימן ההיכר הארכיטקטוני המאפיין את בתי בירת ישראל והמשכן. ליוצרת הבול היה חשוב להביא לידי ביטוי את ערכי הדמוקרטיה המאפיינים את משכן הכנסת, ועל כן, אולם מליאת הכנסת בו מתקיימים דיונים נוקבים, שולב במסגרת הבול לצד סמל מדינת ישראל. גלבוע, ששימשה בעבר מדריכה במרכז המבקרים של הכנסת, סיפרה ליו"ר כי העבודה בכנסת נתנה לה השראה לעיצוב הבול.

השקת בול "יובל למשכן הכנסת" (שערכו יעמוד על 2.30 ₪) הוא חלק מאירועי היובל למשכן שנערכים בשנה האחרונה במהלכם התקיימו אירועים לקהל הרחב ונחשפו פרויקטים חדשים של הכנסת.

צילום: דוברות הכנסת – יצחק הררי

הודעה מספר: 887
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 06/07/2016

דואר און-ליין: חברת דואר ישראל השיקה השבוע אפליקציה חדשה

האפליקציה מצטרפת לאתר המחודש של החברה, ומאפשרת צ'ט און-ליין עם נציג שירות, זימון תורים ואיתור סניפים

חברת דואר ישראל ממשיכה ביישום התוכנית לשיפור השירות, והשיקה אפליקציה חדשה המאפשרת ללקוחותיה לזמן תור למאות מסניפי החברה על בסיס מיקומם או סוג השירות הרצוי - ולקבל שירות ללא המתנה. במקביל, מאפשרת החברה להתעדכן בשעות פעילותיהם של כ-270 מרכזי מסירה ברחבי הארץ, הפועלים בנוסף לסניפים, ומאפשרים קבלה מהירה של החבילות. בנוסף, לקוחות החברה יוכלו לנהל צ'אט און ליין עם נציג אנושי ממוקד שירות הלקוחות דרך האפליקציה, ולקבל מענה בזמן אמת לפניותיהם, לצד הפנייה הטלפונית או צ'אט באתר האינטרנט של החברה או עמוד הפייסבוק. כמו כן, ללקוחות תהיה גישה למחירון שירותי הדואר, כולל שערי מט"ח. שירות אחר שאותו מאפשרת האפליקציה הוא הענקת שמות לפריטים המוזמנים, באופן שיקל על הלקוח את זיהויו. כך, לדוגמה, לקוחות הרשומים לאתר הדואר יוכלו לשנות את שמה של החבילה למהות ההזמנה (מספר פריט RR12345678912CN יכונה "הגרביים מעלי אקספרס") ובכך לעקוב אחר הפריט ביתר קלות. בעתיד, האתר והאפליקציה יכללו "אזור אישי" של כל לקוח בו ירוכזו כלל הפעילויות וההזמנות שלו. הלקוחות יוכלו לבחור אילו התראות יישלחו אליהם, האם לקבלן באמצעות אסמס או מייל ומהיכן ברצונם לאסוף את החבילות. האפליקציה החדשה מצטרפת לאתר האינטרנט החדש של חברת דואר ישראל שהושק השבוע, המותאם לצרכי הלקוחות ולעידן הסחר המקוון. לאתר יתווספו בחודשים הקרובים שירותים ויישומים חדשים במטרה לספק חווית שירות מיטבית ללקוחות.

מוקדם יותר השנה הושק אתר ייעודי חדש לבנק הדואר המאפשר ל-450 אלף לקוחותיו לקבל מידע בזמן אמת על מצב חשבונם, לטעון כרטיסים נטענים בשקלים ובמט"ח, לבצע פעולות בנקאיות שונות וליהנות מגישה נוחה ובטוחה לחשבון.

חידושים אלה מצטרפים לשורת מהלכים אותם מקדמת החברה במטרה לשפר את השירות ולייעל את הליך מסירת החבילות, ובהם פתיחת 270 מרכזי מסירה ייעודיים ברחבי הארץ, הפועלים בשעות פעילות מורחבות ובנוסף לסניפים, שליחת מסרונים ללקוחות (שמספר הטלפון שלהם מופיע על גבי החבילה) כשחבילתם מגיעה לסניף וכן הארכת שעות פעילות של מאות סניפים ברחבי הארץ עד השעה שמונה בערב, שלוש פעמים בשבוע. החברה נערכת להמשך יישומה של הרפורמה לשיפור השירות, ובחודשים הקרובים תחל החברה למסור דואר במכונות אוטומטיות, תתקין מערכת ממוחשבת אחר שקים וכן תקים בית מיון ייעודי לחבילות. מנכ"ל חברת דואר ישראל, דני גולדשטיין: "לצד הליך שיפור השירות, שמיושם בשנה האחרונה ותוצאותיו ניכרות ומתרחבות כל העת בשטח, אנו משקיעים רבות בשדרוג הטכנולוגי של החברה ושירותיה. מגמה זו תוביל לקפיצת מדרגה נוספת ביכולותיה של החברה והתאמתה לצרכי הלקוחות".

הודעה מספר: 886
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 04/07/2016

אשה רביעית בהנהלת דואר ישראל -

ליאת פרידמן מונתה לסמנכ"ל משאבי האנוש של דואר ישראל

דירקטוריון דואר ישראל, בראשות חזי צאיג, יו"ר הדירקטוריון, אישר בסוף השבוע את מינוי ליאת פרידמן לסמנכ"ל משאבי האנוש של החברה. ליאת מחליפה בתפקיד את שלמה קוגן, אשר פורש לאחר שלוש שנים. ליאת תשמש כחברת הנהלה בכפיפות למנכ"ל דואר ישראל, דניאל גולדשטיין. זהו מינוי רביעי של אשה להנהלת החברה, מאז נכנס דניאל גולדשטיין לתפקידו כמנכ"ל דואר ישראל לפני כשנה. מינוי ליאת פרידמן מצטרף למינוי בושמת שדה, סמנכ"ל השיווק, השירות והמכירות, עידית חן, סמנכ"ל מערכות מידע ונוי קדם, ראש מערך התקשורת וההסברה בדואר.

פרידמן, בעלת ניסיון רב בתחום משאבי האנוש, שימשה בארבע השנים האחרונות כסמנכ"ל משאבי אנוש ומינהל ב"עמיתים", קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר, ארגון המונה מאות עובדים. בתפקידה היתה פרידמן אחראית על אסטרטגיית משאבי האנוש של הארגון, על כל מערך יחסי העבודה, תחומי הגיוס, ההדרכה, הפיתוח הארגוני, הרווחה והשכר, לרבות ניהול תקציבי השכר, התפעול והרכש בארגון המונה מאות עובדים. קודם לכן שימשה פרידמן כמנהלת משאבי האנוש של מכון התקנים במשך חמש שנים, ולפני כן כמנהלת גיוס ורווחה בארקיע.

יואב בן אור, מנכ"ל "עמיתים", אמר היום "אני מודה לליאת על תרומתה המשמעותית לארגון בשנים האחרונות. ליאת הוכיחה יכולות מקצועיות רבות והתמודדה עם אתגרי התפקיד בהצלחה יתרה. אני מאחל לליאת הצלחה בתפקידה החדש ומשוכנע שיכולותיה הגבוהות יבואו לידי ביטוי גם בדואר ישראל."

ליאת פרידמן אמרה היום "אני גאה להיות חלק מהצוות שהוביל את "עמיתים" בשנים האחרונות ומודה ליואב בן אור ולהנהלת עמיתים על שנות העשיה המשותפת."

ליאת בעלת תואר ראשון (BA) במזרח תיכון והיסטוריה כללית מאוניברסיטת ת"א, ותואר שני במנהל עסקים (MBA) מהקריה האקדמית אונו עם התמחות במשאבי אנוש.

הודעה מספר: 885
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 02/03/2016

ממשיכים בשיפור השירות

דואר ישראל פתחה סוכנות חדשה בטייבה

הסוכנות שתספק את כלל שירותי הדואר לתושבי היישוב, נפתחה כחלק מהתכנית לשיפור השירות המיושמת בחברה. חברת דואר ישראל פתחה את סוכנות טייבה דרום, שתצטרף לסוכנות פרדיסייה-טייבה, כחלק מהתוכנית לשיפור השירות המיושמת בחברה. הסוכנות החדשה נפתחה בתחילת השבוע והיא כוללת שלושה דלפקי שירות ללקוחות. בסוכנות ניתן יהיה לקבל את כלל שירותי הדואר.

פתיחת הסוכנות במתכונת זו מצטרפת לפתיחתם של 240 מרכזים יעודיים למסירת דואר ברחבי הארץ הפועלים בשעות פעילות מורחבות ובנוסף לסניפים, שליחת מסרונים ללקוחות (שמספר הטלפון שלהם מופיע על גבי החבילה) כשחבילתם מגיעה לסניף וכן הארכת שעות פעילות של מאות סניפים ברחבי הארץ עד 8 בערב.

לצד זאת נערכת חברת דואר ישראל להמשך יישום התוכנית לשיפור השירות, ובחודשים הקרובים תחלה החברה למסור דואר במכונות אוטומטיות , תתקין מערכת מעקב ממוחשבת אחר שקים וכן הקמת בית מיון ייעודי לחבילות.מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין: "פתיחת הסוכנות החדשה בטייבה היא צעד נוסף בתוכנית, וניצניה כבר ניכרים בשטח. אנו עדים לשיפור השירות ללקוחות, לצד ירידה מתמשכת בזמני ההמתנה ונמשיך לפעול לקידום התוכנית והרחבתה.

שעות פעילות הסוכנות החדשה: א ב ד ה 8:00-12:30, 15:30-18:00 ג 8:00-13:00 ו 12:00 - 8:00

לפרטים נוספים:

עידו אלעזר / תמי כהנא 0772066611

הודעה מספר: 884
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 18/01/2016

אושר מינויו של דורון ארבלי למנכ"ל בנק הדואר

 
אושר מינויו של דורון ארבלי לתפקיד מנהל בנק הדואר. ארבלי נכנס לתפקידו בימים אלו. ארבלי, אשר מינויו אושר על ידי דריקטוריון החברה, עבר את תהליכי המיון והאישור ונבחר על ידי ועדת האיתור פה אחד. בתפקידו הציבורי האחרון בין השנים 2011-2013 כיהן דורון ארבלי כמנהל רשות המסים וראש מינהל המכס וסיים 26 שנות שרות ברשות המיסים. בשנתיים האחרונות מאז פרישתו, ניהל את חברת הייעוץ שהקים, שעסקה בקידום פרויקטים, טיפול ברגולציה ובעיות מיסוי. ארבלי יכנס לתפקידו בתקופה בה מתרחשות תמורות רבות בשוק ההון, האשראי והבנקאות בכלל, כאשר בנק הדואר צפוי לשמש ככלי ליישום מדיניות הממשלה ולהגברת התחרות בתחומים אלו.

הודעה מספר: 883
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 18/01/2016

ממשיכים לשפר את השירות: חברת דואר ישראל תפתח שלושה מרכזי מסירה בכפר סבא

 
מנכ"ל דואר ישראל דני גולדשטיין וראש עיריית כפר סבא יהודה בן חמו סיכמו על המהלך כחלק משיתוף פעולה דואר ישראל ועיריית כפר סבא. המרכזים החדשים יפתחו בשופרסל שבקניון כפר סבא הירוקה, ברחוב ויצמן ובימים אלו פועלת חברת הדואר לאיתור נכס נוסף לשם המשך שיפור השירות.

חברת דואר ישראל תפתח שלושה מרכזים ייעודיים למסירת חבילות לקוחות כחלק מהתוכנית לשיפור השירות לתושבי העיר. בפגישה שהתקיימה לאחרונה בין מנכ"ל חברת דואר ישראל דני גולדשטיין וראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו נסקרו המהלכים שעורכת החברה וסוכם על פתיחת המרכזים, שיצטרפו לשלושת המרכזים שפועלים כיום בעיר. בשבועות הקרובים יפתחו מרכזי המסירה בסניף שופרסל שבקניון השכונה הירוקה בכפר סבא (רפפורט 3), ברחוב ויצמן ובימים אלו פועלים בחברה לאיתור מרכז נוסף בעיר. מרכזים אלו מצטרפים לאופן סטור (ויצמן 40), המקום של אריק (ויצמן 151), וסופר בן (גלר 32). מרכזי המסירה פתוחים בשעות פעילות מורחבות (ראו שעות פעילות למטה) ובנוסף לסניפי החברה. בחודשים האחרונים פתחה דואר ישראל 170 מרכזי מסירה ברחבי הארץ. המרכזים נפתחו בשיתוף פעולה עם עסקים קטנים ברחבי הארץ וסניפים של רשתות מובילות ביניהן בין היתר שופרסל, אופיס דיפו, קבוצת קניוני עזריאלי ורשת קניוני BIG. כתוצאה מכך, לקוחות דואר ישראל יכולים לקבל את חבילותיהם ללא צורך בהגעה לסניף ותוך קבלת שירות מהיר ונגיש, ואילו בתי העסק שלוקחים חלק בפרויקט נהנים מעלייה משמעותית בתנועת הלקוחות. במקביל לשירות זה, החלו בדואר לשלוח מסרונים ללקוחות כשחבילתם מגיעה לסניף או למרכז המסירה, מה שחוסך את ההמתנה להודעה הוורודה המסורתית שעד כה נשלחה לביתם בדואר. לאור זאת, מומלץ כי לקוחות החברה ישימו לב לאן הם מתבקשים להגיע (סניף/מרכז מסירה) שכן יתכנו שינויים בניתוב הלקוחות. בנוסף לכך, לחלק מהסניפים בעיר (ראו רשימה מלאה למטה) ניתן להזמין מראש תור באינטרנט ולקבל שירות ללא המתנה. מנכ"ל חברת דואר ישראל, דני גולדשטיין: "חברת דואר ישראל ועיריית כפר סבא חברו יחד במטרה לשפר את השירות לתושבי העיר, ולאפשר להם ליהנות מהשירותים החדשים שנוספו לאחרונה. בחודשים האחרונים מיושמת בדואר רפורמה מקיפה שנועדה להתאים את פעילות החברה לצרכי הלקוחות, וניצניה כבר מורגשים בשטח. אין לי ספק שתוך זמן קצר ייהנו תושבי כפר סבא משירות איכותי ומיטבי".

יהודה בן חמו ראש העיר : "אני שמח בכל שירות חדש שמתווסף לעיר לתועלת הציבור ומודה למנכ"ל חברת דואר ישראל דני גולדשטיין על שיתוף הפעולה שמטרתו מתן שירות יעיל ואיכותי לתושבי האזור. זאת הזדמנות עבורי גם לציין לשבח את השירות הנפלא של דואר ישראל ואת המהלכים שהם מבצעים כל העת לשיפור השירות לתושבים".מרכזי המסירה הפעילים כיום בעיר אופן סטור, ויצמן 40 א-ה 10:00-24:00 ו' 10:00-15:00 המקום של אריק, ויצמן 151 א-ה 8:00-22:00 ו 8:00-15:00 סופר בן, רחוב זאב גלר 32 א-ה 8:00-20:00 ו 8:00-15:00יחידות הדואר אליהן ניתן לזמן תור באינטרנט בית הדואר כפר סבא, התחיה 7 סוכנות השכונה הירוקה, קניון כפר סבא הירוקה, רפפורט 3 סוכנות אזור התעשייה, יד חרוצים 4 סוכנות הגליל, מבצע יונתן 5 סוכנות יוספטל, בית הבד 21, שכונת הדרים

הודעה מספר: 882
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 16/12/2015

שלב נוסף בשיפור השירות בדואר ישראל:מעקב ממוחשב מקצה לקצה של כל שקי הדואר

 
חברת "מוטורולה סולושנס ישראל" נבחרה במכרז ותקים בעבור החברה את המערכת שתספק מידע בזמן אמת אודות מיקומם של שקי דואר לאורך כל תהליך העברתם, עד למסירה לנמענים במסגרת פעולותיה לשיפור השירות ללקוחות, תחל חברת דואר ישראל לעקוב אחר דברי הדואר הנשלחים דרכה באמצעות טכנולוגיית RFID (תיוג באמצעות גלי רדיו) באופן שיאפשר לה לגלות ליקויים ולתקנם במהלך ההעברה של שקי הדואר. השבוע נבחרה חברת "מוטורולה סולושנס ישראל" להקים את המערכות הטכנולוגיות שיאפשרו מעקב אחר תהליכי העברת הדואר לאורך כל התהליך. המערכת החדשה תעקוב אחר שק הדואר מעת שליחתו, עד הגעתו למרכז המיון וכן אחר המשלוח של שק היעד, עד להגעתו ליחידת הדואר או למרכז המסירה. במסגרת המכרז התמודדו מספר חברות וביניהן מוטורולה, בוס דיימקס ולינגסו. הליך הקמת המערכת יארך מספר חודשים והחל מיולי 2016 תוטמע המערכת במתקנים המרכזיים של החברה וברכביה. במסגרת המעקב, ישולבו בשקי הדואר (באמצעות תוויות יעד) שבבים (צ'יפים) אלקטרוניים שיקראו לאורך תהליך ההעברה. במקביל, במרכזי המיון, בתי הדואר המרכזיים בערים, תיבות הדואר האדומות ובכלי הרכב של דואר ישראל, יותקנו קוראים אלקטרוניים שיקראו את האותות מהשבבים. מאחר שמדובר במערכת אקטיבית שתשדר התרעות בזמן אמת על כשלים בתהליך, תוכל הנהלת החברה לדעת מיידית האם תוקן הכשל כראוי ולוודא העברת הדואר בזמן בין כל הגורמים בשרשרת התפעולית (משלוח, מיון וחלוקה). השירות יופעל במסגרת משלוח דואר רגיל, דואר 24 ודואר רשום וכן במסגרת משלוח חבילות מחו"ל לישראל. "מדובר בבשורה של ממש בעבור לקוחות חברת דואר ישראל, שכן עם הפעלת המערכת ניתן יהיה לדעת היכן נמצא שק הדואר לאורך כל שרשרת השילוח ובמידת הצורך לפתור בעיות נקודתיות בזמן אמת", אמר מנכ"ל חברת דואר ישראל, דני גולדשטיין, "זהו צעד חשוב בתוכנית לשיפור השירות ללקוחות, שנותנת את אותותיה בימים אלו ברחבי הארץ, ומובילה לירידה בזמני ההמתנה ולעלייה בשביעות רצונם של הלקוחות". כחלק מהתוכנית לשיפור השירות, הושק שירות חדש לזימון תור באינטרנט ל-290 סניפי דואר וקבלת שירות ללא המתנה, הוארכו שעות פעילותיהם של כ-180 סניפים עד 8 בערב שלוש פעמים בשבוע ונפתחו 135 מרכזים ייעודיים למסירת חבילות ללקוחות בשיתוף עם רשתות שופרסל ואופיס דיפו, קבוצת קניוני עזריאלי ועסקים קטנים. במקביל, ב- 560 יחידות דואר הותקנה מערכת המאפשרת לשלוח SMS ללקוחות להגיע לקחת את דבר הדואר, במקום שימתינו להודעה האדומה המגיעה בדואר.

הודעה מספר: 881
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 15/12/2015

קל יותר לקבל חבילות: 13 מרכזי מסירה של חברת דואר ישראל נפתחו בגוש דן

 
תושבי תל אביב, רמת גן, גבעתיים, פתח תקווה וגבעת שמואל יוכלו מעתה לקבל חבילות גם במרכזי מסירה, הפזורים במרכזי העיר. המרכזים פתוחים בנוסף לסניפי החברה ומאפשרים קבלת חבילות בשעות פעילות מורחבות במטרה לשפר את השירות ללקוחות הדואר חברת דואר ישראל ממשיכה ביישום התוכנית לשיפור השירות ללקוחות, ופתחה השבוע 13 מרכזים יעודיים (ראו רשימה בהמשך) למסירת חבילות בגוש דן, המצטרפים לעשות מרכזי מסירה נוספים ברחבי הארץ. מרכזי המסירה נפתחו בשיתוף עם רשתות שיווק ביניהן שופרסל, אופיס דיפו וקבוצת קניוני עזריאלי וכן עסקים קטנים, שפעילים עד שעות הערב המאוחרות ומאפשרים ללקוחות החברה לקבל את דברי הדואר שלהם במהירות ובנוחות. מרכזי המסירה החדשים פועלים בנוסף לסניפי הדואר בכל הערים, ולכן לקוחות החברה מתבקשים לשים לב לאן עליהם להגיע. מסירת דואר ללקוחות בבתי עסק ורשתות שיווק פועלת בהצלחה בארה"ב ובאירופה, ובעקבות כך החלה חברת דואר ישראל ליישם את המהלך. עד כה נפתחו כ-135 מרכזי מסירה ובימים אלו מורחב המהלך בעקבות משובים טובים מציבור הלקוחות. "פתיחת מרכזי מסירה ייעודיים לחבילות מהווה בשורה עבור לקוחות החברה שכעת יכולים לקבל את דברי הדואר שלהם בקלות ובנוחות", אמר מנכ"ל חברת דואר ישראל, דני גולדשטיין, "מהלך זה הינו נדבך נוסף בתהליך שיפור השירות שהחברה מבצעת ומצטרף לפעולות רבות נוספות שאנו מבצעים כדי להמשיך וללת שירותי דואר מיטביים ללקוחות החברה" . בחודשים האחרונים מיישמת חברת דואר ישראל תוכנית מקיפה לשיפור השירות והתאמת פעילות החברה לעידן הסחר המקוון. לאחרונה החלה החברה לשלוח ללקוחות מסרון בעת הגעת חבילתם לסניף, ובכך חוסכת להם את זמן ההמתנה להודעה האדומה המסורתית. בחודש האחרון לבדו נשלחו למעלה מ-3 מיליון הודעות ללקוחות, ולכן מומלץ כי בעת הזמנת חבילות מחו"ל, יכתבו השולחים את מספר הטלפון של הקונים, כך שידעו שחבילתם הגיעה לסניף או למרכז המסירה הרלוונטי. במקביל, הושק שירות חדש לזימון תורים באינטרנט המאפשר קבלת שירות בסניפי הדואר ללא המתנה, ופעיל ב-290 סניפים. כמו כן שעות פעילותיהם של 180 סניפים במשך שלוש פעמים בשבוע (ימי א', ג',ה') ומאפשר ללקוחות לקבל שירות גם לאחר שעות העבודה.

רשימת מרכזי המסירה החדשים בגוש דן: הפיצוציה, דרך שלמה 46 תל אביב

א-ה 24 שעות

ו' 15:00-24:00

פיצוציה בזל, רחוב בזל 36 תל אביב

א-ה 7:00-01:00

ו' 7:00-16:00 קופי טופי, מקדונלד 2 רמת גן א-ה 9:00-19:00 ו' 8:00-13:00

מוביל סטייל, כצנלסון 43 גבעתיים א-ה 9:30-14:00 ; 16:00-19:30 ו' 9:30-15:00

קניון עזריאלי גבעתיים, יצחק רבין 53 גבעתיים א-ה 9:00-18:00 ו' 9:00-13:00

מיוזיק גייט, בר כוכבא 29 פתח תקווה

א-ה 10:30-19:00

ו' 10:30-14:00גו מרקט, רחל המשוררת 12 פתח תקווה

א-ה 8:00-20:00

ו' 8:00-13:00מינימרקט שלום, חפץ חיים81 פתח תקווה

א-ה 7:00-20:30

ו' 7:00-14:00

מרכז הביצים, שטמפפר 94 פתח תקווה

א-ה 9:00-19:00

ו' 8:00-14:00

ברגד מחשבים, שטמפפר 28 פתח תקווה א-ה 10:00-20:00 ו' 9:00-13:00

מובייל פויינט, הזיתים 96 גבעת שמואל א-ה 9:00-20:00 ו' 9:00-14:00

הסטוק, המלאכה 11 אור יהודה א-ה 11:00-19:00 ו' 9:00-14:00

חד פעמית, בני ברק א-ה 10:00-21:00 ו' 9:00-13:00

הודעה מספר: 880
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 01/12/2015

חברת דואר ישראל רשמה ברבעון הנוכחי רווח נקי של 27 מיליון ₪, לעומת הפסד של 25 מיליון ₪ בתקופה המקבילה אשתקד

 
החברה תמשיך להשקיע בחודשים הקרובים בשיפור השירות, בין היתר בהיערכות לגידול בכמות החבילות המגיעות מחו"ל באמצעות הקמת בית מיון נפחי ופתיחת נקודות למסירת חבילות, שדרוג מערכות המחשוב לשיפור המענה והמידע ללקוחות, מעקב ובקרה אחר דברי דואר וייעול תהליכים דירקטוריון חברת דואר ישראל אישר את הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי של שנת 2015. מן הדו"חות עולה כי חל שיפור ברווחיות החברה שמתבטא בהכנסות, ברווח הגולמי, ברווח התפעולי וברווח הנקי. ההכנסות ברבעון הנוכחי עומדות על 453 מיליון ₪ לעומת 434 מיליון ₪ בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הגולמי עומד על כ- 61 מיליון ₪ בתקופה הנוכחית, לעומת הפסד של כ- 2 מיליון ₪ בתקופה המקבילה אשתקד. הרווח הגולמי משקף את הפעולות בהן נוקטת החברה לשיפור איתנותה הפיננסית, לאחר משבר כספי אתו התמודדה. הרווח התפעולי בתקופה זו עומד על כ- 34 מיליון ש"ח, לעומת הפסד של כ- 13 מיליון ש"ח בתקופה המקבילה. ברבעון הנוכחי רשמה החברה רווח נקי של 27 מיליון ₪, לעומת הפסד של 25 מיליון ₪ בתקופה המקבילה אשתקד. בשלושה הרבעונים הראשונים של השנה, רשמה החברה רווח נקי של כ- 43 מיליון ₪, לעומת הפסד של 42 מיליון ₪ אשתקד. נתונים אלו הינם בנטרול הוצאה חד פעמית לפרישת עובדים הממומנת על ידי המדינה, ועומדת על 463 מיליון ₪. בצירוף הוצאה זו ההפסד עומד על כ- 420 מיליון ש"ח. מנתוני הדו"ח עולה כי העלייה בהכנסות בשלושת הרבעונים הראשונים נובעת בין היתר מעלייה במשלוח דואר בשיעור של 3.5%, עלייה של 3.2% משירותי בנק הדואר ועלייה משמעותית של 24% מקבלת דברי דואר מחו"ל. החברה החלה באפריל האחרון ביישום תכנית הבראה והתייעלות לשיפור השירות וחיזוק איתנותה הפיננסית. בחודשים אלו האריכה החברה את שעות הפעילות של כ- 170 סניפים עד השעה 20:00 בערב, פתחה מעל 110 מרכזים ייעודיים למסירת חבילות, הכניסה חידושים דיגיטליים ובהם האפשרות להזמין תור מראש באינטרנט לסניפי החברה, קבלת הודעות על הגעת דבר דואר באמצעות מסרון ועוד. בעקבות העלייה המשמעותית בקבלת דברי הדואר מחו"ל כפי שמשתקף בדו"חות, תמשיך החברה לפעול בחודשים הקרובים להתאים את מערך המיון וההפצה ולייעל את תהליכי העבודה. בין היתר באמצעות הקמת בית מיון לדברי דואר נפחיים ופתיחת נקודות נוספות למסירת חבילות, שדרוג מערכות המחשוב לשיפור המענה והמידע ללקוחות, מעקב ובקרה אחר דברי דואר וייעול תהליכי העבודה. יו"ר דירקטוריון חברת דואר ישראל, חזי צאיג: "גם ברבעון הנוכחי אנו מזהים את מגמת היחלצות החברה מהמשבר הפיננסי אליו נקלעה. התוצאות העסקיות של החברה ברבעון זה מראות כי הפעולות שביצעה החברה, ושיתוף הפעולה בין ההנהלה, ארגון העובדים, ההסתדרות ומשרדי הממשלה, מסייעים בידה להגשים את מטרותיה ולשפר את השירות הניתן ללקוחות החברה". מנכ"ל חברת דואר ישראל, דני גולדשטיין: "החברה פועלת בחודשים האחרונים במטרה לשפר את השירות ללקוחות ולהעלות את החברה על מסלול של צמיחה. הצלחנו גם ברבעון זה לשפר את הרווחיות ולהביא לשיפור השירות בסניפים ובחלוקת הדואר באמצעות שורה של חידושים טכנולוגיים וייעול תהליכי העבודה. נמשיך זאת גם ברבעון הבא ואני משוכנע שהפעולות בהן אנו נוקטים יביאו לשיפור הדרגתי בשירות לכלל הלקוחות".

הודעה מספר: 879
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 29/11/2015

שיא כל הזמנים בדואר ישראל: 160 טון חבילות נחתו בישראל בסופ"ש האחרון

 
כמות הדואר הנכנסת לישראל שילשה את עצמה בסופ"ש האחרון בעקבות חודש הקניות שהחל ב"יום הרווקים הסיני" והמשיך עם ארועי "הבלאק פריידיי". למעלה מ-3 מיליון חבילות נמסרו ללקוחות, ונפתחו מרכזי מסירה זמניים רק לתקופה זו. מנכ"ל דואר ישראל: "אני מזמין את הציבור להשתמש בחידושים שהכנסנו בחודשים האחרונים, וליהנות משירותי דואר מתקדמים- להזמין תור באמצעות האינטרנט ולקבל שירות מהיר ולציין את מספר הטלפון בעת הזמנת פריטים מחו׳ל, כך שכאשר הפריט מגיע, תשלח ללקוח הודעת טקסט, והוא יקבל את החבילה במהירות".

הלקוחות הישראליים הסתערו על אתרי הקניות העולמיים במסגרת חודש הקניות שהחל ב"יום הרווקים בסיני" ואירועי ה"בלאק פריידי", ומנתונים של חברת דואר ישראל עולה כי כמות החבילות שנכנסת לישראל שילשה את עצמה לעומת סופי שבוע רגילים ועומדת על 160 טון חבילות. מדובר בשיא של כל הזמנים בכמות הדואר הנכנסת לישראל, ובעלייה של 80% בכמות החבילות בהשוואה לחודש המבצעים אשתקד. בחברת דואר ישראל נערכו מראש לחודש הקניות המקוון והקימו חמ"ל מיוחד לתפעול ומעקב אחר מסירת החבילות. בנוסף ללמעלה מ- 110 מרכזים ייעודיים למסירת חבילות שפתחה החברה, נפתחו כעת גם מרכזי מסירה זמניים ברחבי הארץ שיפעלו בחודשיים הקרובים. מנתוני החברה עולה כי מיום המבצע של "יום הרווקים הסיני" שצוין ב-11.11 ועד היום, נמסרו ללקוחות למעלה מ-3 מיליון חבילות. חברת עלי אקספרס דיווחה לדואר ישראל כי רק ביום אחד בתקופת המבצע בוצעו מישראל רכישות של למעלה ממיליון פריטים. שירות אחר שהשיקה החברה לקראת "חג הקניות" הוא שליחת הודעות SMS ללקוחות עם הגעת החבילה לסניף, שחוסכת את ההמתנה להודעה הוורודה המסורתית שנשלחת לבתי הלקוחות, ומאפשרת להם להגיע ישירות לסניף ולקבל את החבילה. החודש נשלחו למעלה מ- 3 מיליון הודעות טקסט ללקוחות שהגיעו לקחת את החבילות באופן מהיר יותר.

מנכ׳ל חברת דואר ישראל, דני גולדשטיין: "אני מזמין את הציבור להשתמש בחידושים שהכנסנו בחודשים האחרונים, וליהנות משירותי דואר מתקדמים- להזמין תור באמצעות האינטרנט ולקבל שירות מהיר ולציין את מספר הטלפון בעת הזמנת פריטים מחו׳ל, כך שכאשר הפריט מגיע, תשלח ללקוח הודעת טקסט והוא יקבל את החבילה במהירות. בנוסף, הרחבנו את שעות הפעילות של למעלה מ 200 סניפים עד 20:00 בערב ופתחנו למעלה מ- 110 מרכזי מסירה שמקטינים משמעותית את זמני ההמתנה בסניפים".

הודעה מספר: 878
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 09/11/2015

לראשונה: מונתה סמנכ"ל שירות בחברת דואר ישראל

מנכ"ל חברת דואר ישראל ממשיך בתוכנית לשיפור פעילותה של החברה וממנה לראשונה סמנכ"ל שירות. זאת לצד קיצור זמני ההמתנה בסניפים והשיפורים הטכנולוגיים

דירקטוריון חברת דואר ישראל אישר את מינוייה של בשמת שדה לתפקיד סמנכ"ל שירות, שיווק ומכירות ופיתוח עסקי. בנוסף מונתה עדית חן לסמנכ"ל מערכות מידע, ותא"ל במיל' איציק כהן מונה לסמנכ"ל הלוגיסטיקה דירקטוריון חברת דואר ישראל, בראשות חזי צאיג, אישר את מינויים של שלושה סמנכ"לים חדשים, שנבחרו על ידי ועדת איתור בראשות מנכ"ל חברת דואר ישראל דני גולדשטיין. עדית חן מונתה לסמנכ"ל מערכות מידע, בשמת שדה לסמנכ"ל שירות, שיווק ומכירות, ופיתוח עסקי, ואיציק כהן לסמנכ"ל הלוגיסטיקה. בשמת שדה שימשה כסמנכ"ל השיווק ושירות לקוחות בחברת סודה סטרים, וסמנכ"ל השיווק במי עדן. קודם לכן מילאה תפקידים ביוניליוור ישראל ואסם-נסטלה. שדה היא בוגרת (B.A) בקרימינולוגיה ומדעי המדינה ובעלת תואר שני במנהל עסקים. זאת הפעם הראשונה שחברת דואר ישראל ממנה סמנכ"ל לתחום השירות, וזאת בשל החשיבות הרבה שרואה החברה בתחום זה, והפעולות הרבות הנעשות בתקופה זו במטרה לתת שירותי מיטבי ללקוחות. עדית חן שימשה בתפקידה האחרון כראש תחום באגף המחשוב במשרד הבריאות וקודם לכן כמנהלת לקוחות אסטרטגיים בחברת HP. חן היא בוגרת (BSC) הנדסת תעשייה וניהול ובעלת תואר שני במנהל עסקים. תא"ל (מיל') איציק כהן שימש עד לאחרונה כראש חטיבת הלוגיסטיקה בצה"ל. קודם לכן שימש כמנהל מחלקת הלוגיסטיקה באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה (אט"ל) וקצין הלוגיסטיקה של פיקוד הדרום. כהן בוגר (B.A) בלימודי ארץ ישראל ובעל תואר שני במנהל עסקים. דני גולדשטיין, מנכ"ל חברת דואר ישראל: "אני מברך את שלושת הסמנכ"לים החדשים של החברה ובטוח כי ניסיונם הרב, מקצועיותם וכישוריהם יהוו חיזוק משמעותי להנהלת החברה, ויסייעו לנו בהמשך יישום תכנית ההבראה של החברה והתאמתה לעידן המודרני וצרכי הציבור כיום". חברת דואר ישראל החלה בחודשים האחרונים ביישום התוכנית לשיפור השירות, במסגרתה נעשו פעולות רבות כגון הארכת שעות פעילות של כ- 190 סניפים עד 20:00 בערב, בלמעלה מ- 200 סניפים ניתן להזמין תור באמצעות האינטרנט ולקבל שירות מהיר, ונפתחו כ- 100 מרכזים ייעודיים למסירת חבילות.

הודעה מספר: 877
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 20/07/2015

סניף הרצל ברחובות החל השבוע לפעול עד 20:00, ומצטרף ל- 100 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת החדשה. לסניף זה ניתן גם להזמין תור באמצעות האינטרנט ולקבל שירות מהיר

 
שלב נוסף בפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל לשיפור השירות, יצא לדרך. החל מהשבוע, החל סניף הרצל ברחובות (הרצל 165) לפעול עד השעה שמונה בערב, שלושה ימים בשבוע. הסניף מצטרף לכ-100 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת זו מזה מספר שבועות. בחודשים הקרובים יעברו סניפים נוספים בשאר חלקי הארץ לפעול במתכונת החדשה ויאפשרו ללקוחות החברה לקבל שירות גם בשעות הערב. לסניף זה ניתן גם להזמין תור באמצעות אתר דואר ישראל או באפליקציה של דואר ישראל ולקבל שירות מהיר. הארכת שעות פעילות הסניפים מהווה חלק מהפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל על מנת לטייב את השירות הניתן ללקוחות החברה. במסגרת זו, החל לפעול שירות חדש של הזמנת תור באמצעות האינטרנט, אותו ניתן לקבל ב- 150 סניפים ברחבי הארץ, וכן החלו להיפתח מרכזי מסירת חבילות במוקדים שונים ברחבי הארץ, וכן ברשתות שיווק, שופרסל ואופיס דיפו. בהמשך, יכנסו פעולות נוספות לתוקף, כגון הרחבת מסירת דברי דואר רבים ישירות לבתי התושבים בשעות נוחות יותר, הצבת מכונות אוטומטיות לקבלת ושליחת דברי דואר ועוד. דני גולדשטיין, מנכ"ל חברת דואר ישראל: "אנו ממשיכים במהלך של הרחבת שעות פעילות הסניפים בכלל רחבי הארץ, במטרה לאפשר ללקוחות לקבל שירות גם לאחר שעות העבודה בשעות הנוחות להם, ולקבל שירות טוב יותר. זאת, לצד פעולות נוספות כגון הזמנת תור באינטרנט ביותר ויותר סניפים, פתיחת מרכזיים ייעודיים למסירת חבילות ועוד. ככל שיישום התוכנית לשיפור השירות יתקדם, ייהנה הציבור משירות משופר ויעיל יותר שמותאם לצרכיו ולתרבות הקניות המקוונת".

הודעה מספר: 876
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 20/07/2015

בית הדואר בקצרין החל השבוע לפעול עד 20:00, ומצטרף ל- 100 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת החדשה. לסניף זה ניתן גם להזמין תור באמצעות האינטרנט ולקבל שירות מהיר

 
שלב נוסף בפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל לשיפור השירות, יצא לדרך. החל מהשבוע, החל בית הדואר בקצרין (דליות 6, קניון לב קצרין) לפעול עד השעה שמונה בערב, שלושה ימים בשבוע. הסניף מצטרף לכ-100 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת זו מזה מספר שבועות. בחודשים הקרובים יעברו סניפים נוספים בשאר חלקי הארץ לפעול במתכונת החדשה ויאפשרו ללקוחות החברה לקבל שירות גם בשעות הערב. לסניף זה ניתן גם להזמין תור באמצעות אתר דואר ישראל או באפליקציה של דואר ישראל ולקבל שירות מהיר. הארכת שעות פעילות הסניפים מהווה חלק מהפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל על מנת לטייב את השירות הניתן ללקוחות החברה. במסגרת זו, החל לפעול שירות חדש של הזמנת תור באמצעות האינטרנט, אותו ניתן לקבל ב- 150 סניפים ברחבי הארץ, וכן החלו להיפתח מרכזי מסירת חבילות במוקדים שונים ברחבי הארץ, וכן ברשתות שיווק, שופרסל ואופיס דיפו. בהמשך, יכנסו פעולות נוספות לתוקף, כגון הרחבת מסירת דברי דואר רבים ישירות לבתי התושבים בשעות נוחות יותר, הצבת מכונות אוטומטיות לקבלת ושליחת דברי דואר ועוד. דני גולדשטיין, מנכ"ל חברת דואר ישראל: "אנו ממשיכים במהלך של הרחבת שעות פעילות הסניפים בכלל רחבי הארץ, במטרה לאפשר ללקוחות לקבל שירות גם לאחר שעות העבודה בשעות הנוחות להם, ולקבל שירות טוב יותר. זאת, לצד פעולות נוספות כגון הזמנת תור באינטרנט ביותר ויותר סניפים, פתיחת מרכזיים ייעודיים למסירת חבילות ועוד. ככל שיישום התוכנית לשיפור השירות יתקדם, ייהנה הציבור משירות משופר ויעיל יותר שמותאם לצרכיו ולתרבות הקניות המקוונת".

הודעה מספר: 875
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 20/07/2015

סניף שדרות ירושלים ביפו החל השבוע לפעול עד 20:00, ומצטרף ל- 100 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת החדשה. לסניף זה ניתן גם להזמין תור באמצעות האינטרנט ולקבל שירות מהיר

 
שלב נוסף בפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל לשיפור השירות, יצא לדרך. החל מהשבוע, החל בית סניף שדרות ירושלים ביפו (שדרות ירושלים 12, יפו) לפעול עד השעה שמונה בערב, שלושה ימים בשבוע. הסניף מצטרף לכ-100 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת זו מזה מספר שבועות. בחודשים הקרובים יעברו סניפים נוספים בשאר חלקי הארץ לפעול במתכונת החדשה ויאפשרו ללקוחות החברה לקבל שירות גם בשעות הערב. לסניף זה ניתן גם להזמין תור באמצעות אתר דואר ישראל או באפליקציה של דואר ישראל ולקבל שירות מהיר. הארכת שעות פעילות הסניפים מהווה חלק מהפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל על מנת לטייב את השירות הניתן ללקוחות החברה. במסגרת זו, החל לפעול שירות חדש של הזמנת תור באמצעות האינטרנט, אותו ניתן לקבל ב- 150 סניפים ברחבי הארץ וכן החלו להיפתח מרכזי מסירת חבילות במוקדים שונים ברחבי הארץ, וכן ברשתות שיווק, שופרסל ואופיס דיפו. בהמשך, יכנסו פעולות נוספות לתוקף, כגון הרחבת מסירת דברי דואר רבים ישירות לבתי התושבים בשעות נוחות יותר, הצבת מכונות אוטומטיות לקבלת ושליחת דברי דואר ועוד. דני גולדשטיין, מנכ"ל חברת דואר ישראל: "אנו ממשיכים במהלך של הרחבת שעות פעילות הסניפים בכלל רחבי הארץ, במטרה לאפשר ללקוחות לקבל שירות גם לאחר שעות העבודה בשעות הנוחות להם, ולקבל שירות טוב יותר. זאת, לצד פעולות נוספות כגון הזמנת תור באינטרנט ביותר ויותר סניפים, פתיחת מרכזיים ייעודיים למסירת חבילות ועוד. ככל שיישום התוכנית לשיפור השירות יתקדם, ייהנה הציבור משירות משופר ויעיל יותר שמותאם לצרכיו ולתרבות הקניות המקוונת".

הודעה מספר: 874
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 20/07/2015

בית הדואר בגבעתיים החל השבוע לפעול עד 20:00, ומצטרף לכ- 100 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת החדשה. לסניף זה ניתן גם להזמין תור באמצעות האינטרנט ולקבל שירות מהיר

 
שלב נוסף בפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל לשיפור השירות, יצא לדרך. החל מהשבוע, החל בית הדואר בגבעתיים (הל"ה 61) לפעול עד השעה שמונה בערב, שלושה ימים בשבוע. הסניף מצטרף לכ-100 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת זו מזה מספר שבועות. בחודשים הקרובים יעברו סניפים נוספים בשאר חלקי הארץ לפעול במתכונת החדשה ויאפשרו ללקוחות החברה לקבל שירות גם בשעות הערב. לסניף זה ניתן גם להזמין תור באמצעות אתר דואר ישראל או באפליקציה של דואר ישראל ולקבל שירות מהיר. הארכת שעות פעילות הסניפים מהווה חלק מהפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל על מנת לטייב את השירות הניתן ללקוחות החברה. במסגרת זו, החל לפעול שירות חדש של הזמנת תור באמצעות האינטרנט, אותו ניתן לקבל ב- 150 סניפים ברחבי הארץ, וכן החלו להיפתח מרכזי מסירת חבילות במוקדים שונים ברחבי הארץ, וכן ברשתות שיווק, שופרסל ואופיס דיפו. בהמשך, יכנסו פעולות נוספות לתוקף, כגון הרחבת מסירת דברי דואר רבים ישירות לבתי התושבים בשעות נוחות יותר, הצבת מכונות אוטומטיות לקבלת ושליחת דברי דואר ועוד. דני גולדשטיין, מנכ"ל חברת דואר ישראל: "אנו ממשיכים במהלך של הרחבת שעות פעילות הסניפים בכלל רחבי הארץ, במטרה לאפשר ללקוחות לקבל שירות גם לאחר שעות העבודה בשעות הנוחות להם, ולקבל שירות טוב יותר. זאת, לצד פעולות נוספות כגון הזמנת תור באינטרנט ביותר ויותר סניפים, פתיחת מרכזיים ייעודיים למסירת חבילות ועוד. ככל שיישום התוכנית לשיפור השירות יתקדם, ייהנה הציבור משירות משופר ויעיל יותר שמותאם לצרכיו ולתרבות הקניות המקוונת".

הודעה מספר: 873
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 12/07/2015

בית הדואר בשדרות החל השבוע לפעול עד 20:00, ומצטרף ל- 90 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת החדשה. לסניף זה ניתן גם להזמין תור באמצעות האינטרנט ולקבל שירות מהיר

 
שלב נוסף בפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל לשיפור השירות, יצא לדרך. החל מהשבוע, החל בית הדואר בשדרות (ככר הנשיא 8) לפעול עד השעה שמונה בערב, שלושה ימים בשבוע. הסניף מצטרף ל-90 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת זו מזה מספר שבועות. בחודשים הקרובים יעברו סניפים נוספים בשאר חלקי הארץ לפעול במתכונת החדשה ויאפשרו ללקוחות החברה לקבל שירות גם בשעות הערב. לסניף זה ניתן גם להזמין תור באמצעות אתר דואר ישראל או באפליקציה של דואר ישראל ולקבל שירות מהיר. הארכת שעות פעילות הסניפים מהווה חלק מהפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל על מנת לטייב את השירות הניתן ללקוחות החברה. במסגרת זו, החל לפעול שירות חדש של הזמנת תור באמצעות האינטרנט, אותו ניתן לקבל ב- 150 סניפים ברחבי הארץ וכאמור גם בבית הדואר בשדרות וכן החלו להיפתח מרכזי מסירת חבילות במוקדים שונים ברחבי הארץ, וכן ברשתות שיווק, שופרסל ואופיס דיפו. בהמשך, יכנסו פעולות נוספות לתוקף, כגון הרחבת מסירת דברי דואר רבים ישירות לבתי התושבים בשעות נוחות יותר, הצבת מכונות אוטומטיות לקבלת ושליחת דברי דואר ועוד. דני גולדשטיין, מנכ"ל חברת דואר ישראל: "אנו ממשיכים במהלך של הרחבת שעות פעילות הסניפים בכלל רחבי הארץ, במטרה לאפשר ללקוחות לקבל שירות גם לאחר שעות העבודה בשעות הנוחות להם, ולקבל שירות טוב יותר. זאת, לצד פעולות נוספות כגון הזמנת תור באינטרנט ביותר ויותר סניפים, פתיחת מרכזיים ייעודיים למסירת חבילות ועוד. ככל שיישום התוכנית לשיפור השירות יתקדם, ייהנה הציבור משירות משופר ויעיל יותר שמותאם לצרכיו ולתרבות הקניות המקוונת".

שעות פעילות הסניף במתכונת החדשה: יום שעות א,ג,ה 8:00-20:00 ב,ד 8:00-13:30 ו 8:00-12:00

הודעה מספר: 872
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 31/12/2015

בית הדואר בקרית שמונה החל השבוע לפעול עד 20:00, ומצטרף ל- 90 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת החדשה. לסניף זה ניתן גם להזמין תור באמצעות האינטרנט ולקבל שירות מהיר

 
שלב נוסף בפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל לשיפור השירות, יצא לדרך. החל מהשבוע, החל בית הדואר בקרית שמונה (ככר צה"ל 110, מרכז מסחרי)לפעול עד השעה שמונה בערב, שלושה ימים בשבוע. הסניף מצטרף ל-90 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת זו מזה מספר שבועות. בחודשים הקרובים יעברו סניפים נוספים בשאר חלקי הארץ לפעול במתכונת החדשה ויאפשרו ללקוחות החברה לקבל שירות גם בשעות הערב. לסניף זה ניתן גם להזמין תור באמצעות אתר דואר ישראל או באפליקציה של דואר ישראל ולקבל שירות מהיר. הארכת שעות פעילות הסניפים מהווה חלק מהפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל על מנת לטייב את השירות הניתן ללקוחות החברה. במסגרת זו, החל לפעול שירות חדש של הזמנת תור באמצעות האינטרנט, אותו ניתן לקבל ב- 150 סניפים ברחבי הארץ וכאמור גם בבית הדואר בקרית שמונה וכן החלו להיפתח מרכזי מסירת חבילות במוקדים שונים ברחבי הארץ, וכן ברשתות שיווק, שופרסל ואופיס דיפו. בהמשך, יכנסו פעולות נוספות לתוקף, כגון הרחבת מסירת דברי דואר רבים ישירות לבתי התושבים בשעות נוחות יותר, הצבת מכונות אוטומטיות לקבלת ושליחת דברי דואר ועוד. דני גולדשטיין, מנכ"ל חברת דואר ישראל: "אנו ממשיכים במהלך של הרחבת שעות פעילות הסניפים בכלל רחבי הארץ, במטרה לאפשר ללקוחות לקבל שירות גם לאחר שעות העבודה בשעות הנוחות להם, ולקבל שירות טוב יותר. זאת, לצד פעולות נוספות כגון הזמנת תור באינטרנט ביותר ויותר סניפים, פתיחת מרכזיים ייעודיים למסירת חבילות ועוד. ככל שיישום התוכנית לשיפור השירות יתקדם, ייהנה הציבור משירות משופר ויעיל יותר שמותאם לצרכיו ולתרבות הקניות המקוונת".

שעות פעילות הסניף במתכונת החדשה: יום שעות א,ג,ה 8:00-20:00 ב,ד 8:00-13:30 ו 8:00-12:00

הודעה מספר: 871
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 12/07/2015

בית הדואר באשקלון החל השבוע לפעול עד 20:00, ומצטרף ל- 90 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת החדשה. לסניף זה ניתן גם להזמין תור באמצעות האינטרנט ולקבל שירות מהיר

 
שלב נוסף בפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל לשיפור השירות, יצא לדרך. החל מהשבוע, החל בית הדואר באשקלון (הרצל 18) לפעול עד השעה שמונה בערב, שלושה ימים בשבוע. הסניף מצטרף ל-90 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת זו מזה מספר שבועות. בחודשים הקרובים יעברו סניפים נוספים בשאר חלקי הארץ לפעול במתכונת החדשה ויאפשרו ללקוחות החברה לקבל שירות גם בשעות הערב. לסניף זה ניתן גם להזמין תור באמצעות אתר דואר ישראל או באפליקציה של דואר ישראל ולקבל שירות מהיר. הארכת שעות פעילות הסניפים מהווה חלק מהפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל על מנת לטייב את השירות הניתן ללקוחות החברה. במסגרת זו, החל לפעול שירות חדש של הזמנת תור באמצעות האינטרנט, אותו ניתן לקבל ב- 150 סניפים ברחבי הארץ וכאמור גם בבית הדואר באשקלון, וכן החלו להיפתח מרכזי מסירת חבילות במוקדים שונים ברחבי הארץ, וכן ברשתות שיווק, שופרסל ואופיס דיפו. בהמשך, יכנסו פעולות נוספות לתוקף, כגון הרחבת מסירת דברי דואר רבים ישירות לבתי התושבים בשעות נוחות יותר, הצבת מכונות אוטומטיות לקבלת ושליחת דברי דואר ועוד. דני גולדשטיין, מנכ"ל חברת דואר ישראל: "אנו ממשיכים במהלך של הרחבת שעות פעילות הסניפים בכלל רחבי הארץ, במטרה לאפשר ללקוחות לקבל שירות גם לאחר שעות העבודה בשעות הנוחות להם, ולקבל שירות טוב יותר. זאת, לצד פעולות נוספות כגון הזמנת תור באינטרנט ביותר ויותר סניפים, פתיחת מרכזיים ייעודיים למסירת חבילות ועוד. ככל שיישום התוכנית לשיפור השירות יתקדם, ייהנה הציבור משירות משופר ויעיל יותר שמותאם לצרכיו ולתרבות הקניות המקוונת".

שעות פעילות הסניף במתכונת החדשה: יום שעות א,ג,ה 8:00-20:00 ב,ד 8:00-13:30 ו 8:00-12:00

הודעה מספר: 870
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 05/07/2015

סניף דואר שלישי בחולון החל השבוע לפעול עד 20:00, ומצטרף ל- 80 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת החדשה. לסניף זה ניתן גם להזמין תור באמצעות האינטרנט ולקבל שירות מהיר

 
שלב נוסף בפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל לשיפור השירות, יצא לדרך. החל מהשבוע, החל סניף קריית שרת (גבעת התחמושת 34) לפעול עד השעה שמונה בערב, שלושה ימים בשבוע. הסניף מצטרף לבית הדואר בעיר (ההסתדרות 36) , סניף חנקין (חנקין 48, פינת סוקולוב) ול-80 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת זו מזה מספר שבועות. בחודשים הקרובים יעברו סניפים נוספים בשאר חלקי הארץ לפעול במתכונת החדשה ויאפשרו ללקוחות החברה לקבל שירות גם בשעות הערב. לסניף זה ניתן גם להזמין תור באמצעות אתר דואר ישראל או באפליקציה של דואר ישראל ולקבל שירות מהיר. הארכת שעות פעילות הסניפים מהווה חלק מהפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל על מנת לטייב את השירות הניתן ללקוחות החברה. במסגרת זו, החל לפעול שירות חדש של הזמנת תור באמצעות האינטרנט, אותו ניתן לקבל ב- 150 סניפים ברחבי הארץ וכאמור גם בבית הדואר בחולון, וכן החלו להיפתח מרכזי מסירת חבילות במוקדים שונים ברחבי הארץ, וכן ברשתות שיווק, שופרסל ואופיס דיפו. בהמשך, יכנסו פעולות נוספות לתוקף, כגון הרחבת מסירת דברי דואר רבים ישירות לבתי התושבים בשעות נוחות יותר, הצבת מכונות אוטומטיות לקבלת ושליחת דברי דואר ועוד. דני גולדשטיין, מנכ"ל חברת דואר ישראל: "אנו ממשיכים במהלך של הרחבת שעות פעילות הסניפים בכלל רחבי הארץ, במטרה לאפשר ללקוחות לקבל שירות גם לאחר שעות העבודה בשעות הנוחות להם, ולקבל שירות טוב יותר. זאת, לצד פעולות נוספות כגון הזמנת תור באינטרנט ביותר ויותר סניפים, פתיחת מרכזיים ייעודיים למסירת חבילות ועוד. ככל שיישום התוכנית לשיפור השירות יתקדם, ייהנה הציבור משירות משופר ויעיל יותר שמותאם לצרכיו ולתרבות הקניות המקוונת".

שעות פעילות הסניף במתכונת החדשה: יום שעות א,ג,ה 8:00-20:00 ב,ד 8:00-13:30 ו 8:00-12:00

הודעה מספר: 869
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 05/07/2015

סניף דואר רביעי בראשל"צ החל השבוע לפעול עד 20:00, ומצטרף ל- 80 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת החדשה. בכל ארבעת הסניפים ניתן גם להזמין תור באמצעות האינטרנט ולקבל שירות מהיר

 
שלב נוסף בפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל לשיפור השירות, יצא לדרך. החל מהשבוע, החל סניף שיכון המזרח (שדרות יעקוב 43, מול קניון מגדלי העיר) לפעול עד השעה שמונה בערב, שלושה ימים בשבוע. הסניף מצטרף לבית הדואר (הרצל 30, הקניון חדש), סניף רמת אליהו (צייטלין 24) וסניף רוטשילד (רושטילד 57) ו-80 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת זו מזה מספר שבועות. בחודשים הקרובים יעברו סניפים נוספים בשאר חלקי הארץ לפעול במתכונת החדשה ויאפשרו ללקוחות החברה לקבל שירות גם בשעות הערב. לכל ארבעת הסניפים הללו ניתן גם להזמין תור באמצעות אתר דואר ישראל או באפליקציה של דואר ישראל ולקבל שירות מהיר. הארכת שעות פעילות הסניפים מהווה חלק מהפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל על מנת לטייב את השירות הניתן ללקוחות החברה. במסגרת זו, החל לפעול שירות חדש של הזמנת תור באמצעות האינטרנט, אותו ניתן לקבל ב- 150 סניפים ברחבי הארץ, וכן החלו להיפתח מרכזי מסירת חבילות במוקדים שונים ברחבי הארץ, וכן ברשתות שיווק, שופרסל ואופיס דיפו. בהמשך, יכנסו פעולות נוספות לתוקף, כגון הרחבת מסירת דברי דואר רבים ישירות לבתי התושבים בשעות נוחות יותר, הצבת מכונות אוטומטיות לקבלת ושליחת דברי דואר ועוד. דני גולדשטיין,מנכ"ל חברת דואר ישראל: "אנו ממשיכים במהלך של הרחבת שעות פעילות הסניפים בכלל רחבי הארץ, במטרה לאפשר ללקוחות לקבל שירות גם לאחר שעות העבודה בשעות הנוחות להם, ולקבל שירות טוב יותר. זאת, לצד פעולות נוספות כגון הזמנת תור באינטרנט ביותר ויותר סניפים, פתיחת מרכזיים ייעודיים למסירת חבילות ועוד. ככל שיישום התוכנית לשיפור השירות יתקדם, ייהנה הציבור משירות משופר ויעיל יותר שמותאם לצרכיו ולתרבות הקניות המקוונת".

שעות פעילות הסניף במתכונת החדשה: יום שעות א,ג,ה 8:00-20:00 ב,ד 8:00-13:30 ו 8:00-12:00

הודעה מספר: 868
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 05/07/2015

סניף דואר שישי בחיפה החל השבוע לפעול עד 20:00, ומצטרף ל- 80 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת החדשה. לשישה סניפים בעיר ניתן גם להזמין תור באמצעות האינטרנט ולקבל שירות מהיר

 
שלב נוסף בפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל לשיפור השירות, יצא לדרך. החל מהשבוע, החל סניף הדואר נתיב חן (טבנקין 2) בחיפה לפעול עד השעה שמונה בערב, שלושה ימים בשבוע. הסניף מצטרף לסניפי בן גוריון (בן גוריון 27), הר הכרמל (וודג'ווד 9), הנחלה (הרצל 67), הנביאים (הנביאים 22) ואחוזה (מוריה 22) בעיר ול-80 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת זו מזה מספר שבועות. בחודשים הקרובים יעברו סניפים נוספים בשאר חלקי הארץ לפעול במתכונת החדשה ויאפשרו ללקוחות החברה לקבל שירות גם בשעות הערב. בנוסף לכך, לשישה סניפים בעיר ניתן להזמין תור באמצעות אתר דואר ישראל או באפליקציה של דואר ישראל ולקבל שירות מהיר. הארכת שעות פעילות הסניפים מהווה חלק מהפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל על מנת לטייב את השירות הניתן ללקוחות החברה. במסגרת זו, החל לפעול שירות חדש של הזמנת תור באמצעות האינטרנט, אותו ניתן לקבל ב- 150 סניפים ברחבי הארץ, החלו להיפתח מרכזי מסירת חבילות במוקדים שונים ברחבי הארץ, וכן ברשתות שיווק, שופרסל ואופיס דיפו. בהמשך, יכנסו פעולות נוספות לתוקף, כגון הרחבת מסירת דברי דואר רבים ישירות לבתי התושבים בשעות נוחות יותר, הצבת מכונות אוטומטיות לקבלת ושליחת דברי דואר ועוד. דני גולדשטיין, מנכ"ל חברת דואר ישראל: "אנו ממשיכים במהלך של הרחבת שעות פעילות הסניפים בכלל רחבי הארץ, במטרה לאפשר ללקוחות לקבל שירות גם לאחר שעות העבודה בשעות הנוחות להם, ולקבל שירות טוב יותר. זאת, לצד פעולות נוספות כגון הזמנת תור באינטרנט ביותר ויותר סניפים, פתיחת מרכזיים ייעודיים למסירת חבילות ועוד. ככל שיישום התוכנית לשיפור השירות יתקדם, ייהנה הציבור משירות משופר ויעיל יותר שמותאם לצרכיו ולתרבות הקניות המקוונת".

שעות פעילות הסניף במתכונת החדשה: יום שעות א,ג,ה 8:00-20:00 ב,ד 8:00-13:30 ו 8:00-12:00

רשימת הסניפים שאליהם ניתן להזמין תור: סניף שקמונה, פל-ים 19 סניף הר כרמל, וודג'וד 9 סניף אחוזה, מוריה 22 סניף שער פלמר, שער פלמר 1 סניף צ'ק פוסט, מרדכי מקלף 9 סניף נחלה, הרצל 67

הודעה מספר: 867
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 05/07/2015

בית הדואר ביקנעם עילית החל השבוע לפעול עד 20:00, ומצטרף ל- 80 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת החדשה. לסניף זה ניתן גם להזמין תור באמצעות האינטרנט ולקבל שירות מהיר

 
שלב נוסף בפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל לשיפור השירות, יצא לדרך. החל מהשבוע, החל בית הדואר ביוקנעם עילית (צאלים 3) לפעול עד השעה שמונה בערב, שלושה ימים בשבוע. הסניף מצטרף ל-80 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת זו מזה מספר שבועות. בחודשים הקרובים יעברו סניפים נוספים בשאר חלקי הארץ לפעול במתכונת החדשה ויאפשרו ללקוחות החברה לקבל שירות גם בשעות הערב. לסניף זה ניתן גם להזמין תור באמצעות אתר דואר ישראל או באפליקציה של דואר ישראל ולקבל שירות מהיר. הארכת שעות פעילות הסניפים מהווה חלק מהפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל על מנת לטייב את השירות הניתן ללקוחות החברה. במסגרת זו, החל לפעול שירות חדש של הזמנת תור באמצעות האינטרנט, אותו ניתן לקבל ב- 150 סניפים ברחבי הארץ וכאמור גם בבית הדואר באור עקיבא, וכן החלו להיפתח מרכזי מסירת חבילות במוקדים שונים ברחבי הארץ, וכן ברשתות שיווק, שופרסל ואופיס דיפו. בהמשך, יכנסו פעולות נוספות לתוקף, כגון הרחבת מסירת דברי דואר רבים ישירות לבתי התושבים בשעות נוחות יותר, הצבת מכונות אוטומטיות לקבלת ושליחת דברי דואר ועוד. דני גולדשטיין, מנכ"ל חברת דואר ישראל: "אנו ממשיכים במהלך של הרחבת שעות פעילות הסניפים בכלל רחבי הארץ, במטרה לאפשר ללקוחות לקבל שירות גם לאחר שעות העבודה בשעות הנוחות להם, ולקבל שירות טוב יותר. זאת, לצד פעולות נוספות כגון הזמנת תור באינטרנט ביותר ויותר סניפים, פתיחת מרכזיים ייעודיים למסירת חבילות ועוד. ככל שיישום התוכנית לשיפור השירות יתקדם, ייהנה הציבור משירות משופר ויעיל יותר שמותאם לצרכיו ולתרבות הקניות המקוונת".

שעות פעילות הסניף במתכונת החדשה: יום שעות א,ג,ה 8:00-20:00 ב,ד 8:00-13:30 ו 8:00-12:00

הודעה מספר: 866
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 28/06/2015

בית הדואר בנהריה החל השבוע לפעול עד 20:00, ומצטרף ללמעלה מ- 80 סניפים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת החדשה. ביחידה זו ניתן גם להזמין תור באמצעות האינטרנט ולקבל שירות מהיר

 
שלב נוסף בפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל לשיפור השירות, יצא לדרך. החל מהשבוע, החלה יחידת הדואר בנהריה (הגעתון 40) לפעול עד השעה שמונה בערב, שלושה ימים בשבוע. הסניף מצטרף ללמעלה מ- 80 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת זו מזה מספר שבועות. בחודשים הקרובים יעברו סניפים נוספים בשאר חלקי הארץ לפעול במתכונת החדשה ויאפשרו ללקוחות החברה לקבל שירות גם בשעות הערב. לסניף זה ניתן גם להזמין תור באמצעות אתר דואר ישראל או באפליקציה של דואר ישראל ולקבל שירות מהיר. הארכת שעות פעילות הסניפים מהווה חלק מהפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל על מנת לטייב את השירות הניתן ללקוחות החברה. במסגרת זו, החל לפעול שירות חדש של הזמנת תור באמצעות האינטרנט, אותו ניתן לקבל ב- 150 סניפים ברחבי הארץ וכאמור גם בבית הדואר בנהריה, וכן החלו להיפתח מרכזי מסירת חבילות במוקדים שונים ברחבי הארץ, וכן ברשתות שיווק, שופרסל ואופיס דיפו. בהמשך, יכנסו פעולות נוספות לתוקף, כגון הרחבת מסירת דברי דואר רבים ישירות לבתי התושבים בשעות נוחות יותר, הצבת מכונות אוטומטיות לקבלת ושליחת דברי דואר ועוד. דני גולדשטיין, מנכ"ל חברת דואר ישראל: "אנו ממשיכים במהלך של הרחבת שעות פעילות הסניפים בכלל רחבי הארץ, במטרה לאפשר ללקוחות לקבל שירות גם לאחר שעות העבודה בשעות הנוחות להם, ולקבל שירות טוב יותר. זאת, לצד פעולות נוספות כגון הזמנת תור באינטרנט ביותר ויותר סניפים, פתיחת מרכזיים ייעודיים למסירת חבילות ועוד. ככל שיישום התוכנית לשיפור השירות יתקדם, ייהנה הציבור משירות משופר ויעיל יותר שמותאם לצרכיו ולתרבות הקניות המקוונת".

שעות פעילות הסניף במתכונת החדשה: יום שעות א,ג,ה 8:00-20:00 ב,ד 8:00-13:30 ו 8:00-12:00

הודעה מספר: 865
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 28/06/2015

בית הדואר במעלות החל השבוע לפעול עד 20:00, ומצטרף ללמעלה 80 סניפים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת החדשה. ביחידה זו ניתן גם להזמין תור באמצעות האינטרנט ולקבל שירות מהיר

 
שלב נוסף בפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל לשיפור השירות, יצא לדרך. החל מהשבוע, החלה יחידת הדואר במעלות (הרב קוק 14, מרכז דקל) לפעול עד השעה שמונה בערב, שלושה ימים בשבוע. הסניף מצטרף ללמעלה מ- 80 סניפים נוספים ברחבי הארץ הפועלים במתכונת זו מזה מספר שבועות. בחודשים הקרובים יעברו סניפים נוספים בשאר חלקי הארץ לפעול במתכונת החדשה ויאפשרו ללקוחות החברה לקבל שירות גם בשעות הערב. לסניף זה ניתן גם להזמין תור באמצעות אתר דואר ישראל או באפליקציה של דואר ישראל ולקבל שירות מהיר. הארכת שעות פעילות הסניפים מהווה חלק מהפעולות בהן נוקטת חברת דואר ישראל על מנת לטייב את השירות הניתן ללקוחות החברה. במסגרת זו, החל לפעול שירות חדש של הזמנת תור באמצעות האינטרנט, אותו ניתן לקבל ב- 150 סניפים ברחבי הארץ וכאמור גם בבית הדואר במעלות, וכן החלו להיפתח מרכזי מסירת חבילות במוקדים שונים ברחבי הארץ, וכן ברשתות שיווק, שופרסל ואופיס דיפו. בהמשך, יכנסו פעולות נוספות לתוקף, כגון הרחבת מסירת דברי דואר רבים ישירות לבתי התושבים בשעות נוחות יותר, הצבת מכונות אוטומטיות לקבלת ושליחת דברי דואר ועוד. דני גולדשטיין, מנכ"ל חברת דואר ישראל: "אנו ממשיכים במהלך של הרחבת שעות פעילות הסניפים בכלל רחבי הארץ, במטרה לאפשר ללקוחות לקבל שירות גם לאחר שעות העבודה בשעות הנוחות להם, ולקבל שירות טוב יותר. זאת, לצד פעולות נוספות כגון הזמנת תור באינטרנט ביותר ויותר סניפים, פתיחת מרכזיים ייעודיים למסירת חבילות ועוד. ככל שיישום התוכנית לשיפור השירות יתקדם, ייהנה הציבור משירות משופר ויעיל יותר שמותאם לצרכיו ולתרבות הקניות המקוונת".

שעות פעילות הסניף במתכונת החדשה: יום שעות א,ג,ה 8:00-20:00 ב,ד 8:00-13:30 ו 8:00-12:00

הודעה מספר: 825
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 16/03/2015

גרים בבית שמש? חברת דואר ישראל משיקה שירות חדש להזמנת תורים באינטרנט

 
השירות יאפשר ללקוחות להזמין תור באינטרנט ביום ובשעה המתאימים להם חברת דואר ישראל משיקה שירות חדש לזימון תורים באינטרנט ובאפליקציה של החברה עבור תושבי בית שמש. בשלב הראשון ניתן יהיה לקבל את השירות בסניפים מרכזיים בבית הדואר המרכזי בבית שמש ובעתיד הוא יורחב לסניפים נוספים בעיר. במסגרת השירות, יוכל הלקוח לבחור את היום והשעה המתאים ביותר עבורו ולאחר זימון התור, יקבל הודעת SMS שבה פרטי התור. בעת ההגעה לסניף, יתבקש הלקוח ללחוץ על כפתור "יש לי תור מוזמן" במסוף השירות ולקבל את השירות אותו הוא מבקש. את התור ניתן לזמן באתר האינטרנט של חברת דואר ישראל או כאמור דרך אפליקציית החברה. מנכ"ל חברת דואר ישראל, חיים אלמוזנינו: "הוספנו את שירות זימון התורים כחלק מתוכנית ההבראה של החברה שמיושמת בתקופה זו ונועדה לשפר את השירות הלקוחות. מטרת השירות היא להיטיב עם הלקוחות ולחסוך את זמן ההמתנה בסניפים".

את התור ניתן לזמן לבית הדואר המרכזי בבית שמש – רחוב הנשיא 8

הודעה מספר: 808
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 24/11/2014

מנכ"ל חברת דואר ישראל חיים אלמוזנינו הודיע הבוקר לדירקטוריון החברה כי בכוונתו לפרוש מתפקידו

 
אלמוזנינו: "הגעתי לחברה מתוך כוונה להבריא ולייעל את פעילותה, ואני מודיע כעת על פרישתי שבע רצון לאחר שהצלחנו להשלים את החלקים המרכזיים של הרפורמה. אין ספק כי הרפורמה שהוסכמה על ידי כלל הגורמים תצעיד את החברה למקום מרכזי במשק המודרני".

מנכ"ל חברת דואר ישראל, חיים אלמוזנינו, הודיע בישיבת הדירקטוריון שהתכנסה הבוקר כי בכוונתו לפרוש מתפקידו. אלמוזנינו יפרוש עם מינוי מנכ"ל מחליף. עד אז, יפעל אלמוזנינו על מנת להמשיך ולקדם את מימוש תוכנית ההבראה. עם כניסתו לתפקיד ב- 2011, פעל אלמוזנינו לגיבוש תוכנית הבראה והתייעלות. לצד פעולות מיידיות לייצוב החברה, החל לגבש תוכנית לשינוי עסקי יסודי, אשר נועד להבריא את החברה, לייעל אותה ולהתאים אותה לשינויים החלים בשוק הדואר. תכנית הרפורמה אותה הוביל, כללה שינויים בתחומי העיסוק ושוקי המטרה של החברה, שינויים בתפיסת הפעלתה, התייעלות בהיקף חסר תקדים, שינויים במבנה ההעסקה של העובדים וביחסי העבודה, ושינויים יסודיים ברגולציה. יישום תוכנית זו, שקיבלה את הסכמת כלל הגורמים – משרדי האוצר והתקשורת וארגון העובדים, צפויה לשפר באופן משמעותי את השירות הניתן לציבור, לייצב את החברה, להתאים אותה למשק המודרני ולהפוך אותה לחברה מצליחה ורווחית.

אלמוזנינו אמר הבוקר בישיבת הדירקטוריון: "אני מודיע היום על כוונתי לפרוש מתפקידי, לאחר קרוב ל- 4 שנים, ובתחושת שביעות רצון. בתחילת הדרך, הסיכויים להגיע להסכמות על רפורמה לא נראו גבוהים, והקשיים היו רבים, אך הצלחנו להשלים את החלקים המרכזיים של תוכנית ההבראה - רגולציה, מימון מצד משרד האוצר, הסכמות עם העובדים וסוגיית מחזיקי האג"ח. אין ספק כי מדובר ברפורמה חשובה שתצעיד את החברה למקום מרכזי במשק המודרני. בתכנית נקבע כי יישומה יימשך כארבע שנים, ועל כן נכון יהיה שמנכ"ל חדש יתחיל את היישום וילווה אותו לכל אורך התהליך. אני מודה לעובדי החברה, חברי ההנהלה ולדירקטוריון החברה על הגיבוי ועל השותפות לדרך". יו"ר הדירקטוריון, חזי צאיג: "אני מודה למנכ"ל החברה מר חיים אלמוזנינו על שגיבש וקידם את תוכנית ההבראה אשר תוביל את חברת דואר ישראל לחוף מבטחים. אני מאחל לו הצלחה בהמשך דרכו"

בטרם תפקידו זה, שימש אלמוזנינו כמנכ"ל דלק קמעונאות וכמשנה למנכ"ל דלק ישראל. אלמוזנינו, רו"ח בהשכלתו, הוא בעל תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה, ותואר שני במנהל עסקים. שניהם מאוניברסיטת תל אביב.הודעה מספר: 807
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 23/11/2014

"חג הקניות" העולמי לא פוסח על ישראל

לקראת הבלאק פריידי: כמות הדואר הנכנס לישראל צפויה לזנק ב-30%

בשנה האחרונה הוכפלה כמות החבילות שנכנסה לישראל בעקבות הזמנת חבילות מהאינטרנט, וזאת לאחר מגמה דומה ב-2013. שיאנית ההזמנות: נתניה ואחריה תל אביב ורעננה.

הציבור הישראלי ממשיך להסתער על אתרי הקניות באינטרנט: מנתוני דואר ישראל עולה כי בשנת 2014 הוכפלה כמות משלוחי ההזמנות דרך האינטרנט המועברים באמצעות חברת הדואר ישראל מחו"ל. מדובר בשנה השנייה הרצופה שבה מוכפלת כמות משלוחי ההזמנות, לאחר שגם ב-2013 נרשמה מגמה דומה. עוד עולה מהנתונים כי בחודש זה וחודש הבא (דצמבר), סביב אירועי הבלאק פריידי, הסייבר מאנדיי, הסינגל דיי וכן הכריסטמס צפוי זינוק נוסף של 30% בהיקף הנכנס המשלוחים מחו"ל המועברים באמצעות חברת הדואר בהשוואה לשאר חודשי השנה. בדואר ישראל מציינים כי בשנתיים האחרונות חלה עלייה דרמטית בכמות המשולחים מחו"ל בעקבות ההזמנות באינטרנט, מאתרים כגון: עלי אקפרס, NEXT (שרק מאתר זה עלו הכמויות בעשרות אחוזים) דיל אקסטרים,אסוס ועוד. בין היתר מזמינים הישראלים בגדים ובגדי ילדים בפרט, תחפושות,כלי מטבח,כלי עבודה, צעצועים, גאדג'טים ,אביזרים משלימים לסמארטפון ועוד. על פי נתוני דואר ישראל, שיאנית ההזמנות המקוונות היא נתניה, ואחריה מדורגות תל אביב, רעננה, כפר סבא, פתח תקווה, גבעתיים, הרצליה, רמת גן, מודיעין, אשקלון, ירושלים וחולון. "אנו עדים לקצב הולך וגובר של חבילות שנכנסות לישראל מחו"ל ומברכים על כך", אומר סמנכ"ל התפעול של דואר ישראל, חיים מזעקי. "לאור זאת, אנו מתאימים את אפשרויות השילוח שעומדות לרשותו של הלקוח הפרטי וכן של היצואנים העסקיים. בין היתר אנו פותחים מרכזים לחלוקת חבילות, הסניפים יהיו פותחים עד 20:00 בערב, חלוקת החבילות לבתים תורחב משמעותית ויוצבו מכונות אוטומטיות לקבלת חבילות".

הודעה מספר: 790
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 05/08/2013

יו"ר חברת דואר ישראל, ששי שילה, יסיים את תפקידו בחודש זה לאחר 3 שנות כהונה

 
יו"ר חברת דואר ישראל, ששי שילה, יסיים את תפקידו בסוף חודש זה (אוגוסט). זאת, לאחר 3 שנות כהונה כמינוי מקצועי, על פי האמור בחוק החברות הממשלתיות. שילה הודה לשר התקשורת הנוכחי גלעד ארדן, ולשר התקשורת לשעבר, משה כחלון, על האמון שנתנו בו, על שיתוף הפעולה ההדוק ופעולותיהם לקידום חברת דואר ישראל. שילה, אשר שימש כיו"ר פעיל, החל מיד עם כניסתו לתפקיד להוביל תהליך של הבראת החברה. בין היתר, פעל בתחומי הפיתוח העסקי, שינוי התרבות הארגונית, יצירת שיתופי פעולה עסקיים ופיתוח מוצרים ושירותים חדשים. תחת הנהגתו של שילה קודמו מספר רפורמות ומהלכים משמעותיים. בין היתר, הוביל שילה את תיקון חוק בנק הדואר, כך שתתאפשר הפרדה מבנית בין חברת הדואר לבנק הדואר, על מנת ליצור תשתית למתן שירותים בנקאיים ופיננסיים על ידי בנק הדואר. בנוסף, הוביל שילה את גיבוש תוכנית ההבראה המבוססת על התייעלות פנימית ויצירת שינויים מבניים שיאפשרו לחברה להתחרות. כמו כן, הביא לשינוי ועדכון תעריפי החברה, צמצום סניפים שאינם רווחיים, וניהל את המגעים להסכמות מול ארגון העובדים וההסתדרות בנושא הפחתת משרות והתייעלות בעובדים, במסגרתם הופרשו עשרות עובדים. שילה אמר: "נקראתי לדגל לפני 3 שנים. הגעתי אז לארגון עם בעיות מורכבות, ומציאות כלכלית קשה. ביחד עם המנכ"ל, חיים אלמוזנינו, חברי ההנהלה, ארגון העובדים ועובדי יו"ר חברת דואר ישראל, ששי שילה, יסיים את תפקידו בסוף חודש זה (אוגוסט). זאת, לאחר 3 שנות כהונה כמינוי מקצועי, על פי האמור בחוק החברות הממשלתיות. שילה הודה לשר התקשורת הנוכחי גלעד ארדן, ולשר התקשורת לשעבר, משה כחלון, על האמון שנתנו בו, על שיתוף הפעולה ההדוק ופעולותיהם לקידום חברת דואר ישראל. שילה, אשר שימש כיו"ר פעיל, החל מיד עם כניסתו לתפקיד להוביל תהליך של הבראת החברה. בין היתר, פעל בתחומי הפיתוח העסקי, שינוי התרבות הארגונית, יצירת שיתופי פעולה עסקיים ופיתוח מוצרים ושירותים חדשים. תחת הנהגתו של שילה קודמו מספר רפורמות ומהלכים משמעותיים. בין היתר, הוביל שילה את תיקון חוק בנק הדואר, כך שתתאפשר הפרדה מבנית בין חברת הדואר לבנק הדואר, על מנת ליצור תשתית למתן שירותים בנקאיים ופיננסיים על ידי בנק הדואר. בנוסף, הוביל שילה את גיבוש תוכנית ההבראה המבוססת על התייעלות פנימית ויצירת שינויים מבניים שיאפשרו לחברה להתחרות. כמו כן, הביא לשינוי ועדכון תעריפי החברה, צמצום סניפים שאינם רווחיים, וניהל את המגעים להסכמות מול ארגון העובדים וההסתדרות בנושא הפחתת משרות והתייעלות בעובדים, במסגרתם הופרשו עשרות עובדים. שילה אמר: "נקראתי לדגל לפני 3 שנים. הגעתי אז לארגון עם בעיות מורכבות, ומציאות כלכלית קשה. ביחד עם המנכ"ל, חיים אלמוזנינו, חברי ההנהלה, ארגון העובדים ועובדי

הודעה מספר: 785
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך:

חברת דואר ישראל הנפיקה בולים המוקדשים לנשרים בישראל

 
השירות הבולאי בחברת דואר ישראל הנפיק 3 בולים חדשים המוקדשים לנשרים בישראל: הנשר, הפרס, עזניית הנגב והרחם. את הבולים, בעריך 3 ש"ח, עיצבו צביקה רויטמן וטוביה קורץ. הבולים הושקו במסגרת יום שיא מחוזי לסיכום שנת תשע"ג של מיזם "כן לציפור" מחוז צפון, במעמד ירון רצון מנהל השרות הבולאי של דואר ישראל, פרופ' יוסי לשם מאוניברסיטת תל אביב והחברה להגנת הטבע ויוסי דולה ראש המועצה כפר תבור. ירון רצון, מנהל השירות הבולאי של דואר ישראל אמר: "שמחנו לשתף פעולה עם הפרויקט חשוב זה, על ידי הנפקה של בולים המוקדשים להצלת הנשרים בגולן ובישראל בפרט. בולים אלו כבר זכו להתעניינות רבה בעולם, וניתן להשיג אותם בסניפי ובאתר דואר ישראל". פרופ' יוסי לשם ציין כי "הנשר, הפרס, עזניית הנגב והרחם הם ארבעת אוכלי הפגרים, שהטביעו את חותמם בנוף ארצנו מאז ימות התנ"ך. למרבה הצער, גורמים רבים כגון פיתוח מואץ והרס בתי-הגידול הפתוחים,הביאו להתמעטותם ולהכחדתם של ארבעת מינים אלו. נכון להיום רק עשרות זוגות בודדים של רחם עדיין מקננים בישראל, ו- 35 זוגות נשרים מקננים בשנת 2013". תיאור הבולים: גיליונות הבולים הונפקו עם שוליים מקושטים. הנשר: ברקע הבול נראה המפל הגדול של נחל גמלא. בשובל - גוזל נשר. בשולי גיליון הבולים - מעוף מעל קניון נחל גמלא; עזניית הנגב ורחם: ברקע הבול נראה נוף של הערבה הדרומית. בשולי גיליון הבולים נראה אחד הנחלים היורדים לערבה; פרס: ברקע נראה המצדה. בשובל - עמדת תצפית אל ים המלח. בשולי גיליון הבולים - מערב ים המלח, המצדה משמאל.

הודעה מספר: 782
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 08/05/2013

לראשונה: חברת דואר ישראל תחליף את רכבי החברה הישנים ברכבי ליסינג

 
*המהלך יביא להתייעלות תפעולית וכלכלית *במסגרת המהלך יוחלפו כ- 240 רכבי החברה ממודל 2006-2007 ברכבי ליסינג חברת דואר ישראל תחליף בימים הקרובים את רכבי החברה שברשותה ברכבי ליסינג. רכבי הליסינג יחליפו את הרכבים הישנים הנמצאים בבעלות החברה מהשנים 2006-2007.

יצוין כי זהו הסכם הליסינג הראשון של חברת דואר ישראל. ההסכם, שבוצע בשיתוף עם נציגות העובדים, יסייע לתזרים המזומנים של החברה. יצוין כי עלויות האחזקה של הרכבים הישנים כרוכות בהוצאות כבדות, ואינן כלכליות עוד לחברה. על פי ההסכם, תספק חברת שלמה sixt, אשר זכתה במכרז שקיימה דואר ישראל, כ- 240 רכבים פרטיים ל- 5 שנים, מדגמי טויוטה יאריס, פורד פוקוס ומאזדה 6. בנוסף, תרכוש חברת הליסינג את הרכבים הישנים של חברת הדואר.

יו"ר חברת דואר ישראל, ששי שילה, אמר: "כחלק מפעולות ההתייעלות שהחברה נוקטת בהן, החליט דירקטוריון החברה לאמץ לראשונה מודל של ליסינג תפעולי. החלפת הרכבים הישנים ברכבי ליסינג יביאו להקלה בתזרים המזומנים של החברה".

הודעה מספר: 774
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך:

מיה אבישי בוקובזה מונתה לתפקיד דוברת חברת דואר ישראל

 
דירקטוריון חברת דואר ישראל בראשותו של ששי שילה, אישר הבוקר את מינויה של מיה אבישי (בוקובזה), לתפקיד דוברת החברה. אבישי תשמש גם כחברת הנהלה. מינויה של אבישי הובא לאישור הדירקטוריון על ידי מנכ"ל החברה חיים אלמוזנינו, עם השלמת עבודתה של ועדת האיתור בראשותו, זאת לאחר מכרז אליו ניגשו למעלה מ-50 מועמדים ומעמדות.

בארבע השנים האחרונות כיהנה אבישי כדוברת מנכ"ל משרד ראש הממשלה, וכממונה על הדוברות בתחומים הכלכליים - חברתיים במשרד ראש הממשלה. אבישי עבדה במשרד בתקופתם של שני ראשי ממשלה: אהוד אולמרט ובנימין נתניהו, ופעלה בצמוד לשלושה מנכ"לים של המשרד – רענן דינור, איל גבאי והראל לוקר.

אבישי חברת מועצת הקולנוע וחברת מועצת הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול. בעשר השנים שלפני תפקידיה במשרד ראש הממשלה, מילאה אבישי מגוון תפקידים בתחום העיתונות והדוברות הציבורית.

אבישי, בוגרת תואר ראשון בתקשורת וניהול מהמכללה למנהל, וצפויה לקבל בקרוב את התואר השני בתקשורת מטעם אוניברסיטת בן- גוריון.

בעקבות אישור המינוי אמרה אבישי: "לאחר למעלה מארבע שנים מרתקות במשרד ראש הממשלה, אני שמחה להצטרף לחברת דואר ישראל, ולתרום מניסיוני להצלחת החברה. אני מודה למנכ"לי משרד רה"מ על האמון שנתנו בי, ולהנהלת חברת דואר ישראל על בחירתם". מנכ"ל חברת דואר ישראל, חיים אלמוזנינו: "מיה מהווה חיזוק משמעותי להנהלת החברה ובטוחני כי ניסיונה יסייע להצעיד את החברה קדימה"

הודעה מספר: 770
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך:

חברת דואר ישראל מייעלת את תהליך חלוקת הדואר ומעדכנת את שיטת המיקוד:

 
המיקוד החדש יהיה בן 7 ספרות

מדינת ישראל התפתחה, נבנו שכונות חדשות, נוספו בניינים בתוך השכונות הקיימות ועוד. על מנת להתאים את שיטת חלוקת הדואר להתפתחות האורבנית שמאפיינת את ישראל בשנים האחרונות החליטה חברת דואר ישראל על עדכון שיטת החלוקה על ידי הוספת שתי ספרות למיקוד הביתי. בשיטה החדשה מיון הרוב המוחלט של דברי הדואר ימויין באופן ממוכן וממוחשב, במטרה להגביר את היעילות, האמינות והדיוק במשלוח הדואר.

חיים אלמוזנינו, מנכ"ל חברת הדואר: "המהלך הזה הוא חלק ממכלול הפעולות שמבצעת חברת דואר ישראל במטרה לייעל את שירותי הדואר שהיא מספקת לציבור בישראל. חברת הדואר עברה לאחרונה שדרוג טכנולוגי מתקדם ביותר, כאשר מיון הדואר מתבצע באמצעות מכונות מיון חדשניות, למיון יעיל ומדוייק".

לפי שיטת המיקוד החדשה, כל מיקוד יהיה מעתה בן 7 ספרות.

כיצד נדע מהו המיקוד החדש? הכי פשוט וקל להיכנס לאתר דואר ישראל באינטרנט: www.israelpost.co.il לשונית "איתור מיקוד", להקיש את הכתובת ולקבל מיקוד חדש.

מה מיקום המיקוד החדש על המעטפה? המיקוד החדש יופיע משמאל לשם הישוב כפי שנהוג לכתוב כתובת היום.

ממתי המיקוד החדש בתוקף? בעצם, ניתן מהיום כבר להשתמש במיקוד החדש במקביל לשימוש במיקוד הישן. דואר כמותי (לעסקים) ימויין החל מה- 5 לדצמבר 2012 עם המיקוד החדש. בעלי עסק שיעברו להשתמש במיקוד בן 7 ספרות ייהנו מהנחה* על דואר כמותי ממוקד לא ממוין החל מה-5 לדצבמבר 2012.

אז מה צריך לעשות? אם אתם בעלי עסק שמשתמש בשירותי דואר ללקוחותיכם רצוי לעדכן את קובץ הלקוחות למיקוד החדש ולהיערך עם דפי לוגו, כרטיסי ביקור וכו'.

מומלץ לוועדי בתים לתלות את המיקוד החדש על לוחות המודעות הציבוריים לנוחות כל השכנים.* משלוח כמותי לא ממויין מחוייב בכמות מינימום והינו בהתאם לתנאים שנקבעו בתקנות.הודעה מספר: 736
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 03/04/2011

ממשיכים לצמצם פערים:

 
משפרים את שירותי הדואר במזרח ירושלים ראש-העיר ירושלים, ניר ברקת בשיתוף חברת דואר ישראל פועל על מנת לשפר את שירותי הדואר במזרח ירושלים

* סוכנות דואר בא-טור הר הזיתים נפתחה * * מכרז לסוכנות דואר בראס אל עמוד יתפרסם בשבועות הקרובים * * סוכנות דואר בג'בל מוכבר תיפתח בעוד שבועיים * * אותר נכס מתאים למרכז חלוקת דואר בעיסוויה בתיאום עם תושבי השכונה * - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ביוזמת ראש-העיר ירושלים, ניר ברקת, עיריית ירושלים התקיימו מספר מפגשים וסיורים עם מ.מ. מנהל מרחב ירושלים בדואר ישראל, אודי שירוני, במזרח ירושלים, על-מנת לשפר את שירותי הדואר. המפגשים והסיורים הרבים שהתקיימו בהשתתפו נציגי משרד התקשורת, נציגי חברת דואר ישראל ונציגי התושבים, הביאו לפתרון משמעותי בבעיית חלוקת הדואר במזרח העיר.

בעקבות מפגשים אלו, פתחה חברת הדואר מחדש את סוכנות הדואר בא-טור הר הזיתים אשר הייתה סגורה לאחר תהליך של מכרז. כמו כן, סוכנות הדואר בג'בל מוכבר תיפתח לקהל הרחב בעוד שבועיים, לאחר שנבחר זוכה ע"י חברת הדואר במכרז להפעלת הסוכנות.

בשכונת ראס אל עמוד עומדת חברת הדואר לפרסם מכרז במהלך השבועות הקרובים להפעלת סוכנות דואר וזאת לאחר פעולות שבוצעו בשכונה בשיתוף התושבים וחברת הדואר.

בנוסף, ‏ בעיסאוויה בעיית חלוקת הדואר עומדת בפני שיפור משמעותי וזאת לאחר שנציגי חברת דואר ישראל בחנו מספר נכסים להצבת מרכז חלוקה. התאמתו של הנכס האחרון שהוצע נבדקת במהלך ימים אלו ובמידה ויימצא כמתאים לדרישות – תואץ הצבת מרכז החלוקה לרווחת התושבים.

בימים אלו מתקיימים דיונים אודות הפעלת מרכז חלוקת דואר סמוך למינהל הקהילתי בית חנינה. עיריית ירושלים פנתה למשרד התקשורת בעניין על מנת להשלים הכשרת המקום כמרכז חלוקת הדואר.

הודעה מספר: 717
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 31/12/2010

חברת דואר ישראל מודיעה על שעות פעילות סניפי וסוכנויות הדואר ברחבי הארץ בחגי תשרי בברכת שנה טובה וחג שמח לכל בית ישראל

 
חברת דואר ישראל מודיעה לציבור על לוחות הזמנים בהפעלת סניפי הדואר בערבי החג ובחול המועד סוכות.

ביום רביעי, כ"ט באלול התש"ע (8.9.10), ערב ראש השנה התש"ע, יהיו בתי הדואר וסניפי הדואר סגורים לשירות הקהל. סוכנויות הדואר תפעלנה כבימי שישי. ביום שישי, ט' בתשרי התשע"א (17.9.10) ערב יום הכיפורים, כל יחידות הדואר (כולל סוכנויות דואר) סגורות לשירות הקהל. בערב יום כיפור וביום כיפור עצמו יחידות הדואר במגזר הלא יהודי עובדות כרגיל. בערב סוכות אשר חל ביום רביעי, י"ד בתשרי התשע"א (22.9.10) ובערב שמיני עצרת אשר חל ביום רביעי, כ"א בתשרי התשע"א (29.9.10), יהיו פתוחים לקהל כל בתי הדואר, הסניפים והסוכנויות עד שעה 12:00. ביתר ימי חול המועד סוכות יהיו בתי הדואר וסניפי הדואר פתוחים לקהל בשעות רצופות עד השעה 14:00. סוכנויות הדואר תפעלנה בחול המועד סוכות בשעות רצופות.

לגבי שעות פעילות של כל סניף וסניף ניתן לקבל מידע עדכני לאורך כל חודש החגים באתר האינטרנט של דואר ישראל בכתובת: www.israelpost.co.il, כמו כן במוקד 171 של דואר ישראל.

חג שמח ושנה טובה לכל לקוחותינו!

הודעה מספר: 703
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך: 07/04/2010

זהבי עצבני? כבר לא. הוא ב- iPost

השדרן נתן זהבי יככב בסרטון עבור דואר ישראל

אבי הוכמן, מנכ"ל דואר ישראל: "החדשנות של דואר ישראל מגיעה גם לרשת, גם כספת פרטית לכל אחד וגם סרטון ויראלי ייחודי מסוגו"

בימים אילו מתחיל דואר ישראל במהלך השקת שירות ה- iPost- "הכספת שלך ברשת"- תא דואר אלקטרוני מאובטח המוצע לכל אחד מתושבי מדינת ישראל לשימושו. בסרט ההשקה שיופץ וויראלית, מככב נתן זהבי, הסרט מצולם מנקודת מבטו ומספר על מהלך של יום בחייו ומאבקו בערימות הניירת שמצטברות אצלו באותו היום. הסרטון נעשה בטכנולוגיית סטופ מושן והוא יופץ וויראלית בחודש הקרוב.

הסרטון הוא מהלך פרסומי ראשון במסגרת השקת קמפיין ה iPost ולאחריו תושק פרסומת טלוויזיה בכיכובם של הקומיקאים אלי פיניש ומריאנו אידלמן הפרזנטורים הרשמיים של הדואר. ה- iPost הוא "הכספת שלך ברשת". השירות ניתן חינם וכולל תא מייל בנפח של 5 GB. בנוסף, חברת דואר ישראל מתחייבת לשמור עבור המשתמשים את המסמכים החשובים המאוחסנים בתא זה לתקופה של עד 7 שנים. במסגרת השקת השירות, בחרה דואר ישראל להתשמש באינטרנט כזירה מרכזית להשקת השירות בדרך של סרטון ויראלי המבהיר את ייחודיות השירות ויתרונותיו בטיפול בדואר הרישמי הכולל דיווחים, חשבונות ושאר מסמכים שחשוב לשמור ולנהל. תא ה- iPost אינו "עוד מייל" אלא כתובת אלקטרונית, אשר נשארת קבועה לבעליה ואינה תלויה במעבר דירה, מקום עבודה או ספק אינטרנט. המייל הזה מהווה למעשה את המקבילה הוירטואלית לתאי הדואר בתשלום ופתיחתו הינה בחינם.

עד כה הצטרפו למערכת שולחי דואר ממגוון תחומים. בתחום התקשורת- אורנג' ו- 013, בתחום הביטוח והפיננסים- חברות הביטוח מנורה, הראל, מגדל, איילון וכלל ביטוח. עוד הצטרפו קופת חולים כללית ולאומית, המוסד לביטוח לאומי, מפעל הפיס ועיריות ברחבי הארץ- רעננה, נתניה, מודיעין, בת-ים וירושלים.בכל יום מצטרפים לשירות עוד ועוד שולחי דואר, כך שבעוד זמן קצר יוכלו כל תושבי מדינת ישראל ליהנות מערוץ קבלת דואר אלקטרוני מאובטח, נוח ויעיל.

המהפכה הירוקה: מעבר לחסכון בזמן ובירוקרטיה ואפשרויות האחסון והתשלום הנוחות, יש יתרון אקולוגי עצום בשירות, שכן כל דיוור שלא נשלח בנייר חוסך בחומרי הדפסה ושינוע ובכך כולנו תורמים לאיכות הסביבה.

הסרט מצולם מנקודת מבטו של נתן זהבי ומספר על מהלך של יום בחייו ומאבקו בערימות הניירת שמצטברות אצלו באותו היום. בסרטון צולמו ידיו של נתן זהבי והוא מבצע את הקריינות. אלי אוזן מנכ"ל THE BOX "נתן זהבי הוא מרדן ולוחם נגד הבירוקרטיה, נגד המיושן והחלמאי הוא מייצג את הקשר לאזרח הפשוט ולדיבור בגובה העיניים ומעבר לכל הוא דמות צבעונית ומעניינת שכיף להזדהות איתה. חשנו שהוא הבחירה המושלמת להשיק מוצר כה חדשני שנלחם בבירוקרטיה". בסרטון יצולמו ידיו של נתן זהבי והוא יבצע את הקריינות.ניתן לצפות בסרטון: http://www.youtube.com/watch?v=iGkbO9-dhoE

הודעה מספר: 644
מאת: דוברת דואר ישראלתאריך:

המשבר בדואר עלול להחריף

מנכ"ל דואר ישראל: "אני מתריע לפני שחברת הדואר תקרוס"

בדיון דרמטי בועדת הכלכלה של הכנסת קרא יו"ר הועדה ח"כ גלעד ארדן להסדרת הנושא עד סוף השבוע, ואם לא יבוטל ההסכם עם הממשלה והרפורמה בענף בדוארח"כ גלעד ארדן, יו"ר ועדת הכלכלה: "הממשלה לא מקיימת את התחייבויותיה למרות שחברת הדואר עמדה בכל התחייבויותיה בהסכם המעבר מרשות הדואר לחברה ממשלתית"

"ועדת הכלכלה, כגוף האחראי על פעולות המדינה לא יכולה להישאר אדישה וחייבת לדרוש מהמדינה לעמוד בהתחייבויותיה. לא ייתכן שהבטחות יינתנו על הקרח". כך אמר היום ח"כ גלעד ארדן בישיבת ועדת הכלכלה של הכנסת אשר דנה במשבר הדואר.

"אם עד סוף השבוע לא יינתן פתרון, הרי כל מה שאושר במסגרת הרפורמה של הדואר, בטל ומבוטל וח"כ הכנסת יורם מרציאנו יעמוד בראש צוות אשר יבחן הצעת חוק חדשה לרבות טיפול בסוגיית התעריפים והדואר הכמותי" סיכם ארדן את ועדת הכלכלה מהבוקר שדנה בנושא המשבר בדואר.

יודגש כי חברי הועדה תומכים במאבקם הצודק של עובדי הדואר אך מבקשים לא לפגוע במקבלי הקצבאות ולספק שירותי דואר לתושבי שדרות וישובי עוטף עזה.

אבי הוכמן, מנכ"ל חברת דואר ישראל אמר בדיון כי "מדינת ישראל היא הבעלים של חברת הדואר. אני המנכ"ל , יש הנהלה ויש עובדים. תפקידי כמנכ"ל להתריע על מצבה הכלכלי הגרעוני של החברה. אנחנו במקום אחד ולא משני צידי המתרס. המטרה של כולנו שחברת הדואר תצליח לטובת הציבור ". חברת דואר ישראל עמדה בכל התחייבויותיה ואני מצפה שמדינת ישראל תעמוד אף היא בהתחייבויותיה לממש את רשת הבטחון אשר הובטחה . טוב ייעשה אם הפתרון שקיים ייושם לאלתר. בתחילת דבריו אמר הוכמן כי שנת 2007 הייתה שנה מעולה לדואר. "יחד עם העובדים, המערכת ושר התקשורת הצלחנו לעשות שינוי גדול. ביצענו התייעלות, הכנסנו שירותים חדשים, הגדלנו את הפעילות ואנו תומכים בתחרות בענף הדואר . אולם רבעון ראשון של שנת 2008 הוא כבר הפסדי והחברה רשמה הפסד של למעלה מ- 10 מיליון ₪. כמנכ"ל יש לי חובה להביא את החברה לאיזון ולנקוט בצעדים לשם השגתו. כרגע הצפי שלנו שההפסד יגדל. אנו נמצאים בעיצומו של מהלך וחייבים לעבוד ביחד עם הממשלה. צריך לפתח את החברה ולדוגמא בנק הדואר יכול להיות מנוע צמיחה להגדלת פעילות והכנסות החברה. עם זאת, אני קורא לשרי האוצר והתקשורת לעמוד בהסכמים ולהתעשת לפני שחברת הדואר תקרוס".

מפת האתרצור קשרמבצעיםמרכז מבקריםהודעות לעיתונותתנאי שימוש / פרטיותניוזלטר