דואר ישראל > אודותינו  > התפתחות הדואר - דואר אויר וים
אודותינו
רוכשים באתרי סחר בחו
ציינו בהזמנה מיקוד בן 7 ספרות לצורך דיוק במסירה ומס' נייד לקבלת מסרון בעת הגעת דבר הדואר לארץ
My Post עולם החבילות שלך במקום אחד!
באזור האישי שלך באתר הדואר, תוכל ליהנות ממגוון שירותים מתקדמים.
שילוח בינלאומי - הכי משתלם בדואר !
לחברת דואר ישראל מגוון שירותים בינלאומיים מתקדמים. בחר את המתאימים ביותר לצרכי העסק שלך.

אודותינו - התפתחות הדואר - דואר אויר וים

 
השימוש בדואר ים נותן מענה לגידול בנפח "דברי דואר אחרים" כדברי דפוס, או מצרכים וסחורות שהעברתם אינה דחופה לבעליהם.
הרומאים השתמשו להעברת ידיעות בדרך הים השתמשו באניות מפרשים וכן הובילו בים משאות בכל אגן הים , ( naves cursoriae ) מהירות התיכון, אירופה המערבית, מבריטניה ועד גבול ערב ופרס.
גם הבריטים נהגו לשלוח מכתבים מעבר לים במפרשיות מהירות, שכונו "ספינות דואר", ושהיו בבעלות משרד הדואר הבריטי או חכורות בידיו. מהירותן נועדה לא רק להביא למסירה מהירה ככל האפשר של דברי דואר, אלא גם לאפשר להן לחמוק מפני ספינות פיראטים, והפקודה שניתנה לקברניטיהן הייתה: לא להיכנס לקרב לעימות עם שודדי ים אלא בלית ברירה.
בראשית המאה ה - 19 הוחלפו מפרשיות אלו בספינות קיטור, ומאז 1840, החלו גם אניות גדולות לעסוק, בצד הובלת נוסעים ומטענים, בהובלת דואר לארצות שמעבר לים.
את ראשיתו של דואר האוויר יש לראות בימי המלחמה הצרפתית-גרמנית בשנים 1871-1870 , כשהטיסו צרפתים דברי דואר מפאריס הנצורה, באמצעות כדורים פורחים ממולאים גז. בשנת 1919 הוחל במשלוח דואר בין לונדון לפריס בדרך האוויר. האווירון הוא אמצעי ההובלה הטוב ביותר לדואר בין-יבשתי, אף על פי שהוא יקר יותר מן הדואר ביבשה ובים. בימינו כבר מפותח שירות דואר האוויר בכל רחבי התבל, ומכתב מישראל לארה"ב, קנדה או אוסטרליה, מגיע ליעדו תוך פחות משבוע ימים ולארצות אירופה תוך יומיים-שלושה.

להגיע לדואר זה לא תיק!
הזמינו תור בקליק באינטרנט או בסלולאר לסניף אליו ברצונכם להגיע וקבלו שירות בשעה היעודה בלי להמתין בתור!
הרחבת שעות הפעילות
חברת דואר ישראל שמחה לבשר כי במסגרת שיפור השירות, שעות הפתיחה הוארכו במאות יחידות דואר, בחלק מימי השבוע.
כ-370 מרכזי מסירה ברחבי הארץ
אנו שמחים לבשר על הסכם שיתוף פעולה עם גורמים שונים, במסגרתו תוכלו לקבל חבילות ופריטי דואר במספר מוקדים ברחבי הארץ. מטרת שיתוף הפעולה היא שיפור השירות הניתן לכם וקיצור זמני ההמתנה בסניפי הדואר.