שירותים לעסקים שירותים ומוצריםבנק הדוארדואר שליחיםהשירות הבולאימודיעיןחנותEMS
דף הבית של דואר ישראל  
العربية Pycckий English  
     

מכתבי פרידה

המשוררת האמריקנית אן סקסטון נפרדת מבתה לפני ששמה קץ לחייה

מאת אן סקסטון ללינדה גריי סקסטון
בוסטון, מאסס, 1974
לינדה יקרה,
אני בעיצומה של טיסה לסנט לואיס לערב קריאה משירי. קראתי בניו יורק טיימס סיפור שגרם לי לחשוב על אמי ולבדי, על מושבי לחשתי לעצמי "אני יודעת, אמא, אני יודעת" ואז חשבתי עליך - כשמתישהו בעתיד תטוסי לך לבדך ואני אהיה מתה ואולי תרצי לדבר אלי. אני רוצה לדבר אליך חזרה. ( לינדה, אולי זה לא יהיה במהלך טיסה, אולי זה יקרה במטבח שלך, בעת לגימת תה של מנחה כשאת בת 40, מתישהו) - אני רוצה לומר לך חזרה.
1. אני אוהבת אתך.
2. מעולם לא אכזבת אותי.
3.אני יודעת. הייתי שם פעם. גם אני הייתי בת 40 ואמא שלי מתה, מתה ואני עדיין נזקקת לה..
זה המסר שלי אליך,לינדה, כשתהיי בת 40. לא משנה מה יקרה, את היית תמיד הגוזלה שלי, לינדה גריי המיוחדת שלי. החיים לא קלים. הם מאוד בודדים, אני יודעת זאת. עכשיו, גם את יודעת זאת, באשר תהיי, לינדה, מדברת אלי. היו לי חיים טובים, גם אם לא מאושרים, אך מיציתי אותם. גם את, לינדה, חיי את חייך ומצי אותם, ככל שניתן.
אני אוהבת אותך, לינדה בת 40, ואני אוהבת מה שאת עושה, מה שאת מוצאת, מה שאת! היי האישה שאת, היי עם אלה האוהבים אתך. דברי אל השירים שלי, דברי אל ליבך - אני נמצאת בשניהם. שיקרתי, לינדה. אהבתי את אמי והיא אהבה אותי. היא מעולם לא אחזה בי אך אני מתגעגעת אליה, על כן הכחשתי שאהבתי אותה והיא אותי. אן הטפשה!
עכשיו את יודעת.
נשיקות
אמא
מקור: Anne Sexston: A Self-Portrait in Letters, edited by Linda Gray Sexston and Lois Ames, Houghton Mifflin Co, Boston, 1977
למכתב המקור מידע נוסף על המכתב והכותב
מכתבי פרידה נוספים  
חיפוש
מיון לפי:
מכתבי פרידה נוספים:
מפת האתרצור קשראודות הדוארמרכז מבקרים הודעות לעיתונותתנאי שימוש / פרטיותניוזלטר